Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit együnk-igyunk, illetve Ne együnk-igyunk szoptatás alatt? Tapasztalatok az ételek, italok hatásáról. fórum

Mit együnk-igyunk, illetve Ne együnk-igyunk szoptatás alatt? Tapasztalatok az ételek, italok hatásáról. (tudásbázis kérdés)


12. zsugabubus007 (válaszként erre: 11. - Mokka78)
2008. júl. 31. 13:53

Igen, köszi, ezt már beszerezetem!

Te szedted a bogyókat?

11. Mokka78 (válaszként erre: 8. - Zsugabubus007)
2008. júl. 31. 13:41

már inkább a homeopátiás bogyokat használját tejserkentőnek!

TAlálsz fórumot róle biztos! Urtica urrens ch5 a neve! lehet hogy nem ponosan írtam :)

2008. júl. 31. 13:39
Ez babától függ! nekem nagyon meg kellett gondolnom mit eszek! A Barátnőm meg a 2hós kislányát szoptatva Chilisbabot evett :) semmi baja nem volt a babának :)
9. zsugabubus007 (válaszként erre: 4. - Katácskák)
2008. júl. 31. 09:03
Köszönöm a tanácsokat! A baba még a pociban van(bár már nem sokáig), csak jó előre tudni, mire figyeljek majd!
8. zsugabubus007 (válaszként erre: 6. - Diagonalt)
2008. júl. 31. 08:59

Szia!

Erről a teáról írsz nekem egy kicsit pontosabban!

köszi!

2008. júl. 31. 07:47

Nekem mindegy volt a két szoptatás alatt mit ettek, mert ha odafigyeltem, és nem olyat ettem ami felfújt, akkor is fájt a hasuk.

Eleinte ittan szoptatós teát, de annyi volt a tejem, hogy abbahagytam. Csak csapvizet, és 100%-os gyümölcsleveket ittam.

2008. júl. 31. 07:45

Én a cseresznyével nagyon pórul jártam.Szegénykémet úgy felfújta,hogy egész nap csak ordított.Eleinte nem szerette a paradicsomot és az uborkát.

Aztán voltak ételkombinációk,amiket nem szeretett.pl: a joghurtos öntetes saláta is egy hatalmes ordítást okozott.

Olyan 2-3 hete minden szopi előtt kap kamillavirágból és édesköményből főzött teát.Azóta semmi baj,könnyen pukizik,így néha 1-1 rózsa karfiolt is megehetek.

2008. júl. 30. 23:09

Szoptatás alatt mindent ettem és eszek most is. Egy hónapja született a kisfiunk. Nem száműztem semmit, de igyekszem mértéket tartani. Nála az nem okoz gondot, hogy én mit eszek.

Problémát a tejszaporító tea okozott. (LAKTO...) Elkezdtem inni, hogy a kis falánknak legyen elég tejem. Kár volt. Abbahagytam, tejem ugyanúgy sok van, és a picinek sem fáj a hasa.

2008. júl. 30. 17:50
KEDVES ZSUGABUBUS. MENNYI IDÖS A BABÁCSKÁD ÉS HÁNY KILÓS? Köszönöm, hogy megoszthatom VELED a tapasztalataimat.Igaz én 25 éve szültem- azóta változott a Világ. A VédQnöm, azt mondta amit szeretek egyem-igyam persze mértékkel, a könyvek is sokat segítettek.Ha babot, kelkáposztát, paprikát, paradicsomot ettem, ha a juicet ittam ezek okoztak egy kis problémát.A babot foszfor tartalma miatt ettem. Aztán a büffizés.. Nem mindig vártam meg. Aztán a Drága Apukám felvállta sQt Ö átvállalta hogy a vállára vette és Neki volt türelme várni.Így megtanultam én is várni. El is múltak a has fájásai, felfúvódásai. Sok folyadékot ittam tejet gyümölcslét forralt vízzel lehütve a vizet, higitva3:1 arányban. Hogy minél több tartalmas tejem legyen,tovább tudjam szoptatni. JÓ egészséget, SOK boldogsággal. NEKTEK. Ja, és túros -tejfeles , diós-mákos tésztát.Akkor sokat szopott-emlékszem ha azt ettem. Igaz 2.70-el született és nagyon szerettem volna, hogy fejlödjön. Vitaminokat csak A-D -t kaptuk, kötelezöen, mást nem is adtunk Neki.Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
2008. júl. 30. 16:42

Szia! Én nagyon odafigyeltem, vigyáztam mit eszek. Az első 3 hónapban szinte csak húst, halat, rizst, krumplit, zöldséglevest, kompótot, vizet és szoptatós teát. Egyetlen egy kivétellel sosem fájt a kislányom hasa, akkor a tejfölös uborkasaláta volt a ludas.

Most egy éves, de babot azóta sem, káposztát egyszer ettem. A káposzta állítólag tejapasztó hatású is.

2008. júl. 30. 16:19
Kedves szoptatós Anyukák! Olyan tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy milyen étel-ital fogyasztása volt jó vagy rossz hatással a babára. Pl.: felfújódásra hajlamos …..
2008. júl. 30. 16:19
Mit együnk-igyunk, illetve Ne együnk-igyunk szoptatás alatt? Tapasztalatok az ételek, italok hatásáról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook