Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csináljak a már nem használt gyógyszerekkel? fórum

Mit csináljak a már nem használt gyógyszerekkel? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. syria (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. márc. 6. 13:28
A duplázást legalább egyszerűbb megoldani, mint a darabolást. 😊
40. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Globus)
2022. márc. 5. 13:08
Igen, az is ott van általában. 😅😅
2022. márc. 5. 13:06
Be kell vinni a patikába
38. mallow (válaszként erre: 30. - Syria)
2022. márc. 5. 13:04
Ja,vagy az is elfordulhat, hogy valami mellékhatás előjön még az elején, és nem tudod folytatni a gyógyszerszedést. Viszont kiadtad már rá a zsét. Mondjuk régen nem volt ez ekkora gond, de ma luxus cikk lett a gyógyszer.
37. globus (válaszként erre: 36. - Epresturmix)
2022. márc. 5. 11:11
Az elemgyűjtőt mennyit kerestem 😁 Amikor nem kerestem, megláttam: kint van a folyosón, mielőtt betérünk az üzletbe.
2022. márc. 5. 11:08
Dm-Ben van külön erre papírláda. Oda dobd be!
35. globus (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2022. márc. 5. 10:47
Még a szedettekből sem érdemes felhalmozni. Rokonom mindig kiváltja a 3 havit. Múltkorában nem volt jó a vérnyomása, cserélt az orvos másra, rászáradt egy csomó 1300 ft-os doboz.
34. ,zumba
2022. márc. 5. 10:41
Van itthon az kb.három féle orvosság hátha alapon. Mivel szerencsére nem kell, így rendszerint lejár az idejük, viszem a gyógyszertári gyűjtőbe.
33. globus (válaszként erre: 30. - Syria)
2022. márc. 5. 10:39

Nálunk visszaveszi ő, és rásózza valakire, aki ezt szedi.

Mondjuk ez még a fizikai papírreceptek idején történt...

32. globus (válaszként erre: 30. - Syria)
2022. márc. 5. 10:37
12,5-es helyett 25-öst kell férjemnek most szednie, kettesével adom. Lázad, hogy sok a darab, hát evvan 🙂
31. globus
2022. márc. 5. 10:36

Nálunk, mármint a háztartásban nincs ilyen. Egy lapos bonbonos dobozban elfér, ami szükséges lehet alkalomadtán. Lázcsillapító, magnézium, görcsoldó, legkisebb kiszerelésű. Általában el is fogy, mire lejárna.

Amit szedünk, abból sajnos több van.

30. syria (válaszként erre: 19. - Mallow)
2022. márc. 5. 10:31

Minap fordult elő, hogy a figyelmetlen háziorvos 750 mg-ost írt fel a szakorvos által javasolt 1000 mg-os helyett. Kérdeztem az asszisztenst (úgy hívják mifelénk, hogy dr. Bejácska), hogy mit tegyünk? Hát, mivel azt nem lehet darabolni, felírja a felhőbe az 1000 mg-ost. OK, köszönjük, de mit csináljunk a 3 doboz 750 mg-ossal? Válasz: „reménykedjetek abban, hogy javul az állapot, és a 750 mg-os is elég lesz.” Nahát, kösz, ez igen kreatív válasz. Bónusz: 3787. bejegyzés:

[link]

29. mallow (válaszként erre: 27. - VendrinerPiroska)
2022. márc. 4. 21:05
Persze, tudom én.
28. NomNom (válaszként erre: 22. - Mallow)
2022. márc. 4. 19:35

ACC jellegű volt valami más amiből volt kisebb, nevére nem emlékszem.

Valahogy nem nagyon szokott a nyakunkon maradni semmi. Talán valami vitamint dobtáltam múltkor be de az volt vagy 5-6 éves.

27. VendrinerPiroska (válaszként erre: 19. - Mallow)
2022. márc. 4. 19:24
Azért nem veszik vissza, mert a gyógyszerek tárolásának szigorú szabályai vannak (pld. bizonyos hőmérsékleten kell tartani, ne érje napfény stb.), amelyek betartását a gyógyszertár szavatolja. Amint a gyógyszer elhagyja a gyógyszertárat, már nincs garancia arra, hogy megfelelően tárolják a vevők, vagy nem szennyeződik-e, aminek következtében a minősége romlik, vagy veszélyessé válik, így nem lehet biztonsággal újra értékesíteni. Te sem szeretnél, gondolom, olyan romlott gyógyszert venni a patikában, amit valaki visszavitt.
26. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 18:56
Bedobom a gyógyszertárban e célból kihelyezett dobozba.
2022. márc. 4. 17:36
Leadhatod olyan központban is, ahol a menekülőket fogadják. Szerintem ott is örülni fognak neki.
24. mallow (válaszként erre: 23. - Mallow)
2022. márc. 4. 16:39
Ja igen, írtad, hogy örömmel. Egyéb ötlet, hogy hol lehet még hasznosítani?
23. mallow (válaszként erre: 20. - Papája)
2022. márc. 4. 16:36

Na ez nem rossz 5let. :) Elfogadják?


Persze jó lenne, ha valamennyi anyagilag is visszatérülne a fel nem használt több ezres gyógyszerből.

22. mallow (válaszként erre: 21. - NomNom)
2022. márc. 4. 16:32
Mert valamilyen problémára úgy tűnik jó lesz, aztán mégsem használom (pl. a mellékhatások miatt - más alternatívát próbálok). Vagy: orvos felírja pl. antibiotikumot, aztán mégsem lesz rá szükség. Nem tom, valahogy mindig a nyakamon marad 1-2 nem használt szer, és nem olcsón. Nemrég pl. meg kellett vennem egy hatalmas doboz ACC-t, mert a bevált száraz köhögésre. Végül elég volt 2 db a 20-ból vagy 40-ből? Mondjuk ACC-re még szükségem lehet 1-2 éven belül, na de nem ennyire. Régen legalább voltak kis kiszerelésű gyógyszerek, ma meg kell venned a 10x-es 20x-os adagot... :/
21. NomNom (válaszként erre: 19. - Mallow)
2022. márc. 4. 16:21
Miert veszel csomó olyan gyógyszert amit nem használsz?
2022. márc. 4. 16:19
Én adtam már oda öregek otthonának is le nem járt, de megbontott csomag gyógyszert. Örömmel fogadták.
19. mallow (válaszként erre: 18. - Syria)
2022. márc. 4. 16:12

Azt nem értem, hogy a fel nem bontott gyógyszert miért nem veszik vissza. Egy csomó pénzt kidobtam így fel nem használt gyógyszerekre.

Másik oldalról viszont megértem, hogy vissza lehet élni ezzel, de a háziorvost ez úgy látszik nem zavarja.

Jó lenne erre valami megoldás.

18. syria (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 16:07
A lejárt gyógyszereket papírmentesítem (a papír megy a szelektívbe, vagy a kazánba) és gyógyszertári gyűjtőhelyre viszem. Ami még nem járt le, de már nem kell nekünk, azt a háziorvosunk boldogan átveszi, és odaadja annak, akinek épp szüksége van rá. Volt eset, amikor bizonytalankodott a terápiámban, s adott egy dobozzal az ily módon otthagyottak közül. (Nem került pénzembe a "kísérlet".)
2022. márc. 4. 15:45
Igen, nem igazán rakják szem elé. Mint ahogy a boltokban a használt elemek gyűjtőjét is sokszor keresni kell.
2022. márc. 4. 15:39
Én ilyen karton zöldes-fehéres hasábba dobtam legutóbb a gyógyszertárban. Tényleg nem feltűnő darab, egy korábbi sorban álláskor szúrtam ki, hogy van ilyen.
15. NomNom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 14:47

Én sem lattam mielőtt nem kerestem:D

Én is megkérdezem hol van mert elsőre nem is találtam pedig hatalmas gyűjtő láda volt.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. márc. 4. 14:44
Okés, köszi. :)
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 14:38
Összerakod őket egy méretes reklám szatyorba, amit akár úgy mindenestől oda tudsz adni a gyógyszerésznek. Ha pedig találsz gyűjtőládát, akkor abból kiszeded, a zacsi marad a tied.
2022. márc. 4. 14:33
Még valami, miben vigyem őket oda? Kis zacskóban vagy csak úgy magában egy táskában? Kis zacskóban gondoltam mert abból csak kiszedem és ennyi. Nagyobb táskát ezért nem vinnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook