Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit érdemes megvenni a baba születése előtt? fórum

Mit érdemes megvenni a baba születése előtt? (beszélgetős fórum)


26. kallicska (válaszként erre: 22. - Klenca)
2011. júl. 1. 16:41
többen leírtátok, h a nyakatokon maradt, új cuccok is... tele van az internet eladó babaholmikkal és nagyon sok a vásárló is! a bababörzékről nem is beszélve, de mondjuk, azok inkább helyi jellegűek. pl. 2 ismerősöm van, aki esküszik, hogy az utolsó zokniig mindent eladott a vaterán.
25. Ivettke85 (válaszként erre: 24. - Ivettke85)
2011. júl. 1. 16:40
mármint ami csak a gyereké....igy gondoltam
2011. júl. 1. 16:39
mindenki felsorolt már mindent de azért egy jooooo lázmérö nem árt!ha lehet digitális.
23. kallicska (válaszként erre: 17. - 7934d1ac97)
2011. júl. 1. 16:29

abszolút egyetértek! el sem tudom képzelni, hogy (síró) babával rohangáljak alapholmik után, mint pl. hálózsák vagy körömvágó olló, majd nyilván az első boltban, legdrágábbért vegyem meg. az se jó, ha Apa rohangál munka után az elmaradt holmikért, ő sem kevésbé stresszes ilyenkor. szülőt, anyóst nem futtatok ezért, és amúgy sem biztos, hogy azt veszi majd meg, amit én vennék, főleg a ruhácskák esetében, na neee.

szerintem a legjobb, ha az ember nyugodtan, lazán, időben elkezd vásárolni. egyrészt élvezet, mert a babával foglalkozol. másrészt van időd utánanézni, mi szükséges, kiválasztani a boltot, összehasonlítani az árakat, beszerezni használt cuccokat akár, ha szeretnél. ezekhez mind idő kell. és még csak az alapokról van szó, nem az extrákról. ha már van pl. 3 rugdalózód egy méretből, nyugodt lehetsz, majd ha látsz még közben szépet és olcsót, megveszed.

játékot, bababútort (kivéve kiságy), féléves kor után hordható ruhákat nem vennék, az tényleg ráér.

a babamérleg - lehet, h fölösleges, én vettem egy használtat. ha nem kell, eladom majd. ennyi.

azt viszont nem igazán értem, kinek kell 10-15 textilpelenka, annak, aki kifejezetten ezt szeretné használni? és mi van, ha eldobhatót szeretnék használni? nem elég 1 vagy 2 textil, az is inkább törlőnek, törölközőnek? (erre nem bánnám, ha valaki válaszolna. köszi.)

22. klenca (válaszként erre: 1. - Krysty)
2010. jún. 30. 16:30
Miért nem vitted vissza a ruhácskákat a boltba, ahol vetted?
2009. jan. 20. 12:40

Én a feltétlenül szükséges dolgokat - ruhácskák többféle méretben, babakocsi, fürdetőkád, babahordozó, kiságy, pelenkázó, néhány csomag pelus és hasonlók - már jóval szülés előtt elkezdtem gyűjtögetni. Egyrészt így volt lehetőségem mindenből olyat venni, amit leginkább szerettem volna, hiszen nem kellett megvennem az első utamba kerülő darabot, másrészt a pénztárcánkat se terhelte meg az apránként vásárolgatás, valamint a lelkemnek is jót tett, hogy mindig vehettem ezt-azt az annyira várt picurnak. Sok mindent megvettem használtan, böngésztem a teszveszen, bababörzére mentünk, stb... Élménynek se volt utólsó és tényleg egész olcsón bevásároltunk.

Olyasmit, hogy mellszívó, babaőrző stb. szülés utánra halasztottam, hogy ha szükség lesz rá, majd veszek, de feleslegesen nem. Nem is lett szükség ilyesmire. A lányom anyatejes, ha kell fejnem, az megy kézzel is, nem kell babaőrző, nem hagyom magára a kicsit, ha meg kinn vagyok a konyhában, hallom őt bébiőr nélkül is, stb.

20. Sz.Csirke (válaszként erre: 19. - A524f6dce8)
2007. nov. 28. 17:20

En is igy gondolom.

Szerintem csak hagyja szules utanra a dolgokat, akinek nem szamit mennyiert veszi meg. Mert ha addig var, amig mar szukseg van ra, nincs valasztasa, minthogy megvegye a kozelben ujonnan. En nem akartam ilyesmivel foglalkozni a szules utan, ujszulottel boltba rohangalni?? Es igy volt idom megtalalni a legjobb arat is, es akkor vasaroltam mikor kedvem volt.

2007. okt. 21. 21:09
Mivel 9 hónap sok idő,jóformán mindent meglehet venni apránként. Szülés után nincs rá gond.
18. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1. - Krysty)
2007. szept. 10. 00:06
hú én szerencsére kaptam a kis rugikat és nem volt ilyen gondom :)
2007. szept. 10. 00:04
én mindent megvettem és jól tettem, szülés után nincs jól az ember és sok minden még furcsa, pl. gyerekkel felöltözni és lemenni vásárolni csak mert mondjuk elfelejtettem megvenni a körömvágó ollót a gyereknek és nagy körmökkel született... áhh szerezz be mindent ne utánna keljen futkosni. HIdd el pocakkal könnyebb mint babakocsival!!
16. contu (válaszként erre: 15. - M_Marcsa)
2007. aug. 17. 18:56
Egyetértek. Én egy dolgot nem feltétlen tartok fontosnak. Az én fiam a hálózsákot nem tűrte meg magán. Szerencsére mi kaptunk kölcsön, így ez anélkül kiderült, hogy pénzt öltem volna belé. Egyébként nagyon praktikus, de nem mindegyik gyerek szereti.
2007. aug. 17. 18:41

Sterilizáló, cumi, mérleg nem volt nekünk, nem is hiényzott. SZopizott, ezért. Azaz mérleget kaptam, de nem használtam. Anyós szerint minden etetésnél kellett volna mérjem. Na neeeeeeeeeeeeeee.

Sztem fontos: 6 rugdolozó, 6 body, sapka, zokni, meleg kezeslábas, pokróc.

-ágynemű helyett hálózsák (nem rúgja le)

-kiságy, eleinte ha van mózeskosár

-babakocsi

-lázmérő, kád, fürdőlepedő, vatta, fülpálcika, babafürdető krém

-pelus, popsitörlő

-mosható melltartó betét nekem, mert az egyszeri használatosal nem győztem.

Ha valami kimaradt, menetközben kiderül.

14. LoLiNa
2007. aug. 7. 08:05
üvegsterilizáló felesleges pénzkidobás. kifőzöm az üveget, ha kell.. mérleg felesleges szintén, védőnő folyamatosan méri, te meg csak halálra izgatod magad, ha nem azt mutatja mindig, amit látni akarsz...
13. LoLiNa
2007. aug. 7. 08:03
ágy, kocsi, 4-5 adag váltás ruha. hamar kinövi, tehát felesleges becuccolni előre. 10-15db textilpelus. ágynemű neki, lepedők, egy csomag pelus. hintőpor, fürdető, popsikrém, fülpiszka, olaj, popsitörlő. én kb ennyit szereztem be. A többít meg akkor, ha szükségét érzed.
2007. júl. 23. 08:51
Én mindent megvettem,amit a könyvekben írtak,aztán amikor megszületett,akkor jöttem rá,mennyi fölösleges kacat gyűlt össze.Volt ami bolti csomagolásban ment a padlásra.Van most ott vagy 5 gyerekre való holmi.Ha előlről kezdhetném,szülés után vásárolnék,amire éppen akkor szükségem lenne.
11. mbr84
2007. júl. 11. 13:59

babaszületése elött csak a drágadolgokat érdeme megvenni pl babakocsi,babaágy,

persze az ember ilyenkor hajlamos ész nélkül szórni a pénzt,de attól, h baba lesz az nem azt jelenti,h van pénz is.

szóval ruhát semmi esetre se, kivéve 1-2 darab annyi bőven elég, h lehessen miben hazavinni a kórházból.

és kinek akarjuk öltöztetni a gyereket? a világnak,persze,h szeretnénk mindent megvenni neki, de ilyenkor 4x kell meggondolni,h télleg kell e az a gyereknek.

10. benvik (válaszként erre: 9. - Ildika)
2007. júl. 11. 13:46
Szerintem a légzésfigyelő volt az egyik legfontosabb dolog, amit vettünk. Téves risztás csak az elején volt, de kellett állítani az érzékenységét, és azóta nem riasztott tévesen. Viszont a baba életét mentheti meg, és sajnos a bölcsőhalál a teljesen egészséges gyerekeknél is előfordul. Én akkor is használtam, amíg egy szobában aludtunk, mert arra nem ébred fel az ember, ha a baba álmában nem vesz levegőt. Ahol vettem, az eladó mesélte, hogy egy anyuka visszament megkösszönni, hogy rábeszélték, mert leállt a kicsi légzése, és ez mentette meg az életét. Különben csak reggel vették volna észre, amikor már késő.
9. ildika (válaszként erre: 8. - 0b56dfb5f2)
2007. júl. 10. 11:50
Nem igazán tudom mi a téves riasztás a légzésfigyelőnél... Nem lehet hogy eleve a sipolástól elkezdett rendesen lélegezni a baba? Ha külön szobában van a baba szerintem nem felesleges. Inkább felkelek akkor is ha csak az elem merül...
2007. júl. 10. 10:29

Ezt elég nehéz felsorolni...

Szerintem (!), ezt mindenki maga tudja, hogy mit tart fontosnak, és mit nem... (na meg a pénztárca is szabhat egy bizonyos határt).

Én inkább azt irom le ami tök felesleges volt:

1.Vettem dig.mérleget, hogy mérhessem mennyit eszik a picurom, tök fölösleges volt, -volt hogy csak 60gr.ot evett, én ott diliztem hogy ez milyen kevés, ő meg édesen aludt, valószínű teli hassal- most meg porosodik a szekrény tetején, és már rá sem fér a gyerek.

2. Vettünk sterilizátort a cumisüvegek, cumit, mellszivó stb.-hez, egy darabig tényleg jó volt, de 6 hónapos kora után már nem is használtam... az is ott áll...

3. Légzésfigyelő szerintem csak a koraszülött vagy kis súllyú babáknál ajánlott.... volt hogy tévesen riasztott, vagy merült az elem.... szinte tiszta stressz voltam, hogy mikor szólal meg és miért... jobbak az anyai ösztönök....

4. A babaőrzőnkbe hallottunk más gyerekeket is sirni, rohantam az emeletre, és az fiam édesdeden aludt...

Ezek nekünk tök fölöslegesek voltak, igaz ez csak AZ ÉN VÉLEMÉNYEM... szerintem menet közben minden kialakul, hogy mi kell, és ráér akkor a család többi tagja beszerezni...

A babának elöször semmi nagy dolog nem kell, úgyis csak a ruha, pelus, tisztálkodószerek, és az anyukája fontos -szerintem- a többi extra ami kell (vagy a mi kényelmünket szolgálja) meg ráér ha már otthon van a bébi.

Igaz ki tud ellenálni a sok kis apró cuccnak, meg édi cuminak, stb...???

2007. júl. 10. 09:46

Hú ezt tényleg nehéz kérdés... Mi ugy jártunk, hogy ruhákból vettünk minden félét(volt amit használtan Bababörzén), pelusból is kb 20 darabot meg még amit javasolnak vásárolni kezdésnek. Igaz kis méretből pár darabokat mert nem tudni milyen hamar növi ki :) Ezek után a 38. héten kiderült hogy az egyik rokon összekészített nekünk "egy pár" ruhácskát... 4 nagy szatyorra valót, legtöbb kis méretben meg kb 20-30 pelust... Ezek után mit mondjak :)Még ennyit sem kellett volna venni ha előbb mondja hogy megvannak még a bébi ruhái...


Mellszívót mi is vettünk és úgy tudom hogy nem csak akkor kell ha már van tejcsi hanem előtte is hasznos hogy meginduljon...


Babaápolási cuccokat nem vettünk, mert a legjobb amit a gyerekorvos ír fel. Nem akarom egyik márkát se lebecsülni, de a védőnő szerint is csak a receptre felírtat használjuk, mert olyan nagyon ritka hogy arra allergiás legyen a baba. Míg a boltiaknál előfordul...

2007. júl. 4. 07:33

Hű, én írtam egy listát, hogy miket vettem, kaptunk baba születéséig. Kihagyom amik nem kellettek első időben:)

ruhák

7 kombidressz (2 hosszú ujjú, a többi rövid), 7 rugi (ujjatlan, hosszú szárral, zárt lábrésszel), 2 sapi (egy vékony cérna fürdés utánra, egy melegebb kintre), egy pulcsi, 2 zokni (ez csak már levegőztetéshez kellett)

egyéb textil

ágynemű (csak a takaró kell), 2 ágynemű huzat, 2 lepedő, 2 pléd (takaró helyett, meg sétáláskor takargatni), 12 db textil pelus (ebből aztán vettem még egyszer ennyit), 2 fürdőlepedő/kifogó

(későbbre rácsvédő, hordozó kendő, játszószőnyeg, pelenkázós táska)

lakberendezés

kiságy, matrac a kiságyba, pelenkázónak a mosógép tetejét használjuk:), szagmentes szemetes a pelusoknak (bár az anyatejes kaki, még elviselhető illatú), babakocsi

(éjszakai fény nem kellett a babának, zenélö forgó is jó később, babamérlegünk nincs, lehet kölcsönözni)

fürdetés, pelenkázás

törlőkendő (4-es multipack gyorsan elfogy), pelenka (rögtön a mini jó volt, és naagy csomag), babakefe (na jó, nem létszükséglet:), vatta, fültisztító pálcika, babakád (a férjem csinált hozzá egy tartót, amin a nagykádra lehet tenni), receptek a gyógyszertári dolgokhoz (fürdetőkenőcs, A vitaminos olaj, popsikenőcs, hintőpor, alkohol)

(körömvágó ollónak én a miénkét használom; lázcsillapító kúp, hőmérő, orrszívó is legyen)

etetés

kiskanál a vitaminok beadásához

(sterilizáló, cumisüveg, cumiüvegmosókefe ráér később)

nekem:)

szoptatós melltartó, melltartóbetét (dm-es eldobható vált be, az avent-es mosható nagyon nem jó!)

(mellszívó, tejtárolótasak/doboz, bimbóvédő/kiemelő, tejgyüjtő kagyló ha szükség van rá; bimbóvédőkrém nekem nem kellett)

2007. júl. 3. 17:16

Ha egy szobában alszotok a babával, a légzésfigyelő is felesleges. Mellszívót akkor vegyél, ha már biztosan baindult a tejed.

Babaápolási cuccokból azt használd, amit a gyerekorvos ír fel, mert a baba bőrének az a legjobb, ráadásul töredékébe kerül a boltiaknak.

2007. júl. 3. 16:04
majd írok még mit érdemes venni.Remélem tudok segíteni.
2007. júl. 3. 16:03

Nekünk rengeteg kapott ruhánk volt és nagyon örültem neki.Azért vettünk pár újjat is,de csak akkor mikor megszületett.Nem mertem megvenni az 56-os ruhákat előre mert mi lesz ha nagy lesz,mi lesz ha kicsi lesz.Így míg én és babóm bennt voltunk a kórházban addig apuka bevásárolt:-)))(Így nem érezte magát feleslegesnek)

Textilpelenka jó ha van azt te is ki tudod előre mosni.Kb 10 db elég is elsőre,szerintem.Fűrdetőlepedőt is vegyél,én azt tudom ajánlani,hogy olyan anyagú legyen mint a textilpellus.Ezzel nagyon jól ki lehet törölni a pici kis hajlatokat és elég nagy, sokáig jó lesz.

2. Ronita17 (válaszként erre: 1. - Krysty)
2007. júl. 3. 15:21
3 hónap múlva születik meg a kisfiam és én is sok mindent szeretnék neki venni,de attól tartok fele felesleges lesz.
2007. júl. 3. 15:01

Mindenki úgy van vele hogy születendő gyermekének a legjobbat, a legszebbet szeretné megvenni.

Tapasztalatból tudom hogy rengeteget spórolhatunk ha átgondoljuk mit szükséges ténylegesen megvenni, amire a kis lurkó megérkezik.

Nekem vadi új ruhák maradtak a nyakamon, mert többet vettem a kelleténél és kb 2 hét alatt kinőtte őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook