Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit egyen a baba? fórum

Mit egyen a baba? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 29. 09:41

az én kislányom ette pl. a rakott karfiolt, rakott zöldbabot, na persze meg a pörköltet nokedlival/na jó, lehet, hogy csak egy éves kora után/:)

Igen, az valóban nagy csáberő, ha APA is azt eszi:)))

2011. aug. 28. 18:37
Olyan kaják lennének jók, amit mi is megeszünk vele együtt. Csak az jó a kisasszonynak!
7. urbanszkyviki (válaszként erre: 6. - Wencus)
2011. aug. 28. 11:29
Nyamm.......:D
6. wencus (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2011. aug. 28. 11:11
Alma szósz hússal, meggy szósz hússal, szilva szósz hússal.
2011. aug. 28. 11:10

De egy 11 hónapos baba többé-kevésbé simán ehetio a felnőtt kajákat már...:)

Kerülendő még: a tej, tojásfehérje, mák/dió/mogyoró félék, ha nincs valamilyen allrgiája persze...

2011. aug. 28. 11:08

Értem.:) Nekem 12 hónapos a babám, hasonló gondokkal küzdöttünk, ami egyre alakulgat, de lassabban, mint szeretném. Ha a darabosat eszi, akkor az nagyon jó jel.:) Én eleinte próbálkoztam borsóval, sóskával, zöldbabbal, paradicsomszószos kajákkal.

Zöldbabfőzi: zöldbabot odateszel vízben főni kicsi sóval, majd teszel hozzá krumplit is főni. Ha kész, összetöröd/turmixolod (a bab lehet kicsit több mint a krumpli). Ha anyatejes, egyél hozzá kb. 40 ml anyatejet, csak arra kell vigyázni, hogy akkor a főzőléből ne tegyél sokat, nehogy túl híg legyen. Ha tápis, akkor tehetsz bele főzővizet és rá egy mérőkanál tápipor....

Ha gondolod, tehetsz bele főtt husit is vagy boltban vett jobb minőségű sonkás felvágottat apróra csipkedve.

Sóska krumplival: megfőzöd a krumplit, majd megcsinálod anyatejjel/tápszerrel pürésre és a dinsztelt sóskából teszel hozzá egy keveset. Ha többet teszel, nem biztos, hogy megeszi, tesztelni kell. Édseítésnek tegyél hozzápici cukrot vagy villával tört banánt.

Zöldbab: apróra vágottkaralábét és zöldborsót vízben rakj oda főzni, később krumplit is , majd ha megfőttek simán törd össze villával, csak a borsó miatt, vagy turmixold - ahogy babádnak jobb.

De adhatsz neki spagettit is tésztával. Ha neki túl száraz, akkor tegyél több szószt, keverd össze kis adag összetört főtt krumplival és úgy tegyél hozzá rövidre csipkedett spagettitésztát. A sima rántott borsófőzeléket is adhatod neki, vagy krumplipürés dolgokat husival, pl. rántott husi belsejével. De készíthetsz zölségleveseket is, azoknak a sürüjét szedd ki neki kevesebb lével, tehetsz bele tésztát is, ha gondolod.....

2011. aug. 28. 10:55

11 hónapos a kislányom, és nincs éppen oda a pépes zöldségekért. Sőt a pépes gyümölcsöt is alig eszi meg, inkább banán, barack kockázva, néha almával főzött répa. De csak darabost, és édeset. Meg tápszert.

Anyukám javasolta, hogy próbáljak olyan főtt ételeket adni neki, amiket mi is eszünk.

Csináltam töltött paprikát, neki főztem hozzá csirkehússal, tojás nélkül gombócot, hát majd megveszett érte, főleg, hogy látta: apa is ezt eszi.

Milyen ételekkel próbálkozhatok még?

Receptet is kérnék, nem vagyok valami nagy szakács!

2011. aug. 28. 10:52
Mekkora baba? :)
2011. aug. 28. 10:51
Mit egyen a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook