Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit alkalmaztok napgomba eltüntetésére? fórum

Mit alkalmaztok napgomba eltüntetésére? (tudásbázis kérdés)


2020. szept. 6. 14:07

Sziasztok!


A NIZORAL tényleg jó.Nekem bevált!Kenni kell vele az érintett bőrfelületet,5 percig rajta kell hagyni,és hajat is kell mosni vele min.5 napig.

27. f.tinakrisz82 (válaszként erre: 26. - Pupoka)
2013. júl. 10. 15:51
Remélem tudok segíteni a napgombával kapcsolatban.Én először télen láttam meg a hátamon fehér foltokat,de mivel csak most nyáron kezdtek el nagyon látszódni,ahogy barnult a bőröm,így most mentem el a bőrgyógyászhoz,aki megállapította,hogy ez napgomba.Kaptam rá gyógyszert Dermyc a neve.Ebbe a dobozba csak 4 db gyógyszer volt.Bevettem belőle aznap kettőt(csütörtökön)és rá egy hétre a következő csütörtökön még kettőt.Viszont mondta az orvos,hogy mivel a nyaralásra-Balcsira már aznap mentem amikor elkezdtem szedni,így nem fog még lebarnulni,hanem mégjobban meglátszódik majd ha barnulok.Kérte,hogy használjak pólót a strandon.A vízbe azért nem mentem pólóba hanem ott azt a részt a hátamon 20-as faktorú naptejjel bekentem és mikor kijöttem a vízből visszavettem a pólót.Aztán mivel olvastam-ezt nem említette az orvos,hogy a fejemről-hajamról visszafertőződhetek a gombával,így Nisoral samponnal mostam meg-ahogy rá is van írva a dobozára 5 napon keresztül napi egyszer kell mossni.(én a biztonság kedvéért egy hétig mostam minden nap.De csak utána kezdtem el használni a sampont miután bevettem a gyógyszereket,mert azt is olvastam,hogy nem jó több dolgot alkalmazni egyszerre.Szóval használtam 1 hétig a sampont,aztán 4 napig még kentem minden este azt a részt de csak a foltokat canesten krémmel,majd a rá következő hétvégén direkt kifeküdtem a napra,hogy megnézzem elmultak-e.És úgy örülök mert képzeljétek,napoztam egy 2-3 napot és teljesen bebarnultak!Remélem nektek is sikerül meggyógyulni!
26. pupoka
2013. júl. 4. 12:32

Sziasztok. Olvasgattam amiket irkalgattatok... azt hittem h csak en vagyok ilyen szerencsetlen... szoli manias vagyok s most nem jarhatok :((

Sok tippet olvasgattam mar s en az orvosokban am sem bizok... tapasztalat. Kinek mi valt be vegul???

Megkoszonnem valaszotok elore is!!!! :))

2012. szept. 3. 22:26

Sziasztok



Kérdésem lenne...én is "szenvedek a napgomba tüneteivel" tavaly még sikerült eltüntetni a canasten krémmel de idén nem:/

Nisoralt holnap próbálom ki és nagyon kíváncsi vagyok h mire jutok vele...


kérdésem za lenne hogy épp egy tetoválás elött állok...és ha nem sikerűl eltüntetnem a pöttyeimet akkor valami mellék hatás várható a tetoválás után?!


üdv:Krisztián

24. Donnus
2012. júl. 19. 18:41

nem tudom abban tudnátok e segíteni hogy egy hete leégtem és elkezdtem hámlani azonban a hátamon nagyon csúnyán és a karomon is


ez mitől van? mit tegyek?

[link]



[link]

23. judyt640 (válaszként erre: 22. - Trupilla)
2012. jún. 25. 12:00
Szia az enyém sem ilyen drasztikus mint a képeken van de rajtam is van mindenhol.Én már feladtam a kezelését mert semmitöl sem mult el .
2012. jún. 25. 10:47

Sziasztok!

Amikor olvastam ezt a fórumot, rájöttem, hogy valószínűleg nekem is ez van. A bőrgyógyászom azt mondta, hogy ez nem festékhiány, és nem is gomba.

Ennek ellenére azt gondoltam kipróbálom a Nisoralt.

Kérdéseim: mekkorák szoktak lenni ezek a fehér foltok? Az enyémek max 3 mm átmérőjűek. A legtöbb az arcom mindkét oldalán a fülemtől arcközépig van, de van a mellkasomon, és az alsó lábszáramon is. Az arcomon, és lábamon csoportosan megjelenő.

A ti foltjaitok mekkorák? Csak azért mert rákerestem napgomba képekre, és azok nagyon durvák voltak (a foltok is, a terjedelem is)...

2011. szept. 5. 19:44

Meg is jöttem! :)

Kipróbáltam a Nisoralt és nekem is bevállt.

Nagyon szépen halványodnak a pötykeim :)

Ma napoztam rá, de úgy tűnik jó lesz :)))

2011. júl. 31. 22:00

Sziasztok!

Most regisztráltam erre az oldalra és nagyon szeretnék sok Mindenkinek, sok mindenben segíteni!

Napgomba!

A szoliban nagyon könnyen el lehet kapni, ugyanis nem a megfelelő koncentrációban használják a fertőtlenítő szereket:(

Régóta szenvedek vele, de talán azért, mert a fejbőrömet nem kezeltem...

Egy nagyon jó bőrgyógyász ajánlotta nekem a következőket:

1.Spiritus Salicilatus (vény nélkül kapható és ezzel kell kezdeni a beteg felület tisztítását)

2.Canesten vagy egyéb gombásodásra való krémek használata

Ha már látszólag elmúltak a foltok, akkor is tovább kell folytatni a kezelést, legalább 2 hónapig...

A szolit felejtsétek el addig, mert árt a gyógyulásnak!!!

Kipróbálom a Nisoralt, hátha nem fertőződök vissza újra és újra.

Jelentkezem :)

2010. júl. 12. 16:05

na én is ide tartozok,sajnos.

most olvastam,hogy a fejről indul.

akkor értem már,hogy a lányomnak is miért jött ez elő.

neki a fején már régóta vannak barna foltok,amik lehámlanak,ha megvakarjuk.

18. marikati (válaszként erre: 17. - AAAMystical)
2010. febr. 17. 14:09
Szerintem a Nizorál segíteni fog.Nekem teljesen elmúltak és azóta sem újultak ki.Még mindíg van egy fél flakonnal,mert nem kellett az egészet elhasználnom.Sok szerencsét hozzá!!!!!!
2010. febr. 17. 12:38

ÚÚÚ hát ez gáz,nekem szerintem most jött ez elő, így tél vége felé.

Nyáron is előjött, de akkor azt gondoltam,hogy hámlik a kezem. Jött az ősz és halványodtak a foltok, így nem is foglalkoztam vele. Aztán elkezdtem ismét szoliba járni,mert utálom,ha nincs színem.És egyik napról a másikra fehér foltok lettek a kezemen..de annyira nem volt vészes, ez volt decemberben....Most januárban,amikor már tök jó barna voltam, a mellkasomon is kijött,már nagyon látszódtak. Így az előttem hozzám szólók és a gyógyszerész tanácsára elkezdtem ezeket használni, nem voltam bőrgyógyásznál,mert nem rendelt,ezért itthon maradhattam:):

első héten: Solutio Castellani Sine Fuchsino-kb. (400ft kb.)+Batrafen krémet(1100ft kb.)....nem vettem észre,hogy történt volna valami változás...

ms

második héten: Vettem egy Nizoral sampont

Terbisil krémet

Spiritus salicylatus

A három 5100 forint volt:S.......szóval nagyon remélem ,hogy hatnak:)


Szerintem ezt csak úgy fogom meglátni,ha elmegyek szoliba (hamarosan) és a fehér foltok bebarnulnak:)remélem így lesz


Amúgy a Nizolral sampon tényleg jó, igaz nincs valami sok benne, meg nekem szárítja is a hajam, ezért hetente kétszer mosok vele hajat, úgy,hogy az Elseve samponnal keverem, így jól habzik is, nem is szárít és még a korpát is tényleg 100%osan eltünteti. Első hajmosás után eltüntette teljesen::) Most ezt használom tusfürdőnek is...és hagyom magamon kb. 5percig:)De ezekből a kis krémekből kb. 5öt vehetnék, így is nagyon vékonyan kenem be magam,de alig elég valamire:) max. egy hétig....:)


Remélem elmúlik,mert elmehetnék egy pöttyös labdának...hihi

2009. júl. 24. 13:54

Nisoral, mosakodni is, és hajat mosni is.

Két hét alatt rendbe jött, és azóta nem is volt - 4 éve :)

2009. júl. 24. 13:51

BEJÖTT A NISORÁL SAMPON!!!!!!!!!!!

Már alig látszanak a fehér foltok.A nyakamon,ahol állandóan éri a napfény már nem látszik egy sem.

A hátamon sem fehérek már,hanem világosbarnák!

14. judyt640 (válaszként erre: 13. - Marikati)
2009. júl. 11. 18:42
de fiatalabb koromban nemvolt ilyen
13. marikati (válaszként erre: 12. - Judyt640)
2009. júl. 11. 16:08
Lehet,hogy a Tied festékhiány és nem gomba.
2009. júl. 11. 13:58
Nekem semmit nem használt pedig nem 1 hétig használtam
11. marikati (válaszként erre: 9. - Csokilány)
2009. júl. 10. 21:33

Nekem ez nem megfelelő megoldás,mert jódérzékeny vagyok.Most a Nisoral samponnal kísérletezem.Ma kezdtem vele fürdeni.A használati utasítás szerint 5 napig kell alkalmazni.

Remélem lesz valami haszna,mert elég drága volt.

2009. júl. 10. 19:11
NEkem is vannak ilyen fehér foltok hátamon dekoltázson karon én már mindennel kezeltem vidéki orvos által ,,,gomba ellenes szerekkel még gyógyszerrel is ,,,nem jött helyre pesti magánorvosnél is voltam nemtudta miez.LEhet hogy nem is gomba
2009. júl. 10. 17:57
Spiritus iodsalicylatus és Mycosolon a megoldás. Az előbbi egy jód alapú sárga ecsetelő, először ezzel kell bekenni, aztán jöhet a Mycosolon kenőcs. Az ecsetelőt érdemes fültisztító pálcikával, mert kicsit fog. Kb. 2 hét és teljesen elmúlik, és egy jó darabig nem jön vissza. A napozás csak elterjeszti a foltokat, így jobb egy kicsit kihagyni.
2009. júl. 10. 17:34
nekem asszem pigmenthiányom van mert a szőr is szőke
7. 673567bc24 (válaszként erre: 6. - Marikati)
2009. júl. 10. 17:28
nah f@sz@!mármint hogy napgombám van?!?!elhiszem,én sem tűröm meg az ékszert!
6. marikati (válaszként erre: 5. - 673567bc24)
2009. júl. 10. 17:02

Úgy gondolom,hogy napgomba.

Nekem a nyakamon és a hátamon van.Elég barnulós a bőröm és ezek a foltok fehéren maradnak.Nekem a hátamon levők nem viszketnek csak amik a nyakamon vannak.Még a nyakláncomat sem tudom hordani,mert állandóan irritálta.

5. 673567bc24 (válaszként erre: 4. - Marikati)
2009. júl. 10. 16:47
nekem több helyen van a bőrömön fehér folt!az is napgomba,vagy csak szimpla pigmenthiány?régebben nem voltak ilyenek!Ha kimegyek a napra,viszketek!
4. marikati (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2009. júl. 10. 16:38
Igen,ezt én is olvastam,de igazából tapasztalatokra vagyok kíváncsi!
2009. júl. 10. 16:36

Ha valóban gombás eredetű a bőrelváltozása, leghasznosabb, ha családorvosával felirat „Spiritus salycilatus”-t, ezzel kezeli először az érintett bőrterületett, ledörzsöli a gombatelepeket, majd utána gomba elleni krémmel bekeni. Ha így megszűnik a gombásodás, napozás után ugyanolyan színű lesz a bőre, mint máshol.


ezt a neten találtam egy orvos válaszol rovatban

2009. júl. 10. 16:33
Nem tudom
2009. júl. 10. 16:26
Mit alkalmaztok napgomba eltüntetésére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook