Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináltok férjesek, ha (bőven) a következő fizu előtt elfogy a fizetésetek? fórum

Mit csináltok férjesek, ha (bőven) a következő fizu előtt elfogy a fizetésetek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
94. agis (válaszként erre: 59. - Cilumiluci)
2014. okt. 28. 11:57

Azert oldjak meg sokan aranyositva, mert nem egyenlo a fizetesuk.

Nalunk is 70% - 3ß% aranyban vannak a koltsegek megosztva.

A ferfie gondja a lakast es annak a jarulekos koltsegei, a haztartas es az etkezes az en gondom.

Igy alakult, ez nalunk tokeletesen bevalt.

93. stokimagdi (válaszként erre: 90. - Ina87)
2014. jún. 12. 20:34
Igaz
92. stokimagdi (válaszként erre: 90. - Ina87)
2014. jún. 12. 20:33
Igaz :D
2014. jún. 12. 18:33
vagyis ha jól értem, te tartod el a férjed. ő keres többet, de tartod el, ez nem sérti a hiúságát? helyett inkább elszámoltat. szép...
90. ina87 (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2014. jún. 12. 15:40
ez egy érdekes kérdés,mert legtöbb férfi mindég azt gondolja h a feleség vagy a párja el herdálja a pénzt tehát felesleges dolgokat vásárol azt meg ugyan nem veszik észre h a párjuk nem vesz ruhát nem jár kozmetikushoz nincs müköröm és még sorolhatnám,igen a pénz az elmegy talán a hitel talán mindég h minden drágul vagy ép a gyereknek kell valami tehát sporolni vagy kevesebbet költeni még sem ugy megy,se igy se ugy nem jo föleg ha a pasinka minden centröl be kell számolni,egy kiut talán van plusz munka igy több a kereslet és nincs anyi vita vagy kelemetlenség a pézböl!
89. forrest2010 (válaszként erre: 84. - 408020f45e)
2014. jún. 12. 14:34
De jó neked ! az enyémnek fele fizetése volt mindig a zsebpénze , ő bizony egy vasat se spórolt meg belőle soha !
88. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Cucomuco)
2014. jún. 12. 14:32

En nem ertem, hogy ha levezeted neki, hogy mire ment el es latja, hogy nincs semmi kulonos, vagy ahogy irtad, sporolas ellenere, szukseges dolgokra ment el, akkor mibe szokott belekotni? Mibe lehet belekotni? Es ezt hogy csinalja?


Vagy neked az a kotekedes, hogy nem akar kozos szamlat? Nem jobb az, ha kozos szamla helyett inkabb egy fix osszeget utal a tiedre? Neud vissza 1 ev exceljeit, amiket csinaltal es hogy mennyit kellett kerned a fizun kivul. Oszd el 12-vel es ennyi lesz az az osszeg, amivel havonta kiegesziti. De elore. Nem utolag. Cserebe nem ragod a fulet tobbet. Es ha egyik honapban kevesbe leped tul a fizudat, masik honapban jobban, azt a kulonbozetbol allod, ugy ertem, nem kotelezo minden honapban a vegere erni az egesznek, csak ami pluszban kellett.


Szerintem erre o sem fog nemet mondani, nyilvan a kozos szamla valamiert nem tetszik neki. De ha vallalkozo, akkor ez ertheto, hiszen, ha hazasok vagytok, az o hiteleiert te is felelos lehetsz, magyaran, ha leblokkoljak valamiert a szamlajat, nem jobb, hogy kulon vagytok es a tiedhez nem nyulhatnak? Ez most nem bizalom kerdese hanem biztonsag kerdese. De neki mar szo nelkul is ra kellett volna jonnie, hogy ez lenne a kozos nevezo, en azon csodalkozom, hogy miert nem ajanlotta fel o, ha ennyi ideje megy rajta a vita?

2014. jún. 12. 14:00
Semmit.
86. Eszterkee (válaszként erre: 83. - Globus)
2014. jún. 12. 10:45
Igen, figyelemmel követem, hogy miket vonnak le, általában az sms értesítésért kétszámjegyű Ft-ot/hó.
85. Cilumiluci (válaszként erre: 82. - Szerénke83)
2014. jún. 12. 10:34
nekünk sem volt könnyű :)
84. 408020f45e (válaszként erre: 81. - Pzm3)
2014. jún. 12. 10:26

Ez így normális! Teljesen jól van! :) Nálunk is mind a ketten dolgozunk, de soha nem volt kérdés, ki keres többet vagy kevesebbet. Az meg pláne, hogy akkor az dirigál, aki a többet keresi.

Döbbenettel olvasom, hogy milyen felállásban élnek mások!

Nálunk én kezelem a pénzt, a közös számláról befizetem a csekkeket, de nagyon precíz "könyvelést" végzek, amit a férjem kezdettől fogva maximálisan elismer. A kiadásokat közösen beszéljük meg, mindketten tudunk az aktuális kártyaösszegről, sőt a pénzmozgásokról sms-t kapunk, nincs susmus. A férjem, mivel gyakran jár vidékre, nem fizet be ebédet, hanem megállapodtunk egy havi összegben, amit ő kp-ban zsebpénzként kap, ebből rendezi a tízórait, ebédet stb. (De ebből spórolhat is, ha úgy akar) nekem nincs zsebpénzem, mert bármit vehetek a közös kártyával, amire szükségem van.

83. globus (válaszként erre: 79. - Eszterkee)
2014. jún. 12. 10:07

Időnként érdemes megnézni, mert változtathatnak.

Ez így nem rossz. Az enyémnek 420 Ft a havi díja, viszont van mellette tetszőleges lekötési lehetőség, magasabb kamatra. Egyrészt beállítottam egy fix összegre, amit átvezet hó elején, és ha marad, azt manuálisan viszem át. Tudom, mondják, hogy nem érdemes banki betétben tartani a pénzt, mert alacsony a kamat, de elkölteni nem szeretném, tapasztalatom szerint az otthon tartott pénzhez csak hozzá-hozzányúlnánk. Mindig kelleti magát valami pénzköltési lehetőség, a lekötött betét tőlem biztonságban van :)

82. Szerénke83 (válaszként erre: 78. - Cilumiluci)
2014. jún. 12. 10:00

na ez az, ő nem is akar, mert szereti

én nem vagyok hajlandó egy forintot sem költeni arra a koporsószögre.

81. pzm3
2014. jún. 12. 09:54
Attól a perctől kezdve,hogy összeköltöztünk közös kasszán vagyunk.Eleinte hasonlóan kerestünk.Aztán meglett a nagylány,én gyeden voltam persze,hogy a férjem hozott több pénzt.....és ez aztán így is maradt.Elköltöztünk egy nagyvárosba,ahol nagyon jól honorálják férjem tudását így többszörösét hozta haza mindig annak amit én.Most már 4 éve itthon vagyok,nem így terveztem de így alakult.Szerencsére férjem keres úgy,hogy így is kényelmesen megvagyunk két gyerkőccel.Soha de soha nem hallottam még a férjemtől,hogy ő engem eltartana,vagy megszólna mert nekem közel nincs annyi jövedelmem mint neki.Sőt közös számlánk van,én kezelem a pénzügyeket,és annyi pénz veszek el,vagy ki amennyit akarok.Nem kell ilyesmire engedélyt kérnem.Egyébként én elég "skót" típus vagyok,és sokszor férjem rángat be az üzletbe ruhát,cipőt venni,vagy ő jelent be a fodrászhoz.Döbbenetes számomra,ha a feleségnek kunyerálni kell a pénzt a férjétől....
80. trapiti (válaszként erre: 77. - 31c7cb1532)
2014. jún. 12. 09:49

Még nem, de nálunk speciális a helyzet, külföldön vagyunk és itt én nem tudok munkába állni amíg nem tudom a nyelvet. Nemcsak gyerekezek.

Amikor gyeden voltam, akkor azt is élveztem, és bár imádom a munkámat, nem hiányzott :)

79. Eszterkee (válaszként erre: 76. - Globus)
2014. jún. 12. 09:46
nincsen éves díj sem.
78. Cilumiluci (válaszként erre: 62. - Szerénke83)
2014. jún. 12. 09:39
Azért én is morogtam mindig,de szerencsére fél éve leszokott :)
77. 31c7cb1532 (válaszként erre: 71. - Trapiti)
2014. jún. 12. 09:38
Neked nem hiányzik a munkád? Nekem gyerek mellett az az egyik fő problémám...Most lesz 2 éves a lányunk és úgy érzem már nekem is nagy szükségem van a változásra.
76. globus (válaszként erre: 74. - Eszterkee)
2014. jún. 12. 09:37
Ilyen számláknál a kártya éves díja szokott drágább lenni, pénzügyi szakértők szerint sincs ingyen ebéd.
75. 31c7cb1532 (válaszként erre: 72. - *virág)
2014. jún. 12. 09:34
"A férjem tart el" ez részemről ténymegállapítás volt, nálunk speciális helyzet van jelenleg, és 25eft-ból nem tudnék megélni. Amikor dolgoztam, akkor ösztöndíjat kaptam, amire nem jár gyed, csak gyes. Ősztől visszamegyek dolgozni és akkor (mivel nekem azóta magasabb lett a végzettségem) elvileg többet fogok keresni mint a férjem. Szóval szerintem ha ezt jól tudják kezelni a házasfelek akkor nincs gond.
74. Eszterkee (válaszként erre: 37. - Dogiz)
2014. jún. 12. 09:34
Külön számlánk van, közös kassza és nem tartunk el 2 bankot, mivel nekem a számlavezetési díj 0 Ft. Kétszer annyi készpénzt vehetünk fel mindenféle adó nélkül, mintha csak 1 számlánk lenne.
73. trapiti (válaszként erre: 72. - *virág)
2014. jún. 12. 09:17
Igen, ez így normális. Aki gyesen van otthon, a munkáját teszi bele a közösbe, főz, mos, takarít, ellátja a gyereket. Sarkított, de akár be is lehetne írni a táblázatba, pl. nálunk anno 1000 Ft-ért takarított egy néni óránként. Napi 8 óra házimunát pl. be is lehetne írni, ez több 160.000ft... ha ennyire kekec osztozkodós férjem lenne, biztosan elszámolnám ezt is, csak hogy lássa, ki mennyit tesz bele a közösbe.
2014. jún. 12. 09:12

Szörnyű dolgokat lehet itt olvasni!

Először is: házasságot kötöttetek, még az anyakönyvvezető is elmondja, hogy "...jóban, rosszban...együtt". Hol van itt az "együtt"? Itt néhányotoknak súlyos önértékelési problémája van!

Milyen dolog az, hogy táblázatban számolsz el a férjednek? Hát nem beszéltek egymással? Nem egy család vagytok? Miért vállalod ezt a megalázó "szerepet"? Hogy jutottál el idáig? Milyen lelki terror van nálatok?

Mi az, hogy "...jelenleg a férjem tart el, mert gyesen vagyok?..." Hát hol élünk, a X. században? Te ugyanúgy dolgoztál - míg nem mentél el szülni -, most is kapsz pénzt, neked az a "munkád", hogy gyermeket neveled. A társadalmi berendezkedésünk szerencsére ezt lehetővé teszi minden anya számára. Attól, hogy te szültél egy gyereket és nem jársz dolgozni, ettől te NEM LETTÉL KEVESEBB! ...inkább nem is olvasom tovább, mert ez meghaladja a tűrőképességemet és gondolom minden nőét, asszonyét, anyukáét!

71. trapiti (válaszként erre: 69. - 31c7cb1532)
2014. jún. 12. 09:04
Igen, ez normálisan így megy. Nálunk már többször változott a "felállás", eleinte én kerestem többet, akkor az én bérelt lakásomban laktunk, amit én fizettem, ő beszállt a napi kiadásokba. Miután összeházasodtunk, lett közös albérlet és egyformán kerestünk, akkor fele-fele volt minden kb. Utána lett gyerek, nekem gyed, nyilván inkább az ő pénzéből éltük. 2 év múlva visszamentem dolgozni megint én kerestem többet. Aztán ő kijött külföldre dolgozni, megint fordult a dolog. Most meg amióta kijöttünk utána, én nem dolgozom, tehát most ő tartja el a családot. Várhatóan fog ez még változni :) A lényeg, hogy összességében kiegynenlített a dolog, az évek alatt kb. egyformán költöttük a pénzünket.
70. 31c7cb1532 (válaszként erre: 68. - Trapiti)
2014. jún. 12. 08:58
Egyetértek, ez nem egészséges egy házasságban.
69. 31c7cb1532 (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2014. jún. 12. 08:56
Mi amikor összeházasodtunk már mindketten dolgoztunk. A számláinkat közössé tettük, az egyikből élünk a másikra gyűjtögetünk. Jelenleg a férjem tart el, mert gyesen vagyok, de szerencsére soha nem kapok negatív kritikát, ha többet költök a kelleténél. Sőt sokszor a férjem mondja, hogy most már rám fér egy új cipő stb.
68. trapiti (válaszként erre: 63. - Cucomuco)
2014. jún. 12. 08:53

Hát, ezek szerint ez nálatok csak a felszín... ha attól kell tartanod, hogy beléd köthet, akkor ott más bajok is vannak.

Főleg ha a te pénzedből mennek a közös dolgok, étel stb. amit közösen használtok, ő meg nem számol el hogy mennyi pénze van...

67. andi6020 (válaszként erre: 61. - Globus)
2014. jún. 12. 08:47
Én is így értettem. Vezetni a költségeket naná, hogy nem hülyeség, de ez az elszámolás, én nem tudnék így élni. Szerencsére nem is kell.
66. andi6020 (válaszként erre: 56. - Cucomuco)
2014. jún. 12. 08:46
Szent szar, ilyent még nem is hallottam. :DD
65. 49247d048a (válaszként erre: 59. - Cilumiluci)
2014. jún. 12. 08:42
Bocsi, elirtam. Míg ezen a tableten bepötyögöm amit szeretnék, elfelejtem a mondatom elejét :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook