Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit csináljak, ha lelkileg még jobban tönkretesz a családom és mélyebb depresszióba taszít? fórum

Mit csináljak, ha lelkileg még jobban tönkretesz a családom és mélyebb depresszióba taszít? (beszélgetős fórum)


1 2
43. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 14:13
Ne így állj hozzá, fogd fel lehetőségként. Diplomás vagyok, több szakmám van, mégis úgy hozta a sors, hogy jelenleg az egyik legkeményebb fizikai munkát végzem. Nem szabad feladni, úgyis fel lehet fogni, hogy az ember befektet a jövőjébe. Megnyílnak a munka révén olyan lehetőségek, amik egyébként nem lennének.
42. Bichi (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 13:00
Hát ezzel a hozzáállással meg is érdemled a sorsodat...
41. Nikice (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 07:15

Rossz szemlélet. Nincs alja munka, csak rosszul fizető.

Hát igen, ezek a szenya főnökök, tanultak, rohadtak a padban, vagy mertek.. felelősséget vállalni, próbálkozni. Kockáztattak, belebuktak, felálltak, kitalálták mit csináljanak, azt működtetik, folyamat adót fizetnek, megveszik a gépet, hogy legyen min dolgozni, erre semmi robin hood..hogy szétosztanák a pénzt szegény szerencsétlen helyzetűek közt. Rohadékok...

Egyék meg a 160 ezrüket. Valóban.


OMG

40. unom (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 16:06

Dolgozni nem akarsz, így változtatni nem tudsz.

Mire számítasz?

Ha elfogy a pénzed eltartatod magad?

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Unom)
2021. júl. 8. 15:45
Kemény dolog, ha már a pszichiátriával viccelődik es cinikusan ajánlhatjuk. Nyugodj meg, voltam már. És nem a kaja miatt, szerencsére azzal nincs gond. Undorító
2021. júl. 8. 15:24
Tekintheted alja munkának, vagy gondolhatsz úgy rá, mint egy lehetőségre, hogy végre kikerülj a mérgező közegből. Rajtad áll. Elhiszem, hogy derogál a kemény munka. Ülni egy rossz helyzetben, és panaszkodni róla sokkal egyszerűbb. A te döntésed. Tanácsot kértél, tanácsot kaptál eleget. Viszont helyetted senki sem tud lépni. Sok erőt kívánok a változtatáshoz!
2021. júl. 8. 15:23
Dolgozni se kell.
36. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Unom)
2021. júl. 8. 15:16
A szállás is megoldott.
35. unom (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 15:03
A pszichiatrián kapsz kaját is, nyugi.
34. Orsi1971 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 14:52
Ember, ez egy kezdő pedagógus bér. Csaxólok, hogy sokan melóznak ennyiért.
33. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 14:22

Ha minimálbért kapsz, akkor bruttóban kapod meg ezt az összeget. A nettó ennek a 66,5%-a.

Sokan dolgoznak ennyiért.


Ha ez neked alja munka, akkor változtass. Gondolom képzett vagy, gyakorlott és kapkodnak utánad a munkáltatók. Vagy nem.

32. Piroska52 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 13:26
Nincs olyan hogy alja munka, minden munka amiért fizetnek, rendes munka, legyen az utcaseprő, vagy igazgató, de az a baj, hogy te nem becsülöd a munkát, maradj hát ott ahol vagy, ezek szerint jobbat nem is érdemelsz. Sajnáltatni azt tudjátok magatokat, de tenni érte,,,,,
31. Intro74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 13:20

Szia.


Csatlakozom Tünci3-hoz, nekem is írhatsz nyugodtan, ha gondolod, én is szívesen meghallgatlak. E-mail címem: introvertalt74@yahoo.com.

Amúgy az én családom is folyton csak panaszkodni tud, csak magukat sajnáltatják, az én problémáimat meg vagy meg sem hallják, vagy csak legyintenek rájuk.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Libikóka)
2021. júl. 8. 13:14
Minden, amiért 160 ezret kapsz havonta napi minimum 8 óra rabszolgamunkáért, miközben a főnöködet egyre gazdagabbá teszed. Hát ez.
29. papája (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 12:41
Nosza, ha már rég eldöntötted, akkor mire vársz, ki akadályoz meg abban, hogy tégy végre valamit magadért !
28. papája (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 12:39

Neked semmi sem jó! Rossz családba születtél, erről nem tehetsz, de arról igen, hogy tégy magadért valamit.

Ha nem akarsz alja munkát, akkor tanulj! Igen, az is nehéz és küzdelmes, de a jólétet nem adják ingyen !

27. libikóka (válaszként erre: 26. - Libikóka)
2021. júl. 8. 12:21
BÁr a kérdés költői volt.Ezután a kis szösszeneted után nincs mit hozzátennem.
26. libikóka (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 12:08
MI az alja munka????,
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Bichi)
2021. júl. 8. 12:07
Egyébként itt kezdődik, en az ajla munka helyett inkább az éhenhalást választanám. A családomban több ember is csinalt “alja munkát”, mindig is szégyelltem es hazudtam róla, gyerekkoromban eldöntöttem, hogy bármit, csak ezt ne.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Piroska52)
2021. júl. 8. 12:04
Ez egy hostess munka volt,nyaraló helyen,valóban nem nyaralást kellett volna írnom, ahol borzalmasan bántak velem, amit nem tűrők, szóval az utolsó kapcsolatomat is elvagtam...
23. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 10:36

Hát ha a családi karmával takarózol, akkor nem is fog semmi segíteni. A saját mentális létedet magadnak kell felépíteni. Elhiszem, hogy nehéz, de el kell menni dolgozni, akár a teljesen alja munkát (már ha van ilyen, mert szerintem nincs, nincs szégyellni való munka, csak kevésbé vonzó munka...) és utána lépcsőről lépcsőre lépni. Ha eljárnál legalább dolgozni, akkor legalább lenne kihez szólni, akár barátokat is szerezhetnél...

Bár nem értem, ha nyaralni voltál, ott gondolom volt veled valaki...

22. Nikice
2021. júl. 8. 08:47

Ilyen éretelemben Csernus módszerében hiszek. A fejciróka nem sokat ér most: hogy megértelek, hát szerintem sem tehetsz róla, fogadd el kedves, hogy ennyi jut, úgy sajnállak...

(Egyébként egy része igaz, de az Neked nem megoldás)

Nem vagy könnyű helyzetben, de úgy tűnik, a családodat hibaztatod mindezért, ezzel a lehetőség gondolatát is szaműzöd a tudatodból. Minden fórumozó "szerintem ezt.."-jere jön egy válasz, hogy azt miért nem.

Átérzem a helyzeted ugyan, de amíg ott tartasz, hogy bebujsz mögejük és azt mondod, ők ilyenek, én mitől lennek más, addig ez sajna nem fog valtozni.


Felsimerted, hogy az életszemléletük pocsék, de kullogsz utánuk ezen az úton, és meg rájuk is fogod.


Jó hír: felsimerted, ez az első lepés

Rossz hír: ők nem fognak változni. Vagyis ki hozhat ebbe javulás?


Építs egy saját vilagot magadnak, egy burkot, rakd őket kívül, de ne mentegesd magad azzal, hogy egy csaladból származtok, és rád ragasztanak mindent. Igen..addig, amíg fel nem ismered, addig vakon követed a mintájukat, de ha felismerted, a felelősség a te kezedbe kerül. Jó hír megint: ha felvallalod, kijutsz. Amíg hibáztatsz, pontosan őket másolod. Itt a fórumon, most úgy érzem magam, mint te a családoddal. Ugyan azt csinálod a hozzászólókkal, amit ők veled. Panasz, negativitás, hibáztatás, mentségek keresese.


Cikáznak a sztorik, rettegsz, azt írod, ha keresnél is allást, nem lenne. Vagy a múton rágódsz, vagy félsz a jövőtől és blokkolsz egyfolytában. Cselekdj! Bármit! De ne döntsd el otthon behúzott függöny mögött, nyitott ablakkal, hogy odakint miért nem lenne jó, miközben vágysz kilépni. Egyetlen korlátod a jobb életre jelenleg te magad vagy.


Mind kapunk útravalót a családuntól. Szerencsésebbek azt, hogy milyen utat szeretnenek követni. A sorsnak morbid humora is van, és azt adja útravalóul, hogy látod, milyen NEM akarsz leni. Mind a kettő útravaló! Csak sáfárkodni kell vele. Mindkettőt el is lehet herdálni, meg erővé is lehet alakítani.


Ne add fel! A te életed, csak te tudod a kezedbe venni.

21. Piroska52 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 07:54
Ez csak sápitozás, ha nyaralni van pénzed, akkor arra is legyen, hogy keress olyan helyet, ahol szállás is van meg munka is, az összes többi csak kifogás. Nem akarásnak nyögés a vége.
20. papája (válaszként erre: 19. - Papája)
2021. júl. 8. 07:02
Még annyit. Itthon keresik a munkaerőt. Neked is egyszerűbb lenne itthon.
19. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 07:00

Épp most beszéltek a TV-ben arról, hogy a vendéglátósok mekkora munkaerőhiánnyal szenvednek, akár képzetlent is felvesznek.

A kereset, mint mondják napi 20-30000 Ft átlag. Van ahol szállást is biztosítanak.

Keress ilyen munkát, menj el otthonról és állj lábra. CSAK rajtad múlik, ne nyavajogj !

2021. júl. 7. 22:30

Nem más a hibás, hanem te.


Talán túl sokat vársz el.


Menj el, nem vagy fa.


Vállalj olyan munkát, ahol lakhatást is biztosítanak.


Találd fel magad.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2021. júl. 7. 22:17
Csak a mamám idős, a nagynéném középkorú, de nagyon rossz állapotban vannak, velem együtt... de, mehetek majd külföldre, csak mar előre rettegek. Most jottem haza egy nyaralásból es minden elromlott, ez volt az utolsó csapás.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 7. 21:29

Jaj, mindig elfelejtem ezt a vírust, az oltáson kívül hálistennek nem sok dolgom volt vele. Én itthonról dolgozom és ezt nagyon szeretem.

Én sokáig voltam 48 kiló, de én alacsony is vagyok.

De magasabb vagy és 48 kilóval ha soványnak nézel is ki, elindulni azért még nyugodtan lehet.

Két sírdogáló mami között én sem élnék szívesen.

Nem tudnál megint kimenni dolgozni?

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2021. júl. 7. 21:25
Nyilván a virus miatt ragadtam itt. Közben lefogytam 48 kilóra. Mar rettegek elindulni is.
14. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 7. 21:23
Ne azon kattogj, hogy kivel mi volt, hanem azzal veled mi legyen, Meló, albi, költözés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook