Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit gondoltok a minimalizmusról? fórum

Mit gondoltok a minimalizmusról? (beszélgetős fórum)


okt. 22. 17:58
Feléleszthetnénk ezt a fórumot. :)
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Selena78)
2020. febr. 9. 13:39
A padlás is sokat elnyel, mi is volt, hogy ott tartottunk sok cuccot, kacatot. Olyan is előfordult, hogy ruhákat, cipőket akartam odaadni valakinek és húzgálta a száját, pedig nem volt elnyűtt. Vagy odébb menve eldobta.
19. selena78 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 5. 14:05
Nekem nincs melléképület, de van padlásom. Már fel sem merek menni.
18. selena78 (válaszként erre: 16. - 9e9543800f)
2020. febr. 5. 14:03

Hát nekem nem igazán sikerül eladni

semmit. Lehet én vagyok a béna hozzá, lehet, itt, ahol élek, ez nem működik.


Öt évembe telt, ameddig eladtam anyósom gyönyörű faragott bútorát potom áron, mert már túl sokba került a raktár, ahol tároltam. Már azon gondolkodtam, felhasogatom tűzifának, amikor valaki végre elvitte.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Selena78)
2020. febr. 4. 20:07

Hát, nekem az ilyesmi egy zsákban van kint egy melléképületben. Nem tudtam kidobni, anyám sokat dolgozott rajtuk. Pedig attól tartok az lesz a sorsa.


Újabban én is rákattantam a selejtezésre. :)

16. 9e9543800f (válaszként erre: 14. - Selena78)
2020. febr. 4. 17:06
1 éve csatlakoztam egy csoporthoz. Hihetetlen, mire nincs kereslet :-) Volt 30-40-60 éves mindenféle, amit sajnáltam kidobni. Pl. régi horgolt/hímzett csíkok, amit eleink a kamrapolcokra/kredencbe tettek. Szinte minden gazdára talált. De kihízott/kifogyott ruháimra is van kereslet.
15. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. febr. 4. 16:14
Munkáltatói papírok szempontjából nagyon jól cselekszel.
14. selena78 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 4. 15:28

Mondom, az ilyen fórumok selejtezésre sarkallnak.:)


A szekrényem felső polcán olyan dolgok vannak, ami még a nagyanyáméi voltak. Pld. 12 személyes damasztabrosz 12 szalvétával, hímzett, monogramos, gondolom, nagyanyám hozománya volt még. Gyönyörű. Már anyám sem használta, viszont szépen becsomagolta, felcímkézte. Én sem használtam, a lányomnak sem kell. Nem egy van ilyen. Mit csináljak vele? Dobjam ki? Arra még nekem sincs lelkem.


Ne mondd, hogy adjam el, próbáltam, a francnak sem kell.

2020. febr. 4. 15:05
Tegyük félre, jó lesz még valamire, vagy valamikor. Aztán pár évig áll a garázsban, kamrában, vagy ott ahol. Majd kidobjuk és, láss csodát senkinek sem hiányzik.
12. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 4. 14:30
Vettem egy gardróbszekrênyt nyáron. Hogy majd kapszula... de még nem jutottam el odáig, hogy meg is valósîtsam. Mondjuk odáig igen, hogy totál basic darabjaim vannak. Amúgy is utálom a tiritarkát, liglógós, mintás ruhákat. Mindenem egyszínű, már évek óta.
11. selena78 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 4. 14:17

Amióta az eszem tudom, próbálok megszabadulni a felesleges dolgoktól. Ráadásul én imádok kidobni dolgokat.


Nem vagyok egy nosztalgiázó típus, nem őrizgetek emlékeket. Nem szeretem a felesleges dolgokat.


Aztán valahogy mégis tele vagyok velük.

Most festették ki a lakást, olyan dolgoktól szabadultam meg ez alkalommal, ami még nekem is szívfájdalmat okozott. Például kidobtam vagy száz video kazettát. Még könyveket is vitettem el. Több zsák ruhát dobtam ki. Aztán mégsem érzem, hogy nagyobb lett a tér.

10. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 4. 13:56
Én is tudok. Kidobta a távirányító dobozát, papírjait, mielőtt egyáltalán megpróbálták volna, aztán kiderült, hogy nem is jó :D Minimum addig illik megőrizni, amíg garanciális a termék.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. febr. 4. 13:31
Papírokat én sem merek kidobni, sose tudom mikor kell előszedni. Viszont olyat is tudok aki mindent kidob mihelyt kézhez kapja, neki ne csellengjenek ott a fiókban.
2020. febr. 4. 13:27

"A hivatalos papírok rendezése nem tartott sokáig. Beszúrtam a magazinok tépkedése közé, mert muszáj volt egy kis változatosság. A KonMari módszer abban segített, hogy egy laza kézmozdulattal szabadultunk meg mindenféle használati utasítástól és kézikönyvtől (kivéve a varrógépemét, de abból kitéptem azt a néhány oldalt, ahol a magyar nyelvű rész található)."


Milyen magazin tépkedés? Akinek nincs, csináljon?


"külön kategóriát kaptak azok a papírok, amiket muszájból őrizgetünk, de nem kellenek. Lehet, hogy sohasem, de megőrizendő. Ilyenek például a régi autónk papírjai, fizetési papírok a régi munkahelyeinkről"


Utóbbit nyugdíjazás + 5 évig kell megőrizni, saját magam bizonyíthatom. Nekem 15 évvel ezelőtti, tesómnak tavalyi hónapja nem volt rendben Nyufignál. Mióta munkaviszonyban állok, összes munkaszerződésem megvan.

2020. febr. 4. 13:27
Mindig pakolászok, mégis sokszor nincs olyan rend ahogy szeretném. Ti, hogy csináljátok? Akkor inkább így kérdezem.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Globus)
2020. febr. 4. 13:25
Úgy általában a rendrakásról, rendszerezés, kapszulagardrób.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Csakelőre)
2020. febr. 4. 13:23
Igen
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 4. 13:21
Amit találtam róla, az nem minimalizmus, hanem rendszerezés. Láthatunk olyan gardróbot, ahol lóg 15 kosztüm. Vagy keress rá képpel, cipőtartón 36 pár! sportcipő.
2020. febr. 4. 13:20

A KonMari lépésről lépésre

Konmari, azaz a varázslatos japán módszer, amellyel örökre száműzheted a rendetlenséget az otthonodból



Erről van szó?

2020. febr. 4. 13:18
Mi?
2020. febr. 4. 13:15
Konmari és hasonlók.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook