Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok erről? Mennyit ér a diploma? fórum

Mit gondoltok erről? Mennyit ér a diploma? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
21. kukla (válaszként erre: 14. - Re87)
2011. jún. 14. 16:53
Nem tudom, gondolom ott ki fog bukni a dolog..
20. kukla (válaszként erre: 13. - Df2a740c00)
2011. jún. 14. 16:52

Nekem ezt a barátnő mesélte, aki dolgozik helyette..nézd azt hogy mennyi túlzás van benne azt nem tudom, de ami biztos:


1.egyetemista, magyarul tanul

2.nem igazán beszéli a nyelvünket

2011. jún. 14. 16:51
Amúgy meg ha nekem tudás kell azt megszerzem magamnak. Nem kell hozzá tanár, meg diploma. A Japán Történelmet sem az egyetemen tanultam vagy tanártól, elhihetitek. Meg a többit se, át kéne szervezni az oktatást. És csodálkoznak, hogy ilyen oktatás mellett a gyereknek elmegy a kedve a tanulástól és tudatlan lesz.
18. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 16:51
Az ostoba paraszt sértő, erős kifejezés.
2011. jún. 14. 16:50

Vannak szakok, ahol az életben nem megy át senki puskázással.


Érdekes módon ezekkel a diplomákkal pont el lehet helyezkedni.


Aki büfészakra jár, magára vessen, mert hiába lesz meg a diplomája, kitörölheti vele.

16. 53dfddad18 (válaszként erre: 10. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 16:50

A fizikai kémiai ismereteknek azért van némi hétköznapi haszna is:

nem költ az ember komoly pénzeket feleslegesen oxigénes vízre, lugosításra, méregtelenítésre, és egyéb marhaságokra.

2011. jún. 14. 16:49

Maradjunk annyiban, hogy azzal többet keresel ha szakmunkás bizivel kimész külföldre egy kicsit vagy ha itthon maradsz u.annyit keresel mint a nagy tudású diplomások.


Nagy tudás mitől?

Mert amiket ott tanítanak.

Sok ilyent ismerünk...

14. Re87
2011. jún. 14. 16:49
Amúgy hogy fogja megvédeni a szakdolgozatát így??
2011. jún. 14. 16:48
Hát ez elég hihetetlen nekem. Puskázni még anyanyelven se egyszerű, de úgy, hogy a kérsést se tudja értelmezni, szerintem lehetetlen.
12. Salomon Rozen (válaszként erre: 9. - 53dfddad18)
2011. jún. 14. 16:47

Szoktak azok is, anyám élettársa is ismer ilyeneket.

Másrészt ha én valamit tanulok, azt azért fogom tanulni, mert meg akarom nem azért, mert más azt mondja...

11. kukla (válaszként erre: 6. - 9242a6388c)
2011. jún. 14. 16:47
Angolul nem beszél...Most hirtelen nem tudom megmondani hova jár, azt tudom, hogy gazdasági szakra..azt hiszem ÁVF (de ebbe nem vagyok biztos) és ugye fizetősön van.
2011. jún. 14. 16:47

Jahh tudás.

Hogy a fizika egyenlet, meg a kémia.

Mi leszel te, hogy ilyeneket tanulj meg feleslegesen? Alkimista vagy Kémikus?


vagy történelem és matek.

Valahoava ez kell? Pl, hogy Genghis Khan miket csinált, vagy, hogy z a másodikon egyenlő 2+3-4 el? Ilyen hülyeségeket kell megtanulni 5-ösre ezért a vacak diplomáért.


Meg sok felesleges dolgot, a dolgok 10% ha értelmes és fel tudod használni. Sok szó, bonyolultan megfogalmazva egymás mellett.


És akkor csodálkoznak ha a diploma végére

kész idegroncsok lesznek. XD


Bár ez a diploma már csak divat.

Hogy nekem van, neked nincs.

9. 53dfddad18 (válaszként erre: 5. - Salomon Rozen)
2011. jún. 14. 16:44
Jellemzően azért nem a diplomások söpörnek az utcán.
8. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Kukla)
2011. jún. 14. 16:43

Önmagában nem sokat, a Tudás ami hozzá jár, már inkább....

Tudáshoz nem csak diplomával lehet hozzájutni... Mostanában a diploma meglehetősen leértékelődött...

Mostanában gyakran mondják, hogy egy jó szakma, egy mestervizsga néha többet ér...

2011. jún. 14. 16:43

Legyen ez az ő gondja.

Mindig volt olyan, aki "libáért" tudott diplomát venni. És lesz is.

2011. jún. 14. 16:42
Milyen nyelven beszél? Mi az anyanyelve? Furcsa, mert valószinűleg van angol nyelvű oktatás külföldi diákoknak... És van angol nyelvű számonkérés is...Melyik főiskolára, egyetemre jár? Nyelvvizsga nem kell a diplomájához?
2011. jún. 14. 16:40

Akkor én is hozzászólok.

A tanulás, a diplomaszerzés csak időpocsékolás. Kivéve akkor ha szeretsz sok felesleg ostobaságot megtanulni, amire soha az életben lesz lesz szükséged.


Sok diplomás embert látni utcát söpörni.

Akinek meg van egy szakmunkás bizonyítványa, az meg kimegy külföldre és annyit keres, hogy nem tudja mire költeni. Én sosem szerettem tanulni és nem védem a munkásosztályt sem. De sok tanulás kell a diplomához, sok idő, koncentrálás de ha letetted rájössz, hogy nem érte meg a belefektetett idő.


Igazából a diploma az egy Divatág.

Mert lehet vele hencegni, hogy én okos vagyok, mert megvan a diplomám és többet tudok mint te valaha is fogsz. De többet nemigen ér. Sok csajt ismerek aki henceg vele, amikor megkérdezem, hogy a munkájával mennyit keres... fele annyit se mint egy szakmunkás.


Nézzük meg pl egy kőműves fizetését és egy tanárét. Lehet kb ugyanannyi, de akkor meg minek az évek, az elpazarolt évek ha ugyanannyit keres egy ostoba paraszt is mint te?

2011. jún. 14. 16:38

Érdekes kérdés.

Hmmm.

Egyre inkább azt veszem, észre, hogy az életben az boldogul, aki hajlamos mást "is" tenni, mint ami a dolga.

Ha erre képes lennék, akkor eleve kqrvának mentem volna.

Így örülök, hogy még van munkám.

De valahol annak örülök, hogy a gerincem még a helyén van.

Mert sajnos sok honfitársunknak kioperálták már régen! :S

3. Re87 (válaszként erre: 2. - Kukla)
2011. jún. 14. 16:38
Hát ez nagyon fújj!
2011. jún. 14. 16:34

Az egyik évfolyamtársam párja külföldi, az anyanyelvén kívül más nyelvet nem beszél, de az egyik budapesti főiskola "szorgos" diákja. Megdöbbenésemben arra gyanakodtam, csak önbizalomhiánya miatt nem ismeri el, hogy beszél magyarul, hisz' elég nehéz magyarul tanulni egy főiskolán, ha egyáltalán nem ért belőle semmit.

Elkezdte terelni a témát tekerni, csűrni-csavarni a mondatokat és más felé evezni, így nem firtattam a dolgot.


Hónapokkal később azt lehetett észre venni a csoporttársamon, hogy egyre kimerültebb és fáradtabb.Nem tudtam hova tenni, azt, hogy mennyire 'rosszul' néz ki.

Könnyek között megvallotta a párja helyett is tanul, mert a saját tanulmányai mellett, éppen a szerelme szakdolgozatát írja. Hosszú egyetemi évek alatt a srác nem csinált semmit, csak bevetette férfias megjelenését (hozzáteszem, szerint ronda, mint a bűn) és megszerezte a jegyzeteket. Szóbeli alul felmentést kapott, mert nem beszéli a nyelvet, így írásban ki tudta puskázni az anyagokat.


Ezt a történetet hallva felmerült bennem a kérdés 'Az egyetemeknek ennyire mindegyik ki kap diplomát és ki nem?'


Hiszen, ha magyarul nem tud beszélni, írni hogyan tudna, az órákat hogyan értené...És ez alól azok sem kivételek, akik átmenő jegyekkel végeznek, de tudás nincsen mögötte (az más helyzet, ha sokat tudnak, de a tanárok nem értékelik olyan jó eredménnyel a tanulókat).

2011. jún. 14. 16:34
Mit gondoltok erről? Mennyit ér a diploma?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook