Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok arról hogy 5napról 3napra csökkent a szülés utáni kórházban tartózkodás?Szerintetek jó vagy rossz? fórum

Mit gondoltok arról hogy 5napról 3napra csökkent a szülés utáni kórházban tartózkodás?Szerintetek jó vagy rossz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. Pen80 (válaszként erre: 47. - Bcicus)
2012. febr. 14. 16:30
Én is túl vagyok egy császáron és spinális érzéstelenítés után nem így gondolom. :)
54. martin3 (válaszként erre: 44. - 1c92396beb)
2012. febr. 14. 15:45

ne aggódj, nekem a szülőszobán fordult be a pici...

nekem is voltlaporoszkópiás műtétem és másnap reggel simán hazamentem,

az első szülésem 7éve volt, akkor annyira kikészültem a 4-5nap alatt, hogy azt senkinek sem kívánom! csak 4fős szobában voltam, de mellettem épp egy cigány püfölte az 1 napos gyerekét, hogy szopjon már, azon kívül este úgy horkolt, hogy semmit nem lehetett aludni, reggel 5kor jönnek lázat mérni, nappal látogatók ezrei, a második napra szó szerint hulla voltam(ja miközben a cicim is bedurrant), annyira megsanált a nővér, hogy estére beengedett titokban a professzori szobába, hogy tudjak pár órát végre aludni!

A második babámnál mondtam a dokimnak én ezt nem bírom még egyszer! Szerencsére 2. nap hazaengedett!!! És sokkal rutinosabb voltam, látogatóknak megmondtam reggel 9-11között jöjjenek, ne egész nap stb...

53. martin3 (válaszként erre: 1. - Princessin90)
2012. febr. 14. 15:35

ez most miért kérdés? szültél már???

ez már 5éve is így volt...minél előbb hazaadtak, én 2 nap után hazamehettem és az sem érdekelte őket, hogy sárga a gyerek, mert végre rájöttek,hogy ez úgyis elmúlik magától, elég, ha a háziorvos figyeli...

amúgy hála ég, hogy minél előbb hazamehetsz, a kórházban semmi jó nincs, se pihenni se normálisan élni nem lehet...mi ebben a rossz? nem értem..

2012. febr. 14. 15:35
Ha nincs semmi probléma akkor miért ne, úgy is jobb otthon. Ha meg van valami akkor úgy is ott kell maradni.
2012. febr. 14. 15:32
Én a magam részéről utálom a kórházat.Ha problémamentes a dolog,minnél előbb haza.
50. R75
2012. febr. 14. 15:29
Ez már 4éve is így volt, legalábbis az Istvánban... én spec. örültem neki, alig vártam már, hogy otthon lehessek...
2012. febr. 14. 15:26
Rossz, mert minimum 4 nap kórházi tartózkodás után fizet a biztosító.
48. timycat (válaszként erre: 42. - Pen80)
2012. febr. 14. 15:25

Én is így látom; semmi kötődési gondja nem lesz a gyereknek, ha nem az első perctől van veled.

Én természetes úton szültem, hiába volt külön szobám, nagyon hálás voltam a nővéreknek, hogy hagytak aludni; komolyan mondom; hiába ment az egész gyorsan és viszonylag könnyen "anyaságom" első 1-1,5 napját szinte végigaludtam; egyszerűen arra volt szükségem. Aztán persze pótoltam minden "mulasztást" újult erővel. Egyáltalán nem látszik a gyereken, hogy élete ilyen "viszontagságosan" kezdődött.

47. Bcicus (válaszként erre: 42. - Pen80)
2012. febr. 14. 14:43
AZért egy egész éjszaka kicsit soknak tűnik, pláne ha reggel volt a műtét. Nekem 9kor vették ki a gyereket 1kor kerültem a szombámba, mer addigra lett kész. A gyerek már az örzőben is ott volt, aztán kicsit elvitték vizsgálgatni aztán vissza kaptam. Nem kell ezt a császár dolgo túl aggódni. AMint az érzételenítő miatt kötelező fekvés letelt fel lehet és kell is kelni, kicsi kellemetlen, de simán kibírható. Ha az ember fáradt elviszik a gyereket, meg ott van az apja is segíteni. Mondjuk az enyém nagyon nyugis volt, nem volt vele semmi gond. Cicizett és aludt.
46. 6b006fc769 (válaszként erre: 44. - 1c92396beb)
2012. febr. 14. 14:41
na nem vígan, de örömmel jöttem haza 3 nap utána császárt követően. simán lehet már másnap sétálni (lassan...)
45. Pen80 (válaszként erre: 44. - 1c92396beb)
2012. febr. 14. 14:41
Kaposváron van. Nekem is két és fél hetem van vissza, remélem, marad is ez az 5 nap - bár lehet, hogy most a "nagy" miatt inkább rohannék majd haza. :)
44. 1c92396beb (válaszként erre: 42. - Pen80)
2012. febr. 14. 14:36

Ez hol van melyik kórházban?


Én amúgy nem értem, hgoy miért csökkentették le a kórházban való tartozkodást. Azért, mert a technológia fejlődik,attól még a seb nem fog hamarabb gyógyulni.

Én még előtte állok a szülésnek. Még kb két hónap van hátra, de már most előre félek, hogy mi lesz, ha császár lesz (sajnos a babám nem akar befordulni), és 3 nap után kidobnak a kórházból.

Két évvel ezelőtt laparoszkópos műtétem volt, és már másnap haza akartak küldeni. Szerencsére a dokim nem engedte, és maradhattam még egy napot.

Jó is volt, hogy bent voltam még egy napot. Iszonyatosan rosszak a pesit útak, és bár annyira nem kellett messzire menni, mégis minden egyes rázkódást megéreztem. Hát akkor egy nagyobb sebnél, illetve úgy haza menni, hogy nincs otthon segítség, vagy ne adj Isten van még egy másik gyerek is otthon.

43. Pen80 (válaszként erre: 42. - Pen80)
2012. febr. 14. 14:29
szóval fordítva, 5 nap császár, 4 sima :))
42. Pen80
2012. febr. 14. 14:28

Egyébként nálunk 4 nap és 5 nap. Tehát 4 nap a császár, 5 nap a sima szülés. Császár után pedig az őrzőben vagy legalább 1 éjszakát. Mégiscsak egy nagy hasi műtét. A baba ott nincs veled, az is túl van kicsit misztifikálva szerintem. Akinek van teje, van, akinek nincs, annak meg akkor se lesz, ha rögtön együtt vannak. A lelki kapocs szintén nem azon a 10 órán múlik, különben a mi generációnknak nem lenn normális kapcsolata a szüleivel.

Nekem jó volt, hogy pihenhettem azt az 1 napot a műtét után, barátaimnak rögtön odaadták a babát az 1 ágyas szobában, aztán kezdjen vele valamit egyedül, friss császársebbel.

41. Pen80 (válaszként erre: 35. - Ágica...)
2012. febr. 14. 14:07
És miért nem mentél vizsgálatra?
40. Pen80 (válaszként erre: 33. - Muraja)
2012. febr. 14. 14:06

Szerintem ezt a témát itt zárjuk le.

Nekem meg nem kell a "nyugati progress", köszi. Ahol gondolkodás nélkül meg szülésindítás nélkül vágnak és kiveszik a babaát stb. Minden országot lehet lehúzni, nem nehéz.

2012. febr. 14. 13:06
Sziasztok!Harmadik gyermekemet Német O.-ban szültem császárral és öt napig voltam bent.Aki mellettem feküdt simán szült,és 48órát kellet benn töltenie mert nem volt komplikáció,mellesleg ha minden simán megy akkor csak szülésznő van veled,csak akkor hivnak orvost ha valami gond van.
38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - Muraja)
2012. febr. 14. 10:26

Igen, úgy általában egyetértek ezzel..

Ettől még tisztelek mindenkit, de azt tényleg unom, hogy itthon nem lehet normálisan, félig értelmes kérdést föltenni, mert ledilettánsoznak, vagy kiröhögnek, vagy nincs idejük..


Persze tisztelet a kivételnek. Nekem pont a nődokim tök jófej ilyen szempontból..

37. Muraja (válaszként erre: 35. - Ágica...)
2012. febr. 14. 10:21

Szoritok hogy minden jol legyen , nem kell mindenben hinni amit a doki bacsi mond . Sokszor az ember elszörnyed avval hogy menyire visszelnek a teknika vivmanyaival. N em csak ott de ez mer közismerte kezd lenni . Pl a ultra hangon feltudnak stressalni a maximumra . Lanyomnakössze vissza ijesztettek hogy a baby kicsi , de egy oriasi baromi baklöves volt az oldaukrol , unokam 4 035 szuletett . Mondta is szegeny hogy mar soha nem fog rajuk halgatni.

Magadban kell lenni bisztosnak es akkor minden ok.

Soha sem szabad elfejteni azt hogya doki is csak ember, itt nincs az hogy tituljak öket es ez jo .

Bevandorloknak van meg ez szokasban hogy doktor urazak de ez mar közepkorhoz tartozik . Ugyanugy a az othonok ajtajan senkinek sincs kiteve ha diplomas, imadam ezt hogy az emberek szerenyek.

2012. febr. 14. 10:18

Én személy szerint olyan tipus vagyok, aki jobban biztonságban érzi magát, ha a kórházban, szakemberek között van. Nekem azzal nincs bajom, hogy másokkal esetleg együtt kell lenni, meg alkalmazkodni egy pár napig, viszont nyugalom az, hogyha valami van, azt jobb eséllyel észreveszik.


A Szt. Imrében szültem mondjuk, ami azért eléggé kutúrált, többnyire 2 ágyas szobák, saját fürdőszoba, stb.. Ott viszont eddig is, akit lehetett küldtek haza egyébként 3 nap után. Volt olyan 3. gyerekét szülő, aki másnap hazament..



Volt olyan is, hogy nem volt alaptalan a biztonságmániám:

A harmadik gyerekemmel volt, hogy én nem láttam rajta semmit, de még a nőgyógyászom sem, pedig ő is minden nap bejött megcsodálni az új jövevényt. A gyerekorvosnak viszont nem tetszett - hiszen ő ebben a profi - és végül csináltatott egy vérképet, meg tenyésztést, és ki is mutatták, hogy fertőzött a baba, maradtunk még egy hétre antibiotikum kúrára...De az nekem bizony jól jött, szanatórium volt, nem bántam, hogy legalább annyit pihenhetek, mielőtt indul az otthoni hajtás immár három gyerekkel.. Olvastam, becézgettem egész nap a babót..


De el tudom képzelni, hogy valaki ezt utálja, az meg menjen.. Szerintem ezt is szülés előtt tisztázni kell a kórházban, úgy mint más körülményt, hogy ki mire számítson...


Az itteni körülmények mások - otthon is, mint külföldön.. Ott eleve az emberek, családtagok is általában nyugodtabbak, nincsenek napról napra anyagilag kiszámolva, sokkal normálisabb minden..

Ezért nem lehet ezt így összehasonlítani... Meg azért ugye az úgy van, hogy addig nincs baj, amíg nincs baj...

35. ágica... (válaszként erre: 33. - Muraja)
2012. febr. 14. 10:13

Vannak még kivételek az orvosokat illetően... de sajnos kevés!

Simán korruptok!

5-15 ezer Ft egy vizsgálat, a szülés 10X se! Ez tény és köztudott!

Nekem nincs pénzem ilyenre,ha lenne sem adnék ! Ez a hivatásuk,felesküdtek...én sem tartom a markom a borravalóért...

Nincs orvosom, 19 hetesen vizsgáltak meg utoljára és azóta semmi! 22.-én megyek újra kötelezőre, kíváncsi leszek nagyon...betöltött 30 hetes leszek...

Tehát nem fényes a mi kis országunk!!

34. 1c92396beb (válaszként erre: 33. - Muraja)
2012. febr. 14. 10:03
Melyik országban élsz?
33. Muraja (válaszként erre: 31. - 9536810fa1)
2012. febr. 14. 09:54

Elnezest egyaltalan nem akarom en bantani az orszagott , kis progress nem tenne kart.

Hisz tele vannak a mediak a halapenz temaval a korupciokal etc.

Miert anyira lehetettlen felfogni hogy igenis lehetne jobb is es nem kell nem muszaly beltörödni abba ami van . Miert akkor hagyjak el az orszagot anyian ha ilyen csodalatos?

En valamikor regim kritikus voltam es elegge ismert a volt hazamban, de kaltam mindenert ! Mikor latom a orszagom nepe hogy szenvedett ( nem politika ) hanem mas okok miatt .

Amikor a volt komunista rendszerek egymas utan döltek es ismerte valt a banas mod az emberekel , testi , mentalis handikapokal akkor nezett egyett a vilga - ja ez volt ??? igen es sok helyen meg van .

Nem megbiszhato osztagok a hadsegernel minek voltak ki teve az meg maig is hatborzongato .

En amikor az elsö negativokal lattam el az Ameszty international irodait elszörnyedt feledte nem egy ember. Uldözes aminek ezek utan kivoltam teve es sok mas is nem könnyu egy szoval összefoglalni.

En - mi valaltuk es probalkosztunk csak egy csepnyit ellerni , egy kis humanitast es megertest keresve.

Tehat nem bantam az orszagat , ha az ott elök enyire megvannak elegedve akkor miert a kritikak a mediakban ?

32. 6b006fc769 (válaszként erre: 27. - Muraja)
2012. febr. 14. 09:10
Nana, engem teljes szakértelemmel, kedvesen elláttak és nem volt hálapénz.
31. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - Muraja)
2012. febr. 14. 05:12

Én itthonn(mármint Magyarországon) szültem, maximális megelégedéssel, a kórházban pedig szállodában éreztem magam, olyan figyelemben volt részem (se gazdag, se semmi nem vagyok). 20 éves a lányom, velem volt egy szobában éjjel-nappal. a fiamat éjszakára elvitték 1-2 nap éjjelre, mert nagyon sírt, (hogy a fenébe ne, amikor anyuka is folyamatosan sírt), egyébként ő is velem volt. A nővérek bonbont kaptak, az orvos kapott pénzt... de ő is jött hétvégén be hozzám a szabadnapján, amikor terhes voltam és elutazott néhány napra, behívta egy kollégáját, bemutatott bennünket egymásnak, és kérte, hogy ha az alatt a pár nap alatt bármi van, hozzá forduljak bizalommal de itt még a szülés messze volt.

Szóóóval nem annyira borzalmas ez az ország... ne tessék kééérem bántani! :)

30. Muraja (válaszként erre: 29. - 72542cb970)
2012. febr. 14. 00:57

Hogy ez mikor lesz elsajatitva az othoni orszagokban volt komunsita blokban.

Anyira jok az emberhez nem beszelve az empatiarol.

Öruljel neki hogy kint elsz- sajnos szomoru ilyet mondani de ami igaz az igaz.

Itt nalunk is a hozza tartozok bejöhetnek nincsenek kiszabot idök egyszeruen fantasztikus .

Fiamnak a elsö kislanya 17 eve szuletett , mivel nagyon fiatalkak voltak es en vittem be ököt rögtön a kis meneyem ra is kerdezett ; velunk maradnal az egeszen ?termeszetesen hogy igent mondtam ez hajnalban volt. Kesö este mar mentunk is haza egy csaladtaggal többen.

Olyan fantasztikus , harmonikus volt minden.

Amikor kicsi meglett a pappa vagta at a zsinort es öltösztette fel a kicsit . Ez egy olyasfele hagyomany itt.

29. 72542cb970 (válaszként erre: 27. - Muraja)
2012. febr. 14. 00:38
Ott a pont...En egy doboz bonbont adtam es egy Thank You kartyat a bonbont alig akartak elfogadni...Es ott ultek velem ejszakakon keresztul mert a szules utan a fajdalomtol nem tudtam 2 napot aludni sem..Vigyaztak a kislanyomra mig en a kisfiamhoz mentem etetni,az elso 2 napon folkisertek hozza,mert jarni is alig tudtam..es meg sorolhatnam.
28. Bcicus
2012. febr. 13. 23:45
Nálunk 4 nap az alap ha minden ok. Csodás 4 napot töltöttem ott.
27. Muraja (válaszként erre: 25. - 72542cb970)
2012. febr. 13. 23:27

Es nem beszelve arrol hogy ezekben az orszagokban ieljesen ismeretlen az a mocskos fenomen hogy hala penz !

Az emberekel humanisan banak anelkul hogy elvarnanak valamifele zsebpenzt.Szegyen azokra az orszagokra hol ez minnapi es sajnos meg van belöluk egy nehany...

2012. febr. 13. 23:00
Itt minimum 3 nap ha természetes úton szülsz és minimum 5 ha császárral; előbb nem engednek haza, de ha valami probléma van akkor természetesen nem dobnak ki.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook