Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak ha a darabos ételtől hány a 16 hónapos kisfiam? 8 foga van, és ha vmi megakad a torkán mindent kihány. fórum

Mit csináljak ha a darabos ételtől hány a 16 hónapos kisfiam? 8 foga van, és ha vmi megakad a torkán mindent kihány. (tudásbázis kérdés)


7. ritamoto (válaszként erre: 6. - Spring76)
2009. febr. 23. 14:49

Ksözi, de ezt a kérdést pont egy éve tettem fel, és nem 8 hónapos volt, hanem 16 hónapos, 8 foggal.

Azóta már megeszi a darabosat!:-)

2009. febr. 23. 14:39
Nem kell még a 8 hónaposnak darabos étel. A főzelék turmixolva a húsok darálva. Tuti nem akad meg a torkán. A 8 fog kevés a darabos ételhez. :) Kitartás:)
5. win
2008. febr. 19. 09:18

A fiamnak is az elmúlt 2 hónapban bújtak ki a kisörlői, addig neki is 8 foga volt. Ugyan nem pépesítettem már, de mindent jó puhára főztünk és elég apróra feldaraboltam vagy villával összetörtem neki.

A pépesítést azért nem javaslom, mert mégis csak gyakorolnia kell a rágást is. De ha villával töröd a zöldségeket, akkor valahol a darabos és a pépes közötti állagot kapsz, amit akár a nyelvével is szét tud nyomni. A húsok voltak problémásak nálunk, ezeket nagyon kicsi, 2-3 mm-es darabkákra vágtam, így azt is meg tudta enni.

2008. febr. 19. 08:56

A 8 fog még elég kevés ahhoz, hogy megrágja vele a darabos ételt, ezért türelmesen pépesítsd még neki az ennivalóját, majd fokozatosan egyre kevésbé törd össze ahogy jönnek kifelé a rágófogai.

Egyébként az én fiam 6 éves, ő is ilyen volt, de mái napig előfordul, hogy ha nem rág meg valamit rendesen, és megirritálja a torkát (narancs hártyája pl) akkor kihánnya.

2008. febr. 17. 20:35
Én fokozatosan hagynál darabosra a pépesről! de jól főzd meg hogy minden vaj puha legyen,akkor ha nnem is rágja meg rendesen akkor is összenyomódik! inkább főzd neki külön tovább az ő részét az ételből .
2008. febr. 17. 12:52
Nem tapasztaltam ilyet, de józan ésszel arra gondolnék, hogy kicsit pépesíteném még neki az ételt, aztán később újra próbálkoznék simán.
2008. febr. 17. 12:34
Mit csináljak ha a darabos ételtől hány a 16 hónapos kisfiam? 8 foga van, és ha vmi megakad a torkán mindent kihány.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook