Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinálnál, ha férjhez megy a barátnőd, akiben mostanában többször csalódtál és kijelenti, hogy pénzt kér nászajándékba? fórum

Mit csinálnál, ha férjhez megy a barátnőd, akiben mostanában többször csalódtál és kijelenti, hogy pénzt kér nászajándékba? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
2008. márc. 2. 23:25
Jo, gondold ugy. Latszik, hogy sokat torodsz masok gondolataival meg vagyaival. (Vettem a hangsulyaidat is.)
28. Mendi1 (válaszként erre: 26. - 0260f21e84)
2008. márc. 2. 23:23
Nem azért háborodom fel mert "KELL" , hanem mert ÉN így érzem , és így GONDOLOM !
2008. márc. 2. 23:17

Elmennek es odaadnam a penzt. Valamint sok boldogsagot is kivannek.

A baratnod, nem?

2008. márc. 2. 23:15
Szerintem az ajandek akkor lesz jo, ha ismered jol azt, akinek szanod. (Egyebkent belefuthatsz kellemetlen szituba.) Egy szaz fos lagziban nem all mindenki annyira kozel a parhoz, hogy biztosan tudna, milyen stilusu dolgokra van szukseguk. Neked tetszhet a mazas kocsog, ha ok rokoko stiluban nyomulnanak. Amihez meg te nem ertesz. Akkor mar jobb megbeszelni, vagy penzt kerni. A cel az, hogy hasznaljak, nem? Ugyhogy szerintem nem kell felhaborodni a penzkeresen. (Ez a 24esre megy)
25. Mendi1
2008. márc. 2. 23:09

Érdekes szokás .

Felénk ez nem így működik . Mindenki azt ad amit gondol , talán ezért is ajándék .Az ajándék akkor igazán ajándék , ha az ajándékozottat sikerül meglepni,örömet szerezni.Én még sosem KÉRTEM ajándékot,csak KAPTAM .

Számomra ez furcsa hogy KÉR ! Hmmmmm , sőt talán felháborít !

24. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 23. - Mendi1)
2008. márc. 2. 23:03

A hazasulandok sokszor elmondjak a meghivandoknak, hogy penzt kernek, ne valami ketyeret, amibol aztan lehet tobb is lesz a kelletenel, ha elotte nem beszelik meg kulon-kulon.

Az mas teszta, hogy elmegy-e, akarja-e, hogy a "baratnoje" maradjon tovabbra is.

23. Mendi1
2008. márc. 2. 22:58

Kér ????? Nászajándékot kérni ?? Na ne , főleg ,hogy nem is "igazi" barátnő ( ha mostanában több csalódást okozott)!!!

A TE döntésed , hogy egyáltalán megjelensz-e az esküvőn !!!!!!

2008. márc. 2. 22:17
Akkor penzt adj neki.
21. Bernuska (válaszként erre: 20. - 53cc09e608)
2008. márc. 2. 18:08
De ha meghívott (meghívta), illik elmenni az esküvőre, vagy ha nem mégy (megy) el, attól még kell ajándékozni.
2008. márc. 2. 16:52
Ha csalódtam benne, nem mennék el az eskűvőjére !
2008. márc. 2. 16:30
Most találkoztam itt Keszin egy nénivel,aki mázas agyagedényeket készít.Egy ilyen boltban baromi drága,és alig lehet kapni,de a néni lényegesen olcsóbb,és ha a csaj szeret főzni örülni fgo egy ilyennek.
2008. márc. 2. 13:53
Szia! Végigolvastam a hozzászólásokat, és nagyon értelek. Borítékban nem illik 10 ezer alatti összeget adni, sőt barátság, meg gazdag esküvő esetén még talán ez is kevés. (és ha elmégy a lagziba, akkor teljesen mindegy, hogy milyen barát). Írta Pitzburg, hogy annyit tegyél a borítékba, amennyit tudsz, 3 vagy 5 ezer, mindegy. Szerintem nem mindegy, mert ennyi pénzből tudsz venni egy mutatós ajándékot (na nem kenyérpirótót, kávéfőzőt vagy evőeszköz-készletet, mert ha jól élnek, ez tuti a legjobb minőségű van nekik). Olyan ajándékra gondolok, ami pl. dísz: egy szép porcelán, vagy valami nappali dísz. Kispéztárcából ne adj neki pénzt, még ha azt is kért.
2008. márc. 1. 16:45
szerintem, ha még mindig a barátnőd, a csalódások ellenére, és elmégy az esküvőre, lakzira, akkor nyugodtan adhatsz pénzt is, ha erre van szüksége!!! Felesleges a hatodik étkészlet, vagy a hetedik kávéfőző, a pénzen viszont azt vesz, arra költi amire csak akarja!!!
16. lufi
2008. márc. 1. 09:22
Megbeszélném vele a bánatom, utána döntenék.
2008. márc. 1. 09:10
Hm. ...számomra a pénz nem ajándék, tehát tőlem hiába kérne, én azt vennék, amit én jónak látok. Ha a barátom, akkor szívesen adok neki ha meg van szorulva, de a pénz akkor sem ajándék!
14. diagonalt (válaszként erre: 13. - Kiniand)
2008. febr. 29. 15:42

Ha a barátnőm hülye,akkor leülök vele szemben és nyiltan megmondom neki,hogy most hülye vagy.Meg azt is hogy sértődjön meg,ha igazságtalannak érez,de ezt és ezt nem így kellene elintézni.Ha tényleg jó barát,akkor el fogja fogadni,és beismeri,hogy igazad van.

Amúgy egy esküvő rengeteg pénzben van.Mi is csak minimálköltségeset csináltunk,de a férjem előző nejével egy igazi ereszd el a hajamat.Torta+virág+fotós=100ezer forint.A volt neje nagy esküvőt akart,oszt 3 év után elváltak,az esküvőre felvett hitel meg csak a mi életünket nehezíti...még négy évig.Horribilis árak vannak.Nálunk ugyanez olyan 10ezer volt.Igaz nem volt emeletes tortánk,de nem is azért mentem hozzá:)

A barátnőddel csak akkor fog helyrejönni a dolog,ha leülsz vele és megbeszélitek öszintén.Akkor ki fog derülni,hogy tényleg olyan erős-e a barátságotok.

13. Kiniand (válaszként erre: 12. - Diagonalt)
2008. febr. 29. 15:23
Úgy gondolom, ha tényleg meg van minden fillérnek a helye, akkor érthető, de amig mi úgy megyünk nyaralni-belföldre-, hogy igyekszünk olcsó helyet keresni, ami kisgyerekkel is megfelelő, addig ők bármikor leugranak egy-egy hosszú hétvégére a tengerpartra. Így elhiszem, hogy a drága esküvő mellett jó lenne pl a nászutra valót megkapni borítékban... Egyébként nagyon régi barátságról van szó, azért nem zártam le a csalódások után, mert az ember a testvérét sem küldi el ha néha elmegy az esze, mindig ad neki egy újabb esélyt. Csak max a rossz tapasztalat miatt kissé visszafogná a szívességeket.
2008. febr. 29. 15:10

Én most mentem férjhez.Éppen érkezik a családunk harmadik tagja,és egy nagyon kicsi,35nm-es lakásban élünk.Így felesleges dolognak helye nincs!Megkértem minden családtagot,hogy egyertessünk az ajándékról,és kérdezze meg,hogy szükségünk van-e rá.Így alakult,hogy mindenki pénzt adott.De hát 10nm járólappal meg csemperagasztóval nem illik beállítani:)Babának meg mi tudjuk,hogy mit szeretnénk.Bátyámnak mondtam a gyerekülést,de mikor meglátta hogy mekkora a választék és mennyi mindent kell figyelni,inkább odaadta az árát.Barátnőm meg a menyasszonyi ruhámba szállt bele,mert találtunk egy nagyon szép ruhát,csak én sokalltam érte a 35 ezret,hiszen alapvetően kisesküvőt akartunk.

Ha neked van valami jó ötleted,és tudod,hogy nem csak felesleges lom,vagy egy polcon lévő porfogó lesz,akkor add neki azt.Én ugyan úgy tudtam volna örülni egy babaülésnek vagy egy pelenkázós kiságynak,mint egy borítéknak.Csak lenne akkora helyünk a lakásban, hogy ne centire pontosan kelljen venni mindent,vagy csináltatni.

11. tinendo (válaszként erre: 9. - Kiniand)
2008. febr. 29. 15:09

A barátok oda-vissza segítik egymást, erről szól a barátság.

Ha ő viszont nem segített neked, pedig lett volna rá lehetősége, akkor nem igazi bnőd. Már bocs.

Szerintem ezek után (én legalábbis azt tenném), ne pénzt adjál neki, hanem vegyél neki vmi hasznos, de nem drága dolgot.


Amúgy sok esküvőnél pénzt adnak nászajándékba , szerintem ez sokkal hasznosabb, azt vesz belőle a pár, amit akar.

10. e71af41436 (válaszként erre: 9. - Kiniand)
2008. febr. 29. 15:08
annyit tegyél bele,amennyit ki tudsz gazdálkodni.ha 5ezer forintot akko9r annyit.ha 3ezret akkor annyit.ha pedig ezen megsértődik,akkor keress más barátot.
9. Kiniand (válaszként erre: 4. - 9778ca1817)
2008. febr. 29. 15:01
A dolog nagyjából arról szól, hogy a utóbbi években többször kisegítettem mindenfélével, de most, mikor nekem lett volna rá szükségem, bár meglett volna a lehetősége, mégsem viszonozta. Ez leginkább lelkileg viselt meg. Gondoltam nászajándékként veszek valami hasznos, de nem vagyonértékű dolgot. Viszont a borítékba illik többet tenni, mint pár ezer ft.
2008. febr. 29. 14:56

Sziasztók !

Én négyszemközt át adnám az ajándékót amit szánók

, hiszen eddig sem teljesítette amit kértem.Akkór én miért adjak neki pénzt?

Ha elfógadja Ámen,ha nem hát nem !

2008. febr. 29. 14:54
Főleg egy az hogy nem szokták meg mondani hogy ki mit kér nász ajándékba mindenkinek a tárcájától függ!! Meg ha csalódtál is benne akkor ő mit akar tőled hogy hozd le az égről a csillagot neki mert ő férjhez megy?
2008. febr. 29. 14:52
Ha többször csalódtam volna benne valószínűleg már nem lenne a barátnőm. Persze csak ha komolyak voltak a nézeteltérések. Ha nem, akkor adnék neki pénzt, legalább leveszi a vállamról az ajándékkereséssel töltött időt...
2008. febr. 29. 14:52

Kérjen!Én meg eldöntöm milyen ajándékot szánok,vagy hogy egyáltalán megyek-e.Jó hogy meg nem mondja mennyit!

Egyébként meg jobb,mintha egy dologból 5 darabot kapnának,de mégis olyan fura.

2008. febr. 29. 14:52
Hogy jön össze a csalódás és a nászajándék?
2008. febr. 29. 14:52

hát valamennyit biztos adnék, ha elmegyek az esküvőre, vagy nem megyek oda.

biztos sokba kerül az esküvő is azért kéri...

2008. febr. 29. 14:52
Biztos hogy nem adnék neki!!!!
2008. febr. 29. 14:50
Mit csinálnál, ha férjhez megy a barátnőd, akiben mostanában többször csalódtál és kijelenti, hogy pénzt kér nászajándékba?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook