Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes az adás-vételi szerződésben leírni, kikötni? fórum

Mit érdemes az adás-vételi szerződésben leírni, kikötni? (tudásbázis kérdés)


11. sweetM
2012. okt. 12. 17:16
Hétfőn megyünk az ügyvédhez, először utána járunk minden közüzemi tartozás után, összesítjük, és annak függvényében kerül majd a szerződésbe a vételár. Meg szerintem még valamennyit vissza fogunk tartani az esetleges többletkiadásra is (ha utólag akarnak még valamit behajtani, amikor már az én nevemen lesz a kecó)
10. timycat (válaszként erre: 7. - SweetM)
2012. okt. 10. 22:45

Nem! Jó esetben kiderül hogy kinek mekkora tulajdoni hányada van, ill kinek, milyen vagyoni értékű joga van az ingatlanon, mivel terhelt az ingatlan... jobb esetben, pont ma "küzdöttem át" magam egy ügyön, ahol egy ingatlannal kapcsolatban most derült ki, hogy "valakinek" (hosszú sztori ez a valaki) x éve használati joga van rajta, csak az ingatlan-nyilvántartásba bacták bejegyezni :S


Menjetek ügyvédhez! Még véletlen se írjatok addig alá semmit, fizessetek ki semmit! A sufni-szerződésekkel csak a gond van és a "jogi szaki" amúgy is megkerülhetetlen egy érvényes ingatlan adásvételi szerződéshez

2012. okt. 10. 22:29
Én most adtam el egy lakást. Ha esetleg van még kérdésed, írj priviben, szivesen válaszolok.
8. forgatos (válaszként erre: 7. - SweetM)
2012. okt. 10. 20:43
A tulajdoni lapból az derül ki, hogy kié/kiké az ingatlan, és van-e rajta jelzálog. A közüzemi tartozás nincs rajta, hacsak amiatt nem került jelzálog a lakásra.
2012. okt. 10. 06:17
A földhivataltól kikért tulajdoni lapról elméletileg kiderül minden tartozás, ami a házat terheli? Plusz ugye az összes közüzem felkeresése a tulajjal együtt, vagy az is kiderül a tulajdoni lap kikérésével?
6. jstefan (válaszként erre: 1. - SweetM)
2012. okt. 9. 23:04
Nagyon alaposan kell vizsgálni adás-vételi szerződés aláírása előtt a tartozásokat,jelzálogokat,egyéb terheléseket,kötelezettségeket,az ingatlan rejtett hibáit,mert az eladásra kínált ingatlanok kb.80%-a jelzáloggal vagy egyéb módon terhelt.A teljes összeget csak a kiköltözés után szabad kifizetni,és azonnal zárcsere, mert voltak olyanok akik aznap éjjel visszaköltöztek ,utána 5 év után sikerült őket kiperelni a kifizetett ingatlanból.Nem szabad csak az ügyvédben bízni mert legtöbb nem a tudása alapján lett ügyvéd!!!
2012. okt. 9. 20:42

Itt bővebb infókhoz juthatsz.

[link]

4. forgatos (válaszként erre: 3. - SweetM)
2012. okt. 9. 20:41
Igen, szoktak ilyent belefoglalni, sőt azt is, hogy mi van, ha ezt nem teszi meg.
2012. okt. 9. 20:36
Adás-vételi szerződés lesz, én most arra értem, hogy az eladónak a kiköltözésre adhatok valamennyi időt pl. dec. 31-ig ki kell költöznie a házamból
2012. okt. 9. 20:27
Ez inkább bérleti szerződésnek tűnik a leírtak alapján.
2012. okt. 9. 19:56
Mit érdemes az adás-vételi szerződésben leírni, kikötni? (közüzemi tartozások kiegyenlítése, kiköltözés dátuma stb.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook