Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit és kik tehetnének a GRAFFITIK ellen? fórum

Mit és kik tehetnének a GRAFFITIK ellen? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 14. 08:38

elfogadták a Btk. módosítását a falfirkával kiegészítve


324.& (2)-(4)

10. zena01
2010. febr. 17. 06:45
Akit elkapnak keményen meg kéne büntetni, hogy elmenjen a rongálástól a kedve.
9. syria (válaszként erre: 1. - Minerva65)
2010. febr. 17. 06:43

Igen borzadáj, sőt: BORZADÁLY!

Ha jókedvűen megyek a belvárosban, és meglátom az ocsmányságokat, valósággal a depresszió határára kerülök. Nagyon megérint ez a fajta vandalizmus, amit kikerülni sem lehet. És dühít, hogy a festékre nem sajnálják a pénzt. Ha a háztartásomhoz vásárolni kell egy-egy flakont, csak hüledezek az árán.

Mindenképpen elő kéne keríteni a tetteseket - akiknek szerintem komoly személyiségzavaruk lehet; így akarják felhívni magukra a figyelmet, kitűnni a többiek közül - , és arra ítélni őket, hogy saját költségükön ők maguk távolítsák el a piszkaikat.

Ezt a fajta „művészetet” egyedül betonkerítéseken tartom (valamilyen szinten) elfogadhatónak, semmilyen járművön, épületen nem.

8. fakavava (válaszként erre: 7. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 16. 20:54
Igazat adok neked, pedig törődni kellene más dolgokkal is.
2010. febr. 16. 14:01
amugy meg az eredeti kérdésre válszolva..:) a véleménynyilvánítás után:) a kutyát nem érdekli. az se érdekli őket, hogy hány hajléktalan van, hogy egy csomó mindent korszerűsíteni kellene stb.
2010. febr. 16. 13:59
én is pesten dolgozom, és nap mint nap látok sokmindent. engem a mocsok, a kosz, a büdös jobban zavar... a sok szemét mindenhol...
2010. febr. 16. 13:57

Én a belvárosban dolgozom és látom nap, mint nap, hogy még egy újabb….

Tele van monogrammal…. szerintem az alapján beazonosíthatók.

Műemlékeken… a pesti rakpartról beszélek a Vígadó-tér és környékén télis-tele színes szörnyekkel.

Engem nem az zavar, ami szép…. sőt én azt is szeretném, hogy inkább szépet alkossanak….. de ahol engedélyezik.

Sok pénzt költenek, hogy szép legyen a városunk…. hát őrizzük meg szépségét!

4. 2ef29f8a82 (válaszként erre: 3. - Fakavava)
2010. febr. 16. 13:53
pontosan, az építkezésekről már nem is beszélve... néhány helyem már megengedték, hogy azokat a "falakat" festegessék, amivel egy építkezés körbe van zárva. mindenhol ezt kellene...
2010. febr. 16. 13:39
Vannak iszonyatos falak a fővárosban, amiket én odaadnék a graffitiseknek, hogy fessék le. Őket bíznám meg azzal is, hogy a műemlékeket megvédjék.
2010. febr. 16. 13:39

ne vegyél egy kalap alá minden graffitist,óriási különbség van azok között, akik mondjuk egy szürke MÁV állomást dobnak fel kreatív szép alkotásokkal és azok között, akik egy frissen festett templomfalra fújják a kézjegyüket.


Egyébként ha köztulajdonról beszélünk, akkor a helyi önkormányzat, de a lemosáson túl sok mindent ők sem tudnak csinálni, nyomozás meg...

2010. febr. 16. 13:35

Kik is a graffitisok?

Mekkora csoport űzi ezt a szörnyűséges városrondítást!

Honnan a pénz a festékre….. szülők miért nem tesznek valamit……. miért nem alkotnak inkább, ha ők tehetségesnek tartják magukat… pedig még pénzt is kereshetnének vele!

Ma már egy foglalkozás lett a falfirka eltüntetés…..

Minden nap…. keletkezik egy újabb BORZADÁJ!

Miért nem tesznek valamit…. a város a házak a műemlékek védelmére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook