Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálnál ha 7 éves fiad ki szeretné próbálni milyen az apjával lakni? fórum

Mit csinálnál ha 7 éves fiad ki szeretné próbálni milyen az apjával lakni? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 13. 12:46
engedd hogy többet legyenek együtt próbáld megbeszélni az exeddel hogy vigye el sűrűbben...nekem a fiamat hordja az apuja suliba is ha ép ott van nála,ha ott van egy hetet akkor már nagyon vágyik haza és viszont....igyekszünk egyensúlyt találni ugy hogy közben figyelembe vesszük az apuja és felelésge munkáját valamint azt ha az én párom ritkán itthon van ne ép akkor menjen el hosszabb időre a gyerek....ugy néz ki sikeresen....
16. taylor1977 (válaszként erre: 14. - Cloe08)
2009. dec. 13. 12:35
Sűrűn találkoznak. Nem bírja szerintem elviselni, hogy mi milyen szépen békességben szeretetben élünk a férjemmel.
2009. dec. 13. 12:34
Olyan aranyos volt a gyerek. Azt mondta, hogy szeretne többet lenni az apjával, de mégsem költözne hozzá. Pénteken vitte el ex. Azt mondta, hogy "Kisfiam apa dolgozik, ezért nem tud rád vigyázni." Ennyivel elintézte az egészet. Hozzáteszem ez várható volt. Halvány lila fingja sincs mi az, hogy gyereknevelés, csak okoskodni tud.
14. Cloe08 (válaszként erre: 12. - Taylor1977)
2009. dec. 10. 06:59
Milyen sűrűn látja a fiad az apját? És Ő mért olyan ellenséges Veletek? Csupán féltékenységből??
13. ében11 (válaszként erre: 12. - Taylor1977)
2009. dec. 9. 13:54
persze, de rövidebb időben egyezzetek meg, és mindig beszéljetek sokat!
2009. dec. 9. 13:49
Az a baj, hogy szívem szerint nem engedném sehova. De akkor meg minden marad a régiben. Nem látja a másik oldalt.
11. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Taylor1977)
2009. dec. 9. 13:49
En mindenkeppen megengednem az apjanal valo lakast , mert maskeppen a gyerek könnyen megutalhat ! Amit ugye semmi szin alatt nem akar az ember.
10. andi6020 (válaszként erre: 4. - Taylor1977)
2009. dec. 9. 13:43
Ha a gyereken kívül senki nem akarja a költözést, akkor szerintem nincs is miről beszélni. Mond meg a gyereknek, hogy az apja sem akarja, hogy odaköltözzön. Gondolom, nem olyan hülye hogy "gondot" vegyen a nyakába, ha nem muszáj. Ráadásul akkor odavész a varázsa.
9. ében11 (válaszként erre: 8. - Taylor1977)
2009. dec. 9. 13:41

e nélkül nem engedném el!és akkor inkább a gyerekkel beszélném meg.csak finomítva mint ahogy itt elmondtad.

pl. hogy mi lesz a tanulással,vagy hogy az apjáék mennyire érnek rá vele lenni a munka mellett-ilyenek.vagy megkérdezni,hogy ő már beszélt-e az apjával+társával erről neki mit mondtak?

8. taylor1977 (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. dec. 9. 13:37
Mondtam neki, hogy bármi is a válasza álljon a fia elé és mondja a szemébe.
2009. dec. 9. 13:34
Á ilyet nem lehet megbeszélni vele, hogy legyen szigorú. Bármikor bármit kértem tőle, mindig az ellenkezőjét csinálja. Azt nem értem, hogy egy felnőtt, állítólag intelligens ember nem jön rá, hogy ha folyamatosan csak a feszültséget szítja a gyereknek tesz rosszat. Szerintem nem is érdekli, annyira önző. Szerettem volna egy olyan "normális" kapcsolatot kialakítani vele, hogy megbeszélem a fiával kapcsolatos dolgokat, bevonom a döntésekbe, de sajnos nem megy. A gyűlölködés élteti, nem tud továbblépni, pedig ő tehet arról, hogy szétmentünk. Fáj neki, hogy boldog család vagyunk, és mindent megtesz, hogy szétrombolja. De mivel csak a gyerekkel tud bármit tenni, ezért ezt ki is használja 100 %-ban. Borzalmas, hogy az embernek egy életen át kell viselni egy rossz döntését. Hogy pont őt választottam.
6. ében11 (válaszként erre: 4. - Taylor1977)
2009. dec. 9. 13:30

inkább ezt mond el a gyereknek-már nem kicsi.

amúgy meg ahol együtt élnek ott is előfordul hogy hol apás hol anyás ez egy tök természetes dolog.

és nem biztos hogy igazad van abban hogy nem tudtok rá hatni, meg nem ér semmit a szeretet.én

nem dönteném el úgy hogy a gyereket meg kihagyom.és beszélhetnél vele,hogy nem biztos az apukája+párja is jó ötletnek gondolja a költözést-és igen az apuka is mondja ezt meg a fiadnak-persze kell hozzá egy miért, hogy ők miért nem szeretnék ha ott lakna!ha csak odaviszed a gyereket és a cuccait akkor lehet hogy mindkettőtökben csalódni fog-benned azért hogy kiraktad, az apjában meg azért mert mégse kell nekik-a gyerekek ezt szavak nélkül is megérzik!

5. OlíviaAnna (válaszként erre: 4. - Taylor1977)
2009. dec. 9. 13:25
Talán igazad van. Ha látja milyenek a hétköznapok az apjával, szétpukkan a buborék és reálisabban tud ítélni. Beszéld meg vele, hogy két hónapról lenne szó, aztán majd újra megbeszélitek. Ha nem engeded, akkor tuti azt fogja hinni, hogy valami jóból marad ki. Mond meg a férjednek, hogy ha nem érdeke (neki és élettársának) az, hogy odaköltözzön a fia, akkor legyen ez alatt a próbaidő alatt olyan szigorú (de igazságos), amennyire lehet. Talán akkor a fiad jobban fogja értékelni a jelenlegi helyét.
2009. dec. 9. 13:16

Sajnos annyira primitív a volt férjem, hogy vele nem lehet normálisan megbeszélni semmit.Hiába van már neki is kapcsolata 2 éve olyan féltékeny ránk, hogy nem tudja eltitkolni. Tulajdonképpen nem értem, miért, mert ő csalt meg. Én csak továbbléptem.

Mégis valamiért "apás" a gyerek. Lehet, hogy azért, mert ritkán látja és akkor kényeztetik, de jobban szereti őt, mint engem. Hiába a sok szeretet, amit tőlünk kap. Mégis ő az isten. Folyamatosan ellenünk hangolják a gyereket, aki sajnos nagyon fogékony rá. Teljesen más emberként jön haza mikor találkozik az apjával. Ezért gondoltam azt, hogy ha 7 év alatt nem tudtunk a szeretetünkkel hatni rá, akkor már nem valószínű, hogy tudunk. Arra gondoltam, hogy január, február hónapban költözzön hozzájuk. Lássa azt, hogy ott sem karácsony van minden nap. Ott is vannak hétköznapok, problémák. Mikor szóba hoztam exnek azt kérdezte, hogy miért akarom őt büntetni. A barátnője sem örülne, ha menne hozzájuk a gyerek. Nem tudom mi lenne a helyes. Nem tudom meglátá-e azt, hogy milyen igazából az apja, vagy csak mentségeket keresne neki mindenre (mert ugye jópofizni lehet egy hétvége alatt, de azért 2 hónapig egyhuzamban nem megy), Vagy annyira erősen a befolyásuk alá kerülne, hogy onnan már végképp nem tudnék anyaként mit kezdeni.

2009. dec. 9. 12:23
Ebben a korban különösen lehet mézesmadzagokkal hatni a gyerekekre. Az is biztos, hogy az anyja mellett van a helye. Lehet, hogy jobban érzi ott magát, ahol pl. nem kell kistestvérrel osztozni a szobán, akkor fekszik le amikor akar, nem nyaggatják, hogy kész-e a házi, stb. Megnövelheted az apjával töltött időt, de ezzel együtt hívd fel a volt férjed figyelmét arra, hogy ne legyen túl liberális, mindent ráhagyó a fiaddal, mert ez megbosszulja magát.
2. ében11 (válaszként erre: 1. - Taylor1977)
2009. dec. 9. 12:00

a pároméknál amikor elváltak kb. ez volt a szitu.

amennyit lehetett anyósom hagyta hogy a volt férjénél is legyen a gyerek(párom).nem volt kőbe vésve mikor hány napot mehetnek az apjukhoz.

szerintem ne költöztesd át csak több napra menjen át és meg kell beszélni közösen.

azt elmondta még miért akar ott lenni?barátok,vagy a pároddal milyen a viszonya stb?

a volt pároddal is meg kell beszélni-ha lehet.

mindennek az alapja ha mindenki mindenkivel megbeszélheti a dolgokat és közösen döntitek el.

de ha nála lakna állandóan a gyám is az apa kellene hogy legyen-hisz az felelős a gyerekért akinél van.

2009. dec. 9. 11:53
Mikor megszületett a kisfiam, a volt férjem teljesen elhidegült tőlem. 1,5 éves volt, mikor elváltunk és összejöttem jelenlegi férjemmel. Sajnos a mai napig az apja az isten, pedig mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy apaként viselkedne. Most rukkolt elő a kérdéssel, hogy szeretne többet lenni az apjával, nem lakhatna-e nála. Nem tudom mit tegyek. Segítsetek nekem, volt-e már valaki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook