Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinál egy jogi asszisztens és mennyit keres? fórum

Mit csinál egy jogi asszisztens és mennyit keres? (tudásbázis kérdés)

11. 388b941089 (válaszként erre: 10. - Nikeri)
2012. júl. 3. 15:02

frissdiplomás, de teljesen más területen.. neki azért tetszett meg a jogi asszisztensi szakma, mert h állítólag sokat lehet vele keresni. :D


Fiatal, munkatapasztalatlan és persze a pénz az elsődleges szempont...:D amire azt hiszem még kicsit várnia kell, ill. dolgoznia kell pár évet ahhoz, h annyit keressen, amennyit ő szeretne..:D A valóság sajnos teljesen más.:))

10. nikeri (válaszként erre: 1. - Hexike)
2012. júl. 3. 14:56

Javaslom, arra, hogy "mit csinál?" olvass utána a neten, nagyon szépen pontosan leírja mi a feladat köre, illetve azt is mely területeken lehet vele elhelyezkedni.

Viszont, azt fel kell mérned, nagy a túlképzés, nagyon nehéz, de nem lehetetlen vele elhelyezkedni.

Közalkalmazottként ne várj csodát,a fizit illetően, magán ügyvédiirodában is nagy a szórás, lehet éhbérért dolgozni és többszázezret keresni (függ mennyire jól menő, egy vagy többszemélyes...)


Nem tudom, nem derült, ki, hogy első szakmának, akarod-e elvégezni, vagy már van(nak) másik szakmáid is és ez egy +.


Megjegyzem, az amit írnak és mondanak az elhelyezkedési területről, sokkal bővebb. Nem kellene mindenkinek annyira ragaszkodni és csak ott próbálkozni...

Én kb.10éve végeztem el sokadik szakma ként amíg a picivel gyesen voltam. Rájöttem, ez jó lesz majd úgyis váltani szeretnék. Soha egy percig nem akartam ügyvéd, bíróság,Földhivatal.. dolgozni, tudtam hasznos amit ott elsajátítok egész más területeken is.

.... és igazam lett. 2,5 éve dolgozom jelenlegi munkahelyemen, köze nincs egyikhez sem, mégis 5-főt vettek fel akkor(ez egy teljesen új cég volt) több mint 800-an jelentkeztek rá, és a meglévő szakmáim mellett ma már tudom, hogy a jogiasszisztensi nagyon sokat nyomott a latban, és kiütöttem diplomás, többnyelven beszélőket is.


Mindenképpen, nagyon gondold át, mérlegelj, valóban ezt szeretnéd-e és ne csak az befolyásoljon mennyit lehet keresni.

9. michelle.r (válaszként erre: 4. - Csirivirir)
2012. júl. 3. 11:26
Te mióta próbálkozol sikertelenül?
8. michelle.r (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2012. júl. 3. 11:25
Röhögni fogsz, az ügyvéd jelölt dolga beszerezni a kapszulákat, a gombot mindenki magának nyomja. Illetve mindenki a saját vendégeinek készíti el. A vezető ügyvéd úgy gondolja, ez egy gesztus az ügyfél irányába. Nekem roppant szimpatikus az ötlet ;)
7. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2012. júl. 3. 11:14
akkor ki főzi a kávét, arra van külön titkárnő? :DD
6. 388b941089 (válaszként erre: 5. - C3f39fd03b)
2012. júl. 3. 11:13

attól függ, h hol helyezkedsz el vele!!!


ha magánszektorban, akkor nem releváns a közalk. bértába.

2012. júl. 3. 11:10

Feladatai:

[link]


Fizetés közalkalmazotti besorolás szerint (elvileg).

2012. júl. 3. 11:09
Szinte lehetetlen elhelyezkedni vele. Ha beszél mellette az adott személy 2-3 nyelvet folyákonyan, akkor van esély.
2012. júl. 3. 11:08
Semmit, mert állása az tuti nem lesz!
2012. júl. 3. 11:08
Egy barátnőm egy nemzetközi ügyvédi irodában dolgozik, asszisztál az ügyvédeknek, nettó 260ezret keres, Budapesten. Szerződéseket készít elő, fordít, kávét nem főz, csak szakmai munkát végez.
2012. júl. 3. 11:04
Mit csinál egy jogi asszisztens és mennyit keres?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook