Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, ha válogat és nem eszik a gyerek? fórum

Mit csináljak, ha válogat és nem eszik a gyerek? (beszélgetős fórum)


10. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Zsuzsimuzsi)
2011. márc. 28. 15:05

Semmit nem tudsz tenni ( az eröszakon kivul!)

vard ki turelmessen amig Ö maga ker valami ujjat !

9. Yágo (válaszként erre: 7. - Csiby)
2011. márc. 28. 15:00
Sajnálom hogy megszakadt ez a fórum, remélem még valaki aktívvá teszi magát a témában, most találtam rá. Csiby tetszik amit leírsz, vajon alkalmazható ez 15 hónaposnál is? (Na nem a bepisilésre gondolok). Nagyon küzdök már hónapok óta és már nagyon elegem van. Van olyan hogy csak tápszert hajlandó enni, ráfogtam a fogzásra, mert elő-előfordul h egyszercsak újra megeszi a főzeléket... de most éppen válogat csak a babapiskóta, kifli, meg a túródesszert... és ő nem olyan súlyú gyerek hogy csak úgy szórakozhatnék azzal hogy akkor mást nem kapsz ha ezt nem eszed meg, de már kifogytam minden ötletből és kénytelen vagyok ezzel próbálkozni. Kéééééészvagyok!
8. elszabadult hold (válaszként erre: 7. - Csiby)
2011. febr. 2. 09:42
Nagyon jó hozzáállás! A kicsiknél sokszor figyelemfelkeltés az ilyen és hasonló tünet. Az is jó megoldás, ha választhat, pl: két tányérba teszel ételt és rábízod, hogy melyiket eszi meg. Akkor úgy érzi, ő a nyerő, mert VÁLASZTHAT! Másik apró trükk rossz evőknél: nagy tányérra kell tenni az ételét, azon kisebbnek tűnik az adag, nem lesz kétségbe esve, hogy ezt a sokat meg kell ennem?? :)
2011. febr. 1. 21:16

Ez az öklendezés az én fiamnál is meg volt. Akkor hagyta abba, mikor nem csináltunk belőle ügyet. Öklendezel, jó akkor menj hányd ki magad és utána majd visszajössz. Én eszem egy jót, majd később összetakarítok. Tudom furán hangzik, de mikor eljátszottam ezt vele akkor egy pillanatra ledöbbent. Aztán még kétszer-háromszor eljátszotta és látta, hogy nem ugrok azonnal. Utána abbahagyta. Nekünk a válogatósságára is hasonló dolog volt a megoldás. Nem kérsz, jó akkor hagyjál enni. Hagyd ott a tányért és kész. Kíváncsi lett, elkezdett enni. Ha erőltettem csak hányás volt a válasz.


A harmadik ilyen figyelemfelkeltés a bepisilés volt, bár ez nem tartozik a témához. Akkor is a kezébe nyomtam a tiszta ruhát meg a felmosót, hogy nesze takaríts össze meg öltözz át. Én most nem érek rá. Gyorsan abbahagyta az is.

6. Zsuzsimuzsi (válaszként erre: 5. - Mamcili)
2011. febr. 1. 21:05
Nem jár bölcsibe és amikor mi eszünk, pl.rántott húst krumplipürével, akkor öklendezik. Tehát, nincs a szájába a kaja, mi nem erőltetjük. Rá néz és már undorodik.
2011. febr. 1. 18:08

Bölcsi?

öklendezés milyen ételeknél van?

szilárd vagy hígabb főzelékes?

mert az is lehet, hogy előbb jut a torkára mint hogy lenyelésig eljutna...és ezért öklendezik...

másoktól mit lát? hogy esznek a gyerekek..stb...

mert ők most nagyon aktívan figyelnek az őket körülvevő világra és egymástól tanulnak...

2011. febr. 1. 17:17
Valami oka biztos van ennek - fogalmam sincs mi lehet, de talán már megemlítetted a gyerekorvosotoknak is - ő mit mondott? Én azt mondom, azt adj neki, amit megeszik, másrészt vannak kis trükkök, amelyekkel egyik másik ételt ki lehet váltani egy másik fajtával. Ha gyümölcsöt eszik, az már jó, próbáld meg joghurttal kínálni, különböző gyümölcsös turmixokkal. Készíts neki híg tejbegrízt és a tetejét úgy szórd meg kakaóporral, hogy egy kis emberfej legyen a tányéron (szem, orr, száj ) :) Szerintem kinövi ezt az egészet, addig meg egye azokat, amiket elfogad.
2011. febr. 1. 16:16

Az én kisfiam még csak 8 és fél hónapos, de már ő is válogat. Amit én főzök, azt nem eszi meg, csak a bébikajákat, de mostanában már abból sem mindegyiket. Először a fogzásra fogtam, de már tudom, hogy nem amiatt van...

Jó tanácsok, ötletek nekem is jól jönnének!

2011. febr. 1. 16:15
nálunk is ez a helyzet!nekem is 2 éves a lánykám!mondjuk ő nem öklendezik.levest is nagy nehezen eszi meg!szerintem korral jár.több ismerősöm is így van:(
2011. febr. 1. 16:10

Most volt 2 éves és ez kb. 1 éve tart már. Egyik nap megundorodhatott,(hogy mitől nem tudom) pedig tényleg szuperúl főzök és azóta nem eszik meg semmilyen főtt ételt. Ha előtte eszünk, előfordul, hogy öklendezik.

Legnagyobb részt pogácsán és kenyéren él. Megeszi még néha napján a palacsintát, pár falat rántott húst,(havonta) krokettet. És ennyi. Gyümiből az almát, a mandarint és néha a banánt.

Semmit nem mer megkóstolni. Hogy vehetném rá, hogy egyen, segítsetek kéne néhány ötlet.

Látom rajta, hogy már ő is megunta ezt a pár ételt amit hajlandó elfogadni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook