Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ajánlotok, hogy a kisfiam szeme ne csipásodjon? fórum

Mit ajánlotok, hogy a kisfiam szeme ne csipásodjon? (beszélgetős fórum)


25. enikoke (válaszként erre: 24. - Fülöpke)
2009. aug. 4. 16:28
És hogyan oldottátok meg?
24. fülöpke (válaszként erre: 23. - 5193772e0c)
2009. máj. 6. 13:42

Használtuk a kamilla teát, csak az volt a baj, hogy a kisszeme környékénmél a bőr elkezdett kiszáradni. Úgy hogy abba hagytuk.

De megoldodotta problémánk. 1 hete már nem vagyunk csipásak! Csak az a minimális csipa van,ami a másik szemében is van. Ha minden igaz, akkor elmarad a szemészorvossal való találkozásunk.

2009. ápr. 27. 14:44
Mindenképpen vidd el az orvos, hogy megnézzék, nincs e kötőhártya gyulladása, ugyanis akkor igen nagy a csibásodás. Ha nincs komoly baj, akkor főz kamillateát és azzal mosd át naponta háromszor. Nagyon szépen rendbe hozza a kis szemét. Kb. 1 hétig csináld. Utánna várd az eredményt. Nálunk segített, és mai is segít a családi babáknál. A kamillának ráadásul gyulladás lehuzó hatása is van. Ha elkezded orvosi vizsgálat előtt akkor sem ártasz Vele.
2009. ápr. 27. 14:08
Nem valami jók a beavatkozások. Ezért ha lehet inkább húzzuk a dolgot. Bár a gyerekorvosunk annyit mondott, hogy csepegtessükmég, és majd meglátjuk. Én meg azóta is keresem a megoldást. Köszönöm hogy segítettetek. Ma megyünk egy természetgyógyászhoz, és majd látjuk, hogy ő mit javasol.
21. M_Marcsa (válaszként erre: 20. - Dj.cica)
2009. ápr. 23. 08:37
Én az apjával küldtem el, otthon vártam...
20. dj.cica (válaszként erre: 19. - Brigibaba)
2009. ápr. 23. 08:27
Elöttünk csak egy volt,de azt is borzasztó volt végighallgatni.
19. brigibaba (válaszként erre: 18. - Dj.cica)
2009. ápr. 23. 08:19

elhiszem!!

én is előtte még 3 gyereket hallgattam végig, Bence volt a negyedik!!

Addigra olyan állapotban voltam hogy mikor elvették a kezemből és visszanézett rám elbőgtem magam!!

Na az a 10 perc volt az örökkévalóság!!

18. dj.cica (válaszként erre: 17. - Brigibaba)
2009. ápr. 23. 08:07
hát igen tudom,de ígyis a szívem szakadt meg mikor hallottam felsírni,még én is könnyeztem
17. brigibaba (válaszként erre: 16. - Dj.cica)
2009. ápr. 23. 07:32
hát én "örültem" hogy nem lehettem bent! segíteni nem tudtam volna , és így nem láttam mit csinálnak vele!! A hangja épp elég volt!!!!
16. dj.cica (válaszként erre: 14. - Fülöpke)
2009. ápr. 22. 16:35

szia anyatejjel is át lehet törölni:)

nem vicc nekem még a védönö mondta.mi is anno csipásak voltunk szegény szemcseppet kapott 2 félét és a második ugyan használt,de ezt nem tudtuk és vittük könnycsatorna átmosásra,ott sírt mert lefogták,a szívenm szakadt meg érte,és akkor kijön a doki hogy nincs elzárodva,szóval kitisztult,így nem csinálták meg neki.az a legrosszabb hogy nem lehet ben a szülö:(

szóval nekünk a szemcsepp használt anno pár hetesen.

15. brigibaba (válaszként erre: 14. - Fülöpke)
2009. ápr. 22. 09:41

a naplómban le van írva részletesen!!

a könnycsatorna járatba egy tűvel "behatolnak" és egy oldattal átmossák!

Nem fáj nekik , de azért eléggérossz mert le kell őket fogni hozzá! az egész egy 10 perces eljárás és steril műtőben csinálják!

2009. ápr. 22. 09:39

Köszönöm szépen a javaslatokat.Kamilla teával is törölgettük a kicsi szemét, de én olyat hallottam a teáról, hogy nagyon szárítja a bőrt. Ez sajnos be is igazolódott, most próbáljuk helyre rázni a kicsi bőrét, mert nagyon száraz. Mostmár csak tiszta vízzel mosogatjuk.Az igazság az, hogy mi nem vagyunk híve a gyógyszereknek, ha lehet inkább a természetes utat választjuk.

Erről a két eljárásról / könnycsatorna átmosás, és átfecskendezés / esetleg ha tudnátok nekem többet írni azt is megköszönném. Csak azért kérdem, hogy mire készüljünk.

13. brigibaba (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2009. ápr. 22. 06:36
nem ám! hozzászokik az antibiotikumos szemcsepphez és majd nuku ellenállóképesség! 3 hónapja voltunk átmosáson és azóta 3x van kötőhártya gyulladásunk!Elég egy kis huzat!!
2009. ápr. 21. 22:50

A gyermekorvosod nem szakorvos. Pl a gyermekorvosnak tilos a fütyköst felrántani, azt is kizárólag szakorvos, sebész végezheti ha baj van.

Kérj beutalót, nem normális, hogy hónapokig a szemét cseppentitek..

11. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Brigibaba)
2009. ápr. 21. 22:38
azaz, ez a neve
10. brigibaba (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2009. ápr. 21. 22:36

Könnycsatorna átmosás vagy átfecskendezés!!!!

erre gondolsz ugye?

9. brigibaba (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2009. ápr. 21. 22:35
az árfecskendezést nem csinálják meg 5 hónapos kor előtt , mert könnyen visszafertőződhet!! Mikor mi időpontot kértünk, az volt az első kérdés :betöltöttük-e az 5 hónapot!
8. brigibaba (válaszként erre: 3. - Kijózanító)
2009. ápr. 21. 22:34
kamilla tea nem javasolt , (nekünkezta szemészeten mondták) mert csak a gyenge szemhéján vékonyítja el az amúgy is vékony bört!! A kisfiam szemhéja majdnem eleven lett tőle!!
7. brigibaba (válaszként erre: 1. - Fülöpke)
2009. ápr. 21. 22:32

5 hónapos korában javasolt neki egy szemészeti szakvélemény! szerintem érdemes lenne neki megnézetni ,mert lehet könnycsatorna elzáródása van!! egyébként van egy masszírozási technika azt klehet nála alkalmazni ilyen korban is!! ha érdekel privibrn válaszolok!!


Mi is ezt játszottuk végig, nekünk az átmosás volt a megoldás!! de nektek hátha nem kéne!!

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fülöpke)
2009. ápr. 21. 22:31
Én még ilyen ostobaságot nem hallottam amit az orvosod mondott. A szemklinikák tele vannak párhetes és hónapos babákkal. miért nem keresel fel egy gyermek szemorvost...ne várj vele amíg felnő.
5. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Kijózanító)
2009. ápr. 21. 22:31
igen, ezt is használtuk.
4. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2009. ápr. 21. 22:30
talán féléves volt.
2009. ápr. 21. 22:30
kamilla tea
2009. ápr. 21. 22:29

Nem tudom mi a művelet neve, de szemorvos kinyitja az elzárult könnycsatornát, utána minden rendben lesz.

Tapasztaltuk...

2009. ápr. 21. 22:27
A 3.5 hónapos kisfiamnak születése óta csipásodik a szeme. Kaptunk egy szemcseppet, és egy kenőcsöt amit a gyerek szemébe kell bele kenni. Még használtuk addig jó volt, de mikor abba hagytuk a kezelést, azonnal elkezdett csipásodni. Szemorvosnál még nem jártunk, mert azt mondta a gyerekorvosunk, hogy ilyen kicsi korban még nem végeznek semmilyen bavatkozást a szemen. De még megnő a gyerek addig ölbetett kézzel várjuk a csodát? Ti mit ajánlotok? Bármilyen megoldás érdekel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook