Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak, hogy a gyerekem ne utálja a fürdést? fórum

Mit csináljak, hogy a gyerekem ne utálja a fürdést? (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 21. 11:15
furodjel vele vagy tegyel bele neki vmi jatekot.
24. Bogi37 (válaszként erre: 1. - Dorka75)
2015. febr. 24. 18:37
Az én két hónapos lánykám meg szabályszerűen várja, hogy fürdessük. Én nagyon lassan teszem bele mindig a vízbe, először a talpacskáit, majd a kis testét, s most már ott tartunk, hogy mosolyogva rugizik, szóval egyáltalán nem fél, pedig a kórházban újszülöttkorában durván a csap alá tartották - fürdés gyanánt... azt hittem, félni fog a víztől, ehhez képest... amit fent írtam.
2015. febr. 19. 08:44
tegyel a vizebe valami muanyag allatot,jatekot amit kedvel es csakis ha furdik igy hamarosan megfogja szeretni meglatod.
2008. dec. 30. 10:47
esetleg egy kis habot,de játékokat mindenképpen!:)az nagyon vicces tud lenni!meg üres flakkonokat amiből majd csorgatja a vizet,mint a strandona dögönyözőben:D szóval játékosan, viccesen kell fürdetni!(saját tapasztalat XD kiskoromban mindig jól eljátszottama kádban...)ilyen kis műanyag állatkák,kishajó stb kell:)meg igen.a meleg víz(nem forró!)
2008. okt. 19. 21:43
Játékokat tegyél a vizbe!!!
2008. júl. 22. 19:09
Mi elso furdestol kezdve a nagykadban furdunk egyutt. Soha nem sirt. Most 3 honapos, es mar jatszik, pancsol, rugdos, es jol elfarad:) Utana masszazs, eves es mar alszik is reggelig.
2008. máj. 22. 17:54

Halitok! Az én lányom most három éves. Fürdeni mindig is imádott, csak a hajmosást utálja.

Kb. félig engedjük a kádat neki, s olyan jó fél órát hagyjuk pancsolni a játékaival: vízimalom, vödör, üres samponos flakon, kis delfin, locsoló. Ezek a kedvencei. Jól elvan velük.

Persze azért sosem hagyjuk magára, max. annyi ideig, míg felveszem a telefont, ha csörög. Olyankor a fürdőben teszek-veszek. Vagy éppen versikéket tanítok neki. Ha rajta múlna, egész este a kádban ülne! :)

2008. febr. 29. 15:37
Nálunk két dolog kellett, egyrészt melegebb víz, mint az ajánlott,mert úgy nagyon fázott, másrészt egy textilpelenka a kád aljába, így nem csúszkál benne és biztonságosabbnak érzi.A második nap óta így nincs gondunk a fürdéssel, a legnyűgösebb napján is az esti fürdés megnyugvás volt számára. (Persze fürdés után ugyanúgy nyűgös volt:()
2008. febr. 26. 19:10
Az én fiam is hónapokig végig sírta a fürdést, aztán egyszer csak abbahagyta. Nem izgultam, mert hallottam, hogy sok baba egész picinek nem szeret fürdeni, de utána megkedvelik...
2008. febr. 26. 15:38
Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni a nagykádban fürdést, játékokat beletenni. De sztem ami a legfontosabb, hogy nem nagy feneket keríteni a dolognak. Ne a fürdés legyen a központi kérdés...
15. edek
2008. jan. 15. 10:45
Őszintén?Lehet,hogy hely,illetve helyzetváltoztatással eredményt érsz el,de én azt tapasztaltam:ahogy jött ez a sírós fürdős időszak,úgy magától el is múlt....aztán jött valami más,amiért sírni lehet...és,ha az mondjuk az étkezés,és nem hajlandó pl.:ülve enni,csak játék közben....? nem biztos,h. jó mindig úgy csinálni,ahogy ő akarja..még,ha sír is. :o(
2007. dec. 12. 11:46
HÁT NEFÜRGYÉL:)
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - Dorka75)
2007. aug. 23. 21:14
Szia! Nem megy minden azonnal. Tarts még ki egy kicsit. Már ez is haladás, szerintem. Lesz ez még jobb. Kitartás.
2007. aug. 23. 21:00

Probálj meg velle együt fürdeni!!

De meg orobálhatod hogy elöte fürdesz!

Hátha ö is kedvet kap!!!!!!!!!!!!

Hajrá

2007. aug. 22. 14:31

Sziasztok!


Hát az utóbbi napokban kicsit változott a helyzet. Kb. ezer fokos szobahőmérséklet mellett, normál vízhőmérséklettel, hason fektetve, és lassított felvételben fürdetve, már csak a végén kezd el sírni. Csak az a baj, hogy vannak olyan napok, amikor egyik sem használ. Lehet, hogy beruházunk egy ilyen dézsára, én ezt már korábban kinéztem (még a terhesség alatt, csak drágának találtam)

10. _kleo_
2007. aug. 21. 13:42

Ismerős, nekem az első fiam utálta a kiskádban fürdést. Végigbőgte, akkor nyugodott csak meg mikor kivettük a kádból. Mi beszereztünk egy TummyTubot. Ez amolyan fürdetődézsa. Néhány alkalom után változott a menetrend, nem akkor fakadt sírva mikor beletettük a vízbe, hanem amikor kivettük.


Ha nem akarsz egy TummyTubba beruházni, próbáld meg a kiskádban hason fürdetni, vagy egy tiszta vödörben függőleges helyzetben.


Nekünk a második baba az elejétől a TummyTubban fürdi, imádja! Mar elore kacag mikor kezdem vetkoztetni. Most 5 honapos. Ime egy rovid video rola, nem tul regrol:

[link]

2007. aug. 21. 08:25
Mi is a szivacsos lemosdatást választottuk, nem tudtunk rájönni mi okozta a félelmét. Türelem, vagy elfelejti mi zavarta, bár ez nem jellemző az okoskákra, vagy ha már nagyobbacska lesz az állandó beszélgetés és a kis vizes játékokkal pancsikolás örömmé teszi a fürdőzést. Nálunk a lemosdatás fél évig tartott :(
8. contu (válaszként erre: 1. - Dorka75)
2007. aug. 18. 10:07

Nekem valaki azt mesélte, hogy a fia utált fürdeni, mert félt a kiskádban. Aztán vettek egy olyan kádat, amiben biztonságban érezte magát, attól kezdve szeretett fürdeni. Ez egy olasz kád, amiben középen van egy kiemelkedő rész, ami megtartja a babát. A kád egyik felébe féléves koráig fektetni lehet a babát, a másik felébe utána ültetni. A kiemelkedő rész miatt pedig nem tud belecsúszni a vízbe. Mi ennek a történetnek a hatására vettünk ilyen kádat, és nem bántuk meg.

Persze lehet, hogy a Te babád nem emiatt utálja a fürdést.

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Dorka75)
2007. aug. 18. 09:19

Szerintem akkor ne tedd a vízbe,hanem türülközőn vizes szivaccsal mosdasd át,finoman símogatva.Ha annyira fél a fürdéstől,akkor ezt látom egyedüli megoldásnak.

Esetleg még azt lehetne kipróbálni,hogy a kiskádat a szobába állítod ahol lenni szokott és a megszokott környezetbe fürdeted ,nem a fürdőbe.

Ha a szobába fürdeted ,akkor meg fordítva,változtass helyet.Hátha más helyiségbe jobban elviseli.

6. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - Dorka75)
2007. aug. 18. 09:13
Szia! Remélem sikerül!
2007. aug. 18. 09:11

Sziasztok!


A fürdővíz hőmérsékletének változtatását már kipróbáltuk, de nem jött be Nem tudok a szemébe nézve beszélni hozzá, mert már a betevés pillanatában becsukott szemmel ordít De majd megpróbálom ezt a lassított felvétel módszert

2007. aug. 14. 13:17
37 C°fokot tartják ideálisnak,de a fiam fázott bent.
2007. aug. 14. 13:13
szia: nekünk azt tanácsolta a védőnő hogy változtassuk pár napig a víz hőfokát/mélységét, és folyamatosan beszéljünk hozzá miközben a szemébe nézünk. Nálunk bejött, már nem sír, de azért nem ellenkezik ha kivesszük a kádból.
2007. aug. 14. 12:34
Ismerős dolog. Én sem tudtam mit tegyek, aztán azt találtam ki, hogy nagyon lassan, mint egy lassított felvétel vettem le a ruháját, aztán ugyanolyan lassan raktam a vízbe, és közben a lehető legnyugisabb hangon beszéltem hozzá, plusz nagyon óvatos voltam, hogy nehogy fröccsenjen a víz. 1 hét után lett jobb, de azután nem volt gond.
2007. aug. 14. 12:31
A 2 hónapos kisfiam szabályosan retteg a vztől (pontosabban a fürdéstől). Már akkor ordítani kezd, amikor még bele sem raktam a vízbe. Már szinte mindent kipróbáltunk, de nincs ötletem. hogyan lehet megszerettetni vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook