Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok erről? Érdekel a véleményetek, de semmiképp nem kioktatást várok! fórum

Mit gondoltok erről? Érdekel a véleményetek, de semmiképp nem kioktatást várok! (beszélgetős fórum)

1 2
39. moonlight13 (válaszként erre: 37. - 40163fd81d)
2011. aug. 11. 09:57
Egyetértek!
2011. aug. 11. 09:56
Nekem az a furcsa, hogy ennyi ideje együtt vagytok, és nem hoztatok össze legalább egy olyan alkalmat, ahol összeismertettétek volna a családotokat! Lehet, hogy akkor sem mentek volna el, ki tudja... De ennek ellenére azért Ti szeressétek egymást továbbra is, és tartsatok össze! A fenti hiányosságot pedig szerintem mielőbb pótoljátok!
37. 40163fd81d (válaszként erre: 27. - Baba2010)
2011. júl. 1. 11:49

Egyáltalán nem "bunkó" a családod.

Számomra inkább az a fura ahogy te és a párod reagáljátok le az egészet.

Szerintem az,hogy nem ismerik egymást a szüleitek ,az nem az ő saruk,hanem a tiétek.

Szerintem egy név vagy szülinap,vagy valami más ünnep bőven elég alkalom arra ,hogy meghívjátok őket.Mert ha már két éve külön,önálló életet éltek,akkor nektek lenne illő meghívni ,összehozni a két családot,és nem fordítva.

Szóval szerintem sértődöttség helyett inkább vonjátok le tanulságként azt,hogy ha összetartó,összejáró családot akartok,akkor ahhoz tenni is kell .

Teljesen normális a szüleid reakciója.


Egyébként meg temetésre akkor "illik "menni,ha ismertünk és szerettünk valakit.

36. Maffincs (válaszként erre: 17. - 6839e5f61e)
2011. júl. 1. 11:31
De ő a párod volt aki miatt elmentél...A lány is elmegy a párja apukájának a temetésére...De a szülőket ez nem érinti! Szerintem jól gondolkodnak erről, én sem tennék másképp.
35. jstefan (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2011. jún. 30. 20:32
Szerintem ebben az esetben elegendő a gyásztávirat vagy a sürgősséggel feladott gyászképeslap.A részvétet így is ki lehet fejezni,nincs kis részvét vagy nagy részvét.
34. Anka71 (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2011. jún. 30. 19:20

Itt jön be az, hogy 3,5 alatt nem lett volna rossz sort keríteni arra, hogy megismerjék egymást a szülők.

Mondom én, de: a férjem lányának a vőlegényének az anyját 11 év együttjárás után sem ismerem.

Szóval, nálunk sem volt rá igény egyik részről sem.


De visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem a fórumindító szülei nem követtek el semmi sértőt, hisz nem is ismerték a lányuk szerelmének az apukáját.

33. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2011. jún. 30. 19:09
Nem értem a párod felháborodását, hiszen a szüleid nem is ismerték a papáját! Szerintem a szüleid úgy cselekedtek, ahogy illik.
32. d62762eb79 (válaszként erre: 31. - 9cf0020815)
2011. jún. 30. 14:31
te jó ég:(((
31. 9cf0020815 (válaszként erre: 30. - Era06)
2011. jún. 30. 12:25
Nehéz véleményt alkotni,mert nem tudjuk,hogy mi is történt valójában,az én anyám tíz évig nem volt kíváncsi,hogy hol lakom,mi van velem,apám halálakor is az volt a legnagyobb baja,hogy nem fejezte be a tyúkólat:-(
30. era06
2011. jún. 30. 12:13

Életükben nem voltak kíváncsiak egymásra, akkor a temetésre elmenni csak képmutatás.

Nem csípte a két család egymást?

Nem követtek el bűnt, az illemnek eleget tettek. Részvétet nyilvánítottak. Amikor apám meghalt, anyámtól még ennyit sem kaptam. Mégsem sértődtem meg, erre számítottam.

29. 9cf0020815 (válaszként erre: 14. - Baba2010)
2011. jún. 30. 11:53
Otthon tudják anyuék,hogy egyáltalán mi a helyzet veled?Szeresd és támogasd a párod,ne tegyél szemrehányást a szüleidnek!Őket már nem lehet megváltoztatni.
28. agis
2011. jún. 30. 11:47

En azt modnom, hogy ha nem ismertek egy gyasztavirat boven elegendo. Kepmutatas lenne ott lenni.


Ha eddig sem te sem a pasid nem eroltette a ket csalad talalkozasat (ha mar 3 eve o tart el) akkor most mire fel ez a nagy sietseg? Foleg ugy, hogy temetesrol van szo. Ha nalunk tortenne ilyen, eleg furan venne ki magat a "meg nem hivatalos"csalad masik oldalarol a szuloi reszvetel.

27. baba2010 (válaszként erre: 26. - Vigyorex6)
2011. jún. 30. 08:53
Igen benne van az is a pakliban, de ha egyke lennék, akkor is ugyanúgy bántana a dolog, hogy nem tisztelnek meg sem engem sem a párom azzal hogy eljönnek egy ilyen dologra. Mindkét szülőm eltemette már a szüleit, tudják mekkora fájdalom, tudják hogy ragaszkodtunk apóshoz, és így sem... Úgy gondolom illő lett volna. De ez van. Ilyen "bunkó" az én családom.
26. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Baba2010)
2011. jún. 30. 08:50
Annyira éreztem, hogy van valami a háttérben ami miatt ennyire bánt Téged.
2011. jún. 30. 08:48
NA MINDEGY, KÖSZÖNÖM HOGY ÍRTATOK. CSAK KÍVÁNCSI VOLTAM MÁS HOGY VÉLEKEDIK A DOLOGRÓL. AZ IDŐT VISSZAFORGATNI MÁR NEM LEHET, REMÉLEM AZ IDŐ SEGÍT MAJD RENDBE HOZNI A DOLGOKAT.!
24. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - 6839e5f61e)
2011. jún. 30. 08:48
Akár ismerted, akár nem, a párod hozzátartozója, és bárki is legyen az elhunyt, neked fontos ott lenni, mert Te vagy a párja. A szülők teljesen más kérdés.
23. 6839e5f61e (válaszként erre: 20. - Vigyorex6)
2011. jún. 30. 08:46
igen a szüleim is ott voltak, de ezt csak arra írtam h attól h nem ismertem, én is elmentem!
2011. jún. 30. 08:45
vagy egy koszorú legalább vagy valami. vagy ahelyett a rohadt papír helyett amit postán feladnak, inkább felhívja anyósomat és ott, valamelyest személyesebben kívánnak részvétet.
2011. jún. 30. 08:43

Autóval jöttek-mentek volna, aludni nem kellett volna sehol.Csak akarat nem volt.

Persze azt meg kell jegyeznem hogy testvéremhez nem ritkán járnak, illetve az ő anyósáékhoz, pedig az is 110 km. Ez csak akarat kérdése. Nekik még a feneküket is kinyalná. Talán ezért is fáj. De mielőtt félreértenétek, nem irígység ez. És jól esett volna ha a testvéremék is eljönnek, mert nekik csak kb 50 km lett volna, és a párom a gyereküknek a keresztapja.

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - 6839e5f61e)
2011. jún. 30. 08:42

A párod mamájáéra. De a szüleid is ott voltak?

A fórumindító ott lesz a temetésen, csak a szülei nem.

19. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Baba2010)
2011. jún. 30. 08:40
Mindenesetre próbálj meg a lehető legreálisabb maradni, mert most fontosak a Te reakcióid is. Ha Te is ellenséges vagy a szüleiddel, orrolsz rájuk, akkor csak táplálod a párodban a negatív érzéseket.
2011. jún. 30. 08:39

Most már mindegy a dolog, hiszen túl vagyunk rajta. Mármint a temetésen...

És nem volt kellemes érzés, mikor mindenki azt kérdezgette, hogy az én családom miért nem jött el. Addig is szégyelltem magam a viselkedésük miatt, és fájt, de ezután azt se tudtam hogy süllyedjek a föld alá.

17. 6839e5f61e (válaszként erre: 2. - Maffincs)
2011. jún. 30. 08:39
Én ezzel nem értek egyet! Amikor a párom mamája meghalt még 2 éve, ahhoz képest h nem ismertem, elmentem a temetésre, a párom miatt!
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2011. jún. 30. 08:37
Az a fontos, hogy Te ott legyél! A Te szerető támogatásodra van szükség. Ha nem találkoztak, akkor azt gondolom, hogy elég a távirat. Nehéz most a párodnak, de ez nem ok arra, hogy felégesse a viszonyt a szüleiddel, nem beszélve arról, hogy ez az egymással való kapcsolatotoknak sem tesz éppen jót. Remélem lecsillapodik, mert túlzásnak érzem amit tesz.
15. sutoczkine (válaszként erre: 14. - Baba2010)
2011. jún. 30. 08:37
Milyen idősek a szüleid és hogy tudnák megtenni ezt az utat? Az se mindegy, hogy mikor lesz a temetés. Lehet, hogy a szállást is meg kéne oldaniuk. Sajnos én sem tudtam elmenni a legjobb barátnőm temetésére :-(
2011. jún. 30. 08:33

hát nem tudom, nekem fáj nagyon és a páromnak is. Nem ismerték igaz, de akkor is...

Ennek az elhunyt számukra ismeretlen embernek a fia tart el engem 3 éve. Úgy gondolnám minimum. Amúgy pedig ez a számukra nagy távolság 130 km.

13. cel
2011. jún. 30. 08:33

A párod részéről kicsit eltúlzottnak tartom a reakciót, erre magyarázat lehet a lelkiállapota. Később talán megenyhül a szüleid irányába. A szüleid pedig a párodra és rád való tekintettel - hiszen te ismerted az elhunytat - elmehetnének. De mint írtad távol laknak egymástól és ha ez bármilyen problémát is okoz nekik, nem elítélhetőek a távol maradásárt. Beszéljék meg a pároddal, hogy a szertartás időpontjában ők elmennek a helyi templomba és ott róják le kegyeletüket, vagy odahaza gyújtanak egy szál gyertyát.


Amint enyhül a fájdalom, megenyhül majd a párod is.

2011. jún. 30. 08:33
Szerintem a párod most talált valakit, akire a bánatát (haragját, keserűségét, stb.)zúdíthatja. Sajnos ez pont a Te családod. Abszolut semmi oka haragudni a családodra, neked meg főleg nincs okod szégyenkezni miattuk. Ha eddig volt kapcsolat a két család között nincs miért ott lenniük. Ha meg a párod igényt tart a részvételükre nem tüzet kellene okádnia hanem megkérni őket, hogy menjenek el, mert ez neki fontos. Te pedig a helyett hogy szégyenkezel miattuk beszéld ezt meg a pároddal.
2011. jún. 30. 08:32
Megértelek,az én családom is hasonló mentalitású,nem jönnének el,de a párom nem csinálna belőle problémát,mert tudja,hogy nekem pontosan olyan rosszul esik .
10. baba2010 (válaszként erre: 2. - Maffincs)
2011. jún. 30. 08:31
Nem a nagypapája halt meg hanem az apukája, nem is tudom miért így írtam!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook