Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tovább tanulni? fórum

Mit érdemes tovább tanulni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. nov. 8. 13:34
Én általános orvos aszisztensi sulit végeztem.(Aug.11-én volt az állam vizsgám).Október 1-től dolgozom is egy családorvosi rendelőben.Mi 365-ön végeztünk egy kissebb városban.Sóval rengetegen vagyunk.Sokan elmentek külföldre mert ott nagyobb az állási lehetőség.Nem bántam meg és soha sem fogom ,hogy ezt a szakmát választottam.Külföldön min 1000 euro/hónap a fizetés.Szóval megéri tovább tanulni és külföldön állást keresni.Én sem hagynám ki Londont.
31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 30. - A74de3d08a)
2009. nov. 8. 13:21

csak az nem mindegy, hogy mennyi ideig szenved érte, és mennyi pénzért... Ja és az se mellékes, hogy itthon, ha nincs megfelelő ismeretséged, akkor még munkád sincs egyetem/ fősuli után...

Itthon meg már minden 2. ember diplomás. Annyi felsőfokú végzettséget igénylő munkakör a világon nincs, mint ahány diplomást képeznek hazánkban. Mondhatni (nem áll szándékomban megsérteni senkit), már minden hülye diplomáás lesz...

30. a74de3d08a (válaszként erre: 29. - C1e9612cd3)
2009. nov. 8. 10:48
Karrierre bárhol van esélye megfelelő szakképzettséggel és tudással és ahhoz szükséges személyiséggel.
29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 27. - A74de3d08a)
2009. nov. 8. 07:29
azért, mert én úgy értelmeztem, hogy Londonban is tanulna, csak akkor ott lenne, a családjával, itthon meg a barátjánál lakna, ha tanulna is. Akkor már inkább Lomndonban tanuljon, ott van esélye karrierre is...
28. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 27. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 14:51
Ez így van.
2009. nov. 6. 10:38

Nem tudom, miért akarja mindenki kiküldeni szegény lányt tanulás helyett.... :-o

Külföldre mehet az egyetem keretében is. Vannak csereprogramok, Erasmus, stb...

A mai hallgatóknak nagyon sok lehetőségük van.

Idősebben tanulni sokkal nehezebb.

Munka mellett meg pláne....

26. vvicus (válaszként erre: 3. - Fruzsinká17)
2009. nov. 6. 10:29

Ha ilyen lehetőségem lett volna/lenne, én kimennék a helyedben Londoba!!! Tanulni még ráérsz, azonban tárgyalóképes nyelvtudást kint tudsz csak Istenigazán összeszedni, ha használod folyamatosan a nyelvet. 3 éve felsőfokúztam angolból, azóta csak gyerekeket korrepetálok, van egy főiskolai diplomám, egyetemre járok, de nincs munkám. Egy komoly lehetőségem lett volna, de oda tárgyalóképes angol kellett volna, ami nekem már nincs, sőt, valszeg nem is volt, mivel itthon, önszorgalomból tanultam, nem voltam kint Angliában sosem. És mivel nem használtam, kikopott a beszédkészségem. Olvasni tök jól tudok, meg ilyenek, de már nem tudok folyékonyan beszélni. Szóval nem kellettem. Azóta megint semmi ajánlat.

Tanuld meg a nyelvet kint felsőfokon, tanulj meg egy másik nyelvet társalgási szinten, a munkaerőpiacon így lesz a legtöbb lehetőséged. Aztán ha jó helyre kerülsz dolgozni, talán még fizetik is a felsőfokú tanulmányaidat, de ha nem, hát majd tanulsz magadtól, persze levelezőn.

2009. nov. 6. 09:36

Szerintem, ahogy megjelenik a felsőoktatási tájékoztató, azt vedd meg és abból próbálj tájékozódni.

A műszaki pályát én is ajánlom, illetve még a nyelvtanár, orvos, állatorvos, jogász szakokat.

Persze a lehetőségeid nagyban függnek a tanulmányi eredményeidtől.... :-)

Milyen tanuló vagy?

Mi érdekel?

Melyik tárgyat szeretted/szereted a legjobban?

2009. nov. 6. 08:40
köszönöm a válaszokat!:) egy ideje azon gondolkozok h talán egészségügyben is hiány lehet akár itt akár külföldön..pl maszeknál fogászati asszisztens..:)
2009. nov. 5. 18:29
én a helyedben lépnék Londonba!
22. jucus2
2009. nov. 5. 18:26
LONDON....
2009. nov. 5. 18:18

olyat tanulj, amiről úgy gondolod, hogy hosszú-hosszú éveken keresztül fogod tudni csinálni! Kell, hogy legyen affinitásod a dologhoz, kell, hogy érdekeljen, szeresd, és folyamatosan fejlődni akarj a szakmádban!

Magadat csak te ismerheted, te tudod, hogy mik az erényeid, és mik a hátrányaid, hibáid. Vesd latba ezeket is, ahhoz, hogy eldöntsd, alkalmas lennél-e a kiválasztott pályára!

20. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 18. - Wadalma)
2009. nov. 5. 17:38
Mi? Éppen pszichológusokból van hiány. A tv erről harsogott valamelyik nap. ;)))
2009. nov. 5. 17:37
Szerintem sem érdemes kimenni Londonba az előbb leírtak miatt. Ha itt továbbtanulsz és itthon érsz el eredményeket és utána, már a szakmádon belül is lehetnek külföldi ismerőseid. Azt nem tudom, h milyen a pontszámod, hiszen az is döntő a pályaválasztá szempontjából. Mármint mondjuk 380 ponttal aligha mehetnél orvosnak, még pszichológusnak sem. Manapság viszont egész kelendő a természettudomány, szerintem. :)))
2009. nov. 5. 16:12

Informatika , Business Administraion ( hogy ez hogy van magyarul ?) , rengeteg internetes allas van , tanulj ki weblap keszitonek pl.


De ne menj media es ujsagiras szakra mert teljes evfolyamok lesznek munkanelkuliek , pszichologusok ugyszint ...

17. Chrissy28 (válaszként erre: 3. - Fruzsinká17)
2009. nov. 5. 14:50
Munka mellett nagyon nehéz tanulni, főleg idegen nyelven. Been there, done that! Believe me..
16. Gummy
2009. nov. 5. 14:46
Vagy még a kozmetikus, fodrász, masszőr, műkörmös. Mert ugye akármekkora a válság, azért a nők akkor is használni fogják ezeket. :)
2009. nov. 5. 14:46
Nyugat Európában már most is orvos hiány van!
14. Gummy
2009. nov. 5. 14:44
Szerintem a legkeresettebb lesz az orvos. Így is hiány van, de amit a mai fiatalok művelnek magukkal, (14 évesen rendszeres dohányos, isznak, nem öltöznek fel elég melegen télen stb...), kb. 10-15 év múlva nagyon sok 30 év körüli beteg lesz a mai fiatalokból, ami orvoshiányt von maga után.
2009. nov. 5. 14:44

Én a helyedben meg nem mennék ki! Tanulj először otthon, járj egyetemre. Most még benne vagy a tanulásban, tehát könnyebb a továbbtanulás is.

Ez a hibát én is elkövettem, és külföldön mindig csak a külföldi maradsz.

Ha tudsz tanulj orvosnak, tanulj meg hozzá jól angolul, és utána még mindig megpróbálhatod Angliát. Hidd el, akkor fognak kapni utánad, de egész Nyugat-Európában is. Járd ki az egyetemet először!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 5. 14:42

Menj ki Londonba!!!!

Ha már beszéled jól a nyelvet, akkor ott is tanulhatsz!

2009. nov. 5. 14:41
Tanulj pl. informatikusnak vagy mérnöknek, ezek hiányszakmák
10. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2009. nov. 5. 14:40

Hozzáteszem,ha maradnék akkor amit már a többiek is irtak azok közül választanék.

Fodrász,műkörmös,masszőr,rendezvényszervező,pincér/pultos,szakács...:))

9. 14c10e093b (válaszként erre: 3. - Fruzsinká17)
2009. nov. 5. 14:39
Én tuti kimennék Londonba a helyedben. Ha akarsz, még ott is tanulhatsz vmit.
8. ájrin (válaszként erre: 3. - Fruzsinká17)
2009. nov. 5. 14:37

menj Londonba, egy percig ne habozz!

tanuld meg a nyelvet és amint lehetőséged van ott tanulj tovább.

egész életedben bánni fogod, ha ezt kihagyod!

2009. nov. 5. 14:37

Semmit:) Á, félig csak vicc. Vmi jó szakmát, egyetemre, fősulira szerintem nem érdemes menni, Párom 2 diplomával nem talált olyan munkát,ami kapcsolódna vmelyikhez, (antropológia és településfejlesztés) nekem most lesz meg a diplomám (turizmus), de tuti h én se tudok vele elhelyezkedni.

Fodrász, műkörmös, kozmetikus, én most ezek közül vmelyiket szívesen megcsinálnám. Vagy vmi kereskedelmi szakot, pl. boltvezető.

2009. nov. 5. 14:37

Nemzetközi szállítmányozó vagyok,Marketing reklám Pr menedzser.

Nah ezeket ne,én is teljesen mást melózom....ezek most nagyon rosszul festenek a gaz válság miatt:(

Informatika,Masszőr,pedikűr.manikűr,műkörmös....

Talán ezek amit én látom,hogy keresnek...

5. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Fruzsinká17)
2009. nov. 5. 14:35

Kimenni Londonba,legjobb..:) Akinek van lehetősége,az menjen..szerintem:)

Később is tudsz szakmást szerezni,ma már szinte mindent el lehet tanfolyamon végezni,de ha nem is tanfolyam,még egyetemre is mehetsz majd később.:)

2009. nov. 5. 14:34
én ha tehettem volna,tuti a londoni lehetőséget választom
2009. nov. 5. 14:33
Idén végzek a gimnáziumban és előállt a probléma nálam is, hogy nem tudom mit tanuljak??Sokat hallani diplomás takarítónőkről...így szeretném megtudni azok véleményét akik érintettek vagy többet tudnak a témáról mint én! 2 lehetőségem van: Anyuhoz és hugomhoz kimenni londonba, megtanulni angolul mégjobban és munka mellett kint tanulni egy idő után. Vagy itthon maradni a barátom és szülei nyakán, beiratkozni egy egyetemre. Ha ez utóbbi, akkor mit érdemes tanulni?:) Segítsetek!:(((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook