Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit ehet-ihat, aki refluxos? fórum

Mit ehet-ihat, aki refluxos? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. febr. 3. 09:48
Én a Salvus vizet ajánlom, 20 éve kínlódtam az állandó gyomorfájdalommal, a mandulámig liftező gyomorsavval, ha gyümölcsöt ettem még rosszabb lett még az almától is. Véres széklet éveken keresztül. Torokgyulladás kéthetente,állandóan a gégészeten ültem. Rengeteg gyógyszer ami semmit nem használt. Salvus egy csoda, nyállal jól összekeverve, kortyonként (2 jó nagy korty elég), reggel éhgyomorra.2 nap múlva csoda.
42. 36a26f5226 (válaszként erre: 39. - 36a26f5226)
2013. ápr. 18. 02:20

Lúgosító zöld italok:


[link]


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



stb...stb... szóval érdemes végig menni rajta, mivel szinte minden létező betegséggel foglalkozik, és adja rá a természetes gyógymódot:


[link]


Az oldalon ott van az összes elérhetősége, web oldalak, e-mail címek, telefonszám...

2013. ápr. 18. 01:17

A cukros italok, élelmiszerek viszont savasítanak, és azonnal savtermelődést indítanak el, ami a nyelőcsőben is érezhető.. a valódi alma, és almalé, és valódi citromlé cukor nélkül, talán édesítővel viszont jó.. amióta minden nap eszem a reszelt almát, alig szedem a reflux gyógyszert, és még vitaminforrás is..


Sokszor a reflux gyógyszer nem használt semmit, ha savas a szervezet, viszont, amióta almát eszem, azóta alig van rá szükségem, és mint írtam, az alma még vitaminforrás is, ahogy a citrom is, amellett, hogy lúgosítja a szervezetet..

40. 36a26f5226 (válaszként erre: 38. - Bogibebe)
2013. ápr. 18. 01:14
A fekélyre viszont - tavaly az endoscopon voltam közfoglalkoztatásban adminisztrátor, és minden fekélyes betegnek elmondta az egyik orvos, hogy tartósan kell fogyasztani a brokkolit, ugyanis abban olyan enzim van, amire érzékeny a helyco baktérium, és elpusztul tőle..
2013. ápr. 18. 01:13

Beírod a google-be, hogy reflux diéta, vagy azt, hogy savasító, lúgosító élelmiszerek, italok, és ott megtalálod, hogy mit lehet..


Egy jó tanács, ami lúgosít:


Az alma biztosan, mert megköti a zsírsavakat, és lúgosítja a szervezetet. Ha be van építve az étrendbe, az nagyon jó..

Ha olyan ételt eszem én is, amitől azonnal beindul evés közben az erős csuklás, ami nagyon rossz érzés, mellé, ha reszelt almát eszem, a csuklás is azonnal megszűnik.


Ha olyan mértékben érzem a savat, hogy a savlekötők sem igen használnak, lereszelek 2 almát, és ahogy eszem, azonnal megszűnik a torokban, a nyelőcsőben az égő érzés.. Az alma szinte azonnal megszünteti.. Azért jó reszelve, mert a levétől nedvesebb, mint úgy rágva, és azonnal érezni a hatását..


A citromléről írja az összes ilyen szakértői oldal, a valódi citromlétől, hogy lúgosítja a szervezetet..


Facen ezen az oldalon egy orvos:


[link]



folyamatosan adja a hasznos tanácsokat..


Mindig kiír olyan élelmiszert, ami lúgosító hatású..

38. bogibebe (válaszként erre: 36. - Macs71)
2013. ápr. 18. 01:01
Hasonlóképpen vagyok én is,mint Macs71.Kezdődő fekélyt állapítottak meg erre Rabyprexet szedjek.Ennék én is mindig,de sok dolog tiltólistán (laktózérzékenység miatt a tejféle),fűszeres,csípős...Tényleg éhségfájdalom tör rám ha nem eszem.De erről a rabeprazol hatóanyagú savlekötőkről írnak: szédülés, szorongás, fejfájás, gyengeség, hasmenés, izzadás, kipirulás, hőhullámok.Ezekből a mellékhatásokból én is kapok bőven amióta 4 hete szedem.Tapasztaltatok már ilyen tüneteket?
37. Macs71
2013. márc. 24. 15:06
Ja, a lúgos víztől is rosszabbodtam, és a Salvustól is :-((
36. Macs71
2013. márc. 24. 15:05
Különös olvasni a hozzászólásokat. Nekem két éve állapították meg a refluxot. A gyógyszerektől viszont leállt az emésztésem már gyomorban. Mindent ettem, nehezet, tejeset, este jól beettem, szénsavvas víz... És csodák csodájára azon kívül, hogy a torkomból néha ürült egy adag váladék (úgy kéthetente, havonta), nem volt bajom. Nemrég műtöttek vastagbéllel, ugye, leállított emésztés, szájon át semmi, utána diéta. Szó szerint kilyukadt a gyomrom. Mára már nem folyik, meg egyelőre, amíg nem ehetek mindent, szedek gyógyszert (amitől nem jobb), viszont állandóan ennék. Konkrétan éhes vagyok, és ha nem eszem, elkezdek nagyon erősen puffadni, és elkezd fájni a gyomrom, remegni kezdek, ráz a hideg. (Nem alacsony a cukrom). Tökéletes éhségfájdalom. Szerintetek milyen reflux ez, ami mindenre, ami "rossz" (pl. kávé után határozottan jobb), javul, viszont gyógyszerre, diétára kiakad? Már nem merek a gasztróra visszamenni, mert a doktornőnek nem igazán van humorérzéke.
2010. aug. 2. 13:19
Nem tudja véletlenül vki, hogy a kristálygomba egy idő után rosszabítja a tüneteket, és csak utána gyógyít? vagy hogy hogy működik ez? Mert eleinte jobban voltam, most meg.. hát nem..! És félek egy picit..
2010. júl. 20. 09:36
Na most nuku gyógyszer! Regel salvus, van mikor este is. Illetve iszom ezt a japán kristálygombát..! Valaki issza ilyesmire a gombit? Vagy van vmi tapasztalat?
2010. júl. 10. 22:14
iszom a salvust, és remélem, hogy jó lesz.. sok már az a kétfajta gyógyszer.. majd írok, hogy nekem hat e : )
2010. júl. 9. 22:49
Hidd el jó a Salvus víz!Én iszom,kb 3-4 hónap múlva már azt veszed észre,hogy semmi bajod,és csak néha kell egy-egy kortyot innod belőle.
2010. júl. 8. 11:11

Salvus vizet próbáld ki!

Gyógyszertárban lehet kapni, én 1,5 litert vettem 500Ft-ért. Napi 2dl-t kell elkortyolgatni, egyet reggel, egyet este.

Én nem iszom, letettem a cigit és sokkal jobban vagyok, bár a nyelvem miatt majd megyek orvoshoz, de az lehet, hogy más lesz...

2010. júl. 8. 11:04
és melyik víz az, mi ilyen ph értékű, és hol lehet kapni? Most duplájára emelték az adagom, mert csak rosszabb... és meg kaptam egy donperidon 10 mg -os tabit.. de lófityfirittyet sem ér.. most mit tegyek? nem akarom, hogy begyulladjon a nyelőcsövem, mert akkor megáshatom a sírom..
2010. jún. 19. 16:42
a tengerek,és az óceánok vizének a PH értéke 8,3 ,ezt csak azért írom,mert ott nincs is refluxos beteg!MO-nak,a mi hazánknak nincs tengere ,tehát ,mi csak a forrásvizeinkből tudjuk,megkapni,a megfelelő PH értékü vizet .
2010. jún. 19. 16:35
Az egyik ismerősöm,savlekötőket szedett,de nem javult az állapota,de amióta 7-8ph értékü (lugos) vizet iszik,azóta '1 éve nem panaszkodik'.
2010. jún. 19. 16:25

Tessék, olvassátok el ezt:

[link]


Még a végén kiderül, hogy nem is túl sok, hanem túl kevés a savunk.

Miközben savlekötőket szedünk, többet ártunk, mint használunk.

Talán ezért sem használ semmi sem?!

2010. jún. 12. 22:33
reggelente egyet :D de nem segít már.. idáig nem volt ennyi gyomorpanaszom, most meg egyre több van.. elég rossz, úgyhogy keresnem kell egy másik orvost... már mindegy mit esze, vagy iszom, pedig eddig sem ettem ám zsírosat meg ilyeneket.. szóval, fene sem tudja már
25. vica009 (válaszként erre: 24. - Ágnes 19)
2010. jún. 5. 17:31
jesszusom!
24. Ágnes 19 (válaszként erre: 12. - Éjjelipillangó)
2010. jún. 5. 15:18
A rabyprex 20mg-os tabiból hány szemet szedsz??? én esténként 1et...
2010. ápr. 17. 00:24
Méhes-Mézes Homoktövis szörp bármilyen szénsavmentes ásványvízzel higítva. Elsőre furi az íze, de nálunk például az egész család rászokott.
2010. ápr. 15. 20:10
Nem szokott fájni a gyomrom, csak hányingerem szokott lenni. de most második napja szedem a savlekötőt, és azóta mintha égne a gyomrom, vagy vmit érzek a nyelőcső végénél is a gyomorszájnál is.. nem tudom, mi az, mert eddig ilyen nem volt. Lehet, gyógyul, mert ott ödémás..
21. vica009 (válaszként erre: 18. - Veronika27)
2010. ápr. 15. 19:36
Nekem a Salvus víz bevállt,az ízét gyorsan megszoktam.Bármilyen nehéz ételeket (bab,fűszeres,savas)eszem,és érezni kezdem a tüneteket,azonnal iszom 1 dl-t.Lefekvés előtt kb.fél órával is 1dl-t kortyolva.Semilyen más gyógyszert azóta nem szedek amióta ezt a vizet iszom.
2010. ápr. 14. 22:42

kamilla tea,tej,kizárólag mentes víz és mily meglepő sok citrom és narancs mert ezek lúgosítanak

De én is azt javasolom keress rá!

2010. ápr. 14. 22:27
Savat produkálót neeeeee.....
2010. ápr. 14. 20:54

Pedig épphogy a koffeint kellene kizárni, kávé, energiaital, bizonyos teák...

Engem nem tükröztek de nem is szeretném.

Nekem is van Salvus vizem, de az egy okádék, már elnézést. Iszonyat íze van...


Éjjelipillangó, a gyomrod is fáj?

2010. ápr. 14. 19:16
mmm, akkor megpróbálomm, nem vesztek vele semmit
16. k.tünde78 (válaszként erre: 14. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 14. 19:11
nincsen ,de az agyadat betudod csapni vele és álltalában a vele járó rituáléhoz ragaszkodunk inkább:-))
2010. ápr. 14. 18:59

"Alkáliás (lúgos) ásványvizek

Literenként legalább 1 g nátrium- és kálium-hidrogénkarbonátot, szén-dioxidot és konyhasót tartalmaznak. Ilyen a bükkszéki Salvus víz, a parádi csevice, a balfi és a szegedi Szent Anna-forrásból származó víz." Ezek jók refluxosoknak.

2010. ápr. 14. 18:42
de a cikória kv-ban nincs koffein :O
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook