Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit adjak nászajándékba? fórum

Mit adjak nászajándékba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. 4726e582cf (válaszként erre: 33. - Cinka)
2007. máj. 2. 00:25
Éppen azon töröm a fejem, hogy a hátam mögé sem kívánom az ihaj-csuhajt, úgyhogy inkább megyek külön kocsival, hogy amint végeztem megpattanhassak :)
33. Cinka (válaszként erre: 32. - 4726e582cf)
2007. máj. 2. 00:23
semmit, majd a menyasszonytáncnál úgyis perkálnod kell)
2007. máj. 2. 00:19

Nah, ez kapóra jött, hogy előkerült :).


Nah a szitu az, hogy meghívott vendég vagyok egy esküvőre, mellesleg a hivatásos fotós is. Persze mivel sokkal tartozom a párnak így nincs munkadíj :), de ilyenkor mit kell vagy illik vinni ajándékba, ha már eleve van ajándék?

2007. máj. 2. 00:12
AMire szükségük van
2007. máj. 2. 00:12

Mostanában már divat,hogy a párok megmondják mire lenne a legnagyobb szükség.

Ez azért is jó,mert ugyan abból a fajta használati tárgyból nem jön nekik össze több is.

Vagy ha pénzt adsz az is jó.

Azt arra költik amire szeretnék.

29. inci47
2007. ápr. 25. 18:40
Legutóbb az unokahugom esküvőjén voltam.Megkérdeztem,mit szeretne? Pénzt kért,hiszen lakásra gyüjtöttek ,de azért egy aprósággal is megleptem,aminek nem az értéke volt a fontos,de nagyon örült neki. Pénzt pedig annyit adtam,amit megengedhettem .
28. Rika1
2007. ápr. 22. 03:08
Hát én mostanság nem voltam esküvőn,de ha mennék,akkor festményt,de leginkább pénzt adnék.Ha lenne ez a bolti listás dolog,na még azt is jó ötletnek tartanám ha így igényelné a pár:)
27. Cinka
2007. ápr. 22. 01:59
Unokahúgom esküvőjére egy fiatal festőnő 2 csendéletét adtuk ajándékba. A nappalijában díszelegnek és tényleg szépek. 30ezer ft volt összesen.
26. szil123 (válaszként erre: 25. - Anduca)
2007. febr. 7. 10:58
én csak abból indulok ki, hogy egy nem kszítős, hanem éttermi lagzi személyenként kb 7500-12000Ft (kaja, pia) és nem csak a kajcsidat illik kifizetni... és így még "marad is rajtad haszon"
25. anduca (válaszként erre: 24. - Szil123)
2007. febr. 7. 10:55
Köszi. Így legalább van már egy kiindulópontom.
2007. febr. 7. 10:50

mi nem minden héten összejáros barátoknak 30.000Ft-t adtunk....

de ez csak az ÉN véleményem, de szerintem ennyit illik adni minimum...

23. anduca
2007. febr. 7. 10:38
Megkérdezhetem, kb. mekkora összeget adtok ajándékba esküvőre, mint barát? Pénzre gondolok.
22. Csutka
2007. febr. 5. 15:45

Barátainknak 2006-ban volt az esküvője.

Egy nagy befőttes üvegettöltöttünk meg 1, 2, 5 és 10 forintos fém érmékkel.

Csináltam egy üvegmatrica cimkét, amire ráíruk "Az első közös befőttetek!" és az esküvő dátumát. A tetejét fehér csipkével szegett sötétkék "babos kendőt"-vel kötöttük le.

Akkora volt az öröm, hogy nem is váltották be, megtartották szobadísznek.

Hozzáfüzném, hogy ennyi aprónak nem hinnétek mekkora súlya van! A párom rogyadozott alatta. Csak vastag falu üvegbe lehet tenni, mert amúgy szétnyomja!!

2007. febr. 5. 13:39
Júniusban voltunk esküvőn,mi pénz utalványt adtunk. Abból azt vesznek amit szeretnének.
2007. febr. 5. 08:25
én lufikkal foglalkozom, és az szerintem drága.Ha 200-at teszek bele és 250 mondjuk a lufi? Akkor inkább oda kellene azt ani
19. Hoxa
2006. nov. 21. 20:32
És kidurrantottátok? :)
18. vandancsi (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2006. nov. 20. 22:04

Képzeld Hoxa! Mi is ilyen lufit kaptunk az esküvőnkön a barátainktól, de azt ők csinálták, meg ők is találták ki. eddig azt hittem, ez egyedi. :(

Bár az is lehet, hogy a céghez eljutott a lakodalmunk híre és lenyúlták az ötletet... :)))

2006. szept. 23. 22:33
Esetleg, ha irodalom vagy könyv szeretők, értékes könyvsorozatot,mondjuk a magyar klasszikusokat, vagy művészeti albumot, lexikonokat. Én biztos örülnék neki!
16. dee
2006. szept. 22. 22:25
Pénzt szépen becsomagolva.Annak mindenki örül.
2006. szept. 22. 22:12

szerintem - tapasztalatom alapján:


-ha babázásra készülnek nem sokkal a nász után: bababoltokban kapható és beváltható utalvány, mert az jól fog jönni


-bármilyen utalvány, mert azt bármire elkölthetik (jó, bizonyos kereteken belül, pl. műszaki cikkek, vagy egyéb...)

2006. szept. 22. 22:07
Amit még láttam: Tabló, az ajándékozók igazolványképével.A képek alá pénzből origamiztak össze ruházatot az emberkék feje alá. A lányoknak szoknya volt hajtogatva, a fiúknak aranyos kis ing, csokornyakkendő, nadrág.Euróból volt az egész, mert németek hozták ajándékba. Szerintem jópofa !Ezt bekereteztették, alá se kellett szignózni.
13. Ekka
2006. szept. 22. 22:04

Mi írtó jó dolgokat kaptunk, bár nekünk volt kivánság-listánk is.

Pl. a Barátnőmtől gyönyörű bőr képeket kaptunk. Szerintem ilyen dolognak bárki tud örülni.

2006. szept. 22. 22:03
A lufis ajándék nagyon eredeti, kollegáktól jópofa. Én is voltam már olyan lagziban, ahol ilyesmi volt az ajándék. A másik aranyos, amit láttam: egy szép fonott kosárban ( lehet mózes is) rengeteg apró-cseprő konyhai cucc, úgy mint citromfacsaró, dugóhúzó, fakanalak, szűrők, sziták, sajtreszelő... nagyon ötletesnek találtam, igaz, nem közeli rokontól kapta az ifjú pár, hanem a lány barátnői fogtak össze hárman.Szerintem praktikus!
11. mikormarta (válaszként erre: 10. - Emesecske)
2006. szept. 22. 21:57
NAGYON SZÉP A FESTMÉNY, DE AZÉRT SZERINTEM AZ NAGYON SZUBJEKTÍV, HOGY TETSZIK-E MAJD AZ IFJÚ PÁRNAK, E VAGY SEM.. ÉN NEM MERNÉK BEVÁLLALNI EGY ILYEN AJÁNDÉKOT. ÉS HA NEM TETSZIK NEKIK? oLYAN CIKI!
2006. aug. 27. 23:39
Nem vagyok a boríték híve. Az elmúlt 2 évben elég sok lagziba voltunk, mivel szinte az egész baráti körünk úgy döntött, hogy most már hivatalossá teszik kapcsolatukat. Saját példámból okulva a festményt tartom legjobb ajándéknak. Halottam már az ajándék listáról, de szerintem ne az ajándék miatt csináljanak lagzit.
2006. aug. 25. 09:18
Nagyon fontos lenne tudni,hogy mennyit akarsz rájuk szánni?Mire van szükségük?Wellnes hétvége,mennyasszonyos kocsi bérlése,/hintó/,egy kis előadás megszervezése/most divat hastáncosokat hivni..stb./müszaki cikk,pénz,/ennek különböző formáit már olvastad/,egészséges termékek:merinói gyapju/Ennél többet csak az összeg meghatározásával lehet mondani.
8. Hoxa
2006. aug. 24. 22:34

Egyébként szerintem az a nagyon jó ötlet mostanában, hogy leadják egy boltban az ajándéklistát, és ha odamegy valaki és rájuk hivatkozik, választhat róla. Amit megvett, azt kihúzzák a listáról. Így nem kapnak 3 olajsütőt a friss házasok, ők választják ki a termékeket előre, több árfekvésben is vannak dolgok a listán, így mindenki a pénztárcájának megfelelőt választhat.


Egyébként a lufis megoldást nagyon ajánlom! Remek muri volt, amikor kidurrantották és össze kellett szedegetniük a sok 200 forintost, meg kisimítgatni. :)))) Mondjuk ez így csak fotón maradt meg. Az aprópénzes megoldásból legalább a láda megmaradt. :)))

7. Hoxa
2006. aug. 24. 22:31
Szerintem attól függ, hogy mennyire közeli a rokoni vagy baráti viszony.
2006. aug. 24. 22:26
Mennyi most a tarifa a lagzinál? Ezer éve nem voltam...
5. Nike (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. aug. 24. 22:24
De kár, hogy ezt nem egy hete írtad :(( Olyan ciki volt a boríték, de valahogy eszembe sem jutott semmi ilyen jópofa ötlet!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook