Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok a mostani fiatalokról, és szüleikről, nevelés és neveltetés szempontjából? fórum

Mit gondoltok a mostani fiatalokról, és szüleikről, nevelés és neveltetés szempontjából? (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. spinneli (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2011. nov. 3. 20:49

....de én sok különbséget nem látok pl. anno a saákorosztályom, és a mostani fiatalabbak között.

Kisgyerekkel pedig több normálissal találkoztam, mint neveletlennel, bár egy-egy fáradtabb gyerek hisztijéből, vagy egy esetleges elfelejtett köszönésből nem szoktam hosszútávú következtetéseket levonni.

2011. nov. 3. 20:46
A szülők talán kevésbbé hitelesek, mint régebben, sok probléma itt kezdődik a családban.
2011. nov. 3. 20:42
Igen igazad van, nagyon sok olyan van nálunk is itt a gyerekekkel akik a házban laknak, hogy még az alapot nem tudják, köszönni kell a másiknak, nem szaladunk neki mikor ki akar szállni a liftből, és a szülei nem szolnak rájuk ez szörnyű, én nem voltam ilyen nem ilyennek neveltek.
10. Lencsy (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2011. nov. 3. 20:38

Hát a 100 éves az neked fiatal ? :D

Na jó ..bontsuk le a problémás korosztályokat ! Előre szólok ez az ÉN véleményem és nem kell egyetérteni, de ez van :D Kis gyermekkor :.. Hülyét kapok a hisztis gyerektől aki a bolt közepén földhöz vágja magát,mert nem kapta meg a 20. nyalókáját ! Anyuka nem üt rá a fenekére inkább babusgatja ..Na pont ezért hisztis és lesz belőle valószínűleg kiállhatatlan akaratos tini is ! Ha az első hisztinél kap egy figyelmeztető popsira "csapást" talán elkerülhető a következő ! Ki a hibás ? A szülő !! Gyermekkor ..Bekerülnek a suliba és elviszi őket a közeg ! Ha a gyereked nem egy tipikusan csendes , végtelenül nyugodt és jó gyerek , hanem egy igazán életrevaló élénk gyerek akkor szinte bizti , hogy utánozni akarja , úgymond meg akar felelni a balhésabb , menőbb osztálytársaknak akik magukkal rántják és lehet járkálni a rendkívüli szülői értekezletekre ! Hiába neveled otthon a jóra és mutatsz maximálisan jó példát , mert abban a korban van , hogy a szülő szava cart sem ér fontosabb a haver véleménye ! Ki a hibás ? Nincs hibás ! A gyereked csak be akar illeszkedni és megfelelni ..ezért nem hibás ! Te mint anya megteszel mindent ..beszélgetsz vele , terelgeted a jó felé, de nem lehetsz ott mellette minden percben így nem vagy hibás ! :)

Eljutottunk a tini korig : .. Húúú na azt hiszem ez a legnehezebb ! A szülők kicsit belefáradtak már abba , hogy csak beszélnek és beszélnek, de falra hányt borsó ! Akinek tini gyereke van tudja miről beszélek ! Ez tipikusan a lázadó korszak és nem véletlenül hívják így ! Sok, sok türelem kell hozzájuk és a rosszak úgyis mi leszünk , DE ez elmúúúlik :)) Ki a hibás ? Hmm..a gyerek próbálkozik , felkészül a nagybetűs életre , és gondoljunk csak vissza ..há ugyanilyen voltunk :) Normális , család centrikus, tisztességes ember lett belőlünk ? IGEN ! :) Azt hiszem ezeken a korszakokon át kell esni . Cáfolom azt hogy a szülő azt adja át amit ő kapott és a gyerek a példát otthonról veszi ! Kiegyensúlyozott boldog családban nőttem fel és kiegyensúlyozott normál családban élünk, de én biza többször voltam már rendkívüli szülőin és tépem a hajam a tini lányom viselkedésétől ..de nem érzem magam hibásnak , mert tudom, hogy ez csak azt bizonyítja hogy életrevaló gyerekeim vannak! Mielőtt belém kötne bár ki is ..itt nem szuper problémákról beszéltem ! Nem alkoholista, drogos , tolvaj tinikről ..csak arról az átlagról ;)

2011. nov. 3. 20:15
0-100 éves korig
8. 04e95f637a (válaszként erre: 7. - 0b18315731)
2011. nov. 3. 20:15
Régen is voltak kulcsos gyerekek! Mi is azok voltunk. 2 nővérem van, egyik sem bírta az otthoni tempót, sok baj volt velük( rendőrség,körözés, krízis szálló,stb.), Én nem lettem ilyen! Szöges ellentéte lettem a 2 lánynak! Régen is voltak dolgok, nem csak most! Ha erről az oldalról nézzük!
7. 0b18315731 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2011. nov. 3. 20:11
Az tuti,de sok minden nevelés kérdése.Egyre több a kulcsos gyerek...nem törődöm szülő,akik pedig így nőnek fel ezt adják tovább...
2011. nov. 3. 20:10
Én úgy gondolom amit kapsz azt adod tovább,legalábbis nekem eddig ez jött le:-)
2011. nov. 3. 20:09
Nem biztos, hogy a szülő tehet arról, ha a "gyerek" nem megfelelően viselkedik.
4. 04e95f637a (válaszként erre: 3. - Lencsy)
2011. nov. 3. 20:06
Nekem is ez ugrott be. :)
2011. nov. 3. 20:06
A fiatalok alatt melyik korosztályt érted ?
2011. nov. 3. 20:05
hosszú :(
2011. nov. 3. 20:05
Mit gondoltok a mostani fiatalokról, és szüleikről, nevelés és neveltetés szempontjából?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook