Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes megnézni Hévízen és környékén? fórum

Mit érdemes megnézni Hévízen és környékén? (beszélgetős fórum)


2017. febr. 5. 22:11
Konkurenciád neked ez Becsala borozó?
2017. febr. 5. 11:36
ha átmentek Hévízről Keszthelyre a kastély gyönyörű érdemes megnézni és nagyon szép a Marcipán múzeum is (a kastély alatti utcákban van).
2009. júl. 9. 12:17

Én minden évben eltöltök Hévízen néhány napot. Mindig valami fesztivál idején, mert ilyenkor sok a program, és sok helyen kedvezményet adnak a szálláshelyeken. Nem csak a park nagyon szép, az egregyi városrészbe is érdemes kilátogatni, vagy megnézni a templomokat, az ásatást. Valamint rengeteg szobor van a városban, amiket ha mindet felkeressük, már meg is ismertük a város minden négyzetméterét. :)

No és persze a kistérségben, és a nyugat-balatoni régióban rengeteg túralehetőség van, nem csak kerékpárral, de gyalogosan is.

2009. ápr. 20. 06:01
Hévíz gyönyörű hely. (Magyarország egyik leggazdagabb települése.) A fürdő körül természetvédelmi övezet van értékes fákkal, szép parkkal. Érdemes körbesétálni. Aztán ott a piac sor és sok igényes vendéglátó egység. Keszthelyen a kastély, marcipán múzeum, babamúzeum, csigamúzeum, horror múzeum, Balaton múzeum,Vadász múzeum sétálóutca.
2008. máj. 9. 18:14

sziasztok.

Mi 2005-ben voltunk Hévízen a férjemmel. Idén már a gyerekkel megyünk vissza. Nekünk nagyon tetszett. Ha van gyereketek, a dottót ki ne hagyjátok!!! Mi annak idején nagyon élveztük, pedig még nem voltak gyerekek :))

A tótól viszont nem voltunk elragadtatva, igaz, egyikünk sem szereti túlságosan az ilyen vizeket, én meg éppen terhes voltam, így még esély sem volt rá hogy megmártózzam. De aki szeret fürdőzni, az kine hagyja!!!

A sétálóutca is nagyon hangulatos szerintem.

A környéken több helyre is ellehet menni pl: Keszthely: Festetics Kastély, Marcipán múzeum stb.

Szerintem nagyon szép hely Hévíz, érdemes megnézni.

Azt hiszem ha a gyerekeknek is bejön a hely, minden évben visszamegyünk mostantól.

16. kerjan (válaszként erre: 3. - Lamoni)
2008. márc. 7. 23:58
Szigligeten van vár
15. zezsua
2008. jan. 28. 20:28
Imádtam azt a helyet nyaraltunk egy csodaszép magánházban laktunk.Minden nap a Muskátliban ebédeltünk,massziroztak,kényeztettek bennünket.Lementünk Vonyarcvashegyre fürödni a Balcsiba.Most 2 hónapja Keszthelyre mentünk,mert nyertünk egy vadkilövést egy bálon.A fiuk elmentek vadászni én meg elvittem a csajokat Hévizre,hogy ujra lássam ezt a kis remek várost,hát odaköltöznék,de nekünk nagyon messze van,Hajduhadháziak vagyunk.
14. lamoni
2007. aug. 29. 21:09
Mi is Hévízen nyaraltunk kb egy hónapja, meg tavaly is, és azt hiszem nem is vágyom máshova. Ez az a hely, ahol le tudnám élni az életemet, ha elköltöznék onnét ahol most lakunk.
13. c6b27363e5 (válaszként erre: 12. - BluAngel)
2007. aug. 29. 19:19
és gyönyörü a környék is
2007. aug. 29. 19:18
Én Hévizen lakom. Igazán csodálatos hely. Mindig ugy érzem, mintha nyaralnék. A tó nemcsak szép, de jót tesz a testnek is. Ne hagyjátok ki!
11. c6b27363e5 (válaszként erre: 10. - Badonyimariaeva)
2007. aug. 29. 19:06
nem tudom aktuális -e ha hévizre mentek onan nics mesze Zalaszentgrot ugyan ojan a vize mint hévizé csak olcsob gyerek medence és élmény fürdö is van
10. badonyimariaeva (válaszként erre: 9. - Suhi)
2007. aug. 29. 14:49

Nagyon jó,hogy leírtad,mert még úgy is megyek.

Köszi!

9. Suhi
2007. aug. 29. 11:27

Ha Keszthelyre átmegy az ember, akkor nem szabad kihagyni a Balaton múzeumot (olcsó és sokkal több élményt nyújt mint a kastély) a Marcipán múzeum is érdekes, bár pici.

Hévíztől 3km Cserszegtomaj, arbarétum, Margit kilátó, érdekes lehet még Rezi (várrom is).

Persze tudom, hogy már meg is jöttél, de akkot is leírtam, hátha valaki másnak ötletet adtam.

2007. aug. 26. 19:02

voltam hévizen pár napot és nagoyn szép meg jo volt:)

Szeretem az ijen városokat ahol este is van élet és sok a bazár az utcán:)

2007. jún. 19. 17:32

most ujult meg a hévizi to környéke van már gyerek medence kialakitva

és agusztus kötepe tájékán szokot lenni bor fesztivál is ami gyönyörü pogramokat kinál

2007. ápr. 4. 16:22
Köszönöm,mindannyiótoknak,aranyosak vagytok,elmegyek mindehová,amit írtatok.A keszthelyi,Festetics kastélyt,már láttam,valóban gyönyörű.
5. c6b27363e5 (válaszként erre: 1. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 3. 22:26

nagyon jo hejet választotatok most épült a gyyerek medence hévizen

nagyon szép hej sokat barangojatok hévizen s van doto is ami körbe visz a város körül

ojan héviz mint egy ékszer doboz mi minden évben megyünk naagyon szeretek ott lenni

keszthaj nics mesze van sétálo utca oda is érdemes elmeni ott a sétáálo ucában van a baba muteun is

2007. ápr. 3. 22:21

KEHIDAKICSTÁNY IS OTT VAN FÜRÖDNI LEHET

NEMESBUK JOT LEHET SÉTÁLNI

2007. ápr. 3. 20:08

Már mi is nyaraltunk Hévízen nagyon klassz hely. Mi is nyáron voltunk, de mi úgy csináltuk, hogy egyik nap a fürdőbe mentünk, másnap a Keszthelyi strandra. Szerintem a keszthelyi az egyik legjobb strand a Balaton partján. Egyébként Keszthelyen elég sok minden van, a kastélyba is vannak programok. Ha autóval mentek, nagyon sok látnivaló van a környéken, Badacsony is csak kb 30 km és van előtte egy vár is amit most csinálgatnak, de most nem jut eszembe a neve.

Hévízen ajánlom a Laci konyhát, ez egy kajálda, a strand közelébe van és szerintem egész jó áron nagyon fincsiket lehet enni.

2007. ápr. 3. 19:27
keszthelyen tudom ajánlani a festetics kastélyt, hévizen az egregyi szőlőhegyet, zalaszentgróton a termálfürdöt, közel van sümeg, keszthelyen ajálhatom a sétahajókázást,egregyre a szőlőkhöz a hévizi dottok levisznek..
2007. ápr. 3. 18:16
Oda megyünk üdülni,és szeretném ha segítenétek,hogy mit nézzek meg,nehogy kimaradjon valami.Tőlem elég távol van,és ha már ott leszek,szeretnék sokmindent megnézni.Voltam már,de nyáron,és akkor csak a fürdő volt,és semmi más.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook