Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit gondoltok arról, aki a balkonon kutyát tart? fórum

Mit gondoltok arról, aki a balkonon kutyát tart? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jún. 29. 03:40
szep dolog szeretni egy allatot,de nem panelhazban.az szenvedes egy kutyanak,mert nincs mozgasi lehetosege.
52. f8db0709b8 (válaszként erre: 51. - Kristo_f)
2015. jún. 28. 10:55

Volt neki is kutyája....se oltva se chipeltetve nem volt,nem is látta el ,rengeteg kárt csinált...azt agyonverette....ezzel a kutyával ezt nem játszottam volna el,remélhetőleg jövőhéten vissza tudjuk hozni,mert nem 1 hónapra fogadtuk be..amit mi a kutyára költöttünk,az a mi dolgunk természetesen,de mielőtt megkapta a chipet és oltást előtte is ugatott...ha akkor szól,megint más.......beleegyezett hogy idehozzuk,mi kiadtuk a pénzt,ami azért lássuk be nem kevés,erre kirakatja a kutyát,mert nem tanult meg nyávogni...hát sorry....egy kutya ugat...

Mondjuk nem hagyom ennyibe,mert ez a nő amennyire sáros,jobb ha kussban marad...nem hiszem,hogy a kutya volt a legnagyobb gondja tegnap,csak már nem tudott mibe belekötni ittasan...hát kb ennyi...de ma helyreteszem...

51. kristo_f (válaszként erre: 50. - F8db0709b8)
2015. jún. 28. 10:44

Árkot röhögnék köréd, ha ki akarnád fizettetni velem mint főbérlővel/tulajjal a kutyád költségét.


El kellett volna magyarázni neki hogy nem a ti kutyátok ugat, hanem a környéké, deha mégis, akkor azért mert kutya, de enm jellemző rá.

Kis vita után maradhatott volna, csak ti egyböl feladtátok


Amikor kiskutyám volt, első időkben vinnyogott ha otthon hagytam. közösképviselő szólt "hogyhát ez igy nem lehet meg bla-bla"

Elhajtottam és annyi. Kutyám tényleg egy nyugodt csendes volt, alig lehetett ugatásra "hergelni"

2015. jún. 28. 07:35

Sziasztok!

nem éppen ezzel a témával kapcsolatos de hátha.....

1 hónapja a föbérlő beleegyezésével örökbefogadtunk egy kutyát...mi 8500ft-ért beoltattuk és a chipet is megkapta,mi vittük sétálni,mi etettük,lényegében a miénk lett,....eltelt 3 hét azóta és tegnap éjszaka ránk verte a föbérlő az ajtót,hogy vigyük el a kutyát,mert ugat...teli hold volt vagy nem tudom..alapjáraton csendes kutyus volt...lényeg,hogy családi házban lakunk,körbe vagyunk véve kutyákkal,ergo ha az egyik ugat a másik is fog..de a miénk nem igazán reagált dolgokra...Megtehetem,hogy kifizettetem a főbérlővel a 8500ft-ot?Menhelyre vittük,szóval jó helyen van,meg reményeim szerint elis tudunk innen költözni aztán elhozzuk onnan...

2012. szept. 5. 00:31

Bakker, most látom, egy évvel ezelőttiek a hsz-ek. :O

Akkor ez most hogy jött fel nekem?

2012. szept. 5. 00:30

Jézusom! :O Remélem,, nem bántották és nem csak úgy kirakták valahol az előző kutyát. :( A csivavát is kint tartják?

Ha bárkire hívod a rendőrséget este 10 után, akkor ne vacakolj ezen sem. Nem hiszem, h a balkon kiteszi azt a területet, amekkorát egy kutyának törvény szerint biztosítani kell!

Melyik állatvédőt hívtad? Ha nem őket, akkor hívd a Noét! [link]

47. mamszi58 (válaszként erre: 46. - Gaby76)
2011. szept. 18. 10:01
A csivava is ugat, csak gyenge a hangereje. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy olyan pirinyó, érzékeny kutyát, mint a csivava erkélyen lehetne tartani ! Egy komolyabb őszt sem bírna ki !
46. Gaby76 (válaszként erre: 45. - Borzoska3)
2011. szept. 14. 14:24
nem tudom... mivel kicsi, meg nem tud ugatni...
45. Borzoska3 (válaszként erre: 44. - Gaby76)
2011. szept. 13. 21:00

a csivavát is az erkélyen tartják ?

Csak remélem, hogy a régi kutyust nem ölték meg....

44. Gaby76 (válaszként erre: 43. - Mamszi58)
2011. szept. 13. 10:23
Szia! Azóta új kutyájuk van! Nem tudom, mit kezdtek az előzővel, egyik napról a másikra eltüntették. Hoztak helyette csivavát. Az még kicsi, az még új, egyelőre csend van
2011. szept. 9. 19:52
Most már eléggé hűvösek az éjszakák, most is kint van a kutya ? A szélviharban is ? Ha igen, akkor hogy viseli ezeket a viszontagságokat ?
42. Gaby76 (válaszként erre: 41. - Mamszi58)
2011. szept. 4. 01:14
Látod, ezt mi sem...
41. mamszi58 (válaszként erre: 40. - Gaby76)
2011. szept. 3. 07:04
Ezek után lehet, hogy a békét-nem-hagyás az egyetlen járható út. Egyszerűen nem fogom fel, hogy ezeknek miért kell kutya !
40. Gaby76
2011. szept. 2. 12:13
Komoly, igazi állatvédő egyesületet hívtunk fel. A törvény csak azt bünteti, ha nem kap enni-inni és sosem járnak le vele. Kap enni és le is viszik este. A községi hivatalban sem segítenek, mert nincs benne a bérleti szerződésben, hogy tilos lenne a balkonon kutyát tartani. Hogy nem lehet, hogy nincs mit tenni? De, van. Csak az nem éppen törvényszerű és nem is szép. Jelenleg egyszerűen nem hagyom őket békén.
39. Gaby76 (válaszként erre: 36. - Borzoska3)
2011. aug. 14. 22:54
Nekünk 3 cicánk van, és az előző lakásban ahol 2 évet töltöttünk, a szemben lakó szomszéd nem is tudott róluk... Így is lehet állatokat tartani. Pedig a macskák is tudnak káoszt okozni...
38. Gaby76 (válaszként erre: 34. - Gálos Ildikó)
2011. aug. 14. 22:52
van olyan öleb a másik szomszédban, aki teljesen szobakutya, ő elvan.... de jelen esetben egy keverék kutyáról van szó, jelenleg már nem is olyan kicsi, nem tudja senki, mekkora lesz. a gazdáik sem! megkérdeztem tőlük, amikor hozták. meg erre sem gondoltak előre!
37. Gaby76 (válaszként erre: 33. - Borzoska3)
2011. aug. 14. 22:50
Igazad van, épp ma említettem az oltást én is. nekünk macskáink vannak, és bizony oltási igazolványuk van, pedig ők nem is járnak ki, nem érintkeznek semmilyen állatokkal. A mi oldalunkon (aki hallhatja a kutyát), tudtommal csak én vagyok itthon (lehet, hogy a másikon sincs senki), mert itthon dolgozom vállalkozóként. Bizony nagyon kellemetlen, ha egész nap kutyavonitásban kell fordítanom. Nincs gyűlés, se közös képviselő. A házak 3-4 éve épültek, mi ebbe csöppentünk bele. Alattunk is érdekes arcok laknak, de nekik elég szólnom, hogy ne gitározzanak meg ilyesmi, szerintem tartanak tőlem. A hölgy is érdekes lehetett nálatok, szerencsére az alkoholisták a másik házban laknak, csak ritkán buliznak kint, de már nem is mernek, mert 10 után mindenkire rendőrt hívok, nem vacakolok
36. Borzoska3 (válaszként erre: 34. - Gálos Ildikó)
2011. aug. 14. 22:08

Alapjában véve egyetértek veled, mosómedvét én is csak kertes házban tartanék :)remélem, még ebben az életemben lesz is egyszer.

Manapság már csomó olyan kistestű kutya létezik, akiket kifejezetten lakásban kell tartani, meghalnának a szabadban.

Nekünk nincs kutyusunk, de a házban ahol lakunk, 3 is van. Soha nem hallottam még a hangjukat.

Inkább a kultúrálatlan, állatkínzó szomszédok nem valók panelbe / társasházba, de semmilyen közösségbe sem.

35. diorissimo88 (válaszként erre: 34. - Gálos Ildikó)
2011. aug. 14. 22:02
Bizonyos állatok biztosan,főleg nagytestű kutyák, de azért szerintem panelban is lehet kultúráltan állatot tartani.Nekünk is van kutyánk, a 2. emeleten és senkit nem zavarunk vele, normálisan van tartva, sokat sétáltatva. Kiegyensúlyozott,nem ugatós, a szomszédok szeretik.
2011. aug. 14. 21:41
Én is csak sajnálni tudom az ilyen kutyust, az állatok kertes házba valók,nem panelba. nekem ez a véleményem.
33. Borzoska3 (válaszként erre: 32. - Gaby76)
2011. aug. 14. 21:39

Csak Te vagy otthon munkaidőben ? Biztosan a többieket is zavarja ez az áldatlan állapot. Az ilyen ügyeket mi a társasházi közgyűlésen szoktuk rendezni.

A földszinten lakott egy hölgy, aki ivott és rendszerint éjfél körül jutott el abba a stádiumba, hogy nekiállt artikulátlanul üvölteni, heti 1 alkalommal legalább. Egy darabig ez így ment, aztán a közgyűlésen felhívta a közös képviselő a figyelmét arra, hogy a következő alkalommal feljelenti birtokháborításért a jegyzőnél, ha nem használ akkor pedig a rendőrségen. Használt.

Neked és a többieknek is jogotok van a pihenéshez.

Tudod, aki kizárja a kutyáját az erkélyre, az más aljasságokra is hajlandó, talán enni - inni sem adnak neki, oltatva van egyáltalán ?

32. Gaby76 (válaszként erre: 30. - Mamszi58)
2011. aug. 14. 21:08
Környékbeli? erdőben lakunk, itt 2 db lakóház van 12 lakással. ebből nálunk van kutya 2 helyen. a másik család rendes és tud a rendetlenekről. senki nem szól semmit, hogy ne legyen vita, max. csunyan neznek és félvállról köszönnek. Kisgyermek itt kevés van. a mi hazunkban csak 2, az egyik a kutya gazdája (elvileg). Voltak már itt egyéb problémák is, rendszerint én hívtam rendőrt, én mentem a hivatalba. És mindig csodálkoztak, hogy még soha senki nem panaszkodott. Bármit is teszek, én leszek az utálat tárgya. :-/ Egy éve sincs, hogy ideköltöztünk, máris utáljanak? Hát nem tudom
31. Borzoska3 (válaszként erre: 27. - Sercegnő)
2011. aug. 14. 20:04
a szabadságjogok nem terjednek ki a bűncselekményekre. Az Állam a bűncselekményeket bünteti.
2011. aug. 14. 16:48
Nekem is voltak kutyáim a lakásban, tehát tudom, hogy mivel jár. Szerintem szólj a környékbeli kutyásoknak, akikkel jóban vagy, mert az tiszta sor lesz. Nem rohansz feljelenteni, de nem is várható el tőled, hogy ezt hallgasd. A kutyások majd lerendezik ( remélem ). Hasonló esetünk volt, amikor egy fiatal anyuka szólt nekünk ( kutyásoknak ), hogy az egyik fiatal lány a homokozóban kakiltatja a kutyáját. Nem csak kutyások voltunk, hanem anyák is, tehát egyből megkerestük és tájékoztattuk az ilyen esetből eredő fertőzésekről. Hatásos volt.
29. Gaby76
2011. aug. 14. 16:26
Van új fejlemény... Délelőtt úgy mentem ki a lépcsőházból, hogy egy óriási pocsolyát kellett kikerülnöm... Aztán valaki felmosta, de nem olyan, akinek kutyája van...
28. Gaby76 (válaszként erre: 27. - Sercegnő)
2011. aug. 14. 16:00
szabadnak szabad, de az állatkínzás éppúgy bűncselekmény, mint az emberkínzás, lopás, ittas vezetés, bármi... Meg aztán állítólag emberek vagyok. Akkor meg mit is takar a "humánus bánásmód"?
2011. aug. 14. 15:09
szabad orszag, elvileg
26. Gaby76 (válaszként erre: 25. - Havran)
2011. aug. 14. 15:07
nem sport címén teszik... nincs annyi sütnivalójuk, hogy felfogják, mit tesznek
25. Havran
2011. aug. 14. 11:58
Vagy egy idézetem,szreintem nagyon igaz."A valaha teremtett összes lény közül ő (az ember)a leginkább megvetésre méltó.ő az egyetlen teremtmény,amelyik sport cimén fajdalmat okoz,tudva,hogy az fájdalom."
24. Havran
2011. aug. 14. 11:43
Sajnos az ilyen eset elég gyakori,sőt gondolom mindenki néz tévét és elszomoritó,hogy mennyire kivannak az emberek fordulva magukból szinte már minden napra jut valami eset.Nálunk az utcában is vannak érdekeségek,én szó szerint addig nem tudok nyugodtan aludni amig nem járok utána és nem teszek valamit.Nem is vagyok népszerü,de ezt a szemembe nem mondja senki csak gondolom.Igazából nem is érekel.Probálj meg valamit tenni vagy lépni,természetesen kulturáltan.Nem is értem az ilyen embert ha a gyerek is majd teher lesz azt is kirakja majd.Az ilyen emberből bármit simán kinézek.Különben meg senkinek nem kötelező állatot tartani.Viszont ha tart azt normál körülmények közt tegye.Az emberek fejében kéne nagyon rendet tenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook