Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináltok a "lassan száradt" szagú ruhákkal? fórum

Mit csináltok a "lassan száradt" szagú ruhákkal? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. MelisUK (válaszként erre: 43. - MelisUK)
2009. okt. 17. 13:37
És persze ne tömjük tele a mosógépet, de ez szerintem evidens. Ha úgy megtuszkoljuk, hogy alig fér már be az utolsó darab, akkor már mosás után büdös a ruha, nemhogy megszáradva, akkor nincs jól kimosva.
45. simple (válaszként erre: 2. - 115c013715)
2009. okt. 16. 21:03
Lehet kapni textilfrissítő spray-t. Az üzletben mi is mindig azzal fújtuk be a ruhákat, mert hetekig ott lógtak a fogason. Finom, friss illatuk lett tőle! Végső esetben ez is segíthet. A teregetés is fontos, hagyj nekik elég helyet száradni, de az is lényeges, hogy ne tömd színültig a mosógépet, legyen benne helye mozogni a ruhának, különben nem tudja a gép rendesen kimosni! Mosás után szellőztesd a gépet amíg ki nem szárad teljesen! Időnként indíts egy üres mosást fehérítővel 90 fokon!
2009. okt. 16. 15:15
Semmi köze a mosógéphez. Annyi, hogy fél programon csak fele annyi ruhát mosunk ugye, nem nyomjuk tele a gépet ruhákkal(mint az azt az Anyós teszi :)), és ami már elhangzott, SZELLŐSEN kell teregetni! Türcsit, vastag ruhát 2zsinórra! Csipeszt is lehet használni, hogy ne duplán lógjanak a ruhák. És nem árt egy hősugárzó mostmár a porcikáitoknak sem..
43. MelisUK (válaszként erre: 32. - C8772e855b)
2009. okt. 16. 14:37

A szagos ruhák fő okozója bizony a penészes mosógép. Szárítógéppel szárított törölközők is tudnak büdösek lenni, ha a mosógép penészes.

Aki viszont megfelelő módon és időközönként tisztítja a mosógépét és annak is szagos lesz a törölközője, annak a mosóporral lesz a gondja, mert nem minden mosópor mos tisztára 15 vagy 30 foktól.

42. MelisUK (válaszként erre: 33. - Panka78)
2009. okt. 16. 14:34
Pedig a legtöbb embernél rohad a mosógép és nem is tudnak róla.
2009. okt. 15. 15:01
*javasolt
2009. okt. 15. 15:01
A Bioponra nincs ráírva sehol, hogy milyen öblítő javaolt hozzá? Hát nem tudom, lehet igazad van, de szerintem jobb ha pl. az Arielhez Lenor öblítőt használok. Vagy a Persilhez Silant. Ki tudja...próba szerencse. :-)
39. 8559ed0e1b (válaszként erre: 38. - L.Niki18)
2009. okt. 15. 14:23

szerintem az csak reklámfogás.

Ariel-Lenor

Persil-Silan...

Erre gondolsz?



Mi van ha valaki Biopont használ...?

2009. okt. 13. 20:45
Figyeljetek, lehet a mosógéllel és az öblítővel is gond van nem? A mosógélekre vagy porokra rá van írva, hogy milyen öblítőt használj hozzá. Az sokat számít!
2009. okt. 13. 17:17
nem a mosógépnek van szaga,voltam így amíg nem volt centrifugám.Nem bírt rendesen kiszáradni.Újra mostam :(
2009. okt. 13. 16:57
Nekem még sosem rohadt és penészes sem volt a mosógépem.Meg büdös sem...
2009. okt. 13. 16:08
én szellősebben, két pálcára, teregetem, így van esélye hamar megszáradni.
34. zsuzso100 (válaszként erre: 32. - C8772e855b)
2009. okt. 13. 15:35

Viszont ez is lehet az oka...nekem a mosógép sem jóillatú, ezért ecettel szoktam átmosni, és a szűrőt rendszeresen takarítani, akkor nincs gond.

Csukjátok le a mosógép tetejét pár órára, utána szagoljatok bele!

2009. okt. 13. 15:17
Senki nem mondta, hogy "rohad" a mosógépe:D
32. c8772e855b (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2009. okt. 13. 15:05
Szerintem nem a büdös,penészes mosógépről van szó,hanem a nehezen száradó ruhákról.
2009. okt. 13. 14:53

Mosóport kell váltani. Soha nem volt ilyen szagos problémám amíg Ariel-t használtam, de a Persil úgy le volt akciózva, hogy nem lehetett kihagyni, meg amúgyis kb egy áron van a kettő, ráadásul géles, eleinte imádtam, de mostanra nekem is szagosak lettek a törölközők. (Csak fehérekhez vettem.) Kidobni nem fogom azért a Persilt, helyette többet használok belőle, de már be is vásároltunk újra Ariel-ből, mert akciós volt, de hogy soha többé nem veszek újra Persilt, az biztos.

Ami még számít az az, hogy tisztán kell tartani a mosógépet, havonta-2 havonta fehérítős mosóporral magas hőfokon ki kell mosni ruha nélkül a gépet, mert enélkül penészesedni fog. Sima fehérítővel még hatásosabb a kimosása és olcsóbb is. A gumis részeket mosás után szárazra ki kell törölni, mert elkezd a penész a zugokban kialakulni, feketedni kezd. Mosás után a mosógép ajtaját nyitva kell hagyni, az adagolót pedig ki kell mosni és ott is nyitva hagyni, így nem lesz penészes és büdös a mosógép.

30. Ekka
2009. okt. 13. 14:35

Kimosom újra!

Ill. én akármilyen hideg is van, kiteszem az erkélyre, majd be a szobába!

29. Dorka29 (válaszként erre: 19. - 115c013715)
2009. okt. 13. 14:01
Szerintem pont ez az időszak, a hideg, fűtés előtti, ami ebből a szempontból vészhelyzetnek számít. Nem?:)
2009. okt. 13. 13:59

Én is jártam már így, de kizárólag ebben az őszi, nyálkás, párás időszakban, amikor már hideg van, és nem elegendő a szellőztetéskor bejövő levegő a ruháknak, fűtés pedig még nincs.


Volt olyan, hogy három napig sem száradtak meg a törölközők. (A társasház fasza hungarocelles szigetelésének hála nem szellőznek a falak, ezért állandóan magas a páratartalom, csak akkor nem, ha nyitva van az ablak, de hidegben már nem lehet állandóan nyitva.)


Szóval, azokat a bizonyos türölközőket hiába mostam újra 60C-on, továbbra is éreztem rajtuk azt a "dohos" szagot, így kidobtam. (Szerencsére már elég régi darabok voltak.)

27. MarcsiD (válaszként erre: 23. - Tiduj30)
2009. okt. 13. 13:58
Jó fajta, drága mosóporral is megtörténik.
2009. okt. 13. 13:57
Én nyáron csak nyitott ablaknál tudom szárítani, mert bebüdösödik, mától már van fűtés, így gyorsabban szárad. De amilyen szeles idő van most, ha lenne ablakos szárítóm milyen hamar megszáradna.
25. kobagabi (válaszként erre: 2. - 115c013715)
2009. okt. 13. 13:54
Nekem is szokott ilyen lenni. Fú de utálom:( Volt hogy újramostam mindent, de ezt ki gyözi hosszútávon.
24. 8559ed0e1b (válaszként erre: 19. - 115c013715)
2009. okt. 13. 13:50

mintha magamat és a páromat olasnám:)

a villanyszámla neki is gond,és természetes hogy azért magas a számla mert egy hónapban kb kétszer megszárítom a ruhákat:))

2009. okt. 13. 13:42
Más mosóport használnék, mert attól is lehet, főleg az olcsótól. Nagyobb centrifurgateljesítményű mosógép! Több öblítő. Cloroxot biztos nem használnék, szerintem ha jó a mosópor, akkor felesleges...
2009. okt. 13. 13:42
Ez probléma nálunk is, főleg télen.A fiam mindennap 2-3 váltás ruhát koszol, szóval napi szinten mosok. Nyáron nem gond, kint szárítok, de mostantól...? Mindíg kint 2 szárító (és már hol a rend?) úgy szárítok, mégis van, hogy "sikerül", olyankor ujramosás. Nálunk kandalló van, ugyhogy nem teregethetek radiátorra.
2009. okt. 13. 13:35
Én a padlásra szoktam teregetni,ott jól elfér minden ruha,nem kell túlzsúfolni és eshet-fújhat odakinn.Igaz télen lassabban szárad ,de soha nem büdi.
2009. okt. 13. 13:28
Szellős helyen szárítaás sajna nem mindenhol megoldható.
2009. okt. 13. 13:28
Ha szabad ilyet mondanom örülök, hogy nem vagyok egyedül a problémával. Mondjuk én mostanában megszárítom a mosógépben, de a férjem nem nézi jó szemmel, mert sokba kerül. Őt nem zavarja a büdi ruha, észre sem veszi, csak a villanyszámlát. Így akkor csinálom ha nincs itthon, csak nem tudom minek vettünk szárítós mosógépet. Szerinte vészhelyzetekre.
2009. okt. 13. 13:20
ujbol át kell mosni és szellős helyen száritani
2009. okt. 13. 13:19
soha az életbe nem volt suagos a ruha bármennyit is mostam egyszerre,mi 52nmen lakunk,de akkor sem állott szagú egy ruhám sem,a szekrényt is ha olyanom van átforgatom bent a ruhákat,kiszórok mindent és újra hajtogatom,így szellőzik a szekrény és a ruháink is,és lehet bármelyik régebbi gönc,soha nincsenek kikopva,megfakulva,gyűlölném ha állott szaguk van mehetnének is a kukába
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook