Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csinálnátok, ha az egyik barátotok anorexiás lenne? fórum

Mit csinálnátok, ha az egyik barátotok anorexiás lenne? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 4. 08:11
az o dolga hiaba szeretne az ember segiteni az anorexiasok nem hiszik el,hogy ok betegek.
2014. márc. 21. 06:28
Khmmmm... A testsúlyfeleslegesek vékony, vagy szálkás, akár sportos embereket is gyakran leanorexiáznak. Ezt azért tisztázni kéne, mielőtt megmentünk valakit, ha beledöglik is. :D
12. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - Grizus)
2014. márc. 20. 08:00

Mi a bajod!????


Itt mi mit tudunk csinálni???


Nem nekem kellene dokihoz vinnem....


Köszi a meglátásod!


Nem vagyok szűk látókörű, csak távgyógyító sem vagyok.

11. 82d45dcd14 (válaszként erre: 8. - Grizus)
2014. márc. 20. 07:37

Hát,pedig "beteg az elme"!Hiszen,minden az agyból indul....

Nekünk is volt ilyen a családban és évekig ment a harc vele!!

A betegnek először is be kell látnia,hogy beteg,utána lehet kezelni!

Étvágygerjesztő injekció?

Grizus,elfelejted,hogy ebbe a xarba bele lehet halni és igen sokan bele is haltak!

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Grizus)
2014. márc. 19. 19:19
Igenis beteg és orvosi segítségre IS szüksége van. Ez nem azt jelenti, hogy el kell tőle fordulni, hanem azt, hogy szorgalmazni kell a szakszerű segítség elfogadását.
2014. márc. 19. 18:55
Még valami: el kell terelni a figyelmét. Programokat kell csinálni, örömöt, humort kell neki adni, felhívni a figyelmét, hogy enni nem bűn, a gebeség nem szép és hogy merje élvezni az életet. Figyelem, türelem, szeretet - közhely, de ezek segítenek, nem az előítélet.
8. grizus (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2014. márc. 19. 18:53

Persze, beteg az elme... ez a legkönnyebb, mindenkit elmebetegnek tekinteni, hogy ne kelljen komolyan venni a problémáját. Kibúvó, hárítás, szűklátókörűség!

Én is voltam anós, bár közben is folyton a zabáláson járt az eszem. Aztán húsz évig zabáltam is, végül elmúlt, normálisan eszem évek óta.

Ha valakinek ez a problémája, komolyan, szeretettel, tisztességesen beszélgetni kell vele. A pszichológus segíthet, vagy egyéb segítő, mondjuk az én időmben odáig terjedt a tudomány, hogy telenyomtak étvágygerjesztő injekcióval azt jóvan. (Szégyen gyalázat.) Egy fontos, nem szabad traktálni, hogy egyen, mert nem fog, direkt nem! Szeretettel, odafigyeléssel ez a probléma megoldható, csak ezt sokan szeretik megspórolni és inkább eltolják maguktól az illetőt, hogy "elmebeteg", csak hogy ne kelljen segíteni.

2014. márc. 19. 18:23
Egy ideig követném a hülyeségében.
6. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Brendoon)
2014. márc. 19. 18:00
Ha beteg az elme, azzal mi nem tudunk mit kezdeni...
2014. márc. 19. 17:20
fényképezd le és mutasd meg neki a karjáról vagy arcáról készült képet, hogy azon még kövérnek látja-e magát. szembesítsd a problémával, ennél többet nem tudsz tenni. nem tudsz helyette enni
4. brendoon (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2014. márc. 19. 15:19
elvileg vitték már orvoshoz..de nemtudom rossz nézni:s de aztmondta hogy neki jó igy:/ amugy 15múlt ő is
2014. márc. 19. 15:08

Szülei nem tesznek semmit?


Ha te 15 éves vagy, a barátod mennyi?

2014. márc. 19. 15:00
Segítenék neki, megszabadulni ettől a mocsoktól.
2014. márc. 19. 14:57
:/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook