Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit egyen, és mit ne egyen édesanyám ha magas a koleszterinje? fórum

Mit egyen, és mit ne egyen édesanyám ha magas a koleszterinje? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 18. 09:39
zsiros eteleket kell kerulni/tej,sajt,...stb/alma kivalo koleszterol problemara.
12. Juli 1967 (válaszként erre: 9. - AirMan)
2010. dec. 9. 18:29
kevesebbel kellett volna kezdenem ,először fura érzésem volt éreztem ,hogy sokkal kezdtem ,de nem csökkentettem le 2-3 az a minimum.Csodával határos módon nem égette a gyomrom sőt a gyomorsav tultermelésem is megszünt pedig már csomagszámra ettem a szódabikarbónát mert állandó jelleggel marta a torkom és nyelőcsövem.A szaga nem zavar mert nem érzik rajtam ,valószinüleg azért mert sült szallonnával eszem és a zsír elveszi a csipősségét a szagával együtt.A család tagjaimat kérdezgetem,hogy érzik-e rajtam,de azt mondják nem és én se érzem.Ami még nagyon meg lepett ,hogy az epém egyre sűrűbben görcsölt annyira,hogy beutalót kértem ultrahangra,de még nem voltam mert az epe panaszaim még a füstölt szalonna se hozza elő amióta nagy mennyiségben fogyasztom a fokhagymát,de azért el fogok menni megnézetni :)Persze amikor néha dolgozni megyek akkor nem fogyasztom,hogy véletlenül se okozzak másnak kellemetlenséget:),de utána bepótolom.Nagy tisztelóje lettem a fokhagymának az biztos.Ha elég erősen hiszünk valamiben az hatásos is!Akik engem szeretnek azok a fokhagymát is :)ha meg nem akkor nyitva a kiskapu, fel is út le is út.
2010. dec. 9. 16:18

[link]

nna , majdnem lemaradt! :DD

10. f64f0d9a69 (válaszként erre: 7. - Ad649e72b5)
2010. dec. 9. 16:17
Ezt olvasd el! Sok hasznos információ van benne.
9. AirMan (válaszként erre: 6. - Juli 1967)
2010. dec. 9. 08:46

Napi 2-3 gerezd fokhagyma nem égeti a gyomrod? A tapasztalatom az, hogy főleg savasodásra hajlamos embereknek pláne ég a gyomra tőle.


Ilyen mennyiségű rendszeres fogyasztása pedig állandó fokhagyma szagot okoz a bőrön, az izzadságon, a szájban, stb. Nálad ezt még nem tapasztaltad, vagy nem zavaró?


Ha fokhagymáról beszélünk, akkor javaslom inkább a drazsé készítményeket, amikben a természetes fokhagyma hatóanyag van, de kivonták belőle az illóolajokat és gyógynövényekkel elérik a gyomorbántalmak kiküszöbölését is.


Ha én egy gerezd fokhagymát megeszek vagy pirítóssal vagy lángossal, stb., akkor - 2-3 fogmosás után is - még másnap is érzem az ízét a számban.

2010. dec. 8. 21:10

Belsőségeket semmiképpen ne egyen vagy csak nagyon keveset? máj, vese, velő: ezeknek extrém magas a koleszterinszintje.

Állati zsíroknak van magas koleszterintartalma: zsír, szalonna, zsíros husok, de a husoknak van rejtett zsírtartalma is, ami nem látszik pl a sertéskaraj száraz hús, a sertés comb zsíros, a baromfiak soványabb husok, de le kell venni a bőrét, az zsíros. Halak azért jók, mert soványabbak és telítetlen zsírok vannak benne, nem koleszterinesek.

Fokhagyma nagyon jó, lehet venni drazsé vagy egyéb készítményt, az nem is büdös és van egy alkoolos fokhagyma készítmény, amit házilag kell készíteni és egyre emelkedő majd csökkenő mennyiségben szedni. Tisztítja az ereket.

2010. dec. 8. 19:37

Köszönöm az eddigieket:) Máris okosodtam...tök jóóóó.Fokhagymát azt nagyon régóta eszik napi szinten....de mégis sok az érték...a halról eddig nem is tudtam...a házipatika.com-ot meg olyan furi,mert régen mindig olvasgattam...de el is felejtkeztem róla...mindjárt rákeresek:)


Csoki....úúúú...abból sokat eszünk basszus:)


Köszi nektek!De még ha van hasznos tipp...várom ám:)

2010. dec. 8. 19:11
A fokhagymának van koleszterin csökkentő hatása és nagyon jó hatással van az erekre.Orvos nekem azt mondta,ha az összes olyan élelmiszert kihagyom amibe koleszterin van akkor se fog 7 alá csökkenni.kb három hete fogyasztok fokhagymát 2-3 gerezdet naponta,azóta nincs baj az addig mindennap görcsölő epémmel és a gyomorsav sem égeti a torkomat és nyelőcsövemet.Sült füstölt szalonna mindennapos nálam fokhagymával amióta tilos lenne azóta élek halok érte ,de jobban vagyok amióta fokhagymát fogyasztok.A fokhagyma hatóanyaga eljut a hajszálerekbe is,nagyon sok jó tulajdonsága van amellett,hogy az illata ellene szól.
5. AirMan (válaszként erre: 2. - Ad649e72b5)
2010. dec. 8. 19:03

Egyen nagyon sok telítetlen zsírsavat (Omega 3, Omega 9) - magyarul halolaj és olivaolaj. Kerülje a napraforgó olajat és az állati zsiradékokat.


Arra figyeljetek, hogy tiszta helyről (pl. halolaj jeges tengeri halaktól, stb.) származzanak a termékek.


Privátban meg tudom adni az általunk kipróbált és bevált termékek nevét.

2010. dec. 8. 19:03
Halat kell neki ennie de sokat:)
2010. dec. 8. 18:59

Szia dorka5!

Nekem is magas a koleszterinszintem és a

www.hazipatika.com

oldalon rengeteg hasznos tanácsot kapsz.

Arra emlékszem, hogy az édesség rendesen megemeli, pedig én is szeretem, azóta lett szerintem magasabb, mióta csokizom, nápolyizom, na persze a stressz sem semmi.

sok zöldség, gyümölcs aszaltgyümölcs, de nézz bele megéri!

2. ad649e72b5 (válaszként erre: 1. - Ad649e72b5)
2010. dec. 8. 18:54
Hasznos tanácsokat szeretnék kérni tőletek a táplálkozást illetően....mit szabad,mit nem.Most állapították meg,hogy szívkoszorúér szűkülete van,a magas koleszterinszint miatt :( Kapott koleszterincsökkentő gyógyszert,de attól meg rosszul van,meg hányik...Pedig nem elhízott vagy ilyesmi...nagyon kis csini anyci:) Köszönöm előre is a jó tanácsokat:)
2010. dec. 8. 18:51
Mit egyen, és mit ne egyen édesanyám ha magas a koleszterinje?Légyszi segítsetek tippekkel:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook