Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok az olyan férfiról, aki választás elé állítja a nőt, hogy ha nem veteti el a gyereket akkor elhagyja? fórum

Mit gondoltok az olyan férfiról, aki választás elé állítja a nőt, hogy ha nem veteti el a gyereket akkor elhagyja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1632. csgybzs (válaszként erre: 1631. - 130454e42d)
2012. jún. 20. 12:42
:D
1631. 130454e42d (válaszként erre: 1630. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 12:39
Ugyanmár, még nem szültél, honnan tudnád, mi az aduász az anyukáknál? :D
1630. csgybzs (válaszként erre: 1629. - 0a84e34983)
2012. jún. 20. 12:38
Remélem nem gondolod, hogy neked kéne magyarázkodnom.. :) Egyébként pedig addig szoktam egy témában duruzsolni, amíg a magaménak érzem és hozzá tudok szólni. Engem "élő" gyerekes fórumban még nemigen láttál..... Sem olyanban, ami az anyaság gyakorlati kérdéseivel foglalkozik...... mivel nem értek hozzá. Ott már jogos lenne a "még nem szültél, honnan tudhatnád"... bár lassan megszokom, hogy nálatok anyukáknál ez az aduász, mindenhol...és mindenre....! :D
1629. 0a84e34983 (válaszként erre: 1627. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 12:28
Miért? Ebben a fórumban aztán van fogás....8 gyereknél még meg is értenélek...
2012. jún. 20. 12:24
:))))))
1627. csgybzs (válaszként erre: 1626. - 0a84e34983)
2012. jún. 20. 12:23
Kedvességed határtalan, köszi!
1626. 0a84e34983 (válaszként erre: 1621. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 12:06
[link] ez a neked való fórum...Mondjuk ez már engem is sokkolt...
2012. jún. 20. 12:03

[link]


Lehet itt tovább folytatni...

1624. 0a84e34983 (válaszként erre: 1616. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 11:53
Tudod mit!Ne az legyen a szórakozásod,hogy beírsz minden hasonló témájú fórumba,és a gyerekesek lelkébe taposva hirdesd az elveid,úgy hogy hiányzik belőled minden anyai ösztön,és fogalmad sincs róla miről is beszélsz.Menj a nem akarok gyereket fórumba,és veregessétek egymás vállát azokkal akik szerintem önző okokból ugyan így gondolkoznak.
1623. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1620. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 11:45
De ezzel "jöttetek". És bocs az általánosításért...
1622. megi04 (válaszként erre: 1616. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 11:45
Majdnem 1000%,hogy annak a hölgynek más is belejátszott... Van ugyanis valami..ÖSZTÖN..így nevezik,amitől az ember,pontosan tudja,hogy képtelenség előre tervezni! Ha a pályaudvaron,vagy az aluljáróban csövezik,azt természetesen megértem!!!!!!!!!!!!
1621. csgybzs (válaszként erre: 1617. - Mazsinka)
2012. jún. 20. 11:44

Ezt mondjuk ne is mondd, mikor látom a 16 éves lányokat-fiúkat a mellettünk lévő középsulinál, csillivili műkörömmel, iPaddel, a fele fizetésemnyi ruhában, nekem is felforr az agyvizem.

Nyilvánvaló, hogy a két véglet között van a megoldás.

1620. csgybzs (válaszként erre: 1618. - C7a878c6b5)
2012. jún. 20. 11:43
Na, hát akkor ezért beszélünk el folyamatosan egymás mellett.... én nem ilyen feltételeket írtam az előbb, mint tengerparti nyaralás, magántanulás..... valószínűleg itt van a kutya... innentől meg okafogyott....
1619. megi04 (válaszként erre: 1617. - Mazsinka)
2012. jún. 20. 11:42

Sajnos,én nem tudom cáfolni..:(((

Én,ELVBŐL nem veszek mobilt a 12 évesnek,mert minek neki????? De látom,hogy car érzés neki,hogy az osztálytársainak van...Mondtam neki,hogy neki is lehetne,de mire jó? Azt Ő sem tudja,de a többieknek van...:(( Rossz látni,hogy ez neki rosszul esett (már megérti) de az elveim ellenére akkor sem teszek!

Mert most komolyan...Van olyan ELSŐS,akinek van...de minek??????????????????????

Kicsi kora óta arra tanítottam,a mobilteló,az nem játék,hanem telefon!

1618. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1616. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 11:40

Van ilyen is meg olyan is. De itt már ölre mentek azokkal, akik másként látják a világot, mint a "felelőssen gondolkodók". Mi (a csórók) nem bánjtuk, sőt, néha még csodáljuk is azokat, akik a csóróságból kievickáltek. De miért nézik le azok azokat, akiknek ez nem sikerül? Csak azért,mert gyereket szeretnének? Lehet, hogy nem jut el a tengerpartra, lehet, hogy nem lesz magántanuló... Na és? attól még boldogan felnőhet. És biztos vagyok benne, hogy az értelmesebb szülő, bár lehet, hogy nem áll jól anyagilag, de a gyerekének a lehetőségeihez képest igyekszik mindent megadni.

Mi elfogadjuk az álláspontotokat, ti miért nem a miénket?

És most ne beszéljünk önzőségről....

1617. Mazsinka (válaszként erre: 1612. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 11:37

Hát igen...ki mit ért jólét alatt. Vannak itt, akiknek alap, hogy magániskolába járassák a gyerkőcöt, vagy mindenféle értelmetlen szakkörre. Most te is a mélyszegénységet emeled ki, de más fórumokon még neked is ez volt az alap. Ha nem tudod megadni a gyereknek "azt" a színvonaloat, akkor inkább nem is kell gyerek.


Ha nem lenne túl sok pénzünk, akkor is vállalnánk legalább egy gyereket, én így gondolom, ha már ketyeg a biológiai órám. Azért, mert akarok gyereket majd, és semmi sem tántoríthat el ettől az elképzeléstől. Ha ez önzőség, ám legyen. Szerintem az is önzőség, ha valaki a saját jólétét nem tudja "feláldozni" a gyerek miatt. Mindkettő önzőség, dehát mi, emberek már csak ilyenek vagyunk.


Azt veszem észre, hogy itt mindenki sarkít, aki akar gyereket azzal, hogy szeretetből is lehet nevelni, pénz nem is kell, aki meg nem akar, az meg azon van felakadva, hogy nem keseríti meg a meg nem született gyermeke életét azzal, hogy majd nem tud neki ugrálóvárat venni, toronyórát láncostul. Mondok én valamit. Egyikben is van igazság, a másikban is. Egy gyerek tényleg nem anygagias, nem tudja reálisan látni a világot, kis naiv teremtés, tele a pocakja, örül, tiszta a ruhája, vannak játékai, iskolába jár, szeretik és foglalkoznak vele. Ennyi nagyon elég neki.


Egyébként pedig a gyomrom is felfordul ettől az anyagias világtól. Körülöttem módos családok gyerekei elkényeztetve nyafognak az utcán, azt sem tudják már, hogy hogy vágjanak fel, mivel kérkedjenek. Szinte egy módos gyereket sem ismerek, aki nincs elszállva magától, nem nyafka és elkényeztetett, tehetetlen úri ficsúr.


Nem tanulnak meg küzdeni semmiért, hisz jól tudják, minden az ölükbe hull. De ha ti ezt megcáfoljátok, akkor annak nagyon örülnék, hogy tudjam, van remény.

1616. csgybzs (válaszként erre: 1615. - C7a878c6b5)
2012. jún. 20. 11:35
Én értem, és meg is értem. Vidékről származom, nagyon is tisztában vagyok a lehetőségekkel. De vajon van-e joga egy ártatlan gyereket is a túlélésre játszva a világra hozni és toporogtatni egy helyben egy nőnek? Ez itt a fogós kérdés, és erről mindenki másként vélekedik, és nem csak az, akinek nincs gyereke. Ahogy olvastam itt olyan nőről, aki megveszett érte, mégsem vállalta, mert nem voltak megfelelőek a körülmények. Nyilván senki nem fogja a véleményét megváltoztatni egy fórum miatt, de ne utáljuk és önzőzzük elvből azt, akinek így nem férne bele.
2012. jún. 20. 11:22

Én csináltam:)) És sikerült!!!!!!!!


A mai világban sokan örülnek, ha egyhelyben topognak, esetleg kicsit visszafejlődve, ahogy írtad, túlélnek!

Mindenkinek az a vágya, hogy jobb legyen, ne érts félre! Én is, más is ezt szeretnénk...

Csak azt kellene megérteni, hogy ha nem megy, akkor fejen állva sem megy! Pedig de szeretnénk...

1614. csgybzs (válaszként erre: 1613. - C7a878c6b5)
2012. jún. 20. 11:18

Tényleg? Például most a 35 fokban? Mesélj!

És a tárcsásat honnan szerzi be szerinted? Vagy azt ingyen osztogatják valahol?

De akkor oké, legyen komolyabb, mondjuk nincs gáz, se palack, nem tud főzni... stb.... vagy szerinted minden spártai körülményt túl lehet élni a 21. században, csak akarat kérdése, ugye? És aki esetleg nem visszafelé akar fejlődni, hanem előretekint, és nem forintokat számolgatva akar megcsömörleni a világban, az már egy önző valaki?



Az utolsó sorod: én is ezt írtam. De maradjunk annyiban, hogy egy idegileg kikészült anyukának gyorsabban eljár a keze, mint egy gondtalanabbul élő társának. Láttam már példát rá....

1613. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1612. - Csgybzs)
2012. jún. 20. 11:11

És az persze fel sem merül bennetek, hogy lehet esetleg hűtő nélkül is élni, esetleg az elromlott automata helyett tárcsással mosni, ha az adott pillanatban már bocsánat, de azonnal nem tud az a szerencsétlen szegény ember újat venni....

Attól még boldogok, attól még a gyereket nem éri hátrány semmiben, hiszen a szülő mos, neki kell olyan élelmiszerről gondoskodni, ami nem romlik meg:)


És attól, hogy valaki jómódban él, vagy csóróbb, nem egyenesen arányos a gyermekbántalmazással:(

1612. csgybzs (válaszként erre: 1611. - Mazsinka)
2012. jún. 20. 10:49

Szerintem itt alapvető fogalmakkal van gond.... mert ugye ki mit ért jólét alatt? Igazán relatíve jómódú család ma egyre kevesebb van Magyarországon, a még jól élő középréteg is egyre gyorsabban zuhan a lejtőn. A szélsőségeket kellene kiiktatni. Nem kell százezreket keresni senkinek, én ilyet speciel nem is írtam soha, én azt írtam az a megfelelő körülmény az én olvasatomban, hogy még egy ember megfelelő ellátásával úgy tudjanak hónapról hónapra élni, hogy az alapvető szükségletek mindenkinek (ne csak a gyereknek) meglegyenek és egy kisebb krakk, pl betegség miatti táppénz, vagy a hűtő bekrepálása ne taszítsa hitelspirálba a családot. Ha szerintetek nekem ettől elrugaszkodott tévképzeteim vannak, akkor ám legyen. Szerintem tuti nem életbiztosítás a babának sem, ha már eleve olyan közegbe kerül, ahol már most sem tudnak csekkeket (víz, villany) befizetni, hó végére a két szülőnek sincsen élelmiszerekre pénze, nem hogy egy gyerekre... stb......


De akkor vegyük azt, amit te írsz. Egyik sem keres jól, egy helyben toporzékolnak. Szerintetek engedni kell az ösztönnek és vállalni, majd lesz valami alapon, különben esetleg lecsúszik a gyerekvállalásról. Ilyenkor vajon miért szül egy nő? A leendő gyerek érdekeit nézi, vagy az öncélú vágyát, hogy anya lehessen. És erre írhatjátok ismét, hogy beüthet olyan dolog később is.. igen... Persze, bárki lehet munkanélküli, ne adj Isten meg is halhat, de nem mindegy, hogy a biztosból kell szorosabbra húzni, vagy a mínuszból kell valahogy 0-t csinálni.


És igazából a legjobban a gyerekeket sajnálom. Mert az én szememben nem szülő az, aki már a születése előtt megfosztja egy csomó dologtól, amit az a gyerek megélhetne... hiszen elméletileg mindenki azért akar szülni, hogy egy kis életet szeretetben, boldogságban felneveljen, úgy, hogy mindenki boldog. Nem úgy, hogy anyut-aput nem látja, mert gürcölnek, esetleg 45-50 évesen szívinfarktusban meghalnak, vagy állandóan idegesek és esetleg a kimerültségtől már veréssel fegyelmeznek a szép szó helyett. Persze, idióta szülő mindenhol van, de a rásegítő körülmények azért nem mellékesek.

1611. Mazsinka (válaszként erre: 1607. - 0a84e34983)
2012. jún. 20. 08:11
Igazad van. Gyakran nem elég az, ha anyuka, apuka dolgozik. Az nem vezet egyenes arányosságban a jóléthez, sokszor még a normál léthez sem, sajnos. Akkor ők máris felelőtlenek? Sajnos ezt azok nem látják át, akiknek fenékig tejfel az életük. El sem udják azt képzelni, hogy más is dolgozik, lehet többet is, mint ők, mégsem keresnek mégcsak jól sem, és csak egy helyben toporzékolnak.
1610. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1609. - 0a84e34983)
2012. jún. 19. 22:17
nincs is ezzel semmi baj, mert addig, amíg az ember nem tudja a saját dolgait a háttérbe helyezni, nincs szükség még egy gyerekre is! Vhol én magam is így vagyok ezzel, ezért is nincs még gyerekem :)
1609. 0a84e34983 (válaszként erre: 1608. - C1e9612cd3)
2012. jún. 19. 21:44
Ezt pontosan így gondolom én is.
1608. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1607. - 0a84e34983)
2012. jún. 19. 21:18
valószínűleg ők is csak azért tudják azt az életszínvonalat élni, mert nem vállalnak gyereket... Ennyire egyzserű. Ez is az önzőség egy formája.
1607. 0a84e34983 (válaszként erre: 1600. - 1dc16653d6)
2012. jún. 19. 21:07
Még ha van is munkahelye egy párnak,nem tudnak olyan szintet elérni mint amit itt néhányan írnak.Nem is tudom,hogy gondolják.Hogy merik elítélni,felelőtlennek tartani azokat akik nem érik el az ő szintjüket,de mégis gyereket vállalnak.
1606. megi04 (válaszként erre: 1604. - Szemmelver)
2012. jún. 19. 20:34
Oké,köszi.
1605. szemmelver (válaszként erre: 1604. - Szemmelver)
2012. jún. 19. 20:30

most mennem kell

jó éjt mindenkinek

1604. szemmelver (válaszként erre: 1603. - Megi04)
2012. jún. 19. 20:29

értem

ha gondolod írd majd meg priviben

szívesen segítek

1603. megi04 (válaszként erre: 1602. - Szemmelver)
2012. jún. 19. 20:28
Hát azt most nem tudom,a papírjai el vannak téve.Úgy értem,most nincsenek itt a kezem ügyében.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook