Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1813. Mariann63 (válaszként erre: 1811. - Picurrri)
2011. aug. 27. 09:00
Vettem régebben Stevia cseppeket,2800.-ft volt,húztam a számat,megvettem,de nem vált be,mert csak pár cseppet szabad belőle cseppenteni,utána keserű lesz.Én a kásámat szeretttem volna édesiteni vele,de visszatértem a foly.édesitőre.
1812. Mariann63
2011. aug. 27. 08:57

Hát én ma is ráálltam,sajnos ma sem lett kevesebb.De majd a jövő hétvégén!Az elején mindig lemegy rólam 2-3 kg az első néhány napban,aztán már lassabban.

Hét elején megyek megvenni minden fontosat.

Én az első héten sok tojást,felvágottat,sajtot szoktam enni,mert nagyon szenvedek az első 3-4 napban.Kitaláltam egy hamburgert magamnak,mert imádom,és azt szoktam vacsizni.Ha azt megeszem,nem szenvedek este.

1811. picurrri (válaszként erre: 1794. - Mariann63)
2011. aug. 27. 00:55
En is Cologrant hasznalok es pont a Lidl-ben vettem:). Holnap raallok a merlegre, mert kivancsi vagyok:(..
1810. vero31 (válaszként erre: 1809. - Mariann63)
2011. aug. 27. 00:12
Megfogadom a tanácsot,költözés után elkezdem.Legközelebb Vasárnap méredzkedem :)remélem jó hírek várnak majd rám..
1809. Mariann63 (válaszként erre: 1807. - Vero31)
2011. aug. 26. 15:23
Semmiről nem maradsz le,költözés után kezd el.
1808. Mariann63 (válaszként erre: 1805. - Vero31)
2011. aug. 26. 15:22
Ha nagyon megkivánod,edd meg nyugodtan,és másnap térj vissza a diétára.
1807. vero31 (válaszként erre: 1806. - Mariann63)
2011. aug. 26. 14:33
Hát akkor kb.egy szinten vagyunk:)Én 165cm vagyok 85 kiló jelen pillanatban/még kimondani is szörnyű.De nagyon remélem,hogy pár hónap múlva meglesz az a 65 kg:)Én nagyon szeretek mozogni,van itthon taposógépem csak össze kéne rakni:)De most éppen költözésben vagyok,majd ha beköltöztem az új lakásba, valamit elkezdek mozogni.
1806. Mariann63 (válaszként erre: 1803. - Vero31)
2011. aug. 26. 14:26

Atkins apánk szerint valami kell mozogni,nem sportra gondolok,hanem pl.egy könnyű sétára.azt is naponta növelve.Én a Norbi Duci-tréninget fogom elkezdeni csütörtöktől,az kibirható.

Ja és megméretzkedtem reggel,jól saccoltam,91,5 kg vagyok.Tehát azt hiszem kezet foghatunk a húsz kg leadását illetően.Hiába vagyok 175 cm magas,a csontjaim vékonyak,ez a súly nekem rengeteg.

1805. vero31 (válaszként erre: 1802. - Mariann63)
2011. aug. 26. 14:26
Aha akkor marad a gyümölcs,semmiképpen nem akarom átlépni a25g-ot sem jövőhéten de ha nagyon kiéhezek egy kis joghurtra akkor 1-et megengedek magamnak hetente.Ez hiányzik a legjobban...joghurt és gyümölcs:)
1804. vero31 (válaszként erre: 1801. - Mariann63)
2011. aug. 26. 14:23
Hát semmiképpen nem akarom abbahagyni mert még van 20kiló feleslegem ami nagyon sok/érzem.De kezd elég egyhangúvá válni az étrend.Jövőhéten valamit be kell újítanom:)
1803. vero31 (válaszként erre: 1800. - Reni79)
2011. aug. 26. 14:21
Igazából nem mondhatnám,hogy feszült lennék/legalábbis a diétától:))Csak azt eszem amit az Atkins megenged.Általában,tojást,virslit mindenféle fehér húst és mivel nem nagyon szeretem a salátát mindig vagy uborkát vagy savanyúságot eszem hozzá.Azt vettem észre,hogy így 12 nap után a negyedét sem eszem meg amit előtte elbírtam pusztítani.Mozgás..hát azzal még várok amíg kicsit lejjebb megy a súlyom mert legalább 20kiló van rajtam pluszba.
1802. Mariann63 (válaszként erre: 1799. - Vero31)
2011. aug. 26. 13:43

Ajoghurt natur legyen,még igy is húzós a Ch tartalma.Most nézem,a Danone Aktivia most éppen megint nem irja rá,hogy mennyi Ch van 100gr.-ban.

Találtam itthon egy Lidl's Linessa Joghurt mildet,ebben 5 gr Ch van.Ha magad elé képzelsz egy Aktivia dobozt,az 125 gr.Döntsd el,megér-e kb6gr.Ch-t erre áldozni.Talán inkább bogyós gyümölcsöt nézzél,ilyenkor azt hiszem csak a mirelit dolgok találhatók,hacsak nem tettél a nyáron a mélyhűtőbe epret,málnát,ribizlit vagy meggyet.Ezek a legjobbak,meg az erdei gyümölcsök.

Szedret és áfonyát még láttam a múlt héten.

1801. Mariann63 (válaszként erre: 1799. - Vero31)
2011. aug. 26. 13:27
Dehogy bánjuk,én nagyon örülök Neked.Ez csuda szép eredmény,a helyedben nem hagynám abba.De attól függ,hogy akarsz-e még fogyni,vagy sem.Nekem ha lefogytam 12 kg-t,mindig visszajött rögtön 2 és a 10 maradt a végleges.
1800. reni79 (válaszként erre: 1799. - Vero31)
2011. aug. 26. 13:20

Szia!Egy kérdésem lenne!Ilyen minimális szénhidrát fogyasztás mellett nem vagy feszült stb?

Miket eszel egész nap?Mozogsz valamit?

Köszi a válaszod!

1799. vero31
2011. aug. 26. 13:13
Sziasztok!Ha nem bánjátok csatlakozom:))Én most próbálom ezt a diétát először.Elég jó eredményeim vannak mert ma van 12.napom ami kenyér és mindenféle hizlaló dolog nélkül telik.Az eredmény:-5kg:)A jövőheti ..napi 5g szénhidrát emeléstől tartok egy kicsit mert nem szeretném ha most leállna a súlyvesztés.Mit gondoltok jövőhéttől 1-2 joghurt vagy esetleg pici gyümölcs belefér?
1798. Mariann63
2011. aug. 26. 12:06

Ha sikerülne megszerezned a piros-kék könyvet,legalább nagyjából át kellene olvasnod.A sárgában inkább a receptek vannak(amikből én nemigen találtam hasznosat)ami az egészből fontos lenne,az a piros-kék könyvben van.

A receptjei zöme számomra vagy ismeretlen vagy beszerezhetetlen hozzávalókból áll,némelyik dologról csak találgatom,hogy eszik vagy isszák.Vannak azért benne jó dolgok is,talán Ti ott Hollandiában jobban kaptok hozzávalókat.Biztos rengeteg csökkentett Ch tartalmú alapanyag van.

1797. incifinci01 (válaszként erre: 1796. - Mariann63)
2011. aug. 26. 11:54
Igen, elolvastam ami leiras volt benne. A recepteket nem olvastam vegig, majd az ahogy alakul, idokozben olvasom vegig az ajanlatokat. Nehanyat abbol is megnezegettem...
1796. Mariann63 (válaszként erre: 1795. - Incifinci01)
2011. aug. 26. 11:06

Ne legyél megkavarodva,én még semmi más ilyen dolgot nem vettem észre.Még mindig jobb,mint a Norbi Updite-módszer,amiben sok-sok étel új kódot kap állandóan.Én azt akkortól nem vettem komolyan,amikor pár évvel ezelőtt beleolvastam,és az édes vörösbort ajánlotta.Ha valaki iszik egy vodkát vagy gint,és nem zabál rá,semmi nem történik vele,mert ezekben nincs cukor.Viszont minden sör,bor,likőr tele van cukorral.A Norbitól is rendeltem sütiket,főételeket,meg a Gastroyaltól is,nagyon finomak voltak,de egyetlen kilót nem fogytam tőlük.Viszont nagyon sok pénzbe kerültek.Annyi pénzből bélszint meg rákot süthetek.

Egyébként a könyvet végigolvastad?

1795. incifinci01 (válaszként erre: 1794. - Mariann63)
2011. aug. 26. 10:48

Na, akkor mostmar meg is vagyok kavarodva... izeee.... forditasi hiba miatt bukhat valakinek az egesz dieta? Mert ha pl. most en elkezdem ebbol a konyvbol a dolgokat es valaki mas pedig egy masik konyvbol, akkor elofordulhat hogy abszolut mas dolgokat eszunk, mert ebben az, abban meg amaz szerepel??? Kicsit nem tetszik a dolog... Hogyhogy nem lektoraljak szigoruan ezeket a konyveket? Foleg ami ilyen egeszseggel kapcsolatos. Vegyi anyagok stb...

Azert kivancsian varom a tobbi 3 konyvedben hogy szerepelnek a dolgok...

1794. Mariann63 (válaszként erre: 1793. - Incifinci01)
2011. aug. 26. 10:06

Nekem is itt a könyv,megnéztem,tényleg úgy van,ahogy irtad.Most is úgy gondolom,elgépelték a forditásnál.Mindjárt megpróbálom előásni a többi könyvemet,abban is meg fogom nézni.

Jelenleg a Lidl'-ben vettem Cologran tipusú tablettás és folyékony édesitőszert.Ez ciklamát és szacharin alapú.Semmivel nem találom rosszabbnak,mint amiket előtte használtam jóval drágábban.

1793. incifinci01 (válaszként erre: 1792. - Mariann63)
2011. aug. 26. 09:44

Mariann,

nekem csak 1 konyvem van, sarga szinu, a cime: Dr. Atkins forradalmian uj receptjei

A szerzok: Dr. Robert C. Atkins es Fran Gare


Az edesitoszeres dolgot, amit ideztem, ennek a konyvnek a 29-dik oldalan az also reszeben talalod.

Akkor te milyen edesitoszert hasznalsz? Szacharinosat? :-/

1792. Mariann63 (válaszként erre: 1790. - Incifinci01)
2011. aug. 26. 09:32

Sziasztok!Lehet,hogy rosszul fogalmaztam,ihattok teát az Atk.alatt,csak én hagytam abba az összevissza teázást,kávézást,mert a kiegészitőkkel olyan sok Ch elment a napi 20-ból,hogy nem maradt ennivalóra.A rendes koffeines kávét viszont kifejezetten tiltja.

Elővettem az Atkins könyvemet,nekem mind a 4 megvan,át is rágtam magam mindegyiken.Csinálok is egy új naplót,fel is teszem rá kezdőoldalnak.Megkerestem benne az édesitőszereket,a bevezető szakaszban irja,9.pont:

"Kerülje az aszpartammal édesitett ételeket és italokat.Használjon inkább szukralózt vagy szaharint.Minden tasak szukralózra vagy szaharinra okvetlenül számitson föl 1 gramm szénhidrátot!

10.Kerülje a kávét.a teát és a koffeintartalmú üditőket!Kimutatták,hogy a túlzott koffeinfogyasztástól lemegy a vércukor,ami gyötrő vágyat idézhet elő az édesség iránt."

Melyik könyvben van nektek az aszpartam ajánlata?

Gondolom,hibás forditás lehet,meg fogom nézni a többi Atkins könyvemben is.Csak tévedés lehet,mert idáig mindenki rossznak irta az aszpartamot(Norbi,lúgositó étrend,stb.)

Gyorsan meg is nyitom a naplót és folytathatjuk.

1791. Mariann63 (válaszként erre: 1787. - Picurrri)
2011. aug. 26. 08:52

Szia Picurri!

Hogy a csudába felejtenélek el,pont téged?Csak irtad,hogy vizsgaidőszakod van,gondoltam,addig is békénhagylak.De csak addig!

Meg valahogy kellet is egy löket,egy jel,arra vártam,hogy valami inspiráló dolog történjen.Örülök,hogy alakul a csapat,segithetjük egymást.Vizsgázz le ügyesen,és csatlakozz hozzánk!

1790. incifinci01 (válaszként erre: 1786. - Mariann63)
2011. aug. 26. 08:11

Mariann,

nem, ugy napi szinten nem kavezik egyikonk sem. Viszont a tea az hianyozna... Zoldteat akkor lehet inni, ugye?

Ja, az edesitore visszaterve. Az en sarga konyvemben szoszerint ez van az idevonatkozo resznel:

"MESTERSEGES EDESITOSZEREK:

A dietazonak alaposan meg kell vizsgalnia, mely edesitoszerek hasznalhatok a kura soran, de az alabbiak biztosan fogyaszthatok: szacharin, aszpartam, aceszulfam-K. Tilos azonban fogyasztani szorbitolt, a mannitolt es a tobbi hexitol tipusu edesitot, valamint az -oz vegzodesu termeszetes edesitoszereket - peldaul a fruktozt vagy a maltozt."


Nos ezek alapjan kerestem ki, hogy Canderelt lehet, merthogy az aszpartam tartalmu, van olyan gyartmanya ami pedig aszpartam es aceszulfam-K kevereku.

De neked mas konyved van... De ennyire ellentetes szerepelne benne, hogy pont az aszpartam van megtiltva??? :-(

2011. aug. 26. 08:05

Na, de nyilvan te latod, hogy tudod beosztani az idodet.

Amugy tenyleg jobban erzed magad, erosebbnek, egeszsegesebbnek?

1788. incifinci01 (válaszként erre: 1787. - Picurrri)
2011. aug. 26. 08:04

Picurri,

de jo hogy te is visszajottel! Hogy megy a dolog? Mennyire birod? Es a fo kerdes: mennyivel kevesebbet mutat a merleg most (mennyi ido elteltevel is)?

Az ertheto, hogy vizsgaidoszak alatt nem tudsz majd intenziven sportolni... Bar ha jobban utanagondolok, en tobb vizsgaidoszakot is ugy csinaltam vegig, hogy mindennap elmentem edzesre (aikido), hogy legalabb ennyit kimozduljak es mast csinaljak, nem lehet 16 orat egyfolytaban a konyv folott gubbasztani... :-)

1787. picurrri (válaszként erre: 1777. - Mariann63)
2011. aug. 25. 23:02

Noah azert engem se felejts el :D!

Szia Incifinci:). Sajnos en hetfotol a sportot hanyagolom mert 2-3 naponta vizsgaim lesznek, de utana teljes lendulettel jovok:). Addig a cel a sulytartas.

1786. Mariann63 (válaszként erre: 1781. - Incifinci01)
2011. aug. 25. 14:22

Kezdődik a dolog a teázással,kávézással.Én régebben soha nem gondoltam volna,hogy mi mindenben mennyi CH lehet.Pl.tea.azt hittem,0 gr.CH.Reggelente szokásom lefőzni egy nagyobb mennyiségű teát.egy filter 0,7+1ek.citromlé 1,3gr.CH.Tehát az én teácskám,ami másfél liter vizzel,2 filterrel és citromlével már 3gr.CH.Régebben ittam tejeskávét is,koffeinmentes kávéból,de először áttértem a tejszines verzióra,most meg már el is hagyom.Megvagyok nélküle,ha néha nagyon hiányzik maga a kávézás,iszom pár hétig.De pont most gondolkodtam,ha elkezdem azt Atkins-diétát,lemondok a kávéról is és a normál teáról is.Helyette iszom a napi 4 csésze zöldteámat,és olyan málna vagy ribizliszörpöt,amiben nincs CH.

A zöldteára szükségem van,erre tavaly nyáron jöttem rá.Lúgositókúra miatt már hetek óta nem ittam a zöldteákat,hát olyan álmos és bamba voltam,hogy tragédia.Akkor tértem vissza a 4 zöldteára,mikor a fiam biciklijét ottfelejtettem a játszótér parkolójánál.Szerencsére meglett,de rájöttem,teázni kell,mielőtt a gyereket hagyom a parkolóban.Nektek is ki kell találni,mi az,amitől jól érzitek magatokat és nem vagytok álmosak.Ti egyébként kávéztok?

1785. Mariann63
2011. aug. 25. 13:28
Felteszem főni a karalábélevest,mert jön haza a fiam meg a férjem a pancsolásból,éhesek lesznek.Utána délután irok mindent.
1784. Mariann63 (válaszként erre: 1782. - Incifinci01)
2011. aug. 25. 13:26
Sokat,20-25kg lenne a minimum.Minél lassabban szeretném lefogyni.Az elején mehet le 5-6 kg,de később már elég heti fél-1kg.aztán időnként úgyis stagnál az ember.Nem mértem megam pár hete,de biztos vagyok 91-92kg.szedtem fel a nyáron sajnos.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook