Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni? fórum

Mit érdemes tanulni? (beszélgetős fórum)

2008. okt. 18. 05:57
latint nem igazán:)
2008. okt. 18. 02:48
nekem az tesz jót, ha olyat tanulok, ami leköt,érdekel..
19. Berenik (válaszként erre: 12. - 5464505f6a)
2008. márc. 14. 20:33
Ez biztos én sem tudok elhelyezkedni, pedig nagyon szeretnék gyerekekkel foglalkozni. Még egy gyógypedagógiai asszisztensit is elvégeztem mellé.
2007. dec. 31. 15:42
amivel lehet vállalkozni!
2007. dec. 31. 15:31
Csakis olyan dolgokat amiket szeretunk es kedvunk is van hozza.
2007. nov. 23. 01:38
ami erdekel, es amihez tehetseget erzel magadban (es kedvet)
2007. nov. 3. 20:15

hát ha megvan az éretségi, nyelvet!

Ahány nyelvet tudsz annyi ember vagy! :)

2007. nov. 3. 17:57
Mit érdemes tanulni? Például nyelveket ezerrel.
13. eva25
2007. okt. 23. 17:00
Érdemes tanulni, amit tudunk senki sem veheti el tőlünk. Először is tisztában kell lenned azzal, mi szeretnél lenni, majd mindent bele. Ém ügyvéd vagyok, non stop tanulok.
2007. okt. 23. 14:40

Nem kell 3-4-5 szakma! Válassz egy! olyat,amire biztos szükség lesz sokáig!


Pl. óvodapedagógussal nem sokra fogsz menni,laguna.

11. laguna
2007. okt. 23. 14:35
nem tudom,érdemes e tanulni,most járok fősulira ovped szakon,van kéz lábápoló műköröm építő tanfolyamom,boltvezetőim,stylis végzettségem,és ruhaipari technikus is vagyok ...de minek is??most 30 évesen nem tom mit fogok dolgozni...sikerül -e jövőre elhelyezkednem 2 gyerek mellett
10. lamoni
2007. okt. 23. 14:14

Sziasztok. Belevágtam, elkezdtem a tanfolyamot. Munka mellett nehéz egy kicsit, és sajnos az eljén egy pár percről szinte mindig lemaradok, de még így is szerencse, hogy ha nincs sűrgős meló, és ügyfél odabent elengednek előbb a munkahelyről, és a tandíjat is támogatja a főnököm.

Egyébként lehet hogy egyre többnek van ilyen végzettsége, de a mai világba, ahol ennyi cég és vállalkozás van ez már szinte alap. Ma már nincs szükség egy sima érettségivel rendelkező titkárnőre. Az a minimum hogy legyen egy nyelvvizsgája, és könyvelni tudjon már a "személyi asszisztens" is, mivel egyre kevesebb munkaerőt foglalkoztatnak. (Persze azért egy kis protekció plusszba sose árt.)

2007. okt. 7. 14:04
Egy jó könyvelőre mindig szükség van. Még ezen is gondolkodom, pedig már nem szívesen tanulnék.
2007. okt. 7. 13:58
Nem tudom miért érdemes tanulni. Nekem 3 szakmám is van és egyikkel se tudok elhelyezkedni. Most azon gondolkozok mi legyen a negyedik.
2007. szept. 14. 22:29

Sziasztok!

Én most járokmérlegképes könyvelőire. Ehhez kell előképzettég. 10éve csináltam meg a pénzügyi-zámviteli ügyintézőit.

Az az igazság, hogy már annyi van belőlünk, mint égen a csillag. Túl sokra nem megy vele az ember. (Szerintem)

2007. szept. 14. 16:41
Ez engem is érdekelne!
5. lamoni (válaszként erre: 4. - Kisvirág23)
2007. szept. 9. 20:22
Szia. Nálunk most kezdődne a tanfolyam, szerdán lesz a beíratkozás.Nekem sincs előképzettségem, és attól függ, hogy tudok e járni, hogy hánykor fog kezdődni, mivel én 17-óráig dolgozok, és a tanfolyamom valószínűleg 16.30-kor kezdődik. A munkahelyemről nem tudok előbb elmenni, és ha az elejét mindig lekésem, nem tudom le tudok e majd vizsgázni.
2007. szept. 8. 11:23

Szia!

Én most járok pénzügyi és számviteli tanfolyamra, itt 110 ezer forint összesen, vizsgadíjakkal együtt. Tankönyvet lehet venni, a Perfektest ajánlják, vagyis azt kell megvenni. Órán jegyzetelni kell. Most a számvitelnél tartunk. Mivel nekem semmilyen előképzettségem nincs, ezért elég nehéz. Mire megértem, hogy mit hogyan kell, vesszük az új anyagot, aztán újra sötétség lesz =D. de remélem idővel megértem. Februárba vizsgázunk. Ja és itt is 10 hónap a tanfolyam. Először heti 1*5 óra volt, most pedig 2*5 óra van, október elejéig, aztán újra 1*5 lesz.

Remélem sikerül majd levizsgáznom!

3. lamoni (válaszként erre: 2. - Szabzsan)
2007. aug. 14. 20:36
Köszi szépen. Mindenképpen szeretném elvégezni a tanfolyamot, csak az a gond, hogy épp most kezdtem egy aránylag jó helyen dolgozni, és nem tudom, hogy el tudok e majd előbb menni.
2. szabzsan (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. aug. 14. 20:17

Szia Móni!


Én elvégeztem a pénzügyi-száviteli tanfolyamot a Perfektnél 3 éve végeztem akkor került cakk-pakk 110ezerbe vizsgákkal.Tankönyveket kaptam a munkahelyemen szerencsére:-P 7 hónapos volt, és het 2*3 óra.Matek kell hozzá a könyvelés részéhez, de nem is igazán az, inkább meg kell érteni:-DKönnyebb úgy elvégezni ha közben munkahelyeden is ezt csinálod tanulod, ha benne vagy a dolgokba mintha tök idegen, nekem úgy nem ment volna elég kevés az a heti 2*3 óra gyakorlat nélkül szetm.

Ősszel akarok visszamenni dolgozni, és tényleg ezzel a végzettséggel elég könnyen el lehet helyezkedni!Sok sikert hozzá!

2007. aug. 3. 16:50

Álláskeresés közben azt vettem észre, fogy a főiskola már sok helyen nem is annyira kívánalom. Egy jó tanfolyammal, és egy nyelvvizsgával sokkal többre megy az ember.

De mit érdemes tanulmi ?

Úgy vettem észre, hogy a pénzügy nagyon sok helyen kell, és arra gondoltam, hogy jelentkezem egy pénzügyi és számviteli ügyintéző tanfolyamra. Először persze nem indult sehol, kiderült felénk minden ilyesmi ősszel indul. A meglepetés akkor ért, amikor az egyik helyen azt mondták 10 hónapos a tanfolyam, heti 2x3 óra, és igény szerint tankönyvet is tudnak biztosítani, a másik helyen ugyanez már csak fél év heti 3 órában, és tankönyv nincs jegyzetelni kell. Mindkét helyen kb 150.000 Ft-ért. Most akkor mi itt az átverés?

Sőt a fősulin számviteli szakügyintéző címen szinte ugyanez indul, csak 4 félévesbe és felsőfokú végzettséget adva.

Most szerintetek melyikre érdemes jelentkezni?

Ehhez a tnfolyamhoz kell "komolyabb" matek tudás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook