Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csináljak, hogy legyen székletem? 2 műszakban dolgozom és délelőttös héten nem tudok wc-zni. fórum

Mit csináljak, hogy legyen székletem? 2 műszakban dolgozom és délelőttös héten nem tudok wc-zni. (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 25. 09:35

Evawitch! Ne kapkodd a szűztea kapszulát!!!

Ha nem mennek a nagy dolgok nálam is ez szokott segíteni! Ha 2-3 napig nincs székletem, akkor szoktam vacsora előtt egyet bekapni. Reggelre minden rendben és szinte természetes módon segít.


Nem kell egyszerre kettő, először kis fokozattal kell szedni és ha nem muszáj, akkor ne szokj rá! Ha úgy érzed, kevés az egy bogyi, hogy reggelre legyen termés, akkor érdemes ebéd előtt is egyet, és vacsora előtt is egyet bevenni! A kettő étkezés előtt az szerintem sok egy olyannak, aki nem folyamatosan eszi.


Egyébként egy még természetesebb hatásos mód: Étkezz rostban gazdag ételeket, alapanyagokat! Teljes kiőrlésű rozsliszt, magvas kenyerek, vagy egyszerűen, sok zöldség és gyümölcs! :D


Sok sikert hozzá!

2010. márc. 25. 21:44

Vettem szűz tea kapszulát és teát, egyszerre kettőt használtam reggel és este, aztán ma délelőtt hasmenésem volt tőle.

A kapszulát szerintem csak a végső esetekben fogom használni, ha már pár napja nem tudok wc-zni, mert nincs kedvem minden nap fosmasozni. :)

29. mmacus
2010. márc. 11. 10:28
Mielőtt gyógyszerhez folyamodnál: aszaltszilva, tamarin lekvár (gyógynövényboltban kapható) esetleg szenna tea, bár az elég drasztikus.
28. Marott
2010. márc. 11. 08:18
Én kb. 2 hete kúra-szerűen Hunyadi János gyógyvizet iszom, jó. Megmozgatja a beleidet, de nem agresszív, és naponta tudsz menni.......
2010. márc. 10. 21:34

Sziasztok!


Hasonló gonddal küzdök én is.Jó,ha kétnaponta megyek.

Próbáltam mindent már: rost,joghurt,lenmag,zabpehely stb,stb.

Ami nálam tuti,az a mályva tea,de azt sem tudom alkalmazni,csak 7végén,mert az "rohanos" ám:)

Útifű maghéjat iszom napi 1x,de az sem az igazi...

26. Dócy (válaszként erre: 22. - Evawitch)
2010. márc. 10. 21:31
A főtt kaja nagyon fontos, a leves, a főzelék.
25. 62cc0f78ae (válaszként erre: 24. - Evawitch)
2010. márc. 10. 21:24
Fordítva gondoltam, megírom priviben! :)
2010. márc. 10. 21:21
Beáll délutános héten, de délelőttös héten mindig baj van.
2010. márc. 10. 21:15
Amúgy arra figyelj, hogyha már "beállt" a hasad, akkor igyál elég vizet, különben bajok lesznek! :P
2010. márc. 10. 21:10
Mai naptól teát iszok, gyümölcsöt, teljes kiörlésű cuccokat, joghurtot eszek, Activiát. Csak főtt kaját is kellene enni, akkor max. barnarizst eszek, az elvileg jó.
2010. márc. 10. 20:47
Mályva-ginseng-zöldtea teakeverék. Tuti jó
20. Dócy
2010. márc. 10. 20:06
Esetleg szotyizás, mert olajos mag, vagy egy kanál étolaj, ez drasztikusabb, vagy édes alma, pl. starking.
2010. márc. 10. 20:04
Csinálok 3 napos béltisztító kúrát. Talán az jót tesz. Délelőttös héten ha ilyen bajom van, bevezetem a kúrát.
18. fbb53e1d99 (válaszként erre: 16. - Evawitch)
2010. márc. 10. 19:55
Az mondják, nagyon jó a lenmag joghurtba keverve, plussz 2 liter víz..biztos hatás.
17. fbb53e1d99 (válaszként erre: 16. - Evawitch)
2010. márc. 10. 19:54
igen...mindenkinek ez az álma, aki ilyen gonddal küszködik:)
16. Evawitch (válaszként erre: 15. - Fbb53e1d99)
2010. márc. 10. 19:53

:D

Én nem fosni szeretnék, hanem minden nap kisz@rni a jó kis adagomat. :)

15. fbb53e1d99 (válaszként erre: 14. - Evawitch)
2010. márc. 10. 19:51

hehe:):):) Na..kb. a lányom is azt tette, de nálunk nem volt pótnadrág:):)


Azóta nem nagyon panaszkodik, h szorulása van:) Csak ki kell ejtenem a bűvös szót: Guttalax, és egyből befosik:)

14. Evawitch (válaszként erre: 13. - Fbb53e1d99)
2010. márc. 10. 19:50
Egy munkatársam becsinált tőle és vissza kellett fordulnia átöltözni. A volt barátjánál aludt, így férfi nadrágt tudott csak felvenni... :)
13. fbb53e1d99 (válaszként erre: 12. - Evawitch)
2010. márc. 10. 19:44

:):):)


Én meg szegény lányomnak Guttalaxot adtam..a biztos hatás érdekében pár cseppel többet:)

Másnap mentünk a Józsefvárosira!-DDDDDDDDDDDDDDD

2010. márc. 10. 19:42
Eszek romlott joghurot, az nekem bevált. Gyerekkoromban megetették velem, de én szóltam, hogy rossz, erre anyám és a húgom is mondta, hogy jó az még. Másnap olyat f@stam tőle...
11. e3cb7b027d (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. márc. 10. 19:32
Szia! Nekem bevált az energiaital, a kávé, az alma, de állítólag nagyon jó a ricinusolaj.
2010. márc. 10. 19:26
Akkor már nem is ehetek semmi "normlis" kaját, csak gyümölcs, leves meg rostos akármik?
2010. márc. 10. 19:25
Utoljára tejfölös csirkét ettem rizzsel, ami ilyesmi volt. 3 napig azt ettem, igaz tegnap kevesebbet, mert már a maradék volt. De minden reggel Activiát vagy Kefirt eszek, tegnap vettem Actimelt és ittam még Activia kefirt is. Ma reggel ettem egy barna magvas zsemlét Activiával, jó reggelt kekszet. Egy kicsi túrórudit ettem, mert edzés éhesen, üres gyomorral nem jó. Edzettem, hazajöttem, ettem egy banánt, egy narancsot, 2 almát, egy Activia kefirt ittam és egy salaktalanító teát is, amit reggel is elfogyasztottam itthon, indulás előtt.
2010. márc. 10. 19:18
A szűz tea kapszulát többen ajánlották, lehet, hogy kipróbálom. Fáj most is a hasam, annyira elegem van már ebből a szenvedésből. Utána olvastam régebben a problémámnak, mert akkor sem tudtam minden nap, csak heti egyszer. Renyhe székrekedésnek nevezik ezt. A sok visszatartás miatt az inger elmúlik, vagy a szülő nem adott megfelelő nevelést, hogy minden nap kell wc-ni. Nekem szerintem az utóbbi. 13 évesen hallottam először arról, hogy minden nap kellene...
2010. márc. 10. 19:14

szia!

úgy néz ki, neked már nem elég gyümölcsöt enni, de azokat a kajákat is el kellene hagynod, amik lassítják az emésztést. most hirtelen a hús jut eszembe, az étcsoki. ne egyél semmilyen műkaját (gondolok gyorsétteremre, félkész, instantkajákra). nagyon jó lenne a finomlisztet lecserélni teljesőrlésű lisztből készült kenyérre, tésztára, mert a finomlisztes ételek tapadnak a bélfalra!

gyömbért ehetsz dögivel, ihatod a teáját, emésztésnormálizáló hatású. ami még segíti a bélmozgást: útifűmaghéj, ennek másnap,2. másnap már van eredménye. úgy tudnám elmagyarázni, hogy belülről síkosítja a beleket, jó cucc.

minél több nyers étel

nagyon jól csinálod, hogy eszed a zöldségeket, de úgy látszik, hogy nincs még mindig elegendő arányban!

ha van rá lehetőséged ezeket se hagyd ki: algák, csírák, aktív árpa, nyers magvak, papaya, ananász, alma.

azt is írják mindenhol, hogy a cukor mellőzése is fontos.

illetve utoljára hagytam, de ugyanilyen fontos a folyadékbevitel.

őszintén szólva én sosem hittem azokban a gyógymódokban, amikor egy valamire esküszik valaki, hogy attól minden megoldódik, bár... sokkal kényelmesebb megoldás. bármelyiket választod, sok sikert hozzá!

2010. márc. 10. 19:07
Hát, ha így működik a szervezeted... mondjuk reggel egy nagy adag tej.
2010. márc. 10. 19:02
Bolus laxans tabletta
2010. márc. 10. 19:01
Engem a reggel éhgyomorra megivott tejeskávé vagy kakaó mindig meghajt.De jó a savanyúkáposzta vagy más savanyúság leve is. Próbáld ki.
2010. márc. 10. 19:00

Szia!


Szűztea kapszula! ha attól nem lesz akkor semmitől!:D Kávé+cigi, rostos üdítő.

2010. márc. 10. 18:58
LEAVOLAC
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook