Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemel az a gyógyszerész, aki kifecsegi, hogy a betegei milyen gyógyszert szednek és kineveti őket? fórum

Mit érdemel az a gyógyszerész, aki kifecsegi, hogy a betegei milyen gyógyszert szednek és kineveti őket? (beszélgetős fórum)

1 2
45. vkatka
2010. máj. 13. 12:59

Nekem olyan sztorim van, hogy az asszisztens nem tudta tartani a titkot...


Egy általános iskolai osztálytársam anyukája asszisztensként dolgozik a nőgyógyászaton. Ez már önmagában is elég kellemetlen mert mégiscsak ismerős...

Egy másik lány osztálytársam elment a nődokihoz, mert terhes lett. 16 vagy 17 évesen. Pár nap múlva már hozzám is eljutott a pletyka, hogy az illető bizony terhes és milyen ciki, stb.

Ugyanis az asszisztens elmondta a lányának otthon, hogy az osztálytársnőnk hogy járt, és így indult el a pletyka.

Engem ez elég rosszul érintett, mert én évekig voltam kénytelen nőgyógyászatra járni egy makacs fertőzés miatt, és bizony nem egyszer előfordult, hogy a kedves asszisztens is lesett a két lábam között, nem csak az orvos. Nem tudom, otthon kitárgyalta-e a bajomat a családnak...

2010. máj. 7. 12:45
Hoghy mit érdemel? Hát pont azt, hogy ő is úgy járjon, mint a betege. Jó nagy megalázást érdemel, ez nem kérdés! Ugye?
2010. máj. 1. 12:03
Kirúgatni!!
2010. máj. 1. 12:00
Először egy négyszemközti nagyon szigorú figyelmeztetést. Persze az is benne lenne, hogy szólsz a főnökének, mert ez hivatali titok!
41. danama (válaszként erre: 1. - Aludanyi)
2010. jan. 26. 07:56
egy bejelentést a gyógyszerész kamarához
40. 6b959121ac (válaszként erre: 37. - Aludanyi)
2009. aug. 24. 18:55

Ha ennyiben hagyod, máskor mással vagy akár veled újra megtörténhet.

Ha másnak nem, azért a srácnak elmondanám a véleményemet, és közölném vele, hogy most még nem jelentem fel a kamaránál, de....

39. csilla80 (válaszként erre: 38. - 021a029148)
2009. aug. 24. 14:12
Ezzel tokeletesen egyetertek!
38. 021a029148 (válaszként erre: 37. - Aludanyi)
2009. aug. 24. 13:13

Én úgy gondolom, hogy ez nem a "szomszéd tehene" eset. Igenis, ha máshol nem, akkor a munkahelyén kell bejelentened, mert ez nem egyszerűen kellemetlenség, hanem a helyzetével való visszaélés, és az orvosi titoktartás megsértése.

Vissza már nem csinálhatod, ez igaz, de a tekintélyedet, vagy a "becsületedet" még mindig visszaszerezheted ezzel.

37. aludanyi (válaszként erre: 36. - Kmeli)
2009. aug. 24. 12:45
kmeli: Nos... nem igazán... Főleg, hogy falun élek és sose tudhatom, hogy mikor, épp miért röhögnek rajtam... Még mindig gondolkozom azon hogyan lehetne kicsit megizzasztani a srácot... Nem hiszem, hogy felnyomom a kamaránál, vagy a munkahelyén, nem vagyok az a "ha a tehenem megdöglött" alkat... De érdekes módon összefutottunk vele hétvégén és kerülte a szemkontaktust velem... Nem is tudom miért...?!
36. Kmeli (válaszként erre: 20. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 15:07
Hmm!Hát nem semmi!Ez szomorú és felháborító egyben,és az a baj,hogy valóban ki van az ember szolgáltatva:mert hát lehet itt feljelentgetni meg panaszt tenni,stb de őszintén szólva én ennek azért nem látom értelmét igazán,mert ezek az eljárások időigényesek,még neked kell rohangálnod meg intézkedned azért mert megaláztak,és ha történik is valami szankció,-talán,és majd egyszer,valamikor!-tulajdonképpen vigasztalva azután sem leszel,meg kárpótolva sem.
35. spinneli (válaszként erre: 34. - 54840f0fce)
2009. aug. 17. 14:04

na, azért ne essünk túlzásba.

:)

egyébként ez etikai vétség, valószínűleg a gyógyszerészeknél is megvan az a fórum, ahol ezt jelezni lehet.

2009. aug. 17. 14:01
Halált!
2009. aug. 17. 13:55

Nos, ez eszméletlenül ronda viselkedés egy eü dolgozótól.

Tedd meg, hogy keresd fel a munkahelyén és beszélj Vele, mond meg Neki,hogy visszahallottad ismerőstől azokat a dolgokat és hogy rajta kívül más nem tudhatta, ezért kérjen minimum bocsánatot, utána pedig közöld vele, hogy együtt bementek a főnökéhez és ott Ő mondja el mi történt.

Aki az egészségügybe belép, mindegy milyen beosztásba, mindenkivel aláíratják a titoktartási nyilatkozatot, ez alól ez a srác sem kivétel, azon kívül én megkérdezném, hogy jön ahhoz, hogy rajtad szórakozzon a baráti körével?

32. 021a029148 (válaszként erre: 20. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 10:54

Minden egészségügyi dolgozót kötelez az orvosi titoktartás, ez is az eskü része. Tehár a nővértől kezdve az orvosig, gyógyszerészig mindenkire vonatkozik!

Ha biztos vagy benne, hogy az ő szája járt el, akkor vagy jelentsd fel, vagy közöld vele, hogy megsértette a törvényt, és ennek milyen következményei lehetnek.

Én a helyedben biztosan beszélnék a gyógyszertár vezetőjével, a főnökével. Nem hagynám annyiban, most egy életre megtanulhatná, hogy amit anno megfogadott, be is kell tartani!

2009. aug. 17. 10:43

KeA: Köszi szépen a jó tanácsokat, megpróbálok megtenni mindent... Mivel én is a gyógyszeriparban dolgoztam, és a főnökeim nagyon jó barátaim lettek, és befolyásos emberek, talán még az Ő közbenjárásukat is kérni fogom... :) A párom mindenáron be akarja verni a srác képét, de mondtam neki, hogy az csak 2 hétig fog neki fájni utána begyógyul... Amit Tőlem kaphat, az sokkal jobban fáj majd neki és majd meggondolja, mikor, kinek nyitja ki a száját!

Szóval nagyon szépen köszönöm a biztatást! ;)


A másik témához csak annyit, hogy elmondása szerint most azért mentőhelikopterezik, mert ez a gyakorlata a sebészkedéshez... Szóval lehet, hogy lassan elkezdhetünk félni... Nyugodtabb lennék, ha inkább elmenne böllérnek, vagy szakácsnak... Elvégre azoknak is kell aprítgatni meg vagdosni, csak annak kicsit szebb a végeredménye... :D

30. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 10:06
:)) - addig jó, amíg mentőhelikopterezik, azzal nagy kárt nem tud tenni senkiben :)). viszont ha sebészként mutatkozik be, kezdjetek aggódni :DD
29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 10:05

nem kell bíróságra járnod. írj egy hivatalos panaszt, amit leadsz a patika vezetőjének. ebben pontosan írd le, a későbbi találkozást, beszélgetést is. aztán azt, hogy pontosan mit hallottál vissza, kitől és feltehetően kiknek mondta el. ezzel súlyosan megsértette a rá vonatkozó titoktartást. azért írásban, hogy ne tudják elsumákolni. ezzel párhuzamosan fordulj a gyógyszerész kamarához és abban említsd meg, hogy panaszt tettél az illetékes patika vezetőjénél, erről pedig tájékoztasd a patikavezetőt. hivatalból ki kell vizsgálnia az ügyet.


kapd el ezt a disznót, mert nem vicces amit csinál!

28. aludanyi (válaszként erre: 27. - 962d1104a6)
2009. aug. 17. 09:56
Kuburu: Kizárt... Az orvosom Gyöngyösön van, ez a patika pedig Pesten... A kettő között nincs semmi kapcsolat, mint mondjuk otthon a háziorvos és a gyógyszertár között!
2009. aug. 17. 09:54
Olvasgattam a fórumodat. Az nem lehet,hogy az orvos asszisztensének is esetleg eljár a szája?
2009. aug. 17. 09:49

KeA: Az más volt... Az az egyik régi barátnőm volt, Ő azóta már "mentőhelikopterezik" és csak abban reménykedek, hogy élőlényeken nem próbálgatja a "praxisát".


Ez most teljesen más sajnos... Nem elég, hogy az embernek meg van a baja, még egy ilyen is jön... Erre mondják, hogy mindig a földön fetrengőbe rúgnak bele még 1-et! És ha a kamarához fordulok, akkor annak kb mi lesz a menete? Kell majd bíróságra is járnom?

2009. aug. 17. 09:43

Ne hagyd annyiban a dolgot!

Sajnos ezt te szenvedted el, de mindenképp fordulj orvoslásért az illetékesekhez,azért,hogy ez mással ne fordulhasson elő!

24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 09:43

csak akkor vagy kiszolgáltatva, ha nem teszel semmit. ha ez tényleg ennyire kiborít, akkor menj a kamarához és tégy panaszt.


ez ugye nem az az ismerős, akiről régen írtál, hogy mi a teendő, ha valakiről tudod, hogy gyógyszerésznek adja ki magát? :)) vagy az orvos volt?

23. csilla80 (válaszként erre: 22. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 09:42

Szerintem jelentsd fel,menj vissza a patikaba es beszelj a fonokevel.

Jaj,ha ezt velem teszi,eddig kikeszitettem volna... Te Draga,nagyon jol birod. Le a kalappal.

22. aludanyi (válaszként erre: 21. - Csilla80)
2009. aug. 17. 09:39
Csilla: ... ezeknek az embereknek vagyunk mi itthon mindannyian kiszolgáltatva... és ilyenekhez forduljunk bizalommal...? pfffff :S
21. csilla80 (válaszként erre: 12. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 09:36
Ez tenyleg hihetetlen... en is bekevernek egyet neki,az tuti.
20. aludanyi (válaszként erre: 15. - Kmeli)
2009. aug. 17. 09:36

Kmeli: Ez velem történt meg konkrétan...

Falun élek és Pesten dolgoztam, tehát elszaladtam ott egy patikába, ahol egy ismeretlen hölgy expediált, és egy ostoba szerencsétlenség miatt nem fogadta el a vényemet a rendszer a BNO kód miatt és hátraszólt a kollégájának, hogy jöjjön segíteni...

Mit ad Isten, előjött a magisztrális helyiségből egy olyan fiú, aki gyógyszerész lett időközben, kb 20 évig laktunk egy utcában és egy suliba jártunk. Kicsit kínosan éreztem magam, talán sejtettem, hogy ebből mi lehet... Később összetalálkoztam vele itthon egy szórakozóhelyen és ott még kért is tőlem 3 szál cigarettát és mondtam neki, hogy kicsit kínos volt a patikában lévő találkozásunk... Még meg is nyugtatgatott hogy köti őket a titoktartás, és nincs abban semmi, hogy épp azt a gyógyszert írta fel nekem az orvos, amit kaptam... Én csak mosolyogtam és annyit mondtam rá, hogy hát... ez van!

Azóta nem is láttam és most találkoztam a párom egyik kis "barátnőjével" és félrehívott beszélgetni... Kerek perec elmondta, hogy neki, és másik 8 személynek, egy komplett haveri körnek elmesélte, hogy milyen gyógyszert kaptam, az mire jó, és mi a bajom és nevettek rajtam! Nem hazudott a kislány sajnos, és mástól se hallhatta vissza, mert erről csak én tudtam és a családom... Szóval ez a szitu... Sajnos van ilyen!

:(

2009. aug. 17. 09:33
Szerintem Te ettől kevesebb nem lettél, inkább az "intelligens" gyógyszerész. Az ilyen ember megkapja a Sorstól a válaszokat...
18. csilla80 (válaszként erre: 10. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 09:32
Azert ez sem rossz... :-)))
17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Aludanyi)
2009. aug. 17. 09:29
Ne sírj, neki lesz rá oka. Ha gyógyszerész, a Gyógyszerész Kamarához fordulj panasszal, megsértette ugyanis a kötelező titoktartást. Előbb a patikavezetőhöz, aztán tovább.
2009. aug. 17. 09:28

Csilla80: Hát sajnos még kutatnom kell, vagy esetleg megkérdezem az orvost, hogy Ő hogy látja... Rég járok hozzá és minden kérdésemre készségesen válaszol! Ez jó ötlet?

Egyébként köszönöm, hogy írtál!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook