Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondolsz a technikai fejlődésről? fórum

Mit gondolsz a technikai fejlődésről? (beszélgetős fórum)


22. Amaunet (válaszként erre: 21. - Cda5669ddd)
2020. jan. 31. 09:05

Szerintem minden eszközt a a munka megkönnyítésére találtak ki. Hogy lehetne életellenes?

Gondolom, neked is van mosógéped, mikród, vasalód?

2020. jan. 31. 08:57
Olykor életellenes, az ember kárára van..., rossz irányba viszi a világot.
20. michelle.r (válaszként erre: 19. - Csalános)
2020. jan. 27. 11:06

Vagy éppen fordítva. Több lesz a szabadidő, amit az emberek magukra fordíthatnak. Már ha igény van rá ;) Amíg az okos izék dolgoznak, lehet menni sétálni, edzeni, úszni.


Az én okos órám pl. rám rivall, ha itt az ideje némi mozgásnak, a lefekvésnek, vagy ha nem megyek egy nap 10.000 lépést, amit előre beállítottam.

2020. jan. 27. 09:54
A mobilok már többet tudnak, mint amennyit használni tudunk belőle. Jó, okos de az emberek nem beszélgetnek egymással. Egy okos mosógép, TV már természetes, de ha minden gépesítve lesz, robotokkal megy minden, az emberek betegebbek lesznek, mert ki se kell mozdulni.
18. michelle.r (válaszként erre: 1. - Beebanya)
2020. jan. 27. 09:00

Nekem nagyon 🤗

Hétvégén voltunk egy kávézóban, ahol robotok hozzák ki a rendelést. A Honvéd kórházban szintén robotok viszik a szobákból a használt tálcákat, ágyneműket. Imádom, hogy telefonról ránézhetek, hogy minden rendben van-e otthon. Szabályozni tudom a fűtést távolról, lekapcsolni a villanyt, ha véletlenül úgy maradt.

Kétségtelenül a techika gyermeke vagyok 🙃

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Érdekes73)
2020. jan. 26. 19:58

A "minket" itt a teljes élővilágal való szoros összefüggés, gondolom.

Talán még nem késő, de akkor hajrá!

2020. jan. 26. 19:53
Ellep minket a szemét arra kéne vmit kitalálni...
15. Guruljka (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2020. jan. 26. 18:36

Egyetértek.

Nekem nincs mosogatógépem, tudtommal kettőnkre nem érné meg.

De gyakran rendelek online, lehetőleg online kártyás fizetéssel, és a szolgáltatóknak online fizetek. Filmet eddig keveset töltöttem le, legfeljebb a linkjét.

Lehet, hogy az élő beszélgetések csökkenése okozza, hogy sok az értelmezési kérdés? Még itt a Hoxán is, sok a "szerintetek hogy értette azt, hogy..." kezdetű.

Nemsokára megint tanulni fogok, akkor majd újra előtérbe kerül az internetes keresgélés.

14. ina87
2020. jan. 26. 14:29
jó h fejlődik,viszont az emberek nem fogják utolérni...
2020. jan. 26. 14:08

Általában nehezen barátkoztok még az új kütyükkel, de aztán szeretem. Van mosógépem, mosogató gépem és robot porszívóm is. Szárító gépet is szeretnék majd.

Applikációk? Interval timer edzéshez, mytherapy a gyógyszereim bevételére figyelmeztetős, a telefonom óráját minden funkciójában sokat használom. Duolingoval angolt es olaszt tanulok. Google a barátom, és youtube videókat MINDENRE lehet találni, a papirfonástól a kutyanevelésig.

12. beebanya (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2020. jan. 26. 13:53

Szerintem meg elszomorito a 0 kommunikáció az emberek között között akik utaznak, mindenki lehajtott fejjel nyomkodja a kütyüjét.

Persze ha egyedül van ok.

11. gabbbicica (válaszként erre: 8. - Beebanya)
2020. jan. 26. 11:28

En meg kimondottan szeretem, ha pl olvasnak vagy csendesen jatszanak masok a vonaton.


Volt amikor 2 oran keresztul 3 nyugdijas beszelgeteset hallgattam, es en faradtam el es az en fejem fajdult meg, mire vegre leszalltam.


Arrol nem is beszelve, hogy sokan olyan dolgokrol beszelnek a vonaton/buszon/villamoson, ami total nem tartozik a masik 100 emberre.

2020. jan. 26. 11:13

Csekket mindig online fizetem be. Szeretek néha online rendelni is. Szeretek informálódni, tanulni. Filmeket letölteni de kb ennyi.

Nincs mosogatógépem de nagyon szeretnék mert rühellek mosogatni. 🙈🙄

Nem vagyok kütyübolond.

Valahol kettős mércéje van ennek a dolognak. Jó is és nem is. Rengeteg olyan dolog van ami tényleg sok mindent megkönnyít és vannak olyan dolgok is amik szerintem feleslegesek. Minél több kütyü veszi körül az embert annál lustább, butább mert nem akar gondolkodni, vagy megmozdulni és elvégezni valamit. 🤷‍♀️

2020. jan. 26. 07:52
Azt gondolom, hogy jó és kellenek. Ami kell, azt használom.
8. beebanya (válaszként erre: 7. - 3d71aa27e8)
2020. jan. 26. 07:23

Ez így van.

Ami engem elkeserit hogy annyira a telefon a minden sokaknak hogy egy vonaton közlekedő család is olyan hogy mindenki a telefont bujja de nem is beszélgetnek egész úton stb.

2020. jan. 25. 21:13
Addig jó, amíg a technika áll az ember szolgálatában, és nem a technika irányítja az embert. A fejlődés jó, de mindenkinek ésszel kellene élnie a technika vívmányaival.
2020. jan. 25. 20:26
Jó dolgok ezek, bizonyára hasznosak attól függően, hogy ki mire szeretné és tudja alkalmazni.
5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. jan. 25. 20:17

Hasonlóan szeretem ezeket az új fejlesztéseket. Kütyübolond vagyok. (pl. tegnap rendeltem egy újabb rocketbook-ot és írószereket hozzá.)

Persze, nem mindent akarok rögtön. Megvárom, míg egy új technológia biztonságosan, megbízhatóan működik. Jól körbenézem a cuccot, mielőtt megveszem.


Mobil nélkül is tudnék létezni, csak sokkal több időt vennének el az adminisztratív dolgok.

Email, a szolgáltatók applikációi napi szinten használom.

pl. sokkal könnyebb neten keresni egy ingatlant és kiválasztani ötöt, mint bejárni 30-at feleslegesen.

De nem gondolom, hogy ezek velem együtt fejlődtek volna, hiszen akkor is meglennének, ha én nem.:)

2020. jan. 25. 19:52

Én szeretek minden újat, ami könnyíti a munkánkat, szórakoztat, segít bármiben.


Épp ezért van okos telefonom, tabletem, laptopom, van mosogatógépem is, tervezek venni robotporszívót is, csak ehhez fel kell számolnom még azt a 3 db szőnyegemet, ami van a lakásban:D


Nem járok postára, mindent neten fizetek

Tableten olvasok könyvet, híreket nézek a TV-ben is, de a neten is olvasom.

Nem használok sok alkalmazást azt hiszem, mert sokkal nagyobb a kínálat, mint amire nekem szükségem van jelenleg.

Szépkártya, mobilbank, egészség alkalmazás, Waze, bkvfutár, stb.

3. beebanya (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2020. jan. 25. 19:39

Én is kb így használom

A csekk feladás nagyon jó telefonon, mert nem tudnék elmenni a munkáidő miatt a postára.

Mosogatógépem van semmiért se adnám imádom de a többit én is magam csinálom, a fűnyírás nekem is nagy kedvencem

2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Beebanya)
2020. jan. 25. 19:28

A háztól-házig rendelés az bejött és megúszom a postán sorbanállást is a csekkek befizetésénél is.

A felmosást, porszívozást nem bízom robotra, a fűnyírást kifejezetten szeretem.

Mosogatogépem sincs, ha fizetnének se kéne.

Kihasználom a lehetőségeket, az appokat, de spec, hivatalos ügyeket vagy személyesen vagy postai uton intézem.

Tul.képp a mobil és net világa velem együtt nőtt, csak tudni kell használni!

2020. jan. 25. 19:17

Pár évtized alatt hatalmasat ugrott a technikai fejlődés.


Már szinte mindent elintézhetünk pl mobiltelefon, számítógép segítségével.

Vannak robot felmosók, fűnyírók, házhoz rendelhetsz már bármit, a postára se kell feltétlen elmenni csomagot vagy csekket feladni stb.


Neked tetszik ez a világ?

Használod ezeket a technikai újdonságokat vagy a "régi világ" híve vagy inkább ?


Hasznos telefon alkalmazásokat is osszunk meg, ötleteket ki mit hogyan old meg könnyebben mint anno.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook