Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ehet egy 11 hónapos gyermek? fórum

Mit ehet egy 11 hónapos gyermek? (beszélgetős fórum)


21. wanita77 (válaszként erre: 20. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 3. 21:38
Szerintem nem lesz tőle semmi baja. Pláne ha van foga, miért ne kaphatna? Az én lányom is imádja, meg a kölesgolyót is, és ő nem csak 4-5 darabot eszik meg egy nap, hanem többszörösét. Most volt 1 éves, de már nagyon régóta eszik ilyet. Inkább ezt kapjon, mint háztartási kekszet, vagy babapiskótát, az tele van cukorral.
2013. febr. 1. 18:10

Öröm olvasni, hogy mennyi mindent adtok már egy alig egyéves gyermeknek. Az egyik ismerősöm botránkozott meg rajta, hogy egy másik anyuka a nyolc hónapos babájának adott már extrudált kukoricát, tudjátok, az a kuki:) Igaz, a babának már van nyolc foga, de micsoda felelőtlenség.

Én lelomboztam egy kicsit, mert szerintem ha naponta kap 4-5 darabot, és élvezettel rágcsálja, attól nem lesz baja. Szerintetek?

19. Pné Veronika (válaszként erre: 18. - KLMárti)
2009. márc. 10. 17:08
Köszi a kedves szavakat. Tudod, "mániákus vagyok", imádok sütni, főzni... Hmmm... :-)
18. KLMárti (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2009. márc. 10. 10:04
Olvastam a naplódat is, szuper. Azt se tudom, a sok finomságból melyiket válasszam. Köszi
2009. márc. 10. 09:51
Nincs mit, nagyon szívesen. :-)
2009. márc. 10. 09:48
Hálás köszönet mindenkinek, főleg Veronikának a sok receptért. Biztosan ki fogom próbálni őket.
2009. márc. 10. 09:19
A naplómba írok be torta recepteket, akit érdekel, az ott megnézheti. :-)
2009. márc. 10. 09:18

Ebédre:

Sajtos-brokkolis csirke (9-12 hónapos babáknak)

Hozzávalók 4 adaghoz:

10 dkg zsenge brokkoli

12 dkg felkockázott csirkemell

A sajtmártáshoz:

3 dkg vaj

2 evőkanál liszt

3 dl tej

6 dkg reszelt sajt

Elkészítés:

Olvasszuk fel a vajat, adjuk hozzá a lisztet, egy percig pirítsuk, majd öntsük fel a tejjel. Főzzük fel, majd gyenge lángon sűrítsük. Ezután húzzuk le a tűzről, keverjük hozzá a reszelt sajtot. Ezalatt enyhén sós vízben főzzük meg a brokkolit és a csirkemellet.

Törjük össze villával vagy turmixoljuk, majd keverjük össze a sajtszósszal.

2009. márc. 10. 09:17
Mindent!!:-)))
2009. márc. 10. 09:15

Sajtos alma (9 hónapos kortól)

Hozzávalók:

1 db édes alma

5 dkg reszelt trappista sajt

3 db szegfűszeg

Elkészítés:

Az almát megmossuk, meghámozzuk, kivesszük a magházát, majd felkockázzuk. A szegfűszeggel együtt kevés vízben puhára pároljuk. Az almát kivesszük a vízből, kidobjuk belőle a szegfűszeget, majd a sajttal összeturmixoljuk.

2009. márc. 10. 09:12

Tízórainak:

Banános babagríz (10 hónapos kortól)

Hozzávalók:

2 dl víz

1/2 banán

2 mérőkanál 3-as tápszer

2 evk kukoricadara

Elkészítés:

A vízbe beleaprítjuk a banánt, beleszórjuk a kukoricadarát, majd összefőzzük őket. Amikor a dara megfőtt beletesszük a tápszert és sűrűre főzzük. A babagrízt melegen tálaljuk.

2009. márc. 10. 09:11

Rágcsálni, sétához:

Citromos babakeksz (8 hónapos kortól)

Hozzávalók kb. 24 db-hoz:

fél pohár tejföl v. natúr joghurt

fél cs sütőmargarin

10 dkg porcukor

20 dkg liszt (kb.)

5 dkg zabpehely

fél cs sütőpor

1 citrom héja és levének fele

2 tojássárgája

Elkészítés:

A szobahőmérsékletű margarinhoz hozzákeverjük a többi hozzávalót a liszt kivételével, majd kézzel apránként annyi lisztet dolgozunk bele, hogy könnyen kezelhető linzertésztát kapjunk.

A tésztából 3-4 cm átmérőjű golyókat formázunk, sütőpapírral fedett tepsire tesszük őket egymástól kb. 12 cm távolságra, majd vizezett villával mindegyiket laposra nyomkodjuk. 160-170 fokos sütőben 15-20 perc alatt készre sütjük.

Nem igényes tészta, nem kell nagyon méregetni.

2009. márc. 10. 09:09

Uzsira:

Joghurtos keksz (10 hónapos kortól)

Hozzávalók:

1 db natúr joghurt

2-3 babapiskóta, vagy vajas keksz

1 kk vaníliás cukor

Elkészítés:

A kekszet/piskótát negyed órára a joghurtba áztatjuk, majd vaníliás cukorral édesítjük.

Gyümölccsel dúsíthatjuk.

2009. márc. 10. 09:08
Egyébként az én kislányom 27hós koráig szopizott, viszont mindent megkóstolt amit mi ettünk, már 10hós korától. Amúgy sem főzök fűszeresen, és akár a főzelékek is jók neki. Amit a család eszik, ahhoz szokott ő is, sosem volt ebből gond.
7. Inci79 (válaszként erre: 2. - KLMárti)
2009. márc. 10. 09:05
Az egyik sógornőmnél a nagylánya tejérzékeny volt,így ő valamilyen gyümölcs tortát csináltatott,szerintem nállunk is így lesz,az biztos nem árt.
2009. márc. 10. 09:05

Nálunk az 1 szülinapi torta csoki volt, de csak azért,mert a tesó azt hajlandó megenni. Evett ebből a kicsi is.


Ez segít majd a válaszok megtalálásában

[link]

2009. márc. 10. 09:04

Rengeteg szakirodalom foglalkozik azzal, hogy a babáknak mikor mit lehet bevezetni, plusz lehet tanácsot kérni védőnőtől, gyerekorvostól, nálunk mind a kettő nagyon segítőkész ezügyben (is). Így, folyamatos bevezetés mellett a gyerekek egy éves korukra nagyjából már azt eszik, amit a család, nyilván kissé pépesítve, ha esetleg nincs a rágáshoz elegendő foguk. Kivéve persze az olyan dolgokat, amik allergizáló hatásuknál fogva (pl. ilyen a mogyoró) 3 éves korig tiltottak.

Én a nagyobbik 1. szülinapjára feketeerdő tortát készítettem, megkóstolta, de nem volt oda érte. A második gyerek 1. szülinapjára csokitorta volt, mert a nagy azt szereti, de a kicsi is evett belőle egy fél szeletet:-)

2009. márc. 10. 09:04

Szia. Nekem van jópár receptem, ha szeretnéd írok be néhányat. :-)A tortareceptet még keresem...



Babagríz 8 hónapos kortól

Hozzávalók:

2 evk. kukoricadara

2,5 dl víz

1 evk. túró

gyümölcs, fahéj stb. ízlés szerint

Elkészítés:

A kukoricadarát a vízben megfőzöm, ha elfőne, a levét pótolom, hogy híg állapotú grízt kapjak. Az így elkészített kukoricadarát összeturmixolom a túróval, és ízlés szerint ízesítem. Nagyon laktató, ezért ne csodálkozzunk rajta a gyermekünk hamar eltelik vele. Az étel gluténmentes.

2009. márc. 10. 09:02
Az én fiam most lesz 9 hónapos,de szinte már mident kap.Szerintem az a lényeg,hogy ne legyen túl fűszeres amit kap.ha szopizik azt azért szerintem hagyd még meg neki,legalábbis én azt tenném.sajna az én fiam nem volt hajlandó szopizni. :-( Mi már kakaót is iszunk,sajtot is kap a kisfiam és szinte minden ételből amit mi eszünk kap egy kicsit.
2. KLMárti (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2009. márc. 10. 08:59
Ehhez kapcsolódva kérdezném még, hogy ki milyen tortát készített gyermeke 1 éves szülinapjára, amiből már a kicsi is ehet?
2009. márc. 10. 08:57
A kisfiamnak 5 és fél hónapos korától kezdtem adni gyümölcsöket, főzelékeket, majd fokozatosan vezettem be húsokat is (a szopi mellett), azonban más ételt mind a mai napig (most 11 hónapos) nem mertem adni, mert ahány emberrel beszéltem, mindenki mást mondott, hogy mit ehet és mit nem ehet. Én pedig úgy voltam vele, hogy nem akarok kockáztatni, a szopi és a napi 2-3-szori szilárd étel még mindig elegendő volt neki. Abban kérnék tanácsot, hogy mik azok az ételek, amiket biztosan lehet egy 11 hónapos gyermeknek enni. Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook