Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csinál most a macskád? fórum

Mit csinál most a macskád? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
3527. timycat
2021. júl. 15. 19:52
Most merészkedtek ki utánam az udvarra. Eddig az ablakból nézett csak az egyik, hogy ez h.lye hogy fekszik a hőségben mikor bent is lehet a hűvösben.
3526. Bless the child (válaszként erre: 3520. - L.luiselotte)
2021. júl. 15. 19:50
A miénk zabál, nem zavarja a kánikula
3525. Guruljka (válaszként erre: 3522. - Dzsenniferkata)
2021. júl. 15. 19:48

Érdekes, az enyémek annak idején nem ették a kenőmájast.

(Mondjuk igazuk van, de tettem egy próbát.)

3524. timycat
2021. júl. 14. 19:52
Lustiznak, mint a gazdáik
3523. Dzsenniferkata (válaszként erre: 3522. - Dzsenniferkata)
2021. júl. 14. 17:54
No meg Bogárka is. 🐈😉
2021. júl. 14. 17:53
Ismerős néni cicái sem ették meg a konzerv csirkés cica kaját. A kenőmájast viszont élvezettel nyalogatják. 🐈 A fél kilós májas puha, Talán Picike is jó étvággyal enné.
3521. syria (válaszként erre: 3520. - L.luiselotte)
2021. júl. 13. 11:55
Nem mondanám, hogy romlott volna Bogárka étvágya, de mintha finnyásabb lenne. Berongyol, eszik a száraz tápból, és utána követeli a nedveset is. Ebben az idióta hőségben nem rakunk egy egész dobozzal (85 g), a tálkájába, csak a felét. Belenyal, otthagyja, és később nem hajlandó megenni, megint frisset akar. (Félreteszem a régebben éjszakánként felénk járó süninek, de sajnos napok óta nem látom azt a tündéri, hatalmas sünpapát.) Amit viszont nem értek: alig iszik, hiába van az étele mellett a víz. Nagy ritkán látom, hogy megkörnyékezi az esővizet, akkor elkapom, odaviszem a tiszta vízhez, de azt is finnyázza.
2021. júl. 13. 10:35

7 óra körül járok a spárba. Ma reggel 3 ismeretlen személy várt rám, az eladók tanácsolták, hogy beszéljenek velem macska ügyben, tanácstalnok, mert egy- általán nem eszik a macskájuk. Sajnos ebben nem tudtam segiteni, ugyanilyen bajunk vn nekünk is, de talán a meleg elmultával megjavul az étvágyuk A Picikének is bármit feltálalhatok, 1- 2 falatot eszik mindenből a szokásos kedvenc kajáiból, kinálhatom a tenyeremből ,rá sem néz, legfeljebb iszik.

Van még valaki aki macskájának leromlott az étvágya ?

3519. Dzsenniferkata (válaszként erre: 3515. - Guruljka)
2021. júl. 12. 20:09
Figyeld meg, a pici lány mellett megfiatalodik a kutyus, és sok örömteli időt töltenek együtt. 😉
3518. Myra
2021. júl. 12. 19:58
Nekem 6 db felnott es 3 pici van ezek ott rohangaltak , ugraltak a nagyok meg kinyulva fekudtek a tujak alatt.
2021. júl. 12. 19:53
Nemrég jött elő a márialiliom alól,ott hűsölt délután.
3516. vkatka (válaszként erre: 3515. - Guruljka)
2021. júl. 12. 14:09
Örülök, hogy jól végződött a történet és nagyon remélem hogy ez a másik két kutyus is hamar gazdira talál. Nálunk az utcán nem voltak jó helyen mert főleg éjszaka száguldoznak autóval.
3515. Guruljka
2021. júl. 11. 23:26

De a Bogár gazdához került!

A szembeszonszédék kisteretű kutyája, akit évek óta etettem, mert egy kutyájukrólmárbevallották, hogy "a gyenge koszt mellett nem bírta a hideg telet", hát ezt az azutőán beszerzett Bogárt etettem minden estevittük a meleg kutyakaját.

A gyerekiek nemigen foglalkoztak vele, kint kellett lennie télen-nyáron, dőt élete nagyobb részében egy kennelnek nevezett hálós oldalú ládába volt bezárva, amit időnként takarítottak.

Váratlanulelhunyt a gazdasszonya, akét gyereket elvitte a gyámügy, erre az alkesz pasas,aki itt maradt, észretért éskiengedte Bogárt, szabadon szaladgálhatott.

Mint a rakéta rótta fel-le az utat még hetek, hónapok műlva is sokszor, nem bírt betelni a szabadsággal. A kaját vittük továbbra is.

Hát nemrég a fiam egyik kollégája kérdezte, nem tudunk- e kis termetű kutyát. A fiam ajánlotta Bogárt, félóra múlva itt voltak érte autóval. Nem érdekelte őket sem a 8 éves kora, sem semmi más. Vitték örömmel.

Az egy szem kislányuk kedvence lett, bent aludhat a kanapén, fényes a kis bundácskája és gömbölyű a pocakja.

Gyerekek, elég edzett nő vagyok, de elsírtam magam örömömben.

(Nincs messze, itt lakik a szomszéd utcában.)

Már csak arra kérem a Jóistent, adjon neki még sok jó évet.

Remek terészetű kis kutya, nem lett sem depressziós, sem idegbeteg. Okos és engedelomes, és szerintem egész mostanáig VÁRT. Az tartotta benne a lelket. És most már várnia sem kell, szeretheti a családját nyugodtan.

3514. vkatka (válaszként erre: 3512. - Syria)
2021. júl. 11. 10:36
Kapnak egy kis bírságot és élnek tovább ugyanúgy. Engem nagyon elkeserített. Azért remélem hogy lesz belőle ügy, mert a szemetüket meg a tetemet is ott hagyták. A tulaj ha meglátja, biztos kiborul.
3513. timycat
2021. júl. 11. 10:27
Bevonultak az udvarról, lustiznak, mosakodnak.
3512. syria (válaszként erre: 3509. - Vkatka)
2021. júl. 11. 10:03
Amikor ilyen történetekkel találkozom, nem tudom eldönteni, mi erősebb bennem: a düh, vagy a szomorúság? Az elkövetőkkel legszívesebben ugyanazt tenném; pl. a balotaszállási kutyagyilkost bálázózsinórra kötve vonszolnám az autójával, ha nem is haláláig, de tapasztalja meg a saját bőrén, mit művelt. (Aztán rögtön jön a gondolat, hogy akkor én is pont olyan aljas lennék, mint az ilyen férgek.) Nem tudok arról, hogy bárki is letöltendőt kapott volna állatkínzásért. Kijönnek a tárgyalóteremből - ha egyáltalán napvilágra kerül a tettük -, aztán ott folytatják, ahol abbahagyták: sünt gyújtanak fel, madarat csonkítanak, hogy a kutyáknak, cicáknak, egyéb emlősöknek okozott szenvedésekről ne is beszéljünk.
3511. Nanda
2021. júl. 10. 11:52
Egy az ágyon alszik, a másik három ki tudja hol?
2021. júl. 10. 11:05
szegény elnyúlt,probálja túlélni a 33 fokot itt fent :S
3509. vkatka (válaszként erre: 3508. - Syria)
2021. júl. 10. 09:21

Most beszéltem a belső szomszéddal, ő megtalálta a tengerimalacot a tűző napon hagyva a ketrecben, már elpusztulva 😔

Csak úgy kitették.

3508. syria (válaszként erre: 3507. - Vkatka)
2021. júl. 10. 08:13
Nem értem, minek kutya (ráadásul kettő is) annak, aki így bánik vele? És a nyomorult állatkínzókat meg se büntetik rendesen.
3507. vkatka
2021. júl. 9. 22:52

Nem macska, de muszáj kidühöngeni magam. A szomszédos házat kiadták egy nőnek meg a nemtudomhány gyerekének. Becuccoltak. Lattuk, ahogy bevitték a hörcsög (?) ketrecet, akváriumot, volt velük két kutya is. A dolgaik itt voltak, de ők egy éjszakát sem töltöttek a házban. Hetente pár alkalommal lehetett őket látni. A belső szomszéd nénihez naponta többször jár a lánya és ő hallotta bentről a kutyaugatást. Ezek ott tartották bent szerencsétleneket! És most, jön a fordulat. Kicuccoltak. Én csak annyit láttam, hogy cipelik ki a bútorokat. Este bosszankodva vettem tudomásul, hogy már megint itt egy kóbor kutya az utcán. Ma is itt volt, a szemben lévő presszó ajtaja előtt feküdt egész nap. Megsajnáltam, adtam neki vizet meg ennivalót. A pultos lánnyal meg a másik szomszéddal beszéltem hogy tudnak-e valamit róla. Hát kiderült, hogy ez a szegény pára itt maradt, oda tartozik. Közben a nyitva felejtett kapunkon beszökött a másik kutya is, a lyukas kerítésen át pedig bement a szomszédos ház elé. Hát oda tartozik ő is! Azóta ott fekszik az ajtóban, várja hűségesen a gazdáját, a másik pedig az utcán, a presszó előtt. Hát a szívem szakad meg. Természetesen szóltunk az ebrendészeti telepre hogy mi a helyzet, holnapra ígérték hogy el iszik őket. Mi megtettük, amit tudtunk, enni és inni adtunk nekik, remélhetőleg jó helyre kerülnek majd. Nagyon megviselt engem ez az egész, én soha nem dobtam volna el a cicámat, mindig óvtam mindentől, mégis elvesziítettem 😔

Borzasztó hogy milyen emberek vannak. Vajon az ilyen a gyerekeit is kihajítja majd?

3506. Tímea_
2021. júl. 6. 08:40
Nyávog
3505. R-é-k-a
2021. júl. 5. 08:35
Alszik az udvarob
3504. Lalapapa
2021. júl. 5. 07:28
szomszédol
3503. l.luiselotte (válaszként erre: 3502. - Miss Angel)
2021. júl. 5. 00:33
Köszönöm.
3502. Miss Angel (válaszként erre: 3498. - L.luiselotte)
2021. júl. 5. 00:30
sok boldog évet kívánok még nektek:) az enyém pár hónapja töltötte a hét évet...
2021. júl. 4. 23:58
alszik
2021. júl. 4. 23:49
Amit akar.
3499. l.luiselotte (válaszként erre: 3498. - L.luiselotte)
2021. júl. 4. 23:17
Természetessé váltak a napi szertartásaink,a játékai, macskáskodásai, egy rendes szép kis macska, és nem utolsó sorban nagyon szeretjük, el nem tudom képzelni az életünket nélküle, hát persze hogy minden tőlünk telhetőt megtettünk, hogy előkeritsük a kis csavargót.
3498. l.luiselotte (válaszként erre: 3495. - Miss Angel)
2021. júl. 4. 23:13
Kicsit önzés is. A napokban lesz 6 éve, hogy éjjel nappal velünk van, velünk érte meg életünk pozitiv negativ változásait, tényleg családtagnak tekintjük. T
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook