Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináljak az amarilisszel, ha elnyilt? fórum

Mit csináljak az amarilisszel, ha elnyilt? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 11. 19:48
Nagyon szivesen :)
2010. jan. 11. 19:36

Nagyon köszönöm!

Majd igyekszem "vacsora mentes" helyen teleltetni! Köszönöm szépen mindenkinek!

2010. jan. 11. 19:30

Amarílisz



A legszebb hagymás növény az Amarillisz!


Az ősz és a tél egyik nagy slágere az amarillisz, amely hatalmas tölcséres virágaival a növény barátok egyik nagy kedvence lett hazánkban. A hideg téli napokon is hajtathatunk gyönyörű szép amarillisz hagymákat.Aktív kép


Az amarillisznek hatalmas tölcséres virágai vannak, amelyek sokszor 10-12 napig virítanak, egy hagymáról akár 4-5 virág is nyílik. A hagyma mérete sokszor a 10-18 cm.-is elérheti. A színválaszték is igen gazdag: fehér, rózsaszín, piros, narancssárga, rózsaszín csikós, piros-fehér változatban is kapható.


Az amarillisz virágzási ideje a tavasz, de ilyenkor ősszel is láthatunk virágzó példányokat. Ha szeretnénk egy szép amarilliszt otthonunkban, vásároljunk egy szép nagy hagymát, és ültessük el egy megfelelő méretű cserépbe úgy, hogy a hagyma egyharmada legyen a földben.


Ne várjuk el a növénytől, hogy folyamatosan nyíljon vagy ősszel, vagy tavasszal virágzik, mert egy virágzás nagyon sok tápanyagot kivesz a növényből, ezért virágzás után hagyjuk a virágot elszáradni, vágjuk le, majd utána a növény tápanyaga visszahúzódik a hagymába. Nagyon fontos hogy a virágzási időszakban táp-oldatozzuk a növényt.


Virágoztatás előtt szigorúan 2-3 hónap nyugalmi állapotot kell hagyni a növénynek, Ilyenkor tegyük el egy sötét helyre, és ne öntözzük a hagymát.Aktív kép


Ha az amarillisz hajtatáskor egy virágszárat, vagy levelet hoz először az már nem fog virágozni, csak levelet fog hozni, de átverhetjük a növényt, ha előtte egy sötét kartonpapírral letakarjuk, így virágzásra bírjuk a növényt. A virágzás után csökkentsük le az öntözést, és tegyük el a hagymát egy sötét helyre, és hagyjuk pihenni.


Hőmérséklet: A virágzási időszakban az ideális hőmérséklet:15-18 fok, a nyugalmi időszakban: 5-8 fok.


Fényigény: A virágzási időszakban fontos a sok fény, és forgassuk a cserepét kétnaponta, hogy ne legyen ferde a növény szára, a pihenési időszakban tartsuk sötét helyen a hagymát.


Vízigény: Virágzási és növekedési időszakban öntözzük a növényt, de vigyázzunk, a túllocsolás ilyenkor káros lehet, a két locsolás között hagyjuk kiszáradni kissé a földjét.


Aktív kép


A pihenési időszakban, ne öntözzük a növényt.


Tápanyag igény: A tavaszi vagy őszi virágzáshoz előtte kezdjük el a tápanyagot adagolni a növénynek, az elvirágzás után viszont álljunk le a tápanyag utánpótlással.Aktív kép


Átültetés: A hagymákat késő ősztől kora tavaszig bármikor elültethetjük. Minden hagymát külön cserépbe tegyünk. A legtöbbjük elfér egy 15-ös cserépben, de hagyjunk 5 cm helyet a cserép oldala és a növény között. Használjunk virágföldet vagy egy rész tőzegmoha, egy rész virágföld és egy rész durva homok keverékét. Csak félig fedjük be a hagymát.


Könnyen szaporíthatjuk a növényt fikohagymákkal.

2010. jan. 11. 19:24

Köszi szépen!

De a levelei szinte napi 10 cm-t nőnek, ugy nyulnak, hogy csak no. akkor hagyjam nőni a leveleit? és akkor majd ha elszáradtak akkor vegyem ki a hagymát. Tudom ez most fura kérdés lesz, de a hagyma külső részét le kell valamennyire szedni vagy nem?

Az az igazság, hogy nekem volt nagyon sok amarilisz hagymám még odahaza Magyarországon, csak az én akkori férjem megette! Hiszitek vagy nem zsiros kenyérre! Jó mi? Csuda hogy nem lett beteg? Csak mikor ültetni akartam a teleltetett hagymákat nem voltak sehol. Édesanyámtól kaptam őket. Igy mire ide kiköltöztünk akkor kaptam 2-t. Mondtam is a volt páromnak, hogy Te még ettől sem tudsz felfordulni? (szörnyü viszonyunk volt már akkor)

2010. jan. 11. 19:11
Hagyjad,ne ontozd.Majd leszaradnak a levelei,es akkor vedd ki a foldbol,hagyd egy kicsit a hagymajat szaraz helyen pihenni.Majd tavassal,tedd viragfoldbe,ugy,hogy a gumoja felig kint legyen a foldbol.Takard le a gumot,sotet papirral,hogy elobb a viragszar jojjon ki,es utana a levelet.Kozben locsold majd.
2010. jan. 11. 19:10

anya is oda van értük...

amikor elvirágzanak anya le szokta nyírni a levelet meg az elhalt virágot és kiveszi a földből és csak simán sötét helyre rakja őket pihenni... tavasszal előveszi és újra elülteti őket...

legalábbis ahogy eddig megfigyeltem... remélem tudtam segíteni

2010. jan. 11. 19:02

Tudna nekem segiteni valaki? Hogy mit csináljak az amarylisz virágommal ha elnyilt? Hogy kell teleltetni? vagy nyilik mégegyszer?

Már elnyilt mind az 5 virágja, de a levele meg növésnek indult? kezdjek vele valamit?

Nagyon köszönöm, ha valaki tud segiteni.

2010. jan. 11. 19:00
Mit csináljak az amarilisszel, ha elnyilt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook