Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit fog szólni a védőnő hogy van 3 cicám a házban? fórum

Mit fog szólni a védőnő hogy van 3 cicám a házban? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 7. 10:31

Akkor gond a cica, ha a terhesség előtt nem volt meg a cica a háznál. A macskák ürülékében van valami, amivel ha a terhesség előtt nem érintkeztünk, de közben igen, vagy a csecsemő mellé veszünk kiscicát és éritkezik valahogy az ürülékkel, akkor okoz gondot. Süketség, vízfejűség, ilyesmi gondok lehetnek a cicáktól.

De ha volt az ember otthonában korábban cica, akkor ettől nem kell tartani, hisz a felnőtt szervezete nem olyan gyenge, mint a gyermeké, a felnőttben kialakul a védettség, amit így a baba is megkap, szóval nem gond, ha van cica a háznál. Annyit szoktak ajánlani, hogy amíg terhes a mama, addig apuka takarítsa a macskaalmot, meg hogy ne hagyjuk, hogy a macsek a fejünknél aludjon.

A kicsiket kezdettől fogva úgy kell tanítani, hogy ha simizik a cicát, akkor utána kezet kell mosni, nem bevenni a kezet a szájba, ennyi.

46. Reno77 (válaszként erre: 45. - Jozsi.38)
2010. ápr. 6. 23:09

Ha már pozitív a toxoplazma, mert átesett rajta a kismama, akkor tök mindegy, mert egy életre szoló védettséget szerzett. Az almot valóban nem célszerű takarítani, de csak a 72 óráig otthagyott széklet tartalmazhat ilyen jellegű bacit, azt is főleg kijáró macskáknál.

Oltott, féregtelenített, bent lakó cicáknál minimális az esély.

Amúgy én az elején gumikesztyűben és maszkban takarítottam az almot, de aztán kiderült, hogy már ezer éve átestem rajta.

2010. ápr. 6. 16:25
annyi csak a lényeg hogy az 1. trimeszterben ne te takarítsd az almot a toxoplazmózis miatt, mert akkor előfordulhat a fertőzés miatt vmilyen rendellenesség. de ha negatív nem lehet gond gondolom
44. globus (válaszként erre: 41. - Dzsigg)
2010. ápr. 6. 16:10
Hogy mondjak egy példát, XY celeb macskája ország-világ előtt beleevett abba a kolbászba, amiből készült a vacsora. Van ilyen is, pedig sokan voltak körülötte :)
43. SarahMina (válaszként erre: 42. - Reno77)
2010. ápr. 6. 15:58
:D
42. Reno77
2010. ápr. 6. 15:46

Jajj annyi hülyeséget írtok!

Ezermillió gyerek felnőtt macska mellett. Ne sterilizáljuk már túl a gyerek életét.

Figyelni kell, hogy a gyerekszobába ne menjen be, ha kint van a pici járókában, akkor meg kell rakni a tetejére hálót. 1 évesen már úgyis menekülni fog a macsek előle, mert akkor már a dögönyözés és farokhúzás időszaka jön.

Mindig azok paráztatnak, akiknek életükben nem volt állatuk vagy nem is szeretik őket.

41. dzsigg
2010. ápr. 6. 14:47

Hàt nekem a macska a gyerekre nem feküdt rà,d volt rà példa hogy beosont a gyerek àgyàba,vagy a lent hagyott babakocsiba éjszakàzott,a szomszédok hivtak fel rà a figyelmememt.S bàr oltva van,tiszta,de a szöre akkor is hullik,meg jàr ki is,szoval én azt mondom,ha lehet ne vegyen macskàt senki magahoz aki a közeljövöben babàzni akar.Az enyém sajnos szemtelen egy macska,nem lehet megnevelni,lesben àll,hogy mikor nyillik a szoba ajto,s azonnal oda szalad be,az àgy alà,s onnan kizavarni màr csak a seprüvel lehet:(

Pedig szeretem az àllatokat,d nekem nagy pechem lett vele.Nagyon oda kell figyelni

2010. ápr. 6. 14:28
sziasztok! mi is panelban lakunk, van egy gyönyörű félperzsa fehér színű macsekunk. Nem állítom, hogy nem szenvedünk a szőr miatt - kétnaponta takarítás ellenére - és felmerült, hogy mit kezdjünk vele ha megszületik a baba, de párom is nagyon megszerette és megszoktuk már hogy velünk van lassan két éve. Mi eldöntöttük, hogy marad és inkább az ajtóra fabrikálunk v.milyen akadályt, hogy a baba helyiségébe ne jöhessen be. Később meg lehetőség szerint csak el tudunk költözni, ami eredetileg is terveben volt, csak hát jött a gazdasági válság...
2010. ápr. 6. 11:30
Én is már sokat hallottam ezt a ráfekvős dolgot, szerencsére konkrét esetet még sohasem. Toxoplazma szűrés nem mindenhol rutin, de ha kéred, biztos megcsinálják. Amúgy meg nem hogy macskával, de sehogyse hagyjuk egyedül a gyereket, kivéve (éjszakai) alvás. Nálunk ez csukott ajtó melett, bébiőrrel zajlik és bevált, de mindenkinek más a megfelelő.
2010. ápr. 6. 10:57
sZIA NEM SZERETNÉLEK BÁNTANI DE HA BABA ÉRKEZIK HAMAROSAN NEKED AKKÓR A VÉDŐNŐ VÉLEMÉNYÉTŐL FÜGGETLEN NEM ELŐNYŐS PLÁNRŰE HA PANELHÁZBAN ÉLTEK.
2010. ápr. 6. 09:31
Nem fog örülni.
2010. ápr. 6. 09:06

Sziasztok!


Nekem is van két cicám bent. nekem beszólt.. de igazából nem érdekelt, totál tisztán vannak tartva, ráadásul sphynxek (csupasz mackák)!


Szerintem megijedt tőlük. :D


Arra kell vigyázni h a babaszobába ne menjenek, mert ráfekhet a picire és persze betartani a normál higiéniés szabályokat. Ennyi!

35. Reno77 (válaszként erre: 30. - Szombatne)
2010. ápr. 5. 21:16
Az egyik cica totál házi cirmos, a másik negyedében perzsa, háromnegyedében házi. :)
34. szombatne (válaszként erre: 32. - Giga455)
2010. ápr. 5. 21:15
Dunaújvba laktam 25 évig.Oda járok dokihoz és ott fogok szülni!
2010. ápr. 5. 21:14
Most mennem kell lefeküdni,mert utrgestant kell felraknom!De holnap jövök!Addig írjon mindenkinek,érdekel a téma továbbra is.
32. giga455 (válaszként erre: 31. - Szombatne)
2010. ápr. 5. 21:14

nem az a dolga hogy kötözködjön, hanem hogy tanácsot adjon :) Ha meg mégis beszól ki kell osztani: ezek nem használati tárgyak hogy csak úgy kidobjuk ha már nem kellenek. Amúgy gyönyörű cicáid vannak, ha kiengednéd az udvarra sanszos hogy ellopják :S

Nem kell aggódni. Látom Földvárról írsz. Ha ide jössz majd dunaújba vizsgálatra, itt nekem 3x szűrtek toxoplazmát. Még az elején szóltam hogy van macskám, és maradnak is, de úgy vettem ki a védőnőm szavaiból, hogy itt autómatikusan szűrik.

31. szombatne (válaszként erre: 29. - Giga455)
2010. ápr. 5. 21:10
:D köszi ez jó akkor azt hittem keresi majd mibe tud belekötni el sem tudtam képzelni mi az amit nem tudnánk megbeszélni nem nálunk!!!
30. szombatne (válaszként erre: 28. - Reno77)
2010. ápr. 5. 21:08
:D Nagyon édes a kutyid és a cicád!!!! A babád meg gyönyörű!!!! Csak nem brit cicád van?
29. giga455 (válaszként erre: 27. - Szombatne)
2010. ápr. 5. 21:07

hát először ilyen környezettanulmány vagy mi a csoda. Gondolom ilyen statisztika miatt. Mert nekem felírta hogy hány szoba van, meg összkomfort meg ilyenek.

De leginkább csak beszélgettünk: szoptatás, szülés, pelenkázás, megmutatta hogyan kell majd megfogni, megfürdetni a babát. És a legutolsó alkalommal ellenőrzi az alapvető kelengyét (kiságy, fürdető kád, babaruha). Nálam a macskákkal nem foglalkozott, csak annyit mondott, hogy ne hagyjam egyedül majd a babával nehogy ráfeküdjön a tejszag miatt (de hát ez természetes). Én bemutattam nekik a kisfiamat miután haza jöttünk, hagytam hogy megszagolják a lábát, és azóta sincs semmi gond.

28. Reno77
2010. ápr. 5. 21:06

Jaaa, és a szomszédban most született meg a 2. babóca. Van 2 labradoruk, 2 macsek és egy tenyész kandúr is. Olyan mint a tieid. :)

Neki sem szólt egy szót sem, sem az első babánál, sem most.

Amúgy azért megy ki a védőnő, mert látnia kell, hogy nem-e egy drogos, alkoholista, koszos családba jön-e a baba.

A macsekok a legkisebb problémái.

27. szombatne (válaszként erre: 25. - Giga455)
2010. ápr. 5. 21:04
Köszi!:D Bár nem értem terhesség alatt minek jön ki 3szor is????
26. szombatne (válaszként erre: 24. - Reno77)
2010. ápr. 5. 21:03
Ú hát igen. Van benne igazság!
25. giga455 (válaszként erre: 21. - Szombatne)
2010. ápr. 5. 21:02

Nekem egész terhesség alatt 3-szor jött ki.

Aztán Ati 6 hetes koráig hetente, utána én vittem hozzá havonta, és talán ha 3-szor volt kinn ati 6 hetes kora óta. Elég sok dolguk van, nem fogja túlzásba vinni :)

Amúgy leginkább te mész hozzá majd, először havonta, és a végén 2 hetente úgy emlékszem :S

24. Reno77 (válaszként erre: 20. - Szombatne)
2010. ápr. 5. 21:00
Ugyan, legalább hamar hozzászokik a gyerek a macskaszőrhöz és nem lesz olyan mint az egyik ismerős gyerek, aki körül mindent sterilizáltak évekig és most mindenre allergiás...
2010. ápr. 5. 20:59
Megnyugtató válaszok érkeznek!Amiket köszönök!
2010. ápr. 5. 20:57

semmit. nekem is van 2 perzsa és mi panelban lakunk! :)

Ha tisztán vannak tartva, nem fog bele kötni. Amúgy meg semmi köze hozzá :)

21. szombatne (válaszként erre: 19. - Molyka)
2010. ápr. 5. 20:55
Nem szeretem ha okoskodnak!! Hányszor fog kijönni?? Vagy meddig jár ki??
20. szombatne (válaszként erre: 11. - Reno77)
2010. ápr. 5. 20:54

Jó kis védőnő!!! Nekem is van még egy hatalmas német dogom,de ő az udvaron! Nekem is zárt wc van a macsekoknak.

Csak gondoltam a macska szőr miatt fog szólni hogy a babának ez nem jó.Persze én folyamatosan porzsívozok de azért taláni itt ott néha szőrt!

19. Molyka (válaszként erre: 17. - Szombatne)
2010. ápr. 5. 20:51
Az enyém se, de idegesít.:) Túlon túl okos, felülbírálja az orvosomat.
18. Reno77
2010. ápr. 5. 20:51

A babák közelébe ne enged majd őket, mi is lezárjuk a felső szintet most, hogy jön a baba.

De kizárólag azért, hogy ne feküdjenek rá. Amúgy én is 3 macsek mellett nőttem fel és volt még 2 kutyus és 3 tengerimalac is. Semmi bajom.

A terhesség alatt sem a tisztán tartott macsekok okoznak gondot, sokkal veszélyesebb ha csupasz kézzel kertészkedsz vagy nem eléggé megmosott zöldséget eszel. Attól nagyobb az esélyed elkapni.

A nem kijáró, oltott macskák nem terjesztenek toxoplazmát, az ürülékükben is csak 72 óra elteltével lehet. De gondolom ennyi ideig nem hagyod tisztítatlanul az almot.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook