Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináltok az "óvodabajok" megelőzésére? fórum

Mit csináltok az "óvodabajok" megelőzésére? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 30. 08:12

Megelőzni nagyon nehéz.Az első évben,amikor a gyerekek bekerülnek egy közösségbe,általában mindent elkapnak,hiszen az immunrendszere nincs hozzászokva ehhez a sokszínű miliőhöz.Koruknál fogva amúgy is hajlamosabbak sok mindent a szájukba venni,akár játék,akár a kezük,amin ugye ott vannak a bacik,amit egy másik gyerek vitt rá....Hiába fertőtlenítjük a játékot,hiába figyelünk oda személyes higiénia kialakítására:ők még picik,ezt nehezen értik meg.

Sok olyan anyukával beszéltem már,akik azt mondták szedetik a gyermekükkel a vitamint,béres cseppet vagy egyéb megelőzésre szolgáló készítményt,akkor is betegesek a gyerekek.

Jó,ha sok vitamint fogyaszt a gyermek,de ezt inkább a zöldségekből,gyümölcsökből kellene fedezni.

Sok mindent nem tehet a szülő,talán annyit,hogy nem várja meg ,amíg nagyon beteg,lázas lesz a gyermeke,hanem belátja,hogy ha szólok,hogy levert,taknyos a kicsi,akkor nem rosszat akarok,de se neki,se a társainka(fertőzés)nem jó így.

12. 15a0ad145d (válaszként erre: 8. - Gallipoli1)
2013. márc. 30. 07:55
te próbáltad ezt?
11. hajnalfény73 (válaszként erre: 5. - 15a0ad145d)
2013. márc. 30. 07:54

Sajnos sok szülő viszi a beteg gyerkőcét az oviba, mert nem lázas, de mellette rossz a közérzete, szegénykék csak ücsörögnek, sírdogálnak...

Aki szülő nem dolgozik és megteheti, az inkább tartsa otthon a gyerkőcét ilyen esetben. Mert higgyétek el, hogy nem jó a piciknek betegen ott lenni. Nem tud részt venni a foglalkozásokon, nem tud játszani sem, csak szenved, ücsörög egy helyben.

10. 15a0ad145d (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2013. márc. 30. 07:54
nem én találtam ki, hallottam valahol...
9. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 15a0ad145d)
2013. márc. 30. 07:53
láz nélkül is lehet frankón fertőző pl.egy hurutos gyerek
8. gallipoli1 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2013. márc. 30. 07:52

Ez a téma engem is érdekelne :)


Egyébként nekem ajánlottak a synergitech D3-vitamin cseppeket, állítólag többeknek bevált, rendszeres szedése mellett nem volt, vagy csak 1-2alkalommal volt beteg a gyerek az ovis évben.

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 15a0ad145d)
2013. márc. 30. 07:52
Tanköteles korban kötelező oviba járni, de betegen akkor sem!
2013. márc. 30. 07:51

Szia!

Mi a Broncho-vaxom-ot szedtük, mert állandóan beteg volt a fiam.

Sajnos, ha közösségbe kerül a gyerkőc, akkor hamar elkapják egymástól a betegségeket. Kell egy kis idő, míg a szervezete edződik.

A doktőrnő javaslatára kezdtük el kúraszerűen szedni a Broncho-vaxom-ot és hatásos is volt. Előtte 1 hétig ment a fiam, majd két hét szünet következett...így váltakozott, a kúra után viszont jelentősen javult.

2013. márc. 30. 07:50

4 éves lesz októberben.

Én is úgy gondolom, hogy azért annyira "nem kötelező" járni oviba, hogy ha éppen csak náthás a gyerek, akkor ne vigyem be.

De ez a másik, hogy én hiába nem viszem náthásan, ha másnak meg muszály, mert nem tud akkor dolizni....

Különben tényleg valahol azt hallottam (mellesleg tesóm is óvónéni), hogy amíg nem lázas, addig nyugodtan vihető.

2013. márc. 30. 07:49
Ez a kérdés engem is érdekel, hogyan lehet megelőzni az óvodabajokat, bár még 4 és fél hónapos a törpicsek :o)
2013. márc. 30. 07:46

mennie "kell"? már miért kéne mennie??

ha csak kicsit taknyos,akkor is nyugodtan otthon tarthatod

2. noozimanoo (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2013. márc. 30. 07:46

Jól mondták sajnos az ismerőseid, a legtöbb gyerkőc a közösségbe kerülés első évében nagyon sokat beteg.

Mivel a te Törpöd még most kezdi, feltételezem, 3 év körüli. Te, mint szülő is igazolhatod a gyerkőc hiányzásait (pl elutaztok, családi vagy akármilyen programotok van). Ha elviszed dokihoz, ő is szemrebbenés nélkül ad igazolást.

Az óvoda akkor értesít téged, ha a kicsi épp lázas, vagy pl hány, megy a hasa.

De soraidból úgy érzem, te is tudod, nem csak ezek a betegség jelei. Így ha te úgy látod jónak, simán otthon tarthatod őt. Max betelefonálsz, hogy ne várják aznapra...

2013. márc. 30. 07:40

Szeptembertől ovis lesz a nagylányom és sok ismerőstől hallom, akiknek már ovis a gyerkőcük, hogy az első év szinte a betegségekről szólnak.

Hogy lehetne védekezni, milyen vitaminokkal vagy egyéb módszerrel? Hozzáteszem, én a himlőktől nem féltem a lányt, mert azon muszály túlesnie, de az olyanok, mint tüszösmandula gyulladás, meg egyéb vírusos betegségektől szeretném megkímélni, mert ha jól tudom, amíg nem lázas a beteg gyerek, addig mennie kell oviba?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook