Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a mesterséges megtermékenyítésről? fórum

Mit gondoltok a mesterséges megtermékenyítésről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. jan. 13. 10:48
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a lombik program előtt végig kell csinálni azt a rengetek fájdalmas vizsgálatot? Mert az egyik oldalon találtam erről egy csokorra valót: kezdve az endometriális biopsziától a petevezeték-átjárhatósági vizsgálaton, laparoszkópián át a hiszteroszkópiáig...:S
2011. jan. 13. 10:44
Én vallásos vagyok, római katolikus, de a hallottak alapján legszívesebben kitérnék a hitemből, mindenesetre nem értek egyet az egyházzal, és úgy gondolom, hogy Isten soha de soha nem akarná (miért is akarná?????????????), hogy valakinek ne lehessen kisbabája!!!
88. d3752afcf3 (válaszként erre: 84. - JázminBarnuska)
2011. jan. 13. 09:54

Ha Isten valóban azt akarta volna, akkor nem is lett volna. :-)

Amúgy nem vagyok vallásos.

2011. jan. 12. 21:00

Elnézést kérek mindenkitől, senkit nem szerettem volna megbántani. Tényleg!


Csak amikor a lombikos babákról negatív véleményeket olvasok...

Hosszú évek próbálkozása áll mögöttünk. Most itt szuszog mellettem a kislányom, aki gyönyörű és okos baba. (Tudom, minden szülő a saját gyerekével elfogult :)


Aki még a beavatkozás előtt áll, annak azt kívánom, hogy semmitől ne féljen, és mindenek előtt tartson ki, ez a legfontosabb!

Ne adjátok fel!


Még egyszer ne haragudjatok,senkit nem akartam megbántani!

86. Korgó82 (válaszként erre: 84. - JázminBarnuska)
2011. jan. 12. 18:26
Akkor ez teljesen egybevág a cikkel, amit olvastam. Nekem ez már több, mint durva, hogy egy személyes szituációban is ezt mondja egy pap. Szörnyű lehetett ezt átélni nektek, sajnálom!
85. demeeri (válaszként erre: 84. - JázminBarnuska)
2011. jan. 12. 18:12
Ezt nem mondod komolyan.!!!Már megvoltak a kicsik,mikor ezt mondta? És ilyen ember nevezi magár Isten szolgájának? Felháborító. Na,hozzá sem járnék többet misére.
2011. jan. 12. 17:47

Sziasztok!

A Római katolikus egyház papja ellenezte.Mikor elmondtam mi történt,a mondandója lényege az volt,hogy ez nem Isten akarata.Isten azt akarta,hogy ne legyen gyerekünk.Stb...Csoda,hogy egyáltalán megkeresztelte Őket.

83. jozsi.38 (válaszként erre: 81. - Demeeri)
2011. jan. 12. 16:44
gratulálok a babához!
82. a0cc3bd7dd (válaszként erre: 78. - Demeeri)
2011. jan. 12. 15:17
Gratulálok nektek:-)Probléma mentes terhességet,és csodálatos szülést kívánok neked!
81. demeeri (válaszként erre: 79. - Dubadri)
2011. jan. 12. 14:51
Köszönöm.Még magam sem tudom elhinni.Igazából nem gondoltam volna,hogy ilyen simán,ilyen gyorsan sikerül.Az a pár hónap úgy elrepült,mintha nem is lett volna.Én nem szenvedtem sem testileg,sem lelkileg.Nekem csakis kellemes érzéseim vannak.Ezt a babát nagyon akarjuk és várjuk.Nem úgy,mint sok sok nő,aki nem is tervezte a terhességet és épp azon gondolkodik,hogy talán el kéne vetetni. Szerintem ők sem lesznek jobb anyák,mint mi,lombikosok.Hiába fogant a gyerekük természetes úton,ha már most elutasítják.
80. d3752afcf3 (válaszként erre: 78. - Demeeri)
2011. jan. 12. 14:50
gratulálok a babához. :-)
79. dubadri (válaszként erre: 78. - Demeeri)
2011. jan. 12. 14:42

teljesen igazad van!

Gratula a babához! :)

2011. jan. 12. 14:40

Az én babám mesterségesen fogant.Most hét hetes terhes vagyok.Mindkettőnknek lehet saját gyereke,párom gyenge spermaeredménye miatt ajánlották a lombikot.Soha egy percre sem gondolkodtunk azon,hogy nem helyes,hogy nem természetes.Számunkra ez egy csoda.Hálát adok a sorsnak,hogy van olyan fejlett az orvostudomány,hogy ezt lehetővé tette.Hisz végülis Isten szabad utat adott az embernek,hogy ilyen technológiákat létrehozzon.Nem?Ne használjam ki?

Ha számunkra ez az utolsó esély,hogy saját gyerekünk szülessen,ezen nincs mit gondolkodni.

77. Korgó82 (válaszként erre: 76. - Zsanetta)
2011. jan. 12. 14:23
Római. De szerintem ezzel csak azok foglalkoznak, akik nagyon-nagyon mélyen vallásosak. Ez még szigorúbb elv, mint az, hogy házasság előtt nincs szex, hisz ezzel adott esetben nem egy időre, hanem egy életre kell lemondani arról, ami a legtöbb ember számára a világon a legfontosabb...
2011. jan. 12. 12:58

római vagy görög.

É is római katolikus vagyok,de én akkor sem mondanék le a gyermekről.

Lombik nálam egy ajándék,hisz a sok műtét után nincs petevezetőm:(

75. Korgó82 (válaszként erre: 72. - D3752afcf3)
2011. jan. 12. 12:55
Ez a katolikus egyház. Az egyik egyházi folyóiratban volt egy cikk erről, azt olvastam. Azért figyeltünk fel a férjemmel a cikkre, mert van a tágabb baráti körünkben egy pár, ahol nem jön a baba már 4-5 éve. Ehhez képest úgy tudjuk, hogy orvosi segítséget nem kértek, mi ezen csodálkoztunk. Ők eléggé vallásosak, s mikor megláttuk ezt a cikket, megértettük, miről is van szó...
74. d3752afcf3 (válaszként erre: 71. - Korgó82)
2011. jan. 12. 12:27

nem érzem annyira a különbséget, hogy mitől lenne rosszabb az, ha a megtermékenyítést is az orvos vézgi....

végül is a megtermékenyítés után már megy tovább a természetes úton a dolog.

73. a0cc3bd7dd (válaszként erre: 71. - Korgó82)
2011. jan. 12. 12:27
Jujjjjjjjj kirázott a hideg!
72. d3752afcf3 (válaszként erre: 71. - Korgó82)
2011. jan. 12. 12:24
melyik egyház ez?
71. Korgó82 (válaszként erre: 69. - D3752afcf3)
2011. jan. 12. 12:23
Nagyon durva! A lombikot gyilkosságnak tartják, mert több megtermékenyített petesejtből nem lesz baba. Az inszeminációval az a bajuk, hogy a gyermeket Isten úgy adja, hogy természetesen foganjon, a természetes utat nem helyettesítheti mesterséges dolog. Az orvosi segítséget engedélyezik addig, ameddig nem maga a megtermékenyítés történik mesterségesen.
70. a0cc3bd7dd (válaszként erre: 65. - JázminBarnuska)
2011. jan. 12. 12:20

Gratulálok nektek!

Eggyezik a véleményünk:-)

69. d3752afcf3 (válaszként erre: 68. - Korgó82)
2011. jan. 12. 12:02
és mi az egyház hivatalos álláspontja?
2011. jan. 12. 11:57

JázminBarnuska, meg szabad mégis kérdezni, mit mondott a pap, nagyon érdekelne. Nemrég olvastam az egyház hivatalos álláspontját a mesterséges megtermékenyítéssel kapcsolatban és nagyon-nagyon kiadtam (pedig nem vagyok ateista). Érdekelne, hogy egy személyes szituációban mit mondanak.

Szerencsés vagyok, és nem vagyok érintett a témában, de sokat olvasom olyanokról, akiknek nem akar sikerülni a baba, és borzasztóan örülök, hogy már ott tart az orvostudomány, hogy sok esetben tud segíteni. Szerintem nem kérdés, hogy ugyanúgy sikerélmény, ha összejön a baba, és a szülő tuti nem érzi azt, hogy nem az ő érdeme, mert még sokkal többet tesz annak a pici életnek a létrejöttéért, mint akinek ez természetes úton összejön.

67. martin3 (válaszként erre: 63. - D3752afcf3)
2011. jan. 12. 10:34

egy gyerkőccel annyi minden történik egy nap, hogy időd sem lesz erre gondolni:))))

amúgy soha nem jut ez eszembe...de tényleg...és a férjem sem élte meg anno kudarcként. (ráadásul nekünk még csak szervi bajunk sem volt, valószínű az lehetett a probléma, hogy az én testem idegen testként ismerte fel a hímivarsejteket, és elpuszította őket, a méhszájnál képes erre a szervezet, ezért az inszemináció azért jó, mert ezen a szakaszon egy kis cső segítségével feljebb juttatják a h.sejteket, így a méhben már nem pusztulnak el. )

66. martin3 (válaszként erre: 60. - VFanni01)
2011. jan. 12. 10:29
szerencsére meg tudlak nyugtatni és azokat is akik ezt a véleményt osztják, hogy nekem 1 percig sem jutott az eszembe, hogy nem nekem köszönhető...én erre még soha nem gondoltam, amikor ránézek a kislányomra...soha, de soha..
2011. jan. 12. 10:23

Nekem ikreim lettek,egy lány és egy fiú.Belőlem,és a férjemből ,nem pedig "műanyagból" vannak.Ezt le sem tagadhatnák sem a külsejük,sem a természetük miatt.Mikor a keresztelőre készültünk,és előtte a pappal beszéltünk,Ő közölte a véleményét.Most nem ecsetelném.

Ők ugyanolyan hús és vér gyerekek,mint a többi.Semmi különbség nincs!

Aki másként gondolja,azt csak sajnálni tudom.

2011. jan. 12. 09:58

ha lehet, akkor ne veszekedjünk, jó? :-)

csak beszélgessünk a témáról mindenféle hevesebb érzelemnyilvánítás nélkül. :-)

ha nem gond....

63. d3752afcf3 (válaszként erre: 60. - VFanni01)
2011. jan. 12. 09:56

hát azért te is kellesz hozzá :-)

de igen, nekem is eszembe jutna biztosan, hogy nem ment segítség nélkül :-)

62. Zsanetta (válaszként erre: 58. - Martin3)
2011. jan. 12. 09:17

Én írtam ,de nem azért mert ezt gondolom,hanem nekem a munkahelyemen a kolléganőim mondják ezt.

Én is tudom hogy nem betegebb mint a természetes úton fogant.

Értelmezni kellett volna amit írtam .

61. a0cc3bd7dd (válaszként erre: 60. - VFanni01)
2011. jan. 12. 08:53

Miért nem neked köszönhető?

Én büszke vagyok magamra,hogy nem elhagytam a férjem,mert nem tudott természetes úton gyereket nemzeni,hanem vállaltam minden kellemetlenséget,esetleges fájdalmat,hogy gyerekem születhessen!

És igen is nekem köszönhető,mert ha nem csináltam volna végig,akkor most nem juthatna eszembe hogy milyen CSODA EZ A GYERMEK ÉS MILYEN GYÖNYÖRŰ!!!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook