Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miskolcon kb hány napba kerül egy építési engedély kiadása? Ha pedig fellebbez a szomszéd kell e indokolnia, hogy miért? fórum

Miskolcon kb hány napba kerül egy építési engedély kiadása? Ha pedig fellebbez a szomszéd kell e indokolnia, hogy miért? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 2. 04:50
riasztó hír: felebezés esetén van lehetőség 30 napra, de az indoklás ismételten megfellebezhető
2008. dec. 12. 04:08
sajnos itt sem működik fényesen az okmányiroda.
2008. dec. 6. 04:24
Ahol okmányiroda is működik, ott az ügyintézés is gyorsabb, beleértve a szakipari osztályokat is.
2008. dec. 1. 13:55
Ha sürgős, érdemes személyesen átvenni és megtudni az ügyintézőtől, hogy lehet-e a továbbiakat is személyesen, azaz a postát kihagyni. Sokat számít, ahogy Rita esete is mutatja...
2008. dec. 1. 11:42

Nekünk 3 hónapunkba került, mert a szomszédoknak ugyan tértivevényesen adták föl az ép.osztályon az ép.engedélyünket, és 15 napuk lett volna fellebbezni, de nekünk csak simán bedobta a postás, ráadásul 5 nap múlva, mint a szomszédoknak.

Mikor eltelt a 15 nap+ egy hét, akkor felhívtam őket, hogy mi van már az engedéllyel, erre kiderült, hogy az ép.o-ra már az összes szomszéd tértivevénye visszajött, csak a mi tértivevényünk nem érkezett vissza(nem is volt tértivevény), és erre várnak.

Mondtam, hogy nem is volt tértivevény...Így be kellett menni személyesen, és ott átvenni az engedélyt.

...de ha én nem érdeklődök, szerintem még azóta is a tértivevényre várnának, holott ők anélkül adták föl. :-(

2008. dec. 1. 11:23

Azért lehet gyorsítani. Mi pl. szépen bekopogtunk a szomszédhoz, megmutattuk, elmagyaráztuk mit akarunk, miért hogyan, és aztán aláírattuk velük, hogy lemondanak fellebbezési jogukrók. Annyival egyszerűbb dolgunk volt, hogy bővítés volt és megvan a régi jószomszédi viszony:)

Kb. 2 hét alatt megvolt az engedély. A lakhatásinál ugyanígy. Ez Bp. Kőbámya volt.

7. supin (válaszként erre: 6. - Varbóc)
2008. dec. 1. 08:17
Pontos az információ! Indok az kell!
2008. dec. 1. 04:30
Az információ pontos: 60 nap és 15 nap a felebezésre. Ha betartanak, akkor ez többször 15 napocska is lehet.
5. teltzsu (válaszként erre: 4. - GINA73)
2008. aug. 8. 10:56
Talán meg kellene kérdezni az illetékes hatóságot... Ők pontos felvilágosítást adnak.
2008. júl. 28. 21:08
Köszönöm a segítségeteket!Hát egy kicsit elszomorodtam az idő miatt de a komoly indok a fellebbezéshez felvidított kicsit.Köszönöm mégegyszer.
2008. júl. 26. 14:53
Ém is így tudom, de ha hazajön a párom, megkérdezem, ő az építőiparban dolgozik, eléggé naprakész ilyen infó téren is...:)
2. Pofi
2008. júl. 26. 13:59

Az engedély kiadása mindenhol 60 nap. + 15 napja van a szomszédnak fellebezni.

Nem akarlak félretájékoztatni, de én úgy hallottam, hogy igen komolyan indokolnia kell. Azért nem hátráltathat benneteket, mert nem tetszik a képetek.

1 hónap múlva már okosabb leszek, ennek az egésznek a kellős közepében vagyok, és egy kedves szomszéd most kezd ficorogni. Holott mielőtt nekikezdtünk terveztetni, már rábólintott.

2008. júl. 26. 12:15
Miskolcon kb hány napba kerül egy építési engedély kiadása? Ha pedig fellebbez a szomszéd kell e indokolnia, hogy miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook