Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ehet az, aki epebeteg? fórum

Mit ehet az, aki epebeteg? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 3. 08:46
Sokáig kínlódtam én az epémmel, teljesen változó volt már a végén, hogy mitől lobbant be.Bele untam az évekig tartó állandó hátfájásba (ami már akkor is fájt, ha nem volt begyulladva), a görcsökbe és idén februárban megműttettem. Mindenkinek ezt ajánlom, nem egy borzalmas műtét, abszolút viselhető és ami a lényeg, hogy a kellemetlen tünetekre már nem is emlékszem. Műtét utáni napon már haza engedtek. Mindent eszek, természetesen mértékkel, így nincs az, hogy hú de jó lenne enni, de nem lehet. Csak bátran neki menni a műtétnek és véget vetni a szenvedésnek én ezt ajánlom. Ha már egyszer jelentkeztek a tünetek nem fognak elmúlni, csak súlyosbodnak!
2013. szept. 2. 18:07
Az hogy mit, egész egyéni lehet. Sajnos, ki kell tapasztalni. Általában kerülendők a hüvelyesek, a zsíros életek, a K betűs főzelékek, a túl rostos dolgok, a tej, a viaszos héjú gyümölcsök és zöldségek, a fűszeres étkek. Én pl. megehetem a borsót, de más hüvelyest, meg zöldpaprikát nem. Viszont az erős paprikát minden gond nélkül. A panaszok megszüntetéséhez az lényeges, hogy naponta legalább 5x étkezz keveset.Be kell indítani az epetermelést, és szépen el kell osztani egész nap.Nagyon zsírosat ne egyél, de a zsiradékot azért nem szabad egészen egészen száműzni a vitaminok felszívódása miatt. A kávé éhgyomorra viszont teljesen felejtős. Jobbulást!
12. kattyus (válaszként erre: 7. - 4b33a5ad37)
2013. szept. 2. 08:16
Nekem is van epekövem. Van olyan hogy semmi kerülendőt nem eszek és mégis fáj. Máskor pedig bármit ehetek semmi bajom. A dokim azt mondta, hogy attól is nagyban függ, hogy az epekő esetleg megmozdul,beékelődik stb. Én sem tudom mitől vagyok rosszul. Én is felnőtt vagyok...Mégcsak idióta sem, mert a szakmám ápolónő.
11. cicaanya (válaszként erre: 1. - Kislany2009)
2013. szept. 2. 07:38

[link]



[link]



[link]


sok hasznos van a google ban ;)

[link]

2013. szept. 1. 18:14
Szivesen:-)ez egy nagyon rossz dolog...:'(igen tud fajni...
9. kislany2009 (válaszként erre: 6. - A2823a1fb4)
2013. szept. 1. 17:46
Köszönöm az ötletet.. már csak a műtétig kell kibírnia, ami másfél hónap.. :/
8. kislany2009 (válaszként erre: 7. - 4b33a5ad37)
2013. szept. 1. 17:39
A gáz az te vagy! Mit pofázol ide, ha egy rosszindulatú ,agyatlan daganat vagy?
7. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 3. - Kislany2009)
2013. aug. 29. 16:06
Ne haragudj,de nem tudja a párod felnőtt fejjel,hogy mitől van rosszul?Az gáz...:(
2013. aug. 28. 19:01
Epekoves vagyok....mindentol ugy be gorceoltem azthittem meghalok...paradiceom,paprika,hagyma stb.valwki ajanlotta nekem a CHOLAGOL cseppeket....20csepp fel oraval azelott,hogy tudod 'olyat'fogsz enni....komolyan csodakra kepes....erdemes kiproballni....itt nincs egesz 2euro....
2013. aug. 28. 14:09

zsírszegény étrend kell.

Amúgy az a vicces, hogy mi alapból nem eszünk egyáltalán zsírosan, sőt, még szénhidrát gazdagon sem, mégis ki kellett venni a párom epéjét két éve, és sok évig kínlódott előtte vele.

4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Kislany2009)
2013. aug. 28. 14:02
Én eszem mindhármat és semmi bajom. Bár úgy tudom a borsónál egyénfüggő,h kinél zavar be az epe.
2013. aug. 28. 13:53
párolt zöldséget szabad? Kukorica, borsó?
2013. aug. 28. 13:50

Nekem is epeköveim vannak és amit nekem kerülnöm kell: a túl fűszeres és csípős kajákat, a káposztás dolgokat (pedig imádom a káposztasalátát!), a zsírban totyogó kajákat.

Tulajdonképpen a káposztán kívül én mindent eszek, csak kevés zsiradékkal és gyengén fűszerezek. Azért ugye vannak ételek amik beindítják az epét, pl. a gomba. A múltkor gombapaprikást ettem és bár nem nagyon de két napig fájt az epém.

2013. aug. 28. 13:47
Arról sok mindent írnak, h mit nem ehet, de hogy mit ehet arról nem sokat találok. Páromnak van epeköve és mégsem élhet csak krumplin.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook