Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináltatok a kórházban a szülés után? fórum

Mit csináltatok a kórházban a szülés után? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 21. 17:14
Éjjel 1:15-kor született a lányom.Miután pihizett a hasamon elvitték fürdetni,felöltöztették és kb15 perc múlva újra velünk lehetett.Egy kis pihenés után cicizett,majd elszundított a pocakomon.3 órát lehetett még velem a szülőszobán.Aztán elsétáltam a szobámig a mi jó messze volt,egy óra pihenés után mentem érte:)Azután csak vizsgálatra kellett bevinni.
2011. júl. 16. 22:57
Végig velem volt a lányom,szoptattam,pelenkáztam de fürdetni a nővér tartotta a csap alá mint egy almát!:)
28. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Sutoczkine)
2011. júl. 15. 13:34

Már előre félek:(

Valahogy csak kibírom azt a pár napot.

27. 8611af2186 (válaszként erre: 20. - Kozmami)
2011. júl. 15. 13:32
Nekünk is volt egy rozoga kocsink de mellettem feküdt végig nem szóltak érte!
2011. júl. 15. 13:30
Én császárral szültem de nem voltam meg elégedve a nővérrel, mi után ki toltak a műtőből rögtön hozta a nővér hogy szoptassam meg azt sem tudtam hogy kel fél testemet nem éreztem ott hagytak vele kb 2 órára a férjem hiába szolt nekik hogy jöjjenek már neki is mennie kellet mert már vagy éjfél volt,aztán le vitték másnap le kerültem osztályra,na ott meg még rosszabb volt,ugye nekem későn indult meg a tejem állandóan ciciztették szegény gyereket,könyörögni kellet nekik hogy etesék már meg,alacsony szopó reflesszel született végig ordította a 5 napot,éjszakára én kértem hogy vigyék el de nem vitték el soha,nálunk a szobába fürdették,ha valami baj volt valamelyik gyerekkel telefonálni kellet nekik,a szobába volt egy telefon,és ha vinni kellet a gyereket le vizsgálatra akkor is ők telóztak a szobába fel,de a nővérek egy nap max ha 2-3X-or be mennek,vagy ha hívják őket!Én saját ruhácskájába öltöztetem vittem be a kórházba,plédjét,sapkát,pelenkát és nem szóltak érte!
25. kozmami (válaszként erre: 23. - Sutoczkine)
2011. júl. 15. 12:35
Na ez az! Van egy két begyöpösödött bútordarab!
24. Dolores007 (válaszként erre: 20. - Kozmami)
2011. júl. 15. 12:32
Nálunk is volt egy nővér, aki háborgott, ha beraktam a babát a saját takaróm alá. De ha a takarómra tettem és betakartam a saját kis takarójával, akkor nem szólt érte. Szerencsére csak 2x láttam azt a némbert...
2011. júl. 15. 12:30
Szépem felújították és modernizálták a szülészetet csak az a baj, hogy a felfogáson nem újítottak semmit :-( De ez engem már úgy se érint, mert nem akarunk több babát.
2011. júl. 15. 12:29
ja és kapott külön kis ágyat,mint egy bevásárló kocsi,olyat:)
21. Dolores007 (válaszként erre: 17. - 5221355151)
2011. júl. 15. 12:29
Uhh... :((
20. kozmami (válaszként erre: 16. - Sutoczkine)
2011. júl. 15. 12:29

Itt nem nézik jó szemmel, ha az ágyadba teszed, mert szerintük fertőzés velyéses! Hát könyörgöm, nem a véres lepedőre teszem, hanem egy tiszta pelusra.

A kiskocsiba bajosan szoptattam volna! :D

2011. júl. 15. 12:29

3 éve szültem,este.elvitték éjjelre,reggel kaptam meg, végig velem lehetett utána.csak reggel vitték el orvosnak mutatni, s este fürdetni.szoptattunk,mi tettük tisztába.

nyár volt, de nem tették pólyába szerencsére,csak rugiba.

18. Dolores007 (válaszként erre: 16. - Sutoczkine)
2011. júl. 15. 12:29
Gondolhatod, hogy mint első baba, inkább velem aludt, mint az ágyában. :DD Nem tudtam betelni vele. Szinte nem is aludtam, csak bámultam őt egyfolytában. ~.~
17. 5221355151 (válaszként erre: 16. - Sutoczkine)
2011. júl. 15. 12:26
Én egyszer az ágyamba magam mellé fektettem napközben, nem szoptatni csak úgy. A szobatársam gyorsan szólt, hogy tegyem vissza, amíg meg nem látják a nővérek, mert balhéznak érte. Úgy látszik kórház válogatja.
2011. júl. 15. 12:23
Nálunk nem volt a babának külön "ágya", ha valaki nem akarta, hogy elvigyék akkor a saját ágyába tehette csak le. Csak az ikrek kiváltsága volt a külön hely.
2011. júl. 15. 12:20
Hajnali kettőkor szültem, egyből odaadták a babát cicizni. Utána elvittek fürdeni, engem meg összevarrtak. Áttoltak a szobába, majd nemsokára hozták a babát, és cicizhetett. Egész nap nálam volt. Egy kis fémkocsiban aludt, amiben egy átlátszó plexi kádféle volt. Csak egy body meg egy rugi volt rajta. Alatta szivacs, meg kis takaró. Teljesen rendben volt. Akkor vettem ki, amikor csak akartam. Először megmutatták a nővérek, hogy hogy kell tisztába tenni, utána már én csináltam. Az esti fürdetést ők csinálták. Első éjszaka betoltam nekik megörzésre, hogy kialudjam magam, de ez sem volt kötelező.
14. lynuska13 (válaszként erre: 8. - Kozmami)
2011. júl. 15. 12:17
Mikor megszületett nálunk odaadták, hogy kicsit megszeretgessem, utána elvitték lemosdatni, aztán visszahozták, hogy megciciztessem, aztán elvitték és mikor jobban voltam elhozhattam a szobába és csak vizitelni meg fürdetni kellett bevinni a csecsemőre.
2011. júl. 15. 12:15

Sziasztok!

Én tavaly májusban szültem. Semmiféle pólya nem volt. Adtak rá egy kis ruhácskát (kórházit, nem sajátat). Fürdetni a szobában fürdették, volt kialakítva neki hely. Csak az első éjszaka nem lehetett velem semmiképp, de a szobatársamnál is így volt. Utána mindig, ha akartam volna betolhattam volna, de örültem neki, ha velem van. Második éjszaka elvitték egy pár órára, mert ráfogták, hogy bukós. Harmadik éjszaka kék fény alá kellett tenni, mert egy ici-picit sárgultunk. De egyébként velem volt a maradék időben. Pelenkázást egyszer megmutatták, hogy hogyan kell (első baba), aztán én csináltam. Tartottam tőle, hogy hogy fog menni, mit fogok én csinálni vele, ha sír stb. Aztán ment minden szépen magától.

12. sutoczkine (válaszként erre: 11. - Kozmami)
2011. júl. 15. 12:13
Békéscsabán szültem az elsőt 2008-ba a másikat idén januárba. A másik átkerült a gyerekosztályra ahol félig kimászott a pólyából és le lettem szidva, hogy nem igazíthatom meg :-(((((
11. kozmami (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2011. júl. 15. 12:09

Hű, ez mikor volt?

Manapság már azt se tudják a babák mi az a pólya!

Nekem volt kettő is, de végül nem raktam bele, mivel nyár közepén szültem 100 fokba!

2011. júl. 15. 12:08
Nekem délben bújt ki a kislányom, még aznap külön voltunk. Másnap reggel lett hely a rooming in szobában. Egész nap velem lehetett, de éjszakára be lehetett vinni a csecsemős nővérkéknek, ez választás kérdése volt. A fürdetést a nővérek csinálták meg esténként. Ha gondom volt, kértem segítséget a nővérektől.
9. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2011. júl. 15. 12:07

Jaj de jó, hogy Én télen fogok szülni:)

Szegény baba.

8. kozmami (válaszként erre: 1. - #Kszisz#)
2011. júl. 15. 12:06

Ez kórházanként változhat!

De amúgy megkapod egy kicsit, aztán elvisznek pihenni, majd ha már jobban vagy érte mehetsz! Mini bevásárló kocsiba voltak nálunk, meg szerintem már szinte mindenhol abba vannak.

Nálunk fürdetni elvitték, amúgy nálunk lehetett éjjel-nappal, bár éjjelre szinte mindenki betolta a csecsemősökhöz!

7. dus
2011. júl. 15. 12:05

A nagynál még nem volt divat, de nem is éreztem magam úgy magam, hogy bevállaltam volna.

A kicsi az első két nap nem volt kint, de a harmadik napon már hagyták: pelenkáztam, magam mellé tettem, szoptattam. Viszont a pólyából nem vehettem ki.

2011. júl. 15. 12:05
Megnéztem a gyermekem:)
2011. júl. 15. 12:05
Napközbe aki kérte otthagyták a babát, de még nyáron a 40 fokba se engedték, hogy kibontsuk a pólyából. És arról se akartak hallani se, hogy tisztába tegyem. Azt mondták, hogy anyuka majd otthon megtanulja és, ha nem megy kihívja a védőnőt. Hát ez köszi és, ha nem tud de mán jönni??? Szóval itt lenne még mit fejlődni.
2011. júl. 15. 12:04
Velem volt, szoptattam, pelenkáztam meg minden ami kell :)) Aki akarta betolhatta a csecsemő osztályra, de én nem akartam :) Csak fürdésre vittem be.
2011. júl. 15. 12:04
Velem aludt, ha felébredt megetettem, persze előtte tisztába tettem, este fürdetésnél segitettek a csecsemős nővérek.:)
2011. júl. 15. 12:03
Rögtön megkapod,ha csak nincs valami baja,nem kell megijedni az első 1-2 napban még aluszékonyak és nyugodtak,aztán kezdenek rájönni,hogy éhesek amit eddig sosem éreztek,szoptatni kell,pelenkázni,és egy külön kis ágyacskája van rögtön melleted.
2011. júl. 15. 12:01
Mit csináltatok a kórházban a szülés után? Mit (kellett) tennetek? Baba veletek volt? Szoptattátok? Pelenkáztátok? Veletek aludt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook