Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit együnk szénhidrát napon? fórum

Mit együnk szénhidrát napon? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit együnk szénhidrát napon?

22. Antee
2012. jan. 11. 13:58

2 éve megcsináltam ezt a diétát, 13 kiló ment le. Azóta is próbáltam tartani, de csak visszakúszott jópár kiló. (gerincproblémák miatt nem mozoghattam, és napi 13 órás ülőmunka miatt). Megint elértem a lélektani 90es határt, és újra akarom kezdeni a diétát.Viszont már nem eszem semmi kenyeret, semmi fehér lisztes cuccot, néha egy kis tésztát, de az sem esik túl jól.


Én tuti nem fogok pizzát meg lekvárostésztát enni, nem volt könnyű teljesen kiiktatni ezeket a dolgokat. Mit egyek a szénhidrát napon, ha nem szívesen eszem lisztes cuccokat?

2011. ápr. 20. 08:41
sziasztok! Ma kezdtem a 90 naposat! Nagy az elhatározásom és segítségül hívtam a Mate teát és az Aphrodi-tee teát is :) Hajrá :)
20. OlgaLaci (válaszként erre: 19. - 19a611dbe7)
2009. dec. 3. 13:54
Nekem igen :-)
19. 19a611dbe7 (válaszként erre: 7. - Maia Cica)
2009. nov. 28. 17:07
sziasztok :) látom már valaki lereagálta, de én sem hagyom ki :) a sonka nem szénhidrátnapon ehető! sem a sajt... Más. Én a rizst, krumplit keményitőnapon eszem. És egy kérdés..10.napja csinálom. Nálatok megindult már ilyenkorra a fogyás?
18. OlgaLaci (válaszként erre: 17. - Haruhana)
2009. nov. 20. 18:39

Szia!

Mindezt honnan tudod?Végigcsináltad a diétát?

Én okt. 25-én kezdtem el.Mindenre kíváncsi vagyok.

2009. nov. 19. 21:34
Érdekes, hogy 15 hozzászólásból csak az egyik mutat rá, hogy a 90 napos nem tartós fogyókúra. Nem akarom feleslegesen tépni a számat; tapasztalatból tudom, hogy a fogyni vágyók inkább kiteszik magukat egy drasztikus diétának - még ha nem is kell éhezni, akkor is drasztikusnak nevezném ezt a módszert, mert végül is teljesen beskatulyázza az embert -, minthogy életmódot váltsanak, ami ugyan hosszú távon kifizetődő, de minimális akaraterő szükséges hozzá. Én csak azt tudom ajánlani mindenkinek, hogy a diéta előtt és után méresse meg a testzsír százalékát. Komolyan. Nem lesz egy kellemes élmény, mikor a sok vidám gyümölcsnap után szembesültök azzal, hogy ugyan lement 6-7 kiló, csak éppen nem a zsírraktárokból...
16. Dorkinc (válaszként erre: 3. - A26b2a1b7e)
2009. okt. 18. 11:30
én eddig még mindig kihagytam az étcsokit a vacsiból, lehet majd jövö7en beiktatom. én gyümi nap (ma van) után szoktam a legtöbbet fogyni, amit holnap megfejelek 1 víznappal.
2009. okt. 18. 11:28
hogy beszálljak a krumpli/rizs témába én mind2t keményítő napon eszem :)
14. 838c1c1fbd (válaszként erre: 12. - Nívea)
2009. aug. 21. 20:23
Én úgy csinálom, hogy rizst keményítő-, krumplit pedig szénhidrátnapon eszek. Így nem vesznek össze:)
13. jkiacz
2009. febr. 28. 22:41

A potein napnál nem értek egyet a zsömlével és a kenyérrel! Az már szénhidrátnak számít!

Protein az fehérje: hús,saláta tejtermék,tojás-ezekből készült ételek.

12. Nívea
2008. okt. 27. 20:08

Én úgy csinálom, hogy nem keménítő, hanem szénhidrát napon eszem a rizst. Így nem csak tésztát és pékárut tudok beiktatni főétkezésnek. Azt olvastam a leírásban, hogy a rizs és a burgonya lehet keményítő és szénhidrát is, csak már az elején el kell döntened, hogy melyik napon fogod enni. Így lehet pl.:gombás vagy paradicsomos rizs is az ebéd.

És a hatása?! Nálam már -7 kg 1 hónap alatt.

2008. júl. 21. 04:56

Sonka, csirke, sajt?

Ezek fehérjék.!

10. melike2192 (válaszként erre: 7. - Maia Cica)
2008. febr. 26. 21:13

Kedves Maia Cica, hogy lehet szénhidrát napon a tésztát, csirkével vagy sonkával enni? itt elirtál valamit nem?

A gombával kapcsolatban igazad van, én is többször megcsináltam, de a nokedlibe még tojást sem tettem, csak liszt, só meg víz, nagyon finom így is, és tuti a lelkiismeret. Csőváz mindenkinek.

2008. febr. 15. 08:58

Sziasztok! Én azt hallottam, a 90 napos diéta után rengetegen visszahíznak....

Ajánlom mindenkinek a Norbi update programot!

Azt sosem kell abbahagyni, ezért garantált!

2008. jan. 31. 20:56
Hol találok angol nyelvű leírást a 90 napos diétáról? 3. tamasgal Segitsetek már neki már én irtam neki hogy hol kerese de szegény elvan tévedve.
2008. jan. 15. 16:32

szénhidrát napra : nokedli, vagy tészta gombapörkölttel, hisz a gomba nagyon semleges étel, és ha növényi olajjal csináljátok, akkor nem szegi meg a szabályokat !

paradicsomos tészta :

penne tészta sós vízben kifőzve+ a következő szósz : 1 üveges sűrített paradicsom, oregánó,csirkemell sonka, olaj,ketchup


A csirkemell sonkát kevés olajon megpirítjuk,a felesleges olajat kiöntjük!!!

a sült sonka kockákhoz hozzákeverjük a paradicsomszószt, kevés oregánót, és ízlés szerint ketchupot.ízlés szerint fűszerezzük.ha felfőtt a szósz, hozzákeverjük a tésztához, és máris fogyasztható.


nálam megette a család, és sajnáltam, hogy csak 1szer ehettem belőle˘!!!

2007. okt. 7. 15:20
Szinhidrát napon nagyon ritkán főzök, max csak ilyen tésztákat, olyankior mindig a pégségből veszek pizzás csigát, vagy ilyeneket.
2007. okt. 7. 15:18
ÉN csináltam olyan tésztát is régebben, hogy a megfőtt tésztát a húsravaló milánói szósszal összekevertem, és még úgy is főztem egy kis idejig, csak vigyázni kell, hogy ne főjjön túl a tészta, olyankor kicsit liszt ízű lesz
2007. okt. 7. 11:29

sziasztok!

Örülök hogy vanak használható recik is közte. Akinek van egy-két használható recije az megoszthatná velünk! :)

2007. okt. 7. 11:16

Nem akarok kötözködni, de a sajtot nagyon ki kellene hagyni a szénhidrát napból!!!

Én azt gondolom, hogy egy kiskanálnyi reszelt sajtot sem szabad szénhidrát napon enni.


Én pl. állandóan zabálom a csokikat, nápolyikat, fagyikat, meggyes pitéket, pogácsákat stb. a szénhidrát napomon, és érdekes módon mindig a szénhidrát napom után fogyok a legtöbbet!!!

És: szerintem nagyon fontos, hogy az étcsokit nem szabad kihagyni a vacsorából!!!

2007. okt. 7. 08:52

Szia!


Nagoyn jók a receptek, párat én is ismertem.

Pont ma kezdtem a 90 napost,egyszer már csináltam. Bár nekem nem voltak soha gondjaim a szénhidrát napokkal, találtam itt is egy-két jó receptet, amit ki fogok próbálni :)

2007. szept. 23. 12:31
A 90 napos diéta során nekem a szénhidrát nappal vannak gondjaim. Gondoltam összegyűjtök egy pár receptet és megosztom veletek is. Igaz sokatoknak ez nem jelent problémát, de hátha van még egy-két olyan ember, akik bajban vannak, ha ki kell találniuk, mit is egyenek ezen a napon.

Ugrás a teljes írásra: Mit együnk szénhidrát napon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook