Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


2727. bjudit55 (válaszként erre: 2725. - Csgybzs)
2016. dec. 5. 08:51

Nem sértődöm meg. A fiamat én ismerem, én tudom a körülményeit, és mit lehet neki mondani,mit nem.

Egyébként akár hiszed akár nem, én is gondoltam arra hogyan lehetne valahol elhelyezni, de a menhely folyamatosan tele van, ajándékba senkinek nem kell, annyi a macska, tele az utca is vele. Hirdetést is adtam volna fel, de millió macskát hirdetnek ivartalanítottat, oltottat, mégsem viszi őket senki. Ezt meg ha így elvinnék ahogy van, meglehet megint az utcán kötne ki.

Nagyon nehéz dolog ez.


Azt gondoltuk ha befogadjuk, féregtelenítjük, meggyógyítjuk, ivartalanítjuk, majd él vígan itt nálunk és "csak" etetni kell majd. Ennyi kiadásra sajnos nem számítottunk, és én tudom hogy fiam nem is tud többet vállalni. Bő hónappal már tovább élt így is mintha az út közepén hagytuk volna beragadt szemekkel, hogy meddig bírjuk, fél évig, 5-10 évig nem lehet tudni.

2726. csgybzs (válaszként erre: 2723. - M0ncsa)
2016. dec. 5. 08:30
A Hills amúgy is inkább gyógytáp.
2725. csgybzs (válaszként erre: 2724. - Bjudit55)
2016. dec. 5. 08:26

Ne sértődj meg érte, de nem szép dolog, amit a fiad csinál veled. Ha nem akar rájuk költeni, akkor oldja meg az elhelyezésüket és ne veled nézesse végig, ahogy elpusztul(nak)!

Mondd meg neki, hogy keressen a közelben menhelyeket és adja be őket valahova, ott szakszerűen tudják kezelni őket és majd ha meggyógyultak gazdit is tudnak keresni neki. Az sem lesz egyszerű dolog, de legalább magatoknak is adtok esélyt.


Az jó, ha már ettek. Hátha...

2724. bjudit55 (válaszként erre: 2722. - Csgybzs)
2016. dec. 5. 07:41

A fehérből nem biztos hogy lesz macska. Már kétszer kapott antibiotikumot, amint abbahagyjuk, másnaptól már ismét folyik az orra, tüsszög. A szemét is folyamatosan kell tetránnal kenni hogy ne legyen begyulladva. őt kellene ivartalanítani is, nem tudom hajlandó-e fiam még költeni rá. ha nem, nekem kell végignézni a szenvedését mire elpusztul, és megbetegítheti a másikat is. Nagy lelki teher ez nekem.


Este a száraz tápot vízzel beáztatva, baromfi virslivel összekeverve megették. Vagyis egy részét.


Azt adnám oda amelyikkel baj van, de ilyen macska kinek kell? Azt sem tudom hol hirdessem. Halott ügy.

2723. M0ncsa (válaszként erre: 2721. - Csgybzs)
2016. dec. 4. 21:25

Ezeket en is neztem, de mivel OK Passiont nem arulnak, a kutyaknak meg azt vesszuk, bukta. 35 euro felett szallitanak ingyen, meg a 8 kilos brit tap is csak 30 EUR. Igazabol nalunk az ebek a nagy fogyasztok, foleg a nagy, havonta betol egy 12,5 kilos zsakot. Ugyhogy marhara nem mindegy az ara (ismeros istenitette a Taste of the Wildot, hat koszi bammeg 70 euroert a 12 kilot :D Amugy tenyleg szuper tap, de ennyiert szinhussal is etethetnem.) Szoval ezert szoktunk a Mr. Petnel vasarolni (plusz utba is esik), es ezert mutogattam az ottani kinalatot.


Nade. Ha elfogy a mostani tap (amit sztem zsirral fogok tuningolni, hust meg ugyis szokott kapni rendszeresen), kiprobalom az OK-t. Ha nem lesz jo, akkor a Britet. A Hillst kicsit dragallom, annyival nem jobb az osszetetele az OK-nal, amennyivel tobbe kerul. Lehet, h ki kellene probalni Andi tapjait :)) Kar, h nem nagyon jarok feletek.

2722. csgybzs (válaszként erre: 2706. - Bjudit55)
2016. dec. 4. 19:33

Igen, az állattartás nagyon költséges dolog.

Reméljük, hogy feleszmélnek és megeszik amit kapnak.

A gazdikeresésen nem gondolkodtatok? Talán elvinnék őket és már az ivartalanítás is az új gazdira maradna. Pár fotó fel a netre és hajrá. Hátha.

Mondjuk azt is megértem, ha meg akarjátok őket tartani.

2721. csgybzs (válaszként erre: 2709. - M0ncsa)
2016. dec. 4. 19:27

[link]


Ezeket jobban ismerem. A Brit is nagyon jó táp.

2720. csgybzs (válaszként erre: 2709. - M0ncsa)
2016. dec. 4. 19:25

A Hills jó macskatáp, a többit nem ismerem. (Érdekes, hogy ennyire más a kínálat...)

Ez az OK az analitika alapján nem rossz macskatáp.

A lényeg, hogy kevés takarmányból álljon (kukorica, búza), ha már van benne, akkor inkább rizs vagy burgonya.

Nekem is Royal Canint ettek, de sokallom. Meg tudnám venni, de nem fogom a márkát megfizetni úgy, hogy ez az egyetlen macskatáp, amin nincs százalékos összetevő. Szárnyasfehérje az első, kukorica a második összetevő, de nem tudjuk miből mennyi. Nekem ez már rég nem szimpi, de ez is olyan addiktív táp, hogy évek óta próbálom leszoktatni őket.

A Zoofast amúgy nem szállít felétek?

2719. 5034e3957e (válaszként erre: 2718. - M0ncsa)
2016. dec. 4. 17:17
Gondolom, ez csak a színvonala miatt írtam, csak annyit jelent hogy nem a legrosszabbat kapják.
2718. M0ncsa (válaszként erre: 2715. - 5034e3957e)
2016. dec. 4. 17:12

Nalunk nincs Coop :)

Van viszont DM, allitolag az o macskakajajuk is jo.

2717. ca6273a8a5 (válaszként erre: 2716. - Ca6273a8a5)
2016. dec. 4. 17:09
és pástétomos kaját is kap, vagy alutasakost, ami gondolom nyilván tele van ízfokozóval, de nagyon keveset eszik belőle. nincs elkapatva. ezért is hozza nekem itt az egereket:)
2016. dec. 4. 17:08
nem hallottam, de tudom, a macskám csak ezt eszi meg, és mivel már 11-12 éves, nem változtatnék az étrendjén, mégha car is:((((((( ha neki ez ízlik, és a többit otthagyja...
2715. 5034e3957e (válaszként erre: 2714. - M0ncsa)
2016. dec. 4. 16:51
Én coop-ot veszek és kész, ha van maradék akkor azt kapnak:)
2714. M0ncsa (válaszként erre: 2712. - Ca6273a8a5)
2016. dec. 4. 16:11

Azert, mert olyan adalekanyagok vannak benne, amik sulyos fizikai fuggoseget okoznak (izfokozok, satobbi).

En ezert kerulom a friskiest is meg a whiskast is. Volt mar ebbol botrany, nem hallottal rola?

2713. M0ncsa (válaszként erre: 2709. - M0ncsa)
2016. dec. 4. 16:09

[link]


Itt van leiras amugy. Latom, Mo-n nem tul ismert.


A pulim ezt sokkal jobban szereti, mint a ketszer annyiba kerulo happy dogot. A nagykutya evek ota ezt eszi, egyelore nincs baja. Hat nemtom.

2016. dec. 4. 16:01

igen.

csgybzs bejegyzése teljesen igaz és jogos, de az én macskám csak a frieskiest hajlandó megenni. csak. semmi mást. próbálkoztam sok mindennel, sikertelenül.

2711. M0ncsa (válaszként erre: 2710. - Ca6273a8a5)
2016. dec. 4. 15:59
En is azt hittem, hogy menthetetlen, de nem. Mondjuk az a tap horror draga tenyleg.
2016. dec. 4. 15:54
a miénk, ha royal canint kapna, akkor is feljönne az asztalra. nagyon pofátlan:))))))
2709. M0ncsa (válaszként erre: 2704. - Csgybzs)
2016. dec. 4. 15:50

Az "allott" tapra az enyemek is erzekenyek voltak, ezert gyakrabban raktunk kevesebbet neki. De mindig volt a talkajaban. Sosem habzsolt egyik sem.


Most valami noname magyar tapot kap a cica, amit ugyan megeszik, de fenntartasokkal. Amig Royal Canint kapott, nem szemtelenkedett fel az asztalra.

Gy, ha linkelek egy webshopot, megnezned legyszi, ezek kozul melyek a jo macskatapok? En rohadtul nem ertek hozza, es nincs kedvem vegigprobalni a repertoart.


[link]


A kutyak ezt a markat kapjak kutyaverzioban, jo es olcso: [link]

Ismered?

2708. ca6273a8a5 (válaszként erre: 2706. - Bjudit55)
2016. dec. 4. 13:23
az állattartás ezzel jár, nekünk is a kutya iszonyat sok pénzbe van. az ivartalanítás nagyon jó dolog. reméljük hogy nem fog mérgezett egeret enni. hol van még a tavasz??????????
2707. bjudit55 (válaszként erre: 2705. - 5034e3957e)
2016. dec. 4. 13:17
Előző macskám is a marhás tápokat szerette.Ezeknek se az, se a csirkés, se a halas nem tetszik.
2706. bjudit55 (válaszként erre: 2704. - Csgybzs)
2016. dec. 4. 13:16

Köszönöm szépen a kimerítő választ és a sok segítséget.

Ennyire sajnos nem vagyok eleresztve.

Mivel a rokkantságim jó részét viszi a lakáshitel törlesztés, nekem és a macskáknak is fiam ad enni. Ő már azt a 2 féle tápot is sokallta amit megvettem, a 3.-ból ingyen kaptam egy keveset próbának aminek 600 ft lenne kilója, német, zsákos nem tudom a nevét. 3 íz van benne. Azt mondja a boltos, nagyon viszik. Nem engedné fiam hogy még több félét vegyek. Ő azt mondja ha éhesek lesznek megeszik. Az a bajuk szerinte, hogy agyon vannak etetve, azért válogatnak. Kóbor macskának bezzeg bármit kiteszek este az udvarra, reggelre megeszi.

A hozzá szoktatás nálunk nem a sokféleségből választással fog történni sajnos. neten nem veszek mert szállítási költség is van. Marad a horgászbolt, vagy a Spár.


Még megpróbálom beáztatni, hátha úgy megeszik. Ha nem, akkor majd másból szűkebben kapnak, hátha kipótolják száraz táppal.


Holnap megint megyünk féreghajtóért mindkettőnek, aztán jön az ivartalanítás. Egy vagyon ez a két macska, és meglehet ha tavasztól kiengedjük őket, mérgezett egereket esznek a szomszédban.

2705. 5034e3957e (válaszként erre: 2704. - Csgybzs)
2016. dec. 4. 13:14

Nálunk a kutyák csak a marhás tápot eszik meg, biztosan más az illata.Azt még keverem marhás macskatáppal, mert ha csak kutyatápot adok nekik, úgy néznek rám mintha madáreledelt kaptak volna.

:D Tudom hogy hülyék, de az enyémek:)))

2704. csgybzs (válaszként erre: 2685. - Bjudit55)
2016. dec. 4. 12:40

Hát sajnos ez egy hosszú túra is lehet. A macskák válogatósak, próbálgatni kell, de közben mégsem, mert a gyakori tápváltástól hasmenésük lehet.


Én azt ajánlanám, hogy lőjjetek be egy középkategóriát (nagy tételben olcsó), tehát ne Friskies/Whiskas, mert azt telenyomják színezékkel, aromákkal, valós beltartalmi értéke nincsen, az alapja a kukorica, búza.

A macska húsevő állat, ahhoz, hogy a száraztáp lefedje a vitamin, ásványi anyag és fehérje szükségletüket, mindenképpen egy olyan tápot kéne próbálni, aminek az első összetevője a hús vagy húsliszt. A fehérje tartalma 30% feletti, és jó sok A, D vitamin és taurin van benne. Az A vitamin 18.000 mg/kg felett, taurin 1000mg/kg felett már jó.


Állateledelesnél lehet kimérve kapni tápokat, de ha esetleg van a közeletekben Fressnapf, vagy a fiad jár, ott is vannak jó minőségű, elérhető árú tápok. Happy Cat, Premiere. Ha a fiad vagy te elvagytok a netes vásárlással, akkor rengeteg oldal van, ahonnan lehet rendelni próbacsomagokat is. A nagyon márkás tápokat (Royal Canin, Acana, Orijen) nem ajánlom, nem tudnak annyival többet, mint egy árban kevesebbért vehető, de nem agyonhájpolt márka. Én is most szoktatom le a macskáimat a Royal Caninról, mert horror áron van és simán lehet kapni ugyanolyan beltartalmi értékű tápot féláron. Én most például a Smilla tápokat próbálom, úgy néz ki, megeszik. 10 kg-os zsák 6-7 ezer körül van, ez két macskának olyan 2,5-3 hónapig elég. Úgy szerintem bőven megéri...


Ajánlok neked oldalakat vásárlásra és a termékek összehasonlítására. Zoofast, Zoopus például, itt el tudod olvasni, hogy mik vannak a tápokban, az analitika összetevőknél figyeld, hogy sok hús, vitaminok, gyógynövények legyenek benne.

És ha egyszer valamit megesznek, akkor nyugodtan ehetik évekig is akár. Száraz táp mellé a kötelező szabály a napjában kétszer cserélt friss ivóvíz. Lehetőleg az ételtől és alomtól távolabb.


A macskát egyébként nem szabad "éheztetni", mert ők ha nem ízlik nem fogják megenni és ez hamar problémákat okozhat náluk. Biztosan fogsz tudni találni nekik olyat, amit jóízűen megesznek.

Ha eddig nem kaptak szárazat, akkor az is lehet, hogy az állaga fura, talán az elején minimálisan áztathatnád, vagy ha mentek még esetleg állatorvoshoz, ránézhetne, hogy a fogaik milyen állapotban vannak. Bár még csak nemrég jöttek ki a véglegesek, nem szabadna, hogy gond legyen.


Sőt, még arra is érzékenyek (legalábbis az enyémek), hogy ha egész nap kint van a táp, akkor veszít az aromájából és már nem eszik jóízűen. Én ezért mindig kis adagokat rakok ki egyszerre és ha délutánra marad belőle, akkor visszaöntöm a zsákba, átkeverem és újra adok. Így nem megy pocsékba sem, de nekik olyan, mintha új lenne. :)


Remélem segítettem.

2703. ca6273a8a5 (válaszként erre: 2700. - Bjudit55)
2016. dec. 4. 11:48
:))))))))
2702. ca6273a8a5 (válaszként erre: 2697. - Bjudit55)
2016. dec. 4. 11:47
gratula!
2701. bjudit55 (válaszként erre: 2698. - 5034e3957e)
2016. dec. 4. 09:44
Fagyasztva még annyi aromája se marad mint szárítva. Amúgy meg mindig tele a fagyasztó is, ilyesmit már nem tudnék betenni.
2700. bjudit55 (válaszként erre: 2699. - 5034e3957e)
2016. dec. 4. 09:43
Azt hittem ismered a mondást, miszerint szarból várat. :)
2699. 5034e3957e (válaszként erre: 2696. - Bjudit55)
2016. dec. 4. 09:36

Kutyasz.r várat?:))

Minek, vagy kinek?:))

2698. 5034e3957e (válaszként erre: 2697. - Bjudit55)
2016. dec. 4. 09:35
Én jobban szeretem fagyasztva a petrezselyemzöldet, de a zeller levelét is használom így.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook