Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit éreztél szülés után? Mennyire voltál erős? fórum

Mit éreztél szülés után? Mennyire voltál erős? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 26. 18:02

Nekem nagyon különbözött a két szülés. Az első volt a nehezebb, 16 óra, amiből kb a fele kiesett, nem is emlékszem szinte, csak képek maradtak meg. Viszont utána mint akit felhőztak, nem tudtam aludni, felkeltem simán mentem zuhanyozni, nem fájt a hasam, a vágás is alig, nem szédültem. A második szülésnél 4 óra volt a vajúdás, Hamza szinte kipottyant, de utána legalább úgy fájt a hasam egész éjjel és másnap is, mint a tolófájásoknál..nem birtam egyedül felkelni mert elájultam, napokig alig birtam az ágyból ki-be szállni úgy fájt a varratom. Úgyhogy nekem tök ellentmondásos, mert nehéz szülés után jobban voltam, mint a könnyű szülés után!

Viszont azt javaslom, a gyermekágy alatt használd ki az időt, és pihenj! Drukkolunk:)

2013. febr. 16. 15:03
Dettivel 24 ora vajudas utan egy napig nehezebb volt. Zoeval fel nap vajudas es 2 ora szules utan varrva 1 oraval kesobb torokulesben ultem, masnap itthon voltunk. Soha rosszabbat senkinek.
2013. febr. 16. 15:00

Kb. annyira voltam erős, mint egy lepke. 1 nap letelte után már képes voltam a falba kapaszkodva eljutni a tusolóig, és öt perc állást kibírtam ájulás nélkül :) Emlékszem, hogy nagyon fájt odalent, alig tudtam megfordulni is az ágyban. Viszont a fájdalmat leszámítva 2 nap alatt helyre jöttem lelkileg, és már nem ájuldoztam csak vigyorogtam egész nap, hogy babám született :)

Kíváncsi vagyok majd a császár után mennyire fogok vigyorogni...

2013. febr. 14. 18:06

Nekem nem fájt semmikor sem semmim mármint szülés után.Kicsit érzékenyebb volt odalent a vágás miatt de úgy nem fájt óvatosan ültem le ennyi.

Szerintem ezt így nem lehet kideríteni mindenki más.Ja és nagyon fitt voltam.Mondták pihenjek aludjak de nem tudtam annyira pörögtem a szóbatársakkal ismerkedtem.telefonáltam még mindig :-D

Májusban jön a Kistesó hát kíváncsi leszek az is ilyen jó lesz-e :-D

31. Hedi13
2013. febr. 14. 08:15
Szia! Én 16 órát vajúdtam, elég rossz volt, mert nem akartam tágulni. Végül sikerült természetes úton szülni, de rengeteg vért veszítettem, fel sem tudtam ülni, mert annyira szédültem. Így kaptam vér pótlást. Fájdalmam nem volt, a gátmetszés sem fájt, a méhem sem. Igaz, a kórházban összeszedtem legalább háromféle fertőzést, amivel még hetekig küzdöttem itthon. Plusz szülés óta vérszegény vagyok, ennek már három éve. Valamiért nem áll helyre ez a dolog.
2013. febr. 13. 23:22
18 óra vajúdás, bocsi
2013. febr. 13. 23:21

január 1-én szültem 19 óra 20-kor, 2 órát feküdtem a szülőágyon, azt végigreszkettem de nagyon jó kedvem volt:) Szerintem a fáradtságtól(18 óta vajúdás).

De én betipegtem a szobámba, majd éjfél körül egyedül elmentem tusolni. Nekem nem fáj a hasam, csak volt egy kis méhösszehúzódásom szopikor, de csak az első 2 napban kb. Viszont Nekem még a gátsebem sem fát pedig volt jó nagy, hanem az aranyerem:S De van az a gátpárna, nekem 1 hétig az volt a legjobb barátom:))))))))))))))))))

Pedig jóval több mint 4 kg volt a fiam és másnap reggel mikor jött a dokim megnézni akkor kérdezte, hogy mintha mi sem történt volna, ugye? és tényleg nem volt semmi olyan fájdalmam amire számítottam, csak ugye az aranyér.

Szóval nem.....nem volt rossz a szülés utáni időszak.

28. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2013. febr. 13. 22:14

Az ég világon semmilyen fájdalmat nem éreztem bentről, ellenben a gátvarrással nagyon durván megszenvedtem mindkét szülésem után. Az első napokban menni, ülni sem tudtam szinte egyáltalán. A teljes felgyógyulás simán 6, ha nem több hétbe telt. :(

Gyengének egyáltalán nem éreztem magam, nem fájt a fejem, nem is szédültem, pedig gázt használtam a vajúdások alatt, de semmi utóhatása nem volt.

Én kifejezetten jól éreztem magam (leszámítva a fent említettet), hogy túl vagyok rajta, ugyanis mindkét babámmal őrületesen nagy volt a hasam, a vége felé már mozogni is alig tudtam, szóval nagy megkönnyebbülés volt. :D

2013. febr. 13. 21:24
Én elég sokat híztam (23 kilót) és császárral szültem. A terhességem vége felé a vérnyomásom is magas volt. Nem voltam jó állapotban a szülés után. Szédültem, vizes voltam, és minden mozdulat fájt. Ráadásul a vérnyomásom továbbra is magas volt, amivel nem foglalkoztak. 3-4 nap volt mire normálisan tudtam mozogni. Mivel sokat híztam jó hasznát vettem a haskötőnek, kevésbé fájt ahogy mozogtam.
26. c33ea6e899 (válaszként erre: 22. - 9c377c7222)
2013. febr. 13. 20:44
Tényleg szerencsés vagy a 1,5 órás vajúdással.Mondjuk Nekem is csak 5,és fél órát tartott.
2013. febr. 13. 19:45
én mindegyiknél jól éreztem magam, rögtön felkeltem, sétáltam, fürödtem. Semmi bajom sem volt.
24. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2013. febr. 13. 19:43

szülés után az őrzőben, még gyenge voltam.

a két órás megfigyelés alatt kimentem pisilni

visszajönni kicsit macerás volt, éreztem hogy mindjárt összeesek, elájulok

de valahogy nagy lélekjelenlétem volt és mondogattam magamban hogy el kell jutnom az ágyamig, nem ájulhatok el , különben nem visznek le az osztályra.

szóval sikerült :)

méhem nem fájt

sebem sem éreztem.


.

23. Zamila (válaszként erre: 20. - Stella1989)
2013. febr. 13. 19:08
Rendbe jött,vagyis visszaállt,terhesség előttire.
2013. febr. 13. 18:58
Én nagyon enyhe, mint a menseses fájdalom kb olyat éreztem, de nem is foglalkoztam vele.Ami kellemetlen volt kijött az aranyerem, más nem fájt.Nem szédültem, viszont ezzel vigyázni kell, mert egy kismama nem hallgatott a dokira felkelt és össze is esett, ami friss sebbel legyen az bárhol nem valami jó dolog.Hála az égnek nem lett baja.Olyan szülést kívánok mint nekem volt, 1,5 órásat :)Nekem is hatalmas hasam volt, pedig előtte vékony voltam nagyon.Viszont csak hasam volt szinte.Szülés után gyorsan lement és szépen vissza is húzódott
21. Stella1989 (válaszként erre: 19. - Globus)
2013. febr. 13. 18:46
:)
20. Stella1989 (válaszként erre: 18. - Zamila)
2013. febr. 13. 18:45
és a vérképed rendbe jött már? nekem rendben volt, de igy a végére már elég vérszegény lettem hiába szedem a vasatésa terhes vitamint. 99 lett a HMB
19. globus
2013. febr. 13. 18:11
Amikor levittek a szülőszobáról, azonnal felpattantam, és elmentem az épület túlsó szárnyára, hogy elhencegjek az ott fekvő ismerősömnek, megvan a baba! :)
18. Zamila (válaszként erre: 17. - Stella1989)
2013. febr. 13. 18:09
Én is az vagyok,alapból.Ne aggódj,nem lesz semmi gond:) A szédülésen kívül semmi nem volt,fekve pedig nem szédültem,úgyhogy azért nem volt olyan rossz:)Majd fekszel,pihensz szunyókálsz,másnapra mintha elfújták volna az egészet:)
17. Stella1989 (válaszként erre: 15. - Zamila)
2013. febr. 13. 17:54
én vérszegény is vagyok...hát nemtudom hogy fogom birni..
16. Stella1989 (válaszként erre: 14. - C33ea6e899)
2013. febr. 13. 17:54
kisfiam van:)már most nagyon lent vana hasam, pedig 34 hetesen vagyunkmég csak.remélem kihuzzuk még ezt a pár hetet.
15. Zamila
2013. febr. 13. 17:37

Az első szülésem után nagyon szédültem,de nagyon kivéreztem állítólag azért.Baromi sokat ittam,nemcsak azért mert ez nagyon fontos,hanem azért is mert iszonyatszomjas voltam,pedig kórházi üres teát ittam,de isteni volt :D 11.35-kor született meg a lányom,és másnap hajnali fél 3-kor tudtam csak lezuhanyozni,mert segítség nélkül nem tudtam járni sem :S

A másodiknál semmi ilyen nem volt,saját lábamon mentem vissza a szülőszobából a szobámba,teljesen rendben volt a dolog.

14. c33ea6e899 (válaszként erre: 13. - Stella1989)
2013. febr. 13. 17:28

És kisfiút,vagy kislányt vársz?

Nekem hamar lement,mondjuk mint mondtam,nekem nem volt nagy hasam.Ennek ellenére a fiam 3340 grammal,és 54cm-el született :)

Szóval ezt igazából nem lehet meghatározni,hogy kinek hogy megy vissza a hasa.Rajtam csak a csíkok jelzik azt hogy terhes voltam :)

13. Stella1989 (válaszként erre: 12. - C33ea6e899)
2013. febr. 13. 17:20
nekem aztmondják hogy nagyon nagy, aztán kiváncsi vagyok hogy menyire megy le szülés után.:)
12. c33ea6e899 (válaszként erre: 11. - Stella1989)
2013. febr. 13. 17:14
Szerintem ez azon múlik,hogy mekkora a pocakod.Nekem nem volt nagy,és így nem is éreztem hiányát a hastartó bugyinak.
2013. febr. 13. 17:02
akkor a hastartó bugyit isérdemes vinni???én még nem vettem és edig nem is terveztem.
2013. febr. 13. 16:56

Rögtön után szédülés, fáradtság......... Felkelni fel tudtam, de mikor a szerveim a hasamba zuhantak, rosszul lettem.

Az 1 babánál sokáig lógtak a zsák hasamban, a 2.-nál vittem magasított, hastartós bugyit, mikor felvettem összehasonlíthatatlan volt az érzés az 1.-vel és a pocakom is pár hét alatt visszahúzodott, míg az elsőnél hónapok kellettek!

Egyébként szülés után pár órával az ágyon ülve beszélgettünk a kismamatársammal. A doki még poénkodott is, milyen fittek vagyunk! :)

9. c33ea6e899 (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2013. febr. 13. 16:05

Sziasztok!

Én októberben szültem a kisfiamat,tehát viszonylag frissek az élményeim.

Az első babáknál általában nem igazán lehet érezni a méhösszehúzó hatását,csak a szoptatásnál,ez nálam is így volt.

Az Én fiam Vacummal született,és hiába volt gátvágás,mégis szakadtam,nem is akárhogy,de ennek ellenére azt mondom,hogy a legjobb kifejezés a gátsebre a "kellemetlen" szó.Mert tény hogy kellemetlen volt ülni,de akkor amikor ott leszel,úgysem fog annyira érdekelni.

Ezenkívül nekem az jobban fájt,hogy a melleim bedurrantak.

Én reggel szültem,tehát délután már próbáltam felkelni,mert iszonyatosan vágytam egy zuhanyra.

Háromból 2x nem sikerült a felkelés,mert nagyon szédültem.Aztán a fiam elkezdett sírni,és erőt vettem magamon.

Fontos a sok folyadék,és a táplálék szülés után.

2013. febr. 13. 15:47
Természetes szülésem volt,11 óra,azt hittem nagyon gyenge leszek,de majd kicsattantam,szerintem az adrenalin,vagy nem tudom,de semmi bajom nem volt,mintha nem is szültem volna.Szülés után egy órával saját lábamon mentem ki pisilni,teljesen jól voltam,csak a gátmetszés varrata zavart 3 napig míg meg nem szabadítottak tőle.
2013. febr. 13. 15:44
Az első szülés után a seb(gát)fájt sokáig,ülni se tudtam.A másodiknál az utófájások nagyon kínoztak,de én jól voltam és a kezdetektől tudtam még ülni is.Sokkal erősebb voltam,mint az első után.(igaz akkor fertőzés miatt vissza kellett mennem a kórházba és injekcióztak 1 hétig.Tehát nem volt normális "gyermekágy":(((
2013. febr. 13. 15:39
34 hetesek vagyunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook