Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1843. vero31 (válaszként erre: 1842. - Mariann63)
2011. aug. 29. 09:37
Hát igen,valakinek beválik valakinek nem.Nem vagyunk egyformák.Csak a teától szerintem nem lehet fogyni..de amire én használom arra megfelel.
1842. Mariann63 (válaszként erre: 1839. - Vero31)
2011. aug. 29. 09:31
Ez a Csala Zsuzsa teája,amit reklámoz?Az nekem nem vált be tavaly,nagy dobozzal vettem,de egy dekát se fogytam tőle,viszont csak WC.közelben tudtam maradni,annyira meghajtott.Én azt figyeltem meg,ha valamitől hasmarsa van az embernek,arra utána dupla annyit kiván enni,úgy kiürül a gyomor.De ez csak az én tapasztalatom,lehet,hogy másnál beválik.
1841. Mariann63 (válaszként erre: 1837. - Picurrri)
2011. aug. 29. 09:27

Most nézem a könyv hátuljában:fél csésze uborka 1,8gr Ch,hát az a fél csésze elég kevés.

Egy 2,5dl-es csésze fele,az nem valami sok.Ha belefér az aznapi adagba,ehetsz belőle.

Arra kell figyelni,hogy ne együnk semmi" egy kicsi,ez még belefér" dolgot,mert a sok kicsi hamar sok Ch-vá áll össze.Anyukám mondta pár éve,hogy nem is érti,mitől hizik,alig eszik valamit.Mondtam neki,irja össze egy nap,mit eszik,iszik,de szigoran mindent.Hát elképesztően sok Ch jött ki,mikor összeszámoltam,mit is evett.

Ezt nektek is tanácsolom kipróbálni.

1840. Mariann63 (válaszként erre: 1836. - Incifinci01)
2011. aug. 29. 09:20

Én a húsokat az elején salálával eszem,amig a szigorú 20gr van.A többi zöldségben viszonylag több a Ch és nem szokott beleférni más.De idén nem iszom gabonakávét se,meg csipketeát citrommal sem,igy egy kicsit több marad a keretből.Csak a 4 csésze zöldteát iszom és a Ch nélküli Fizzi szörpöt vizzel.

Az agyamat már készitem a fogyira,jó lesz megint beleférni kényelmesen a ruháimba.

1839. vero31 (válaszként erre: 1831. - Mariann63)
2011. aug. 29. 08:56
Én is csak pár hónapja ismerem ezt a teát,mert az egyik barátnőm ezzel fogyott kb.15kg-ot.És azt hiszem a Csala Zsuzsa is:)Az összetevői:zöldtea fű,bodzavirág,lenmag,borsmentalevél,aszalt szilva őrlemény,citromfű,lestyán levél és édeskömény.Igazából salaktalanító és nem engedi a zsírt lerakódni.Naponta 1 alakalommal kell inni ,lefekvés előtt.Havi 3-4 kilót lehet tőle fogyni:)Hozzáteszem,hogy mindenki másképp reagál a teára mert a barátnőm aki vele fogyott olyan sokat.. rengeteget rohangált a WC-re.Én nem rohangálok tőle de ha iszom akkor nem kell félnem,hogy szorulásom lesz mert a napi 2 alkalommal tuti menni kell.Elég rossz az íze mert mindenféle ízesítés nélkül kell inni.De meglehet szokni ezt is mint mindent:)
1838. picurrri
2011. aug. 29. 01:19
evetes=ecetes
1837. picurrri
2011. aug. 29. 01:19

Incifinci:)

Pl. hust kovaszos uborkaval (persze nem cukros lebe, hanem ugy evetesben)..

1836. incifinci01 (válaszként erre: 1834. - Mariann63)
2011. aug. 29. 01:14
ezeket a husokat mindig magaban kell enni? Vagyis az elso hetekben mivel eszed mikor nem eszel meg zoldseget sem? Vagy hust hussal? :-)
1835. Mariann63 (válaszként erre: 1834. - Mariann63)
2011. aug. 28. 19:28
Ja és legfőképpen natúr sülthúsokat salátával.
1834. Mariann63 (válaszként erre: 1833. - Incifinci01)
2011. aug. 28. 19:26

Nálatok Hollandiában biztos sokféle jó diétás dolog van.Holland tapasztalatom még nincs,de pl.Londonban nem nehéz Atkinsezni,minden van hozzá.

Áll a zászló,el lehet kezdeni velem!Nem mondom,hogy sétagalopp,de csak az első 4-5 nap a vacak,amig átáll a gyomrod.Teljesen át kell magatokat programozni,mert amit eddig tanultunk a diétáról,nagyrészt teljesen másképp van.

Világéletemben azt súlykolták belénk,hogy ne együnk zsirosan,együk a light termékeket,hát azt kerüljétek el!Ami light étel,abból kivették a zsirt és pótolták jó sok Ch-val meg E-kel,hogy legyen valami ize.Érdemes megnézni pl.a diétás majonézt,meg a light majonézt.Amit én átnéztem,többCh volt a light-ban,mint a simában.

Én ilyenkor tej helyett tejszint teszek,joghurt és kefir helyett tejfölt az ételbe.Az első hetekben nem eszem gyümölcsöt,rizst,krumplit,tésztát,édességet.Viszont eszem szalonnát,szalámit,párizsit,virslit,minél keményebb sajtokat,gombát,tojást,bizonyos zöldségféléket.

1833. incifinci01 (válaszként erre: 1831. - Mariann63)
2011. aug. 28. 19:04

Mariann,

olyan jo otleteket adsz, hogy mar szinte kedvet is kapok az egeszhez! :-)

Megnezem en is majd a boltban a salionteteket!

1832. Mariann63 (válaszként erre: 1830. - Vero31)
2011. aug. 28. 18:44
Akkor már én is mérem magam,nem leszel egyedül.
1831. Mariann63 (válaszként erre: 1829. - Vero31)
2011. aug. 28. 18:39

Mi ez a tea,erről még nem hallottam.A salátaöntetet én magam kreálom,mert amiket lehet kapni,mind aranyporért van és tele Ch-val.Fogok egy pl.Nutellás üveget,teleöntöm extraszűz olivaolajjal,mehet bele 2-3 gerezd nyomott fokhagyma,só,bors,1 ek.balzsamecet.Ebből annyit teszel a salátádra,amennyit akarsz.A kész saláta tetejére szoktam tenni az őrölt lenmagot.

Jön az ősz,a retekszezon,használd ki,ha szereted,nagyon kevés Ch, 6 db retek 0,5gr.Reszelhetsz bele 1 kicsi sárgarépát,vagy céklát vagy fél lilahagymát,újhagymát.

Előbb-utóbb annyira kiürül a gyomrod,hogy szükség lesz a rostokra.

1830. vero31 (válaszként erre: 1829. - Vero31)
2011. aug. 28. 13:07
Köv.mérlegelés 1 hét múlva:))Meglátjuk,hogy mit mutat majd a mérleg..
1829. vero31 (válaszként erre: 1828. - Mariann63)
2011. aug. 28. 12:51
Hát nagyon hasznos tanácsokat adsz nekem :)Ezt a lenmagos salátát is kipróbálom.Van kézimasszirózóm és paprikaolajam is.Igazi narancsbőr gyilkos:)Majd próbálok rostosan étkezni de mindennap iszom ezt Malmos natúr varázsteát és így nincsenek problémák..
1828. Mariann63
2011. aug. 28. 09:20

Ez egy szuper eredmény,mostantól bőben elég,ha heti egy kilót leadsz.Ha lassan fogysz,nem megy tönkre a bőröd,szépen lesz ideje összehúzódni.Ha van kézimasszirózód,masszirozd vele a combodat,hasadat fenekedet.

Próbálj meg minél rostosabban táplálkozni,mert később gond lehet a WC-re menéssel.Én darált lenmagot szoktam tenni a salátámra(napi1-2 ek.)vagy a pl.brokkolikrémlevesbe.

1827. vero31 (válaszként erre: 1826. - Reni79)
2011. aug. 28. 07:39
Köszi:)Mindenképpen kitartok!!A mai méredzkedés eredménye: -1kiló.Szóval 14 nap és összesen -6kiló.Boldog vagyok:)
1826. reni79 (válaszként erre: 1803. - Vero31)
2011. aug. 28. 06:53
nagyon ügyes vagy!Gratula és további kitartást a diétához!
1825. Mariann63
2011. aug. 27. 19:31

Nincs valamelyikőtöknek otthon darált mandulája,amire ráirták,hogy mennyi Ch van benne?

Találtam egy lisztmentes csokitorta receptet a Tutireceptekben,fogalmam sincs,milyen lehet,de ki fogom próbálni.Ha nagyon rossz,akkor átalakitom csökk,Ch tartalmú Diabestar sütiliszttel.Azzal több lesz benne,de a későbbiekre megfelel.

1824. Mariann63 (válaszként erre: 1821. - Vero31)
2011. aug. 27. 19:12
Nem hallottál még a fogyasztós koffeintablettáról?Nem baj,nincs is rá szükséged.Amig ilyen szép ütemben fogysz,kávézz nyugodtan,majd ráérsz gondolkodni rajta,ha lelassul a fogyás.
1823. Mariann63 (válaszként erre: 1822. - Vero31)
2011. aug. 27. 19:08
Ha szigorúan betartod a napi 20 gr.Ch-t és még valamit megpróbálsz mellé mozogni,biztos,hogy rövid ideig fogsz stagnálni.
1822. vero31
2011. aug. 27. 18:06
Holnap mérlegelés:)De szerintem fogytam megint/érzem magamon.Jó lenne ha egy tíz kilóig nem lassulna be mert utána sokkal könnyebb lenne minden.Arra nincsen tippetek,hogy a stagnálási folyamatot hogy lehet lerövidíteni?Ez elkerülhetetlen de jó lenne ha nem tartana hetekig:))
1821. vero31 (válaszként erre: 1817. - Mariann63)
2011. aug. 27. 17:57
Köszi:)mindenképpen kipróbálom!A kávét pedig azért iszom mert megszoktam.Soha nem hallottam ilyet,hogy fogyni lehetne tőle.Én azt olvastam,hogy azért nem javasolják az Atkins diétában mert ösztönöz az édesség evésre.De nekem semmi ilyen nincs,nagyon jól elvagyok nélküle:)
1820. Mariann63 (válaszként erre: 1819. - Incifinci01)
2011. aug. 27. 17:00

Sajnos elég bonyolult a bevásárlásom,mert Visegrádon lakom,innen be kell jutnom Pest felé a városba,ahoz,hogy meg tudjak mindent venni,de szeptember második felétől remélem lesz végre saját autóm.A férjemmel elég komplikált.Már hétfőn szerettem volna,de csak valószinűleg szerdán fogok odaérni.

Igen,be szoktam vásárolni előre,különösen a legelső 2 hét fontos.Ebben az időben még többet szoktam enni,mikor már megszokom,egyszerűbb a dolog.

Natúr húsokat veszek,mindenfélét,amit szeretek:csirke,disznó kevesebb marha,minden pác nélkül.Csak olyan felvágottat,sajtot,virslit veszek,amire rá van irva a Ch.tart.és amiben a legkevesebb van.Sok tojás kell,Norbis mustár,majonéz,ketchup.(csak az övé hozzáadott cukor nélküli)Saláta,méghozzá jégsaláta van a kertemben,azt nem kell vennem most.Itthon fogok kenyeret sütni magamnak(amúgy a családnak is én sütöm ápr.óta)de jó bármilyen csökk.Ch tartalmú kenyér.Néha,nem minden nap kell kenyér(nekem)

Szerda este megfőzök egy csirkefarhátból és mellből álló húslevest max.1 szál sárgarépával,(amúgy 5-6db lenne benne)egy fél kelkáposztával.Délutánonként szoktam megenni egy tányérral,ha éhes vagyok.

2011. aug. 27. 16:32

Mariann,

koszi a receptet, elteszem nehezebb idokre! :-)

Amugy miket fogsz a heten beszerezni, mire erdemes odafigyelni? Esetleg heti vasarlolistad van???

1818. Mariann63 (válaszként erre: 1816. - Vero31)
2011. aug. 27. 16:26

Az édesitőszered tényleg rendben van,csak a kávézás hátráltatja a fogyást.Nem tudom,honnan ered a tévhit,hogy a kávézás fogyaszt,nem igaz.Atkins sem javasolja.

Én kb.8 éve,amikor először Atkinseztem,abbahagytam a kávéivást,pedig csak napi 2 laza nesscafét ittam.Még szerencse,hogy otthon voltam szabadságon,mert 1 hétig minden nap 12-kor elaludtam.1 hét múlva kitisztult a szervezetem,jól voltam.Manapság áttértem a citromos zöldteára,reggel leforrázok 4 filtert 4 csészébe és a délelőtt folyamán megiszom.ettől olyan energikus vagyok,hogy hegyeket tudnék megmozgatni,és nem dobja meg a vérnyomásomat.csak arra kell figyelni,hogy legyen WC. a közelben,mert erős vizhajtó hatása van.

Ha nem tudsz lemondani a kávéról,nem baj,csak sok Ch-t elvesz a napi 20-ból.

1817. Mariann63 (válaszként erre: 1815. - Vero31)
2011. aug. 27. 16:11

Nagyon szivesen,3 éve kinomban ötöltem ki,mert már megőröltem egy hambiért.

Ha máshol találsz kevesebb Ch-val a hozzávalókból,azt választd!

- szelet Norbi 1 kenyér(ha tudsz más kenyeret,kevesebb Ch-val,még jobb)

-1db húspogácsa(tiszta szinhúsból,pl.Lidl's húspogi,olyat is találtam már,ami 0gr.Ch)

-1 szelet lapsajt

fél-fél paradicsom és lilahagyma karikára(ha aznap sok Ch elment a 20-ból,elhagyható)

-nyomásnyi mustár,ketchap,majonéz(bármelyik elhagyható,amihez nem ragaszkodsz)

-nagy salátalevelek

-Teflonban pici oliván megpiritod a húspogácsa mindkét oldalát,a megmaradt olivával együtt ráteszed a kenyérre,rápakolod a maradék hozzávalókat,szószokat,a végén mindkét felére nagy salátalevelet boritasz és megeszed.Vigyázz,mert nem lehet szépen enni,minden kifolyik belőle,javaslom a játszóruhát,partedlit.

1816. vero31 (válaszként erre: 1790. - Incifinci01)
2011. aug. 27. 14:52
Én is kávézom mindennap és én ezt a sima spar édesítőt használom a kávéba és teába is.Az ízét meglehet szokni,annyira nem rossz és 1200db-360ft.Az édesítőszere:Nátrium-szacharinát/teljesen rendben van:)és szerintem van folyékony állapotában is.
1815. vero31 (válaszként erre: 1812. - Mariann63)
2011. aug. 27. 14:40
Helló:))szeretném tudni azt a hamburger receptet:)Leírod?Úgy ennék valami ilyesmit.köszi
1814. Mariann63 (válaszként erre: 1811. - Picurrri)
2011. aug. 27. 09:01
biztos ment le valamennyi,ha mégse,majd csinálod velünk tovább.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook