Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinálhatok a lakásomban? fórum

Mit csinálhatok a lakásomban? (beszélgetős fórum)


28. pgiz
2009. nov. 18. 18:54

Amúgy az elszívó elszívja a füstöt és a szabadba nyomja ki.A szagok a csövek mentén kóborolnak a panelházakban.

Kedves naccsád lakhatna kertes házban, nem lenne ilyen gondja.Bár lehet, hogy találna mást.

Dohányozhatsz a lakásodban.

27. pgiz
2009. nov. 18. 18:41

Ha még egyszer becsenget szólj neki, hogy dugja be a szellőzőjét, mert feljön tőle a sz@rszag.

Annyira kíváncsi lennék a megdöbbent arcra!

26. 74463bc518 (válaszként erre: 25. - Ancsika000)
2009. okt. 26. 03:49

Ja, az aki smink nélkül még a szemetet sem..........:( Vigyél neki légfrissítő sprayt:P

Vagy már valamelyikőtök elköltözött?

2009. ápr. 18. 11:42
Ja és egyébként a dolgot csak nehezíti, hogy nem az a nagymamám féle otthonkás sütök- főzök nagyi, hanem ilyen dáma kinézetű kosztümös.
2009. ápr. 18. 11:41

Sziasztok!


Most egyenlőre csend van, minden nyugodt, de gondolom ez csak annak köszönhető, hogy négy napig nem voltunk itthon. Bár kíváncsi vagyok, hogy hányszor jött szólni a néni, hogy ne dohányozzunk, mikor nem is voltunk otthon!:)

23. Meliga (válaszként erre: 20. - Ancsika000)
2009. ápr. 11. 23:44
Ha nem tudná,hogy albérlők vagytok,nem kekeckedne.:(
2009. ápr. 11. 23:21

Hahó!

Hol vagy Ancsika000?

Minden rendben?

Gyere és mesélj.

21. badonyimariaeva (válaszként erre: 20. - Ancsika000)
2009. ápr. 9. 21:27

Semmi köze senki sem,hogy Te mit csinálsz a lakásodban.

Úgy cigiztek ahogy akartok,senkinek semmi köze hozzá.

Felháborítónak tartom!

Mi van ha csak a sz@r szagot érzi a fürdőszobában,vagy a WC-ben?

Akkor kinél tesz panaszt?

20. Ancsika000 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2009. ápr. 9. 20:51
Szóval akkor ügyet se vessek az egészre, majd megunja?!
19. Bcicus
2009. ápr. 8. 21:42
A néni kamuzik. Ha betömtétek a szellőzőt, akkor nem mehet le hozzá a füst, ráadásul egyébként sem valószín-, hogy 1, 5 hónapig nem zavarta most meg igen. Lehet, hogy nincs semmilyen füst, illetve, hogy máshonnan megy. A páromnak volt annó egy ilyen szomszédja, de az falszomszég volt és állítólag a nyitot ablakon, meg a konektoron átment a füst, ami azért fura, mert a konektor elé volt pakolva és a feléjük lévő ablakot nem használtuk, aztán egyszer csak nagyon lebukott a nyanya, hogy kamuzik, mert a párom épp leszokni próbált és majd 2 hónapja nem gyújtott rá és akkor is átjött balhézni, hogy látja, hogy az ablakon megy ki a füst, mikor mondtuk neki, hogy akkor tűznek kéne lenni, emrt itt sneki nem dohányzik, akkor annyit sem mondott, hogy bocs, hanem vissza ment és becapta az ajtót. Sajna vannak ilyen kötekedők lakók, mondjátok meg, hogy már nem dohányoztok a wc-ben azt kész, akkor mit fog csinálni?
2009. ápr. 8. 21:19
Mindenki azt csinál az ajtaja mögött amit akar!Nyiss ablakot és cigizz tovább!A nénit meg max kiröhögik ha ilyenért feljelent!
2009. ápr. 8. 21:16

Szóval ezek szerint jogos a felháborodásom..

Ennek azért kicsit örülök, hogy nem jogtalanul káromkodtam egy kicsit:)

16. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Bebe82)
2009. ápr. 8. 21:12
..nincs joga:)))
15. bebe82
2009. ápr. 8. 21:11
igazságtalan az öreglány. én már nem bagózom, de nagyon jól ismerem az érzést, reggel az első dolgom a wc-re vezetett egy szál fincsi bagóval (ma már nem fincsi :))) egy dohányosnak meg azt mondani, hogy ne bagózz, ráadásul otthon ...
2009. ápr. 8. 21:05
Egyébként az bánt a legjobban, hogy tényleg, próbálunk jó viszonyt ápolni a szomszédokkal, megoldást találni és ő meg leejti magasról az egészet.
13. Ancsika000 (válaszként erre: 8. - Binky)
2009. ápr. 8. 21:02
Azt csináltam rögtön, ahogy szólt, de...
12. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2009. ápr. 8. 21:01

Nem jogos,de ha kénytelen vagy egy házat megosztani több családdal ,akkor sajna, ha valami gondjuk van zaklatni fognak.

Ne bagózz a klotyón,vagy keress más albérletet :)))

11. Ancsika000 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2009. ápr. 8. 21:01
Az a fura, hogy a néni alattunk lakik, a füst, mivel meleg, felfelé száll, de a mi szellőzőnkön a levegő befelé áramlik, meg lett nézve, tehát, nem tudom, hogy hogy mehet le hozzá a füst!
10. Meliga (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2009. ápr. 8. 21:00
Nekem is kellemetlen, de terjengő pörkölt szag sem kellemes.Kérjem meg a szomszédot ne főzzön hús mert én vega vagyok?
2009. ápr. 8. 20:59

Szia!


Sztem nem, mert nálunk is mindennapos ez a gond. Sőt, engem a wc-ben cikázó már már büdösnek nevezhető hagyma és erős kajaszag jobban irritál egy-egy kis és nagy dolog alatt és ezeken kívül is. Erre nincs szabály. És honnan tudja, hogy tőletek jön? Alattatok és feletettek is vannak lakók nem? Onnan ugyan úgy mehet a füst a nénihez. Ezzel nem lehet mittenni. Én erre azt szoktam volt mondani, hogy ha nem tetszik, hogy 64 család él egy lépcsőházban akár több százan is, akkor el lehet innen költözni, egy külvárosi tanyára, ahol nincs szomszéd, kajaszag, dohányfüst, zaj stb....

Nekem sem tetszik, de még sem szólok senkinek sem. Az én fiam cserébe helyre teszik a padlókiegyenlítést, amit szintén nem jó hallgatni lentről:))) De ez van:)

Ne foglalkozz vele, emiatt nem lehet senkit feljelenteni, mert a saját lakásába (akár albérlet) "büdi" szenvedélye van:)))))))


Fel a fejjel és majd írj, hogy mi lett a vége:)


Szia

2009. ápr. 8. 20:59

Nincs egy közös hely kijelölve dohányzásra? Én nem dohányzom, és bár eltűröm és nem szólok, engem is rettenetesen tud zavarni a cigi.

Amúgy már csak öreg korára és a rigolyáira való tekintettel hagyjátok őt, és inkább ti keressetek más megoldást. Az öregek már nem egykönnyen változnak.

2009. ápr. 8. 20:59

Sajnos nincs erkélyem

De nem ez a fő probléma, ha erkélyem lenne, sem tudna a párom wc-zni

6. Szilvia.... (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2009. ápr. 8. 20:58

Igen jogos volt. Megoldás: Ha már nem szoktok le a cigiről, akkor nyissatok közbe ablakot:)

Ex dohányos.

5. Meliga (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2009. ápr. 8. 20:58
Nem jogos, ha a főbérlő nem tiltja, ne fogllkozzatok vele.
2009. ápr. 8. 20:57

nem dohányzóként csak annyit tudok mondani:

nagyon rossz érzés, hogy egy tiszta levegőjű lakásba bejön a dohányfüst!

Nálunk ugyanez a helyzet: a felső fürdőszobánk reggelre csupa dohányszag, mert valamelyik alattunk lakó szellőzőcsövén beáramlik. Nem igazán használjuk ezt a fürdőt, de bosszantó.


Esetleg nincs erkélyed, ahol füstölhetnél?

3. varga.nora (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2009. ápr. 8. 20:54
szia! És nincs erkélyed?
2. winny (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2009. ápr. 8. 20:53

Felháborító a néni.

A dohányosok nem másodrendű állampolgárok.Az eszem meg áll.

2009. ápr. 8. 20:50

Épp az imént történt velem, hogy összetűzésbe keveredtem az alattunk élő lakóval.

Dohányzom én is és a párom is, ez tény! Viszont elég toleránsnak érzem magamat a nem dohányzókkal szemben, pl. nem állok be a buszmegállóba égő cigarettával, hisz nem mindenki dohányzik, illetve nem dobálom szana szét az utcán a csikket és még folytathatnám.

Az alattunk lakó néni költözésünk után egy héttel szombat délután becsngetett és megkért, hogy ne cigarettázzunk a toalettben, mert lemegy hozzá a füst. (Vannak bizonyos helyzetek nem nekem, mikor csak a cigitől jön az ihlet- próbáltam szavatosan fogalmazni.)Illedelmesen bocsánatot kértem és próbáltam megnyugtatni, hogy kerítünk valamilyen megoldást. Kicsit azért felbosszantott, mert kiadta a (szinte) parancsot, hogy miképp tegyük eme számára gyűlöletes szokásunkat.

A megoldás, a szellőző betömeszelése lett. Közben ellenőriztük, hogy a szellőzőn nálunk befelé süvít a levegő! Nem is volt probléma egészen máig. Ez jó másfél hónapos probléma mentességet jelentett. ma pedig megfenyegetett, hogy amennyiben ezt ő mégeygszer tapasztalja és a barátságos beszélgetés nem hatásos, felsőbb fórumokhoz fordul, más ember egészségkárosítása címen. Tehát, feljelent.

Az én problémám csak az, hogy nem tudom, hogy hol élvezhetem e káros szokásomat, mert az utcán nem, a megállóban nem, itthon sem. Tudom, szokjak le róla, de... valahol ez degradáló nem? Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy kifizetem az albérleti díjat+rezsit(nem kevés összeg) és nem csinálhatok azt benne amit szeretnék. Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek ez valóban jogos volt-e az öreg hölgytől.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook