Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci anyukák, ismerkedünk? fórum

Miskolci anyukák, ismerkedünk? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 17. 18:02

Sziasztok Kedves Anyukák!

Végzős védőnő hallgató vagyok és szakdolgozatom megírásához szeretnék tőletek segítséget kérni! Témám az intimtorna hatása a várandósságra, vajúdásra és a gyermekágyi időszakra. Lenne köztetek olyan aki kitöltene nekem egy ezzel kapcsolatos teljesen anonym kérdőívet? Leginkább olyanokra lenne szükségem akik már végeztek intimtornát, illetve kismamtornát. Elküldeném elektronikusan és így még egyszerűbb lenne. Várom válaszaitokat és előre is nagyon köszönöm! :)

2012. júl. 12. 18:49
Mézyke felvettelek klubtagnak! Most már írhatsz oda!:)
2012. júl. 12. 16:29
Úgy látom nagyon kevés barátkozni akaró miskolci anyuka van itt a hoxa-n...:-S
2012. júl. 12. 11:56
Jelenltkeztem csak még nem vagyok felvéve:)
2012. júl. 11. 17:49
Ha valaki idetalálna a fórumra, akkor várjuk a klubban!:)
42. Bogááka (válaszként erre: 41. - C9f9b53798)
2012. júl. 11. 17:47
Jó ötlet. Csatlakoztam én is :).
2012. júl. 11. 17:32

[link]


Megnyitottam, ha gondoljátok, akkor beszélgessünk itt.

40. c9f9b53798 (válaszként erre: 34. - Tücsibogár)
2012. júl. 11. 17:30
Akkor kicsit hasonló a történetünk. A Kislányom nem koraszülött, de az utolsó négy-öt hétben semmit nem fejlődött odabent (megérett a méhlepényem), de pont azért, hogy a belső szerveire még fejlődjön befektettek, és naponta többször volt nst, áramlás... aztán a betöltött 39. héten született meg, de 2490 g volt. Mi is csúszásban vagyunk egyes dolgokkal, Dévényre is jártunk... hosszú, majd én is mesélek, de jó lenne egy klubot nyitni, én ott szívesebben írogatnék.
39. c9f9b53798 (válaszként erre: 37. - Mézyke)
2012. júl. 11. 17:25

:)))) kb. én is így jártam, tbszakértő a neten, a mákos ismerősöm, az oep-nél is mind-mind mást mondtak


és én egy negyedik variációt silabizáltam ki a tv-ből!:)))

38. c9f9b53798 (válaszként erre: 36. - Tücsibogár)
2012. júl. 11. 17:24

Nah, ez egy harmadik verzió, amit már hallottam:)))


most beszéltem egy MÁK-os ismerőssel, ő meg a főellenőrtől is megkérdezte, ha gyes, vagy gyes utáni táppénzről születik a babó, akkor a minimálbér kétszerese a tgyás alap (vagy, ha attól az alapbéred kevesebb volt, akkor az nyilván), és a gyednek is ez az alapja, hiszen a gyed előtt közvetlenül ezt folyósították.


DE! mondtak már olyat is, hogy csak a minimálbért fogom kapni, de azt is, ahogy Neked, hogy visszanyúlnak a régi béremhez (ezt az oep-nél), nah most légy okos!


Nekünk nehezen jött össze a Kislányom, és kórházban is voltam már a várandósságom végén vele, szóval igazából ez csak egy részletkérdés, mert akkor jön a másik baba, amikor az Úr megadja, csak annyiból jó lenne tudni, hogy mennyi az annyi, a tervezéshez azért szükség lenne rá.


Ti mikor szeretnétek próbálkozni Tücsibogár?

2012. júl. 11. 17:22

Hát ezek érdekes dolgok.Ahány ember annyi félét mondanak.

Szóval még én sem tudom mit és hogy lés meddig kapok, majd kiderül.pedig voltam már bent, elméletileg azt mondták járt a tgyás aztán majd kiderül mi lesz....

2012. júl. 11. 16:25
Én is utána kérdeztem ennek, mert nálunk is tervben van a kistesó, és nekem a cégemnél azt mondták, hogy Ha Gyes vagy Táppénz alatt születik a kistesó, akkor jár a GYED az alapbér után. A TGYÁS nem ilyen esetben.
2012. júl. 11. 16:13
Mézyke, Te utánajártál már, hogy a második babádnál milyen összegű tgyás, gyed fog járni? Én most ezt nyomozom, de annyira ellentmondó válaszokat kapok különböző tb-sektől, és még az oep telefonos ügyfélszolgálatánál is kettővel beszéltem, kétfélét mondott!!!
2012. júl. 11. 14:25
Mondjuk nálunk másik gond, ami miatt kilógunk kicsit, hogy a kisfiam koraszülött volt. Hosszú sztori, ha majd eljutunk odáig egyszer, elmesélem, most nem terhelem ezzel a fórumot, a lényeg, hogy a koraszülöttségéből kifolyóan vannak problémáink. Úgy néz ki nem marad vissza neki semmi, de lassabb ütemben fejlődik, 17 hónapos pl most, és még nem jár önállóan. A mostani babák 1 évesen már szaladnak, így már nagyok vagyunk(életkorban)de játszótérre mégsem járunk(ahol talán lehetne kicsit ismerkedni), mert mozgásilag még ahhoz kicsi Petike.
2012. júl. 11. 14:21
Igen, a nagyikorosztállyal én is jól kijövök itt, már van is nagyibarátnőnk(de hülyén hangzik), de azért az mégiscsak másféle társaság, mint a kismamatársaság. Elkezdtem járni egy babaklubba itt, de ilyen-olyan okból kimaradoztunk onnan. Ott is mondjuk az volt a gond, hogy már más helyekről összeszokott anyukacsapat volt ott, én voltam az egyetlen, aki még úgy istenigazából külsős, nekik már megvoltak a közös sztorik stb.. biztos ismeritek ezt. Az a klub most be is zárt, nyári szünet lévén, hát majd meglátom szeptembertől megyünk-e ismét..de hol van az még, és az is egy formákba öntött, heti egy óra..
2012. júl. 11. 14:04
Ezzel én is így vagyok van nem is egy anyuka itt kisgyerekkel de egyszerűen nemigen lehet velük beszélgetni.... pedig én nyitott lennék barátkozni:D
31. c9f9b53798 (válaszként erre: 30. - Tücsibogár)
2012. júl. 11. 13:59

Itt is az ltp-n látom, hogy vannak klikkek, akik együtt járnak játszótérre, együtt főznek (kihallottam a beszélgetésekből), egyszerre születtek az első, második, harmadik gyerekek.


Nekem sikerült még pocakosan jógán összeismerkedni egy lánnyal, másfél hónappal idősebb a kislánya, mint az enyém, erre kiköltöznek kertesházba egy külvárosi részre két hónapon belül, pedig őt már barátnőmnek is nevezném (mert nemcsak babákról, hanem mindenről tudtunk beszélgetni), itt az ltp van egy-két hölgy még, akikkel tudok beszélgetni, de csak ennyi: hogy aludt a gyerek, van-e étvágya, mond-e már valamit, jajj mennyit nőtt... a szokásos. Sok nő, akik nem akarnak másodikat, vagy később, már kezdenek visszamenni dolgozni, szóval egy fél év múlva szinte egyedül leszek a gyerekkel - sok ismerősöm nem akar másikat, és gyes mellett már dolgozni fognak, mi úgy döntöttük, hogy próbálkozunk, és maradok itthon, és egyébként a kislányom még szopizik!!! szóval emiatt sem igen tudnám bölcsibe adni. Jah és a nagyik sokkal közlékenyebbek, és a barátkozóbbak.:)

2012. júl. 11. 13:48
Abban a társasházban ahol lakunk, van két kisgyerekes anyuka is. Az egyik nem is köszön, pedig nem voltam tolakodó sem, meg semmi. A másik mosolyog, néha összetalálkozunk véletlen, de nem beszéltünk soha. Ő a nemköszönő másik anyukával szokott jönni-menni,gondolom régebbi ismeretség. Lényeg, hogy itt lennének páran, de egyszerűen én nem nagyon tudok elkezdeni"barátkozni"....vagy nem is tudom, hogy írjam..
2012. júl. 11. 13:48
Én is megyek ebédelni de még benézek:D
2012. júl. 11. 13:45
Engem is érdekel a téma, viszont most mennem kell. Később még benézek. :))) Addig is jó csevegést Nektek!!! :)
27. Mézyke (válaszként erre: 24. - C9f9b53798)
2012. júl. 11. 13:45

Csak nyugodtan:D

Nekem sajna nemigazán vannak így ismerőseim itt Miskolcon.Pedig a gyerek nem lehetne akadálya csak sokan nem nyitottak...

2012. júl. 11. 13:43
Igen pont a villamos végállomás környékén lakunk.Felőlem lehet klub..
2012. júl. 11. 13:43

Nem pontosan a Győri kapuban, csak arra fele. Azért írtam így, mert könnyebb behatárolni. De lehet, hogy rosszul írtam.

Leírom pontosan: A szent Anna tértől befele, ahol van a Tanoda pékség. (Gyár utca ahol mi lakunk)

2012. júl. 11. 13:43

Nekem vannak babás, kisgyereke ismerőseim, de barátnőt nem igazán tudtam szerezni, de babák mellett szerintem ez kivitelezhetetlen is. De a játszótéren azért mindig szoktam valakivel beszélgetni.


Mézyke, jó, hogy vagy, mert majd szeretnék Tőled kérdezni. Mi már terveznénk a Kistesót. Kíváncsi lennék, hogy hogyan éled meg a várandósságodat, mennyire nehéz kisgyerekkel... ilyenek.

23. Tücsibogár (válaszként erre: 15. - Mézyke)
2012. júl. 11. 13:42
Az a villamos végállomása? Szoktunk arra sétálni.
2012. júl. 11. 13:41
Anyósomék laknak a győri kapuba oda járunk sokat az nincs messze.Villamossal könnyű közlekedni, mi a végállomásnál lakunk :D
2012. júl. 11. 13:40
Én nem szeretek privát dolgokat itt a hoxa-n nyílt fórumban megírni (sajnos voltak rossz tapasztalataim). Nem indítanánk egy klubot?
20. Tücsibogár (válaszként erre: 17. - Mézyke)
2012. júl. 11. 13:40

Én nem tudom merre van felső majlát, csak mindig hallom, hogy beszélnek róla.Mindjárt rá is keresek. :)

--


Szerintem a Győri kapu hozzánk nincs messze. Tegnap voltunk a Szent Anna téren, gyalog jöttünk haza. 7-8 villamosmegálló. Mi sokat sétálunk nagyon. :)

19. Bogááka (válaszként erre: 15. - Mézyke)
2012. júl. 11. 13:37
Én a Győri kapu környékén. Azt hiszem eléggé távol lakunk egymástól (pedig reméltem, hogy valahol a belváros közelében laksz te is).
2012. júl. 11. 13:35
Bogááka te merre laksz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook